صفحه ها
دسته
برترین وب سایت‌ها
اخبار جدید و داغ
مطالب مرتبط تصفیه آب و فاضلاب
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 8832
تعداد نوشته ها : 0
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
قیمت آب شیرین کن صنعتی

تاریخ به روز رسانی پست قیمت خرید و فروش تصفیه آب صنعتی ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ – ۲۰۲۱-۰۳-۱۰

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی چقدر است ؟

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی چقدر است ؟ پارامترهایی که در قیمت آب شیرین کن۲۰۰۰ لیتری و یا قیمت آب شیرین کن صنعتی، قیمت دستگاه آب تصفیه کن صنعتی وتهیه لیست قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی به صورت روزانه تا راه اندازی مغازهتصفیه آب و معرفی اجزای دستگاه تصفیه آب صنعتی و حتی قیمت ممبران تصفیه آبصنعتی و لیست قیمت تصفیه اب نیمه صنعتی

مراحل خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی چگونه است ؟

مراحل خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی چگونه است ؟ خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی تا بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی و راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی در مراحل خرید بهترین برند دستگاه تصفیه آب صنعتی در ایران با دستگاه تصفیه آب خانگی چه مارکی خوبه و لیست قیمت تصفیه اب نیمه صنعتی روش های تصفیه آب صنعتی، و جزئیات مراحل تصفیه آب صنعتی

فروش دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم به چه صورت است ؟

فروش تصفیه آب صنعتی به این صورت است که باید پارامتر های آب شیرین کن دست دوم، دستگاه آب شیرین کن دست دوم و قیمت آب شیرین کن صنعتی برای فروش دستگاه آب شیرین کن نیمه صنعتی و فروش آب شیرین کن ۲۰۰۰ لیتری و تهیه لیست قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی تا قیمت ممبران تصفیه آب صنعتی و ارزیابی و به روز بودن لیست قیمت تصفیه اب نیمه صنعتی

قیمت تصفیه آب صنعتی خرید تصفیه آب صنعتی فروش تصفیه آب صنعتی

قیمت تصفیه آب صنعتی

برای تعیین قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی، ابتدا باید دانست که چطور باید یک آب شیرین کن خریداری نمود. که در این باره بعدا به صورت مفصل و جامه توضیح خواهیم داد. ولی به صورت کلی پس از احساس نیاز به یک آب شیرین کن صنعتی یا دستگاه RO، در یک مجموعه، باید به دو سوال جواب دهیم تا به صورت دقیق نیاز ما سنجیده و بررسی می‌شود.

دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم

هیچ گاه به دنبال خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم نباشید ❌⛔ حال این سوال ❔❓ پیش می آید که چرا نباید دستگاه تصفیه اب صنعتی دست دوم بخریم؟ زیرا هر دستگاهی بسته به نوع آب ورودی و مقدار آبی که بهره بردار نیاز دارد طراحی و ساخته می شود. حال شما با خرید این دستگاه و نصب آن در محلی دیگر آب ورودی به سیستم را عوض کرده اید. و دستگاه توانایی قبل را در تصفیه آب ندارد. در پی آن مشکلاتی مانند

 1. گرفتگی در فیلتر های ممبران به دلیل تغییر آنالیز آب ورودی ایجاد می شود.
 2. خرابی پمپ طبقاتی به دلیل ایجاد فشار بیشتر و یا کمتر در فشار اسمزی ممبران. تغییر آب ورودی در سیستم باعث می شود پمپ در نمودار اصلی خود کار نکند. و مشکل آمپر کشیدن ، آب دادن طبقات و کاسه نمد رخ دهد
 3. عمل نکردن درست واحد پیش تصفیه های شنی و کربنی یکی دیگر از عواملی استکه در خرید یک دستگاه تصفیه اب صنعتی دست دوم رخ میدهد. به نحوی که با جابه جایی دستگاه مش و لایه بندی سلیس به هم خورده و در عملکرد آن مشکل به وجود بیایید. حتی در مواردی که سیلیس و کربن آن عوض شود دیده شده کدورت آب در محل جدید باعث شده پیش تصفیه ها به درستی عمل نکنند

اگر به دنبال تصفیه آب صنعتی دست دوم هستید و یا قطعاتآب شیرین کن صنعتی شما دچار مشکلاتی شده است بهتر است با پشتیبانی امداد تصفیه آب پاکسازان تماس گرفته و مشاوره رایگان بگیرید که آیا تجهیزات تصفیهآب دست دوم مناسب کار شماست و یا قطعات آب شیرین کن به صورت نو و دست نخورده

قیمت آب شیرین کن صنعتی

برای تعیین قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی ، ابتدا باید دانست که چطور باید یک آب شیرین کن خریدارینمود. که در این باره بعدا به صورت مفصل و جامه توضیح خواهیم داد. ولی به صورت کلی پس از احساس نیاز به یک آب شیرین کن یا دستگاه RO، در یک مجموعه، باید به دو سوال جواب دهیم تا به صورت دقیق نیاز ما سنجیده و بررسی می‌شود.

 • آنالیز آب خام
 • مقدار مصرف و یا نیاز آب

آنالیز آب خام ورودی به آب شیرین کن یا دستگاه تصفیه آبصنعتی، آیتم مهم در طراحی یک آب شیرین کن می‌باشد. آنالیز ورودی آب به نرمافزار های طراحی سیستم RO، وارد و با چیدمان نوع و تعداد ممبرین‌ها، یک سیستم طرحی عملیاتی می‌گردد. از طرفی مقدار مصرف آب در یک مجوعه آی تم دیگری است که در طراحی و قیمت آب شیرین کن تاثیر گذار است.

قیمت دستگاه اسمز معکوس

برای دریافت لیست قیمت دستگاه اسمز معکوس با شماره تماس مستقیم کارشناس فروش فوراً تماس حاصل فرمایید و از قیمت های خرید به روز سال ۲۰۲۱ میلادی ۱۴۰۰ شمسی باخبر شوید!

قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی

لیست قیمت تصفیه اب صنعتی

قطعا هزینه اولیه و خرید یک دستگاه تصفیه آب صنعتی، از عمده ترین مشکلاتو دغده های یک خریدار دستگاه RO، می‌باشد. قیمت یک اب شیرین کن بعد از تعیین ظرفیت دستگاه و نوع آب ورودی به سیستم به متریال، برند قطعات، آپشن ها ی دستگاه، جنس و غیره در یک آب شرین کن بستگی دارد.

لیست قیمت تصفیه اب نیمه صنعتی

همان طور که در قسمت فوق ذکر کردیم (قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی) با تغییر در برند، جنس و تعداد یک قطعه در آب شیرین کن صنعتی یا همان دستگاه تصفیه آب صنعتی قیمت آن تغییر می‌کند که به صورت تک به تک به آب ها خواهیم پرداخت.

پمپ در قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

برای ساخت یک آب شیرین کن، معمولا از پمپ های طبقاتی و در نمونه های دریایی که به صورت مفصل درباره آن در مقاله، آب شیرین کن دریاییتوضیح داده ایم، از پمپ های پیستونی استفاده می‌شود. جنس پمپ ها تاثیر زیادی در قیمت آن دارد، که این خود بر روی قیمت نهایی آب شیرین کن نیز، تاثیر می‌گذارد.

قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی

جنس پمپ ها در مدل های طبقاتی متفاوت است. چدن، استیل ۳۰۴ و استیل ۳۱۶، از انواع جنس های پمپ طبقاتی می باشد. معمولا به خاطر قیمت پایین تر از مدل های چدنی بیشتر استفاده می‌شود، که اگر TDS آب بالا باشد، این مدل پمپ ها با مشکل خوردگی مواجه می شوند.

