صفحه ها
دسته
برترین وب سایت‌ها
اخبار جدید و داغ
مطالب مرتبط تصفیه آب و فاضلاب
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2817
تعداد نوشته ها : 38
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب

از چه فیلترهایی می توان برای فیلتر کردن آب برای استخراج DNA استفاده کرد؟ من در حال جمع آوری نمونه های آب زیرزمینی برای استخراج DNA خواهم بود.دستگاه آب تصفیه کن صنعتی از آنجا که من هرگز DNA را از آب استخراج نکرده ام ، مطمئن نیستم که کدام فیلترها را برای فیلتراسیون آب استفاده کنم. من در حال مرور ادبیات موجود بودم اما نام دقیق و مارک فیلتر را پیدا نکردم ، انبوهی از آنها برای انتخاب وجود دارد. اما من می خواهم بدانم چه چیزی بهترین نتیجه را دارد.

چگونه می توانیم ترکیب آلی را از مایع فله نفوذ کنیم؟ آیا غشای نفوذ ترکیب آلی وجود دارد؟

من به برخی از اطلاعات نیاز دارم که می تواند به من در طراحی آزمایش کمک کند. اولین چیزی که می خواهم بدانم این است که هر غشایی وجود دارد که بتواند فقط در ترکیب آلی از مایع فله نفوذ کند یا در غشای انتخابی ترکیب آلی که می تواند از مایع فله نفوذ کند. وزن مولکولی سیترات و استات زیاد نیست.قیمت اب تصفیه کن آنها ممکن است از مایع فله نفوذ کنند. با این حال ، انتخاب غشا به خصوصیات و وزن مولکولی مواد در فاز عمده بستگی دارد. علاوه بر این ، این دو ماده اسید آلی هستند ، بنابراین باید احتمال خوردگی مواد سطحی غشا در نظر گرفته شود. 

تست ولتاژ فیلتراسیون و زمان هیدرولیک

من در حال کار بر روی یک سیستم آلیاژ فیلتراسیون هستم و در حال حاضر سعی می کنم Hydaulic Retention Time سیستم را اندازه گیری کنم. من در یافتن یک راه حل مناسب و دقیق برای آزمون مشکل دارم. به نظر می رسد شاخص های دقیق تر و معمولاً استفاده شده مانند برمید / نمک برای کرم های خاکی تعیین کننده هستند و استفاده از محلول رنگ نتیجه دقیق را به همراه نخواهد داشت.

آیا کسی راه حل متغیری را می شناسد که بتواند به اندازه برومید دقیق باشد و عواقب احتمالی استفاده از آن را نداشته باشد؟ Thanls

und ، اما بسیاری از کلنی های رنگی آبی ، که تعداد آنها تحت تأثیر رقت قرار نمی گیرد (100 ~ برای هر سه رقت استفاده شده ، 10 ^ -3،10 ^ -4 و 10 ^ -5). چگونه این ممکن است باشد؟

این کلنی های آبی فقط روی کاغذ فیلتر هستند ، بنابراین فکر می کنم محیط آلوده نباشد. من آبی را که برای رقت استفاده کردم با همان کاغذهای فیلتر آزمایش کردم ، اما هیچ کلنی روی آنها نبود ، بنابراین آب آلوده نیست.

 

چرا فیلترهای سریع شن در ماه فوریه-مارس به طور مکرر مسدود و خفه می شوند؟

اکنون چند روز است ، ما با یک مشکل در تصفیه آب مواجه هستیم. فیلترهای آب (فیلترهای سریع شن و ماسه) خیلی مداوم (در طی 4-6 ساعت) مسدود و خفه می شوند. این مشکل باعث می شود فیلتراسیون آب آسیب پذیر شود. ما باید در روز بارها فیلتر آب را بشوییم. آیا کسی می تواند دلیل آن را به من پیشنهاد دهد؟

با داشتن بسیاری از جزئیات که همه ما حدس می زنیم - اگرچه نیازی به افزایش TSS نیست که باعث دردسر می شود ، آنچه من اکنون دیده ام چندین نفر در جهان با این نوع پدیده ها قرار گرفته اند تغییر ماهیت مواد جامد ورودی به دلیل تغییرات فصلی است رخ دادن در رودخانه دیدن یا مخزن. به جای ماده معدنی مانند و آسان برای فیلتر کردن Influent ، شما شروع به دریافت یک عنصر آلی می کنید - احتمالاً حتی با جلبک ها همانطور که هنریک نیز گفته است. در صورتی که 10 تا 20 سانتیمتر از قسمت بالای فیلتر تصفیه شما مسدود شود ، باعث ایجاد فیلترینگ سطحی می شود. با حل شدن بهتر انعقاد / لخته سازی در جلو می توان این مشکل را تا حدی بهبود بخشید ، اما متأسفانه به ندرت در کاهش کافی جلبک بسیار کارآمد است و راه حل بهتر در دراز مدت ، تغییر از فیلتراسیون رسانه های مونو به فیلتراسیون دو لایه است. در اینجا یک لایه فوقانی با اندازه ذرات بیشتر به جلبک ها اجازه می دهد تا عمیق تر در بستر فیلتر نفوذ کنند - باعث افزایش زمان دویدن می شود. لایه زیرین به عنوان لایه پلیس با اندازه ذرات ریزتر و محیط اصلی با اطمینان از دستیابی به کدورت پساب مناسب عمل خواهد کرد. این به این معنی است که اغلب در پمپ های آب Backwash و دمنده ها نیز تغییراتی ایجاد می شود.

برای کمک به راه اندازی گیاه بلافاصله کار دیگری انجام نمی شود ، معرفی اصطلاحاً مینی شستشو است ، پس از تخلیه تا بالای رسانه ، یک دوره تنهایی هوا شاید 5 دقیقه برای از بین بردن منطقه مسدود شده رسانه ، دنبال می شود فقط با 1 رد و بدل حجم آب. این می تواند به شما کمک کند تا بیش از 1/2 از دست دادن سر موجود با استفاده از 1/4 تا 1/3 مقدار آب بهبود یابد


دسته ها :
چهارشنبه هشتم 2 1400
X