انواع برند پمپ در قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

پمپ های آب شیرین کن ها معمولا ساخت اوروپا و یا چین می‌باشند. از بهترین برند پمپ آب شیرین کن صنعتی، ساخت اوروپا می‌توان به برند لورا ( LOWARA )، ابارا ( EBARA )، سائر ( SAER )، داب ( DAB )، پنتاکس ( PENTAX )، پدرولا ( PEDROLLA )، گرانفوس ( GRANFOS ) و غیره اشاره نمود. از معروف ترین پمپ های ساخت کشور چین نیز می‌توان به لئو ( LEO )، سی ان پی ( CNP )،استریم ( STREAM )، شیمجه ( SHIMGE ) و غیره اشاره نمود .انتخاب هر یک از این مدل برند ها و این که پمپ ساخت کدام کشور باشد تاثیر مستقیمی در قیمت آب شیرین کن دارد.

ممبرین دستگاه تصفیه آب صنعتی

یکی از عمده هزینه هایی که برای ساخت یک آب شیرین کن صنعتی انجام می‌شودخرید فیلتر ممبرین است. فیلترهای ممبرین ها نیز مانند پمپ، بسته به برند آن ها و کشور سازنده آن، قیمت متفاوتی دارند. فیلتر ممبرین صنعتی در دو ساز، ۴ و ۸ اینچ در بازار ایران موجود است. لازم به ذکر است افزایش طول عمرممبرین و انتخاب نوع و مدل ممبرین تاثیر چشمگیری در قیمت آب شیرین کن و هزینه نگهداری آن دارد.

فیلتر قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی

انواع برند فیلتر ممبرین

فیلتر های ممبرین استفاده در آب شیرین کن ها از کشور های مختلفی می‌باشند که معروف ترین آن ها عبارتند از

 1. فیلمتک ( FILMTEC )-آمریکا
 2. ونترون ( VONTRON )-چین
 3. ممبرانیوم ( MEMBRANIUM )-روسیه
 4. سئو لاین ( SEO LINE )-ژاپن
 5. اکوا ( AQUA )-چین
 6. لینتک ( LENNTECH )-آمریکا
 7. هایدروناتیک ( HYDRANAUTICS )-آمریکا
 8. تورای ( TORAY )-ژاپن
 9. کوخ ( KOCH )-آلمان
 10. سی اس ام ( CSM )-کره
 11. لنکسس ( LANXESS )

انتخاب هر یک از این برند ها می‌تواند بهای تمام شده یک آب شیرین کن صنعتی را افزایش و یا کاهش دهد.

وسل آب شیرین کن

وسل یا همان پرشر وسل در یک آب شیرین کن نقش نگه دارنده و محافظتی از فیلتر ممبرین را دارد. در باره پرشر وسل و انواع آن در مقاله دستگاه تصفیه آب صنعتیبه صورت کامل و جامع توضیح داده ایم. انتخاب مارک و مدل پرشر وسل، بسته بهکشور سازنده آن در قیمت آب شیرین کن تاثیر می‌گذارد. هر چند این تاثیر به اندازه پمپ و ممبرین نمی‌باشد ولی قابل چیم پوشی هم نیست.

انواع برند وسل دستگاه تصفیه آب صنعتی
 • کد لاین ( CODE LINE )
 • بل ( BEL )
 • کی نپ ( KNAPPE )
 • پنتایر ( PENTAIR )
 • فونیکس ( PHOENIX )
 • وایندر ( WINDER )
 • ویو سایبر ( WAVE CYBER )
 • ار او پی وی ( RO PV )

انتخاب هر یک از این برند ها بستگی به بودجه شما دارد که تعیین کننده دستگاه تصفیه آب صنعتی می‌باشد .

عکس قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی

شاسی آب شیرین کن

شاسی آب شیرین کن نقش نگهدارنده از قطعات و تجهیزات را ایفا می‌کند. شاسی یک دستگاه می‌تواند جنس مختلفی داشته باشد. کربن استیل یا همان آهن ( ST37 )، استنلس استیل ۳۰۴ و استنلس استیل ۳۱۶ از معروف ترین آن ها است. انتخاب جنس شاسی می‌تواند بین ۵ الی ۱۰ درصد قیمت یک آب شیرین کن را افزایشو یا کاهش دهد. نوع جوش کاری و حتی نوع اتصال شاسی در یک آب شیرین کن نیز می‌تواند بهای که باعث افزایش قیمت آب شیرین کن شود . به طور مثال جوشکاری آرگون با الکترود تفاوت زیادی در بهای تمام شده شاسی دارد.

فروش آب شیرین کن صنعتی

برای فروش دستگاه آب تصفیه کن صنعتی ، ابتدا باید دانست که چطور باید یکآب تصفیه کن خریداری نمود. که در این باره بعدا به صورت مفصل و جامه توضیحخواهیم داد. ولی به صورت کلی پس از احساس نیاز به یک آب شیرین کن صنعتی یا دستگاه تصفیه RO، در یک مجموعه، باید به دو سوال جواب دهیم تا به صورت دقیق نیاز ما سنجیده و بررسی می‌شود.

فروش دستگاه آب شیرین کن صنعتی

با توجه به نوسانات بازار تصفیه آب صنعتی لیست فروش دستگاه آب شیرین کن صنعتی به زودی اضافه خواهد شد.

لوله کشی فشار بالا و فشار پایین آب شیرین کن

نوع متریال لوله و اتصالات، جنس، میزان تحمل فشار آن ها از عواملی هستندکه باعث می‌شود قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی تغییر کند. به عنوان مثال تغییر جنس لوله کشی استیل و UPVC در یک آب شیرین کن با لوله سبز می تواند ۱۵ درصد بر روی قیمت یک آب شیرین کن تاثیر بگذارد. معمولا در لوله کشی فشاربالا سیستم در آب شیرین کن صنعتی از لوله جنس استنلس استیل و در فشار پایین از لوله جنس UPVC استفاده می‌شود.

قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی

شیر برقی آب شیرین کن

شیر برقی در یک آب شیرین کن نقش کنترلی دارد. استفاده از برند های مختلفو کشور های سازنده هر شیر برقی قیمت یک آب شیرین کن را تغییر می‌دهد، به عنوان مثال استفاده از شیر های برقی چینی در مقابل برند های اوروپایی و ترکیه ای تفاوت زیادی را ایجاد می‌کند.

فیلتر شنی و کربنی

جنس فیلتر شنی و انتخاب درست یک فیلتر در بهای تمام شده آب شیرین کن تاثییر جدی می‌گذارد. در بعضی از دستگاه ها برای ارزان تر شدن قیمت از فیلتر شنی های کوچک تر و نا مناسب استفاده می‌کنند. این کار باعث می‌شود قیمت آب شیرین کن تغییر کند ولی از طرفی بر روی کیفیت آب خروجی تاثیر می‌گذارد ، درباره انتخاب درست فیلتر شنی و انواع آن در مقاله فیلتر شنی کامل توضیح داده ایم.

تابلو برق و انتقال قدرت

انتخاب نوع تابلو برق و فرمان تاثیر جدی بر قیمت آب شیرین کن دارد. تابلو های برق و فرمان در یک سیستم معمولا دستی، اتوماتیک ROC و اتوماتیک PLC می‌باشند. که انتخاب هر یک از آن ها بسته به بودجه انجام کار و ضرورت استفاده از آن می‌تواند قیمت را افزایش و یا کاهش دهد.

قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی

کربن و سلیس در قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

کربن و سلیس موادی هستند که داخل فیلتر شنی ریخته می‌شوند. این مواد جهت حذف مواد و ذرات معلق در آب به کار می‌روند. گاها دیده شده برای کم کردن قیمت تمام شده آب شیرین کن صنعتی، به جای کربن مرغوباز کربن های ارزان و بی کیفیت، و حتی آنتراسیت استفاده می کنند، که قابلیتحذف کلر را ندارند.

توضیحات تکمیلی قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی، به کیفیت، برند و تعداد هر قطعه، بستگی دارد.
قیمت یک آب شیرین کن بسته به قطعاتی که استفاده می کنید ، می‌تواند از قیمت پایه، تا ۲.۵ برابر افزایش قیمت داشته باشد.
بهتر است برای خرید یک آب شیرین کن از یک کارشناس و متخصص این زمینه استفاده کنید.
هر چه قیمت پایین تر باشد لزوما به نشانه کاهش کیفیت نیست.
در ساخت یک آب شیرین کن، می‌بایست به طراحی اهمیت ویژه ای داده شود . در غیر این صورت سیستم به درستی کار نمی‌کند.
مواردی که در قسمت بالا عرض کردیم، تمام موارد برای تعیین قیمت یک آب شیرینکن نبوده و موارد بیشتری نیز در قیمت یک آب شیرین کن دخیل هستند.

خرید تصفیه آب صنعتی

برای خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی ، می‌بایست به این نکته توجه کرد که خرید این سیستم‌ها کاملا متفاوت از خرید یک دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه‌صنعتی می‌باشد.و خرید این سیستم‌ها دارای مراحلی بوده که به صورت کاملبه آن خواهیم پرداخت.

پیشنهاد میکنیم این مطلب و ببینید : آب شیرین کن دریایی

خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی

لیست خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی

بر خلاف دستگاه تصفیه آب خانگی که فقط آب شهری را تصفیه می کنند،و قادر به تصفیه آب با کدورت و TDS بالا نیستند،دستگاه تصفیه آب صنعتی قادر به تصفیه آب از TDS های پایین تا آب های شور و فوق شور هستند. قبل از خرید، این سیستم باید دانست چه آبی را قرار است تصفیه کنیم و آب را آزمایش و آنالیز آن را بگیریم. نکاتی که در هنگاه خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی باید انجام دهیم عبارتند از:

 • دریافت آنالیز آب خام

قبل از خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی می بایست حداقل ۲ لیتر آب خام مورد استفاده برای دستگاه را آنالیز کرد. این آزمایش توسط آزمایشگاه های آب و خاک و دیگر آزمایشگاه ها انجام می شود. اسم این آنالیز را آنالیز فیزیکی آبمی گویند ، که در آن غلظت تمامی یون های آنیون و کاتیون به دست می آید

خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی

در صورتی که آب دارای آلودگی میکروبی و باکتریایی باشد می بایست آنالیز میکروبی آب را نیز گرفت. با این کار راه برای طراحان دستگاه تصفیه آب صنعتیروشن شده و امکان طراحی یک سیستم دقیق ، فراهم می شود.

 • تعیین مقدار ظرفیت تصفیه آب صنعتی

برای تعیین مقدار ظرفیت دستگاه تصفیه آب صنعتی ، آبتدا باید به مقدار آبمورد نیاز هر مجموعه در روز نگاه کرد. این کار اگر در صنعت کشاورزی و گلخانه باشد، با تعیین نوع کشت انجام شده و ظرفیت زیر کشت راحت به دست می آید. در صنعتی طیور و مرغداری ها نیز به ازای هر مرغ روزانه ۱ لیتر آب در نظر گرفته می شود. معمولا مقدار مصرف هر نفر در روز په برای شرب و چه برای مصرف غیر شرب ، ۳۰۰ لیتر در نظر گرفته می شود. یعنی با ضرب تعداد افراد در عدد ۳۰۰ ، ظرفیت دستگاه به راحتی به دست می آید. در سایر صنایع نیز می توانبا مشاوره گرفتن و یا نصب یک فلومتر مقدار دقیق مصرف آب را برای خرید دستگاه تصفیه آب صنتی به دست آورد.

در صورتی که آب دارای آلودگی میکروبی و باکتریایی باشد می بایست آنالیز میکروبی آب را نیز گرفت. با این کار راه برای طراحان دستگاه تصفیه آب پاکسازان روشن شده و امکان طراحی یک سیستم دقیق، فراهم می شود.

 • تعیین مقدار ظرفیت دستگاه تصفیه آب صنعتی

برای تعیین مقدار ظرفیت دستگاه تصفیه آب صنعتی، آبتدا باید به مقدار آب مورد نیاز هر مجموعه در روز نگاه کرد. این کار اگر در صنعت کشاورزی و گلخانه باشد، با تعیین نوع کشت انجام شده و ظرفیت زیر کشت راحت به دست می آید.

خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی

در صنعتی طیور و مرغداری ها نیز به ازای هر مرغ روزانه ۱ لیتر آب در نظر گرفته می شود. معمولا مقدار مصرف هر نفر در روز په برای شرب و چه برای مصرفغیر شرب ، ۳۰۰ لیتر در نظر گرفته می شود. یعنی با ضرب تعداد افراد در عدد ۳۰۰ ، ظرفیت دستگاه به راحتی به دست می آید. در سایر صنایع نیز می توان با مشاوره گرفتن و یا نصب یک فلومتر مقدار دقیق مصرف آب را برای خرید دستگاه تصفیه آب صنتی به دست آورد.

تعیین نوع آب خروجی از دستگاه تصفیه آب صنعتی 

معمولا دستگاه های تصفیه آب صنعتی برای استفاده در صنعت دام و طیور ، کشاورزی ، آزمایشگاهی ، بیمارستانی ، صنعت ، دیگ های بخار ، و غیره به کار می روند. یکی از موارد مهم در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی این است که، این دستگاه قرار است برای چه کاری مورد استفاده قرار بگیرد و انتظارات ما از دستگاه تصفیه آب چیست. همان گونه که آب خام ورودی به دستگاه باید آنالیز گردد ، آنالیز آب خروجی مورد نیاز از دستگاه نیز باید هنگام طراحی در دسترس باشد مثلا برای خرید یک دستگاه تصفیه آب ویژه صنعت طیور ، در مقاله تصفیه آب مرغداری به صورت کامل توضیح داده ایم. همچنین می توانید برای خرید آب شیرین کن صنعتی ، برای مصارف آزمایشگاهی و بیمارستانی می توانید به مقاله دستگاه تصفیه اب آزمایشگاهی و بیمارستانیمراجعه نمایید. حتما در آینده به صورت کامل و مفصل درباره سایر صنایع و نحوه خرید آب شیرین کن صنعتی برای آن ها توضیح خواهیم داد. تعیین این آیتم باعث می شود طراحان سیستم مطابق با نظر کارفرما ، دستگاه را طراحی و تحویل دهند.

خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی

تعیین بودجه خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی

این آیتم به این دلیل مهم است که شما تغییر در برند ، جنس و تعداد قطعاتبه کار رفته در دستگاه تصفیه آب صنعتی می توانید قیمت دستگاه را کاهش و یاافزایش دهید که در این باره در مقاله قیمت آب شیرین کن صنعتی به صورت کامل و مفصل توضیح داده ایم.

تعیین هزینه نگهداری دستگاه تصفیه آب صنعتی 

هزینه نگهداری دستگاه تصفیه آب صنعتی شامل تمامی هزینه هایی است که به صورت روزانه ، فصلی ، سالیانه و دوره ای باید انجام داد می شود ، هزینه هایی بابت تزریق مواد شیمایی RO مانند آنتی اسکالانت ، ضد کلر ، کلر ، اسید، بایوساید و غیره که به صورت روزانه بوده ، تعویض فیلتر های کارتریج که ماهیانه می باشد ، CIP فیلتر ممبرین که به صورت فصلی بوده و در باره این بهصورت کامل در مقاله کاهش رسوب در ممبرین توضیح داده شده است ، تا هزینه هایی مانند تعویض سلیس و کربن و فیلتر ممبرین که به صورت دوره ای می باشد. علاوه بر این هزینه آب مصرفی دستگاه و برق آن نیز باید محاسبه گردد. محاسبه تمام این هزینه با نرم افزار های طراحی RO قابل انجام است. این کار به مشتری این امکان را می دهد که مشخص کند آیا خرید این سیستمبرای مجموعه خود به صرفه بوده یا خیر.

خرید آب شیرین کن صنعتی

طراحی یک سیستم RO به هیچ وجه بدون طراحی امکان پذیر نبوده و نخواهد بود. برای ساخت یک سیستم تصفیه آب صنعتی ابتدا باید ۵ موردی که در بالا را عرض کردیم ، به شرکت سازنده تحویل دهیم. حال طراحان شرکت سازنده با نرم افزار های طراحی سیستم RO ، سیستم را از نظر عملیاتی شبیه سازی می کنند. این کار معمولا توسط نرم افزار های سازنده فیلتر ممبرین مثل WAVE ، ROSA ، IMS DESIND و غیره ، صورت می گیرد. شما می توانید برای طراحی یک دستگاه تصفیه آب صنعتی و دریافت نرم افزار های آن از قسمت نرم افزار طراحی اسمز معکوس ROاستفاده کنید. برای دریافت دیاگرام کلی سیستم و لوله کشی ها نیز می توانیداز نرم افزار P&ID که مخفف  piping and instrumentation diagrams می باشد ، استفاده نمود. در بعضی از موارد برای طراحی سه بعدی سیستم و شماتیک آن به سفارش کارفرما از نرم افزار PDMS استفاده می شود. بیشتر مشکلاتی که در یک سیستم RO رخ می دهد به دلیل عدم طراحی درست سیستم می باشد. کارفرما ها و خریداران این سیستم باید توجه داشته باشند که دستگاه تصفیه آب صنعتی خود را از شرکت هایی خریداری کنند که علم طراحی را دارند.

خرید آب شیرین کن صنعتی قیمت آب شیرین کن صنعتی فروش آب شیرین کن صنعتی

دریافت مشخصات فنی دستگاه تصفیه آب صنعتی

دستگاه تصفیه آب صنعتی مثل دستگاه های تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی نمی باشد. این سیستم ها از مجموع بیش از ۳۰ قلم کالا ساخته می شوند. که مشخصات فنی آن ها و توضیحات هر یک از قطعات را قبلا در مقاله دستگاه تصفیه آب صنعتیبه صورت کامل توضیح داده ایم. دریافت مشخصات فنی این امکان را به شما میدهد که بدانید چه متریالی در دستگاه شما استفاده شده است و می توانید آن را با دیگر سازندگان مقایسه کنید.

اهمیت واحد خدمات پس از فروش

قطعا یکی از مهم ترین و اصلی ترین دغده هر خریدار دستگاه تصفیه آب صنعتیاین است که در صورت خرابی این سیستم به دلیل حساسیت بالا ، فرد متخصص و کار آمد در اسرع وقت به محل اعزام و مشکل را حل نماید. خرابی این سیستم ها در یک مجموعه می تواند باعث از کار افتادن مجوعه تا زمان درست شدن آن گردد.لذا کارفرمایان و خریداران دستگاه تصفیه آب صنعتی باید به این نکته توجه کنند که شرکت هایی که خدمات پس از فروش خوب و کارایی دارند باید در اولویت باشند. یکی از مهم ترین بخش هایی که شرکت آب پاک سازان در آن سرمایه گزاری بسیاری نموده است بحث خدمات پس از فروش محصولات خود می باشد از این رو این شرکت تصمیم گرفته است تا برای افزایش سطح رضایت مندی مشتریانی که از انواع دستگاه تصفیه آب صنعتی این شرکت خریداری می کنند اقدام به راه اندازی بخش خدمات دستگاه تصفیه آب صنعتی و امداد تصفیه بنماید. تمامی دستگاه های ساختهشده توسط شرکت آب پاکسازان دارای ۱۲ ماه گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش می باشند. واحد خدمات شرکت آب پاکسازان با بیش از ۱۸ سال سابقه ارائه خدمات ،  قابلیت نگه داری و تعمیر سیستم های تصفیه آب از قبیل R.O ، UF ، MF ، NF در ابعداد مختلف و همچنین در انواع دریایی ، کشاورزی ، صنعتی ، دامو طیور ، پزشکی و شرب را داراست.

حمل سرویس تصفیه آب صنعتی

از ویژگی های واحد خدمات پس از فروش شرکت آب پاکسازان

 • پاسخ گویی به موقع
 • ارائه خدمات به صورت ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز
 • سرعت ارائه خدمات
 • استفاده از قطعات اورجینال و با کیفیت
 • و در نهایت تست و تحویل با رضایتمندی مشتریان

نحوه کار واحد خدمات شرکت آب پاکسازان و ویژگی های آن به صورت کامل در بخش سرویس دستگاه تصفیه آب صنعتی توضیح داده شده است.

منبع: تصفیه آب پاکسازان

يکشنبه بیست و چهارم 12 1399

دستگاه آب شیرین کن صنعتی

آب شیرین کن صنعتی نام دیگر همان دستگاه تصفیه آب صنعتیمی‌باشد. آب شیرین کن صنعتی دستگاهی است که آب کثیف و آلوده به آن وارد و خروجی این دستگاه آبی خالص یا pure خواهد بود که قابل شرب بوده و حتی برای استفاده در صنایع مختلف نیز ، کاربرد دارد. شاید دلیل این که دستگاه تصفیه آب صنعتی یا دستگاه RO را آب شیرین کن می نامند این است که نقطه مقابل آب شور، آب شیرین می باشد و کار دستگاه آب شیرین کن صنعتی تبدیل آب شور با TDS بالا به آب بدون نمک می باشد.

آب شیرین کن و سیستم های نوین تصفیه آب صنعتی شرکت آب پاکسازان اهواز خوزستان

یکی از انواع آب شیرین کن صنعتی آب شیرین کن کشاورزی است. کشور ما ایران، کشوری کم آب با آب و هوایی خشک و کم باران است. لذا پیدا کردن آب مناسب برای کشاورزی سخت و می توان گفت نایاب شده است. از طرفی خاک و شرایط جوی بسیار مناسب کشاورزی می باشد. به همین دلیل از آب شیرین کن کشاورزی برای تامین آب مناسب کشاورزی در خور نوع کشت استفاده می شود. درباره خرید آب شیرین کن کشاورزی می توانید به صفحه خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی مراجعه نمایید. در این صفحه اطلاعات مفیدی درباره جنس قطعات و نحوه خرید یک آب شیرین کن صنعتی مخصوص کشاورزی به دست آورید.

آب شیرین کن گلخانه ای

گلخانه ها معمولا برای کشت گیاهان خاص زینتی، صادراتی و غیره هستند. گلخانه ها شرایط را برای کشت گیاهان از همه نظر مثل خاک، هوا و آب مناسب جهت آبیاری فراهم می آورند. حال با توجه به این که آب در گلخانه ها بسیار حساس و حائز اهمیت می باشد، آب شیرین کن های گلخانه ای ، قادر به تصفیه و شیرین سازی آب می باشد. در احداث یک گلخانه هزینه راه اندازی و نگهداری بسیار مهم است به همین منظور برای تعیین قیمت آب شیرین کن می توانید به صفحه قیمت آب شیرین کن صنعتی مراجعه نمایید. مشخص شدن قیمت یک آب شیرین کن گلخانه ای بسیار مهم و حائز اهمیت برای راه اندازی یک گلخانه و شخص کارفرما می باشد.

عکس آب شیرین کن صنعتی

انواع آب شیرین کن صنعتی

انواع آب شیرین کن صنعتی بسته به نوع آب ورودی به دستگاه و نوع آب خروجی از آن تقسیم بندی می شوند. انواع آب شیرین کن صنعتی به شرح زیر است:

 • آب شیرین کن کشاورزی
 • آب شیرین کن گلخانه ای
 • آب شیرین کن مرغداری
 • آب شیرین کن دریایی
 • آب شیرین کن بیمارستانی

آب شیرین کن مرغداری

در تولید و پرورش مرغ و انواع طیور آب نقش مهمی را ایفا می کند. به عنوان مثال بیماری کانی بالیسم (خو خوری) یا نرمی استخوان و سنگ کلیه در مرغ منشاء در آبی دارند که مرغ می خورد. آب شیرین کن مرغداری ، آب مناسب باTDS مناسب برای مرغ را فراهم می کند معمولا بهترین TDS برای پرورش مرغ عدد۳۵۰ می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آب شیرین کن مرغداری به صفحه تصفیه آب مرغداری مراجعه کنید.

آب شیرین کن دریایی

به جرأت می توان گفت یکی از پرکاربرد ترین آب شیرین کن های صنعتی نوع دریایی آن یا آب شیرین کن دریایی می باشد. در باره این نوع دستگاه ها ، نحوه کار آن ها ، نوع قطعات و جنس آن در مقاله آب شیرین کن دریایی میتوانید اطلاعات مفید و کاربردی را بدست آورید. از آب شرین کن های دریایی در کشتی ها ، لنج ها ، مناطق کم آب و بی آب و غیره استفاده می‌شود.

آب شیرین کن بیمارستانی و آزمایشگاهی

آب به عنوان یک حلال در آزمایشگاه ها و در دیالیز بیمارستان ها به عنوانآب ورودی به دستگاه دیالیز استفاده می شود. آب شیرین کن بیمارستانی و آزمایشگاهی کاربر های دیگری همچون بخش های اتاق عمل ، بخش استریل و دیگر قیمت های یک بیمارستان کاربرد دارد. اطلاعات بیشتر درباره این نوع آب شیرینکن ها را در بخش دستگاه تصفیه آب آزمایشگاهی کسب کنید.

قیمت آب شیرین کن صنعتی

ظرفیت آب شیرین کن صنعتی

ظرفیت آب شیرین کن صنعتی بسته به نوع و تعداد فیلتر ممبران دارد. همانطور که قبلا عرض کردیم ممبران ها در انواع ۴ اینچ و ۸ اینچ تولید می شوند که ظرفیت تولید هر یک از فیلتر ها متفاوت بوده و ظرفیت دستگاه را تغییر می دهند. در باره فیلتر ممبران ها ، انواع آن ، برند ها و غیره می توانید به پیج ممبران دستگاه تصفیه آب صنعتی مراجعهکنید. حداقل ظرفیت دستگاه آب شیرین کن صنعتی ، ۵ متر مکعب در شبانه روز یعنی ۵۰۰۰ لیتر آب در ۲۴ ساعت کارکرد دستگاه می باشد و ظرفیت حداکثری در آبشیرین کن صنعتی وجود ندارد.

فیلتر آب شیرین کن صنعتی

فیلتر های استفاده شده در آب شیرین کن صنعتی فیلتر شنی ، فیلتر ممبران، فیلتر کارتریج و غیره می باشد. این فیلتر ها بسته به ظرفیت و نوع دستگاه متفاوت و طراحی می شود. مهم ترین فیلتر آب شیرین کن صنعتی به جرأت فیلتر شنی می باشد که قبلا به صورت مفصل درباره آن توضیح داده ایم. بکواش در این فیلتر ها و تعویض سلیس در آن بسیار مهم و حساس است.

زمان تعویض فیلتر آب شیرین کن صنعتی

برای تشخیص زمان تعویض فیلتر آب شیرین کن صنعتی، ابتدا باید دانست تعدادو نوع فیلتر های به کار رفته در دستگاه چیست. طرح این سوال به ما این امکان را میدهد تا بسته به طراحی سیستم و استاندارد ها بعضی از فیلتر ها رامانند فیلتر کارتریج در زمان مقرر که معمولا ۱ ماه است تعویض و الباقی فیلتر ها مثل فیلتر ممبران را شستشو و یا CIP ، مطابق با استاندارد های آب برای شستشوی فیلتر ممبران با انجام عمل CIP و سلیس داخل فیلتر شنی ها را بکواش کنیم.

اجزا آب شیرین کن صنعتی

اجزاء آب شیرین کن صنعتی بسته به ظرفیت دستگاه و نظر کارفرما متفاوت است. به صورت کلی آب شرین کن صنعتی از پمپ ، فیلتر ممبران ، وسل ممبران یا پرشر وسل ، شاسی، فیلتر شنی، فیلتر کربنی، تابلو برق، لوله upvc، لوله استنلس استیل، گیج، پرشر سوئیچ، و غیره ساخته شده که در باره هر یک از این قطعات به صورت کامل در پیج دستگاه تصفیه آب صنعتی توضیح داده ایم.

نحوه کار آب شیرین کن صنعتی

اساس، پایه و نحوه کار آب شیرین کن صنعتی در بحث تصفیه آب اسمز معکوس است. در اسمز معکوس یک لایه غشاء نیمه تراوا که فیلتر ممبران باشد با ایجادفشار اسمزی توسط پمپ آب شیرین کن آب را تصفیه می کند. آب ورودی به فیلتر ممبران به دو بخش آب تصفیه یا permeate و آب تغلیظ شده (concentrate) یا فاضلاب تقسیم می شود.

ظرفیت آب شیرین کن صنعتی

طراحی آب شیرین کن صنعتی

برای طراحی آب شیرین کن صنعتی ، جواب به این ۳ سوال ضروری و راه را برای طراح آب شیرین کن روشن می سازد.

 • آنالیز آب ورودی به آب شیرین کن صنعتی ، اصلی ترین و مهم ترین آیتم برای طراحی یک آب شیرین کن صنعتی می باشد.
 • تعیین ظرفیت دستگاه ، برای این است که در نرم افزار های طراحی RO بعد از مشخص کردن آنالیز آب ورودی به سیستم می بایست ظرفیت آب خروجی از دستگاه را مشخص نمود. این کار برای چیدن نوع و تعداد ممبران ها و فیلتر ها به طراحکمک می کند.
 • تعیین نوع آب و آنالیز آب خروجی از دستگاه یکی دیگر از آیتم هایی است که باید در اختیار طراح قرار داد. این کار به طراح این اجازه را می دهد تا در انتخاب نوع فیلتر و متریال بهتر تصمیم بگیرد.

خرید آب شیرین کن صنعتی

برای خرید آب شیرین کن صنعتی ، در مقاله خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی بهصورت کامل توضیح داده ایم. به صورت کلی بعد از جواب دادن به ۳ سوال بالا در خصوص طراحی آب شیرین کن صنعتی ، با توجه به بودجه و مقدار پولی که قرار است هزینه کنیم مارک ، آپشن و تعداد متریال و قطعات و تجهیزات را مشخص می کنیم تا هم قیمت دستگاه مشخص گردد و هم برای خرید آن راحت تر تصمیم بگیریم.

راه اندازی آب شیرین کن صنعتی

برای راه اندازی یک آب شیرین کن صنعتی ، ابتدا می بایست ابعاد و اندازه دستگاه توسط شرکت سازنده آب شیرین کن به کارفرما داده شود تا محیط مناسب جهت نصب و راه اندازی دستگاه مهیا گردد. باید توجه نمود راه اندازی آب شیرین کن صنعتی کاری نیست که بخواهیم آن را خودمان انجام دهیم و حتما می بایست توسط فرد متخصص و مجرب که آشنا با این سیستم ها و طراحی آن باشد ، انجام گردد. معمولا راه اندازی و نصب آب شیرین کن صنعتی به عهده پیمانکار بوده و تمامی آب شیرین کن های ساخت شرکت آن پاکسازان به همراه نصب و راه اندازی می باشد و یک سال خدمات پس از فروش دارد. در خصوص نحوه کار واحد خدمات پس از فروش شرکت آب پاکسازان نیز در صفحه سرویس تصفیه آب به صورت کامل توضیح داده ایم.

دستگاه آب شیرین کن صنعتی

طبقه بندی تصفیه آب شیرین کن صنعتی

دستگاه های آب شیرین کن صنعتی از پایین ترین ظرفیت خود که همان ۵ متر مکعب در شبانه روز می باشند شروع می شوند تا ظرفیت بی نهایت ،اما اگر بخواهیم ظرفیت دستگاه های آب شیرین کن را طبقه بندی کنیم می توان آن ها را به گروه های خانگی ،تجاری و صنعتی دسته بندی کرد که ظرفیت و توانایی تولید دستگاه های آب شیرین کن خانگی روزانه ۲۰۰ لیتر در شبانه روز و دستگاه های آب شیرین کن تجاری تا ۲۰۰۰ لیتر در شبانه روز و دستگاه های آب شیرین کن صنعتی از ۵۰۰۰ لیتر تا بی نهایت در شبانه روز توانایی تولید آب شیرین دارند. معیار زمانی ظرفیت های فوق برای یک روز کامل (۲۴ ساعت) می باشد. دستگاه های آب شیرین کن صنعتی را می توان بنا به مقدار مصرف به صورت سفارشیطراحی کرد. لطفا قبل از خرید یا سفارش دستگاه آب شیرین کن توجه داشته باشید به منظور بالا بردن طول عمر دستگاه، ظرفیت آب تولیدی دستگاه آب شیرینکن را مقداری بالاتر از میزان مصرف خود در نظر بگیرید تا قطعات زود تر از موعد، مستهلک نشوند و عمر طبیعی خود را از دست ندهند.

خرید آب شیرین کن صنعتی

اولین اقدام جهت خریداری دستگاه آب شیرین کن صنعتی، انجام آزمایش آب است. در این آزمایش میزان سختی ، شوری و املاح موجود در آب ارزیابی می شود . از آنجایی که کیفیت آب در مناطق مختلف کشور با یکدیگر متفاوت است با انجام این آزمایش ، شما دستگاه مخصوص کیفیت آب منطقه خود را خریداری می کنید . بهاین ترتیب کیفیت و بازدهی آب خروجی و تصفیه شده دستگاه افزایش می یابد و به دنبال آن موجب عملکرد بهتر دستگاه و تضمین طول عمر قطعات اصلی آن مانند ممبران و پمپ فشار قوی می شود و در نتیجه استهلاک دستگاه بسیار پایین می آید.

خرید آب شیرین کن صنعتی

ساخت آب شیرین کن صنعتی

فرایند ساخت دستگاه آب شیرین کن صنعتی بر اساس آنالیز آب و تحت سفارش انجام شده و در همه مراحل نیازمند دقت عمل است. تقریبا طراحی و ساخت دستگاهها بین ۱۰ الی ۳۰روز که این متغیر بودن زمان به ظرفیت دستگاه مورد نیازتانبستگی دارد. و سپس توسط بخش حمل و نقل ارسال شده و نصب و راه اندازی این دستگاه ها توسط یکی از کارشناسان شرکت سرویس تصفیه

طراحی آب شیرین کن صنعتی

فرایند طراحی در صورت آماده بودن بستر نصب که از قبل توسط مسئول نصب و راه اندازی با خریدار هماهنگ و آماده سازی شده در مدت ۱۰ ساعت انجام می شود.

فروش دستگاه آب شیرین کن صنعتی

اگر نگاهی به اولین فیلتر دستگاه تصفیه آب در شهرهایی که آب شیرین دارندمانند خوزستان بیندازید متوجه می شوید ما از چه چیزی سخن می گوییم. تازه این تمام ماجرا نیست و تنها چیزهایی است که چشم شما می تواند ببیند. در آب های آشامیدنی موارد دیگری وجود دارد که با چشم قابل تشخیص نیست از جمله نیترات که دستگاه تصفیه آب می تواند بیش از ۹۵% از این آلودگی ها را جدا کند تا سلامت شما و خانواده شما به خطر نیفتد.

منبع: تصفیه اب پاکسازان

يکشنبه بیست و چهارم 12 1399
خرید آب شیرین کن صنعتی قیمت آب شیرین کن صنعتی فروش آب شیرین کن صنعتی
آب شیرین کن و سیستم های نوین تصفیه آب صنعتی شرکت آب پاکسازان اهواز خوزستان

سیستم‌های نوین تصفیه آب صنعتی
سیستم RO یا reverse osmosis فناوری جدید در امر تصفیه آب و جداسازی املاح محلول در آب می باشد. این سیستم ها به صرفه ترین و دقیق ترین در دنیا هستند.

ابزار دقیق
ابزار دقیق ها در دستگاه شامل گیج ، سنسور ها ، کلید های و لو پرسر سوئیچ وغیره می باشد که وظیفع محافظت از دستگاه و اجزای آن را دارند.

فلومتر دیجیتال
فلومتر دیجیتال به منظور آندازه دبی آب تولید، فاضلاب و یا ریسایکل را در واحد زمان دارد.

سنسور تی دی اس
سنسور تی دی اس در مسیر آب خروجی تصفیه شده یا همان پرمیت برای اندازه گیری املاح موجود در آب یا همان tds  و EC را بر عهده دارد.

های‌پرشر و لو پرشر
این قطعه قبل و بعد از پمپ ها به منظور خارج نشدن پمپ از نمودار و نقش محافظتی را برای پمپ ایفا می کند

کدورت سنج
نصب این قطعه در دستگاه به ما این اطمینان را میدهد که پیش تصفیه ها کار خود را به درستی انجام داده اند یا خیر.

آخرین به رو رسانی مطلب دستگاه تصفیه آب صنعتی : چهارشنبه – ۲۲ بهمن ۱۳۹۹  – ۲۰۲۱-۰۲-۱۰

خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی

برای خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی باید این چهار مرحله را انجام دهیم. درمرحله اول مقدار آب مورد نیاز جهت تصفیه را در روز مشخص کنیم. مرحله دوم تهیه آنالیز آب ورودی به دستگاه مرحله سوم مشخص کردن آنالیز آب خروجی از دستگاه و مرحله چهارم مشخص کردن متریال و اجناس ساخت دستگاه

کاربرد دستگاه تصفیه آب صنعتی

برای مواقعی که می‌خواهیم آب با مقدار بیش از ۲ هزار لیتر تولید کنیم به صرفه ترین، بهترین، دقیق ترین و کم هزینه ترین راه دستگاه تصفیه آب صنعتی می‌باشد.

هزینه نگهداری دستگاه تصفیه آب صنعتی

جمع کلی هزینه نگهداری یک دستگاه تصفیه آب صنعتی مجموع هزینه‌های برق مصرفی، آب مواد شیمیایی و فیلتر‌های آن است که بسته به ظرفیت دستگاه متغیر می‌باشد.

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

آنالیز خروجی مورد نیاز از دستگاه را مشخص کرد، ظرفیت آب تولیدی مورد نظر از دستگاه را مشخص کرد، جنس، برند،تعداد و غیره را در ساخت دستگاه مشخصنمود.

طرز کار دستگاه تصفیه آب صنعتی

از این سیستم در تمامی‌صنایعی که با آب مشکل دارند، استفاده می‌شود. کشاورزی، گلخانه‌ها، دام، طیور، دیگ بخار، برج‌های خنک کننده، شرب، بیمارستان‌ها، دیالیز بیمارستان‌ها، آزمایشگاه، شستشوی مقر‌های برق، تصفیه آب دریا و غیره

دستگاه تصفیه آب صنعتی

آموزش تصفیه آب صنعتی

ویدئو تصفیه آب صنعتی ؛اولین تلویزیون تخصصی تصفیه آب صنعتی در ایران که کلیپ‌هایی در مورد قواعدکار با تصفیه آب صنعتی، سرویس تصفیه آب، تعمیرات و خلاصه هر چیزی در مورد دنیای آب شیرین کن صنعتی به نمایش خواهد گذاشت.
معرفی محصولات تصفیه آب صنعتی اورجینال وتخصصی ارسال رایگان کلیه محصولات به سراسر کشور با روش پرداخت آنلاین و پرداخت در محل، ارسال کلیه تجهیزات توسط واحد خدمات شرکت آب پاکسازان به درب منزل، پشتیبانی و خدمات در سراسر کشور انجام کلیه خدمات تصفیه آب در شهر اهواز تهران قم اصفهان و… پوشش کل استان خوزستان تصفیه آب اهواز تصفیه آب خوزستان خدماتی متمایز تصفیه آب خوزستان اهواز و تصفیه آب خوزستان

دستگاه تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی چیست ؟ یا آب شیرین کنصنعتی که اغلب به عنوان RO شناخته می‌شود، یک روش بسیار پیشرفته برای تولید آب تصفیه شده می‌باشد. این تکنولوژی ابتدا در نیروی دریایی آمریکا برای تولید آب شرب، از آب دریا استفاده شده است. امروزه از فرآیند اسمز معکوس RO در تصفیه آب استفاده می شود.

به عنوان یک فرآیند جداسازی در بسیاری از صنایع تولید آب تصفیه(آب شرب یا آب آشامیدنی‌ها)، ‌تصفیه پساب‌ها، صنعت پرورش دام، صنعت پرورش طیور(مرغداری‌ها)، صنعت کشاورزی، آب ورودی کولینگ تاور‌ها، دیگ‌های بخار(boiler)، آب استفاده در نازل‌های مه پاش، صنایع غذایی، دارو سازی، پزشکی و غیره استفاده می‌شود.

مرکز فرمان تصفیه اب صنعتی همراه با شیرآلات نمونه گیری تصفیه اب ro و شاسی تصفیه اب

مرکز فرمان
مرکز فرمان یا همان تابلو برق و انتقال قدرت. محل قرار گیری PLC و یا ROC می باشد. که این دو قطعه کنترل کل دستگاه را بر عهده دارند.

شیرآلات نمونه گیری
از این شیر ها برای برداشت نمونه از هر پرشر وسل به صورت مجزا استفاده می شودو برداشت نمونه از هر پرشر وسل این امکان را به بهره بردار می دهد که خرابی ها را زود تر از موعد شناسایی کند.

شاسی دستگاه تصفیه آب صنعتی
شاسی محل استقرار تمامی اجزا ریز و درشت یک دستگاه تصفیه آب صنعتیمی باشد. جنس ، نوع اتصال و پوشش شاسی در انتخاب آن بسیار مهم و حائز اهمیت است.

پمپ فشار قوی تصفیه آب صنعتی همراه با گیج تصفیه اب صنعتی و پمپ آب خام

پمپ فشار قوی
به جرئت می توان گفت بعد از ممبران اصلی ترین و مهم ترین قطعه پمپفشار قوی دستگاه است. انتخاب درست این پمپ باعث بهتر کار کردن دستگاه و طول عمر آن می شوند.

گیج
مکانیزم دستگاه RO بر پایه‌ی فشار است .گیج‌ وسیله اندازه گیری فشار هستد، گیج‌ها به دو دسته‌ی فشار پایین و فشار بالا تقسیم بندی می‌شوند و همچنین دارای واحدهای اندازه گیری متفاوتی هستند.

پمپ آب خام
پمپ آب خام یا به عبارت دیگر پمپ فید وظیفه تامید و رساندن آب خام مناسب هماز لحاظ دبی و هم از جهت فشار به پمپ فشار قوی را بر عهده دارد.

تصفیه آب صنعتی به انگلیسی

تصفیه آب صنعتی به انگلیسی Industrial water purifier و یا Industrial water treatment آب پاکسازان نیز با نام Water purifiers دستگاه های تصفیه آب صنعتی در جایی دیگر با نام کارشناس حذف آب Water removal experts اسم گذاری شده است، گاها تصفیه آب صنعتی به اشتباه تایپی jwtdi Hf wkujd و یا jwtdi hf wkujd هم نیز سرچ می شود.

پساب تصفیه آب صنعتی

پساب یا پسآب تصفیه آب صنعتی ؛ از آنجا که دردنیا به ویژه مناطق کم آب،  استفاده از سیستم های تصفیه آب صنعتی با کمترین اب دور ریز بسیار حائز اهمیت است فلذا آب دورریز با عدم برگشت خود به سیستم ro برای تصفیه آب مجدد ؛ در صورت برگشت بیش از حد پَساب برای تصفیه مُجدد توسط سیستم RO غلظت آلاینده ها و تی دی اس آبزیاد بوده و باعث می‌شود به ممبرین ها برای تصفیه فشار بیشتری وارد شود و در نهایت باعث گرفتگی محفظه منافذ، لایه های غشای ممبرین ro می شود.
 1. امکان برگشت پساب خارج شده از سیستم تصفیه به محیط زیست پیرامون یا بازیابی مجدد آن در دستگاه ro
 2. کم کردن هزینه های تولید شده محصول خروجی با مدیریت صحیح آب و پساب آن
پسآب دستگاه تصفیه آب صنعتی

در اصل پساب یا فاضلاب دستگاه تصفیه آب صنعتی، همان آب خام feed waterیا به عبارتی همان آب ورودی است. اما آب خام بدلیل عبور از لایه‌های فیلترممبرین و جذب مولکول‌های آب شیرین یا تولید دستگاه توسط  غشا فیلتر ممبرینموجب تغییرغلظت در پساب دستگاه نسبت به آب خام و در مجموع باعث افزایش TDS می‌شود.

پساب ذکر شده به دلیل بالا بدون چگالی املاح، نباید در اطراف چاه‌های در حال بهره برداری دستگاه آب شیرین کن خالی شود زیرا که موجب بالارفتن تدریجیTDS آب چاه و یا آب خام می‌شود و در نتیجه به مرور زمان باعث ایجاد اختلال در عملکرد سیستم می‌گردد. پساب یا فاضلاب در انواع سیستم‌های تصفیه آب با روش‌های متفاوتی وجود دارد به عنوان مثال در تصفیه آب به سبک ستون‌های رزینی، آب با یک احیاکننده وبصورت بکواش طولانی مدت جهتاحیای رزین‌ها بکار گرفته می‌شود که حاصل بکواش، پساب این روش محسوب می‌شود.

همچنین این نکته مهم را بدانیم که پساب نه تنها برای تکنولوژی روش اسمزمعکوس نیست بلکه روش‌هایی از تصفیه آبوجود دارد که پساب آنها ممکن است شیمیایی و نیز سمی باشند اما در روش اسمزمعکوس این چنین نیست و فقط غلظت بالای آب نسبت به آب ورودی بدون مواد شیمیایی یا افزودنی، آلایندگی این روش تصفیه محسوب می‌شود.

امروزه بازیافت و تصفیه مجدد فاضلاب دستگاه‌های آب تصفه کن صنعتی تبدیل به یکی از بزرگترین دغدغه‌های محیط زیست و مصرف کنندگان این روش تصفیه شده و این در حالیست که منابع آبی کشور رو به کاهش است و به دلیل پایین آمدن کیفیت آب، متقاضیان دستگاه آب تصفیه کن افزایش می‌یابند. شرکت آب پاکسازان با تکیه بر علم و دانش فنی متخصصان و طراحان خود دستگاه آب تصفیه کن خود رابه سبکی طراحی نموده است که کم ترین میزان پساب را داشته و مقدار باقیمانده را می‌توان در حوضچه تبخیر ذخیره نمود و هیچ گونه آسیبی محیط زیست را تهدید نخواهد کرد.

محل قرار گیری ممبران بر روی شاسی و اتصال آن به دیگر اجزا توسط پرشر وسل صورت می گیرد. پرشر وسل ها بسته به فشار کاری دستگاه و نوع ورود آب به آن ها تقسیم بندی می شوند.

درایور
معمولا درایور ها را در تابلو برق دستگاه برای کنترا و تغییر فرکانس دینام پمپ و کنترل آن استفاده می کنیم. درایور در آب شیرین کن های دریایی مرسوم تر است.

پرشر وسل
محل قرار گیری ممبران بر روی شاسی و اتصال آن به دیگر اجزا توسط پرشر وسل صورت می گیرد. پرشر وسل ها بسته به فشار کاری دستگاه و نوع ورود آب به آن ها تقسیم بندی می شوند.

یکی از شیر های برقی دستگاه شیر برقی ورودی یا inlet valve می باشد که وظیفه آن کنترل آب ورودی به دستگاه تصفیه آب می باشد.

شیر برقی ورودی
یکی از شیر های برقی دستگاه شیر برقی ورودی یا inlet valve می باشد که وظیفه آن کنترل آب ورودی به دستگاه تصفیه آب می باشد.

ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی

ساخت تصفیه آب صنعتی استفاده از روش فوق الذکر با تولید غشاهای جدید(فیلتر ممبرین یا ممبران)membrane که می‌توانستند در محدوده وسیعی از PH و دما‌های مختلف عمل کنند و نسبت به بسیاری از مواد شیمیایی ROاز جمله آنتی اسکالانت، بیولوژیکیموجود در آب مقاومت داشته باشند توسعه چشم گیری یافته است. روش RO نسبت بهبسیاری از فرآیندهای جداسازی دیگر، همانند تقطیر، استخراج، تعویض یونی و جذب دارای مزایای فراوانی می‌باشد. در این روش به هیچ گونه تغییرات فازی شدید انرژی و یا استفاده از محلول‌های گران قیمت جاذب نیازی نیست. که توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است. طراحی و عملکرد این روش در مقایسه با بسیاری از روشهای قدیمی‌جداسازی راحت تر می‌باشد. در صنایعی که نیاز به تولید آب تصفیه شده دارند.

 • مصرف پایین انرژی(نسبت به روشهای تقطیری)
 • هزینه نگهداری دستگاه ro پایین
 • حجم و سایز کوچک سیستم
 • راهبری آسان
 • نصب و راه اندازی در کوتاهترین زمان
 • مصرف پایین مواد شیمیایی در مقایسه با روش تعویض یونی

در سیستمهای RO نسبت به سیستم‌های گرمایی مصرف انرژی پایین می‌باشد و بسیاری از مشکلات همانند خوردگی که در سیستم‌های گرمایی به دلیل عملکرد در دما‌های بالا وجود دارد، در این سیستم دیده نمی‌شود، از نقطه نظر آلودگی نیز روش اسمز معکوس به روش تبادل یونی ارجحیت و برتری دارد، زیرا هیچگونه نا خالصی به جز آنجه قبلاً در آب وجود داشته است، به محیط زیست اضافه نمی‌کند.

برخلاف سیستمهای تقطیری و تعویض یونی به دلیل آنکه قسمت اصلی تصفیه ی آبدر سیستمهای RO توسط غشا‌ها(ممبرین)انجام می‌شود، در صورتی که اشکالی در سیستم به دلیل خرابی یکی از آنها اتفاق افتاد، نیازی به متوقف کردن کامل سیستم نیست، غشاء خراب را می‌توان به سادگی از سیستم خارج، شستشو(CIP)، تعویض یا تغییر داد. در مقایسه با سیستمهای تعویض یونی، هزینه یک سیستم RO،نسبت به تغییرات نا خالصی‌های آب وابستگی کمی‌دارد، بنابراین در صورت تغییر خلوص آب ورودی تغییرات زیادی در هزینه‌های تمام شده آب نهایی داده نمی‌شود.

جالبه که بدونید : شرکت آب پاکسازان تعمیر، بازسازی و طراح مقره شوی می‌باشد

دستگاه تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی چیست

دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست ؟ آب‌ها بر حسب میزان کل جامدات محلول و مخلوط(TDS)به دو دسته آب‌های شور(sea water)، آب‌های لب شور(Brakish water)و شیرین دسته بندی می‌گردند. آب دریا با TDS حدود ۳۵۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ میلی گرم بر لیتر(mg/lit)، آب‌های لب شور با TDS کمتر از آن، به عنوان ترکیب استاندارد آب‌های موجود در دنیا شناخته می‌شود این محدوده بسیار وسیعمی‌باشد که آب‌های دنیا را تشکیل می‌دهد. توزیع آن تقریباً در سراسر جهان یکسان می‌باشد اما ممکن است عملاً در محدوده وسیعی مثلاً از دریای بالتیک حدود mg/lit 7000 تا خلیج فارس و دریای سیاه که برابر mg/lit 45000 است متغیر باشد. ترکیب‌های آب لب شور بسیار گوناگون است و برای طراحی یک دستگاه تصفیه آب صنعتی RO باید آب را در آزمایشگاه آنالیز نمود.

فرایند اسمز

دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست؟

شرکت آب پاکسازان تولید کننده و طراح دستگاه تصفیه آب صنعتی RO با جدیدترین متود روز دنیا در عرصه تصفیه آب در شرکت مهندسی آب پاکسازان همراه با پشتیبانی و تعمیر تصفیه آب

طرز کار دستگاه تصفیه آب صنعتی

تشریح فرایند اسمز تصفیه آب صنعتی در صورتی که یک غشاء نیمه تراوا(منظور از غشاء نیمه تراوا یعنی غشایی که آب بهراحتی از آن عبور نماید، در حالی که عبور املاح و نمک‌های آب نظیر MgSo4، CaSo4، CaCl2، NaCl و غیره امکان پذیر نباشد. بین دو محلول با غلظت‌های متفاوت قرار گیرد، مقداری از حلال از یک طرف محلول رقیق به سمت دیگر غشاء می‌رود. این پدیده که به نام اسمز معروف است، تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که سیستم به حالت تعادل برسد. در حالت تعادل بین دو طرف غشاء اختلاف فشاری متناسب با غلظت مواد حل شده در محلول وجود دارد که به آن فشار اسمزی می‌گویند.

فرایند اسمز معکوس تصفیه آب صنعتی

فرآیند اسمز معکوس همان گونه که از نام آن نیز مشخص است، بر عکس فرآیند طبیعی اسمز می‌باشد، فرایند اسمز معکوس امروزه جزء یکی از جدید ترین و متداول ترین روش‌های جدا سازی به خصوص در تصفیه آب‌های شور محسوب می‌شود. در این فرآیند با قرار دادن فشاری بیشتر از فشار اسمزی در سمت محلول غلیظ تر(آب شور یا concentrate)، جهت حرکت حلال(آب خالص یا pure water، permeate)معکوس شده و به این ترتیب می‌توان آب را از ناخالصی‌های درون آن جدا کرد و TDS را کاهش داد.

فرایند اسمز معکوس
اسمز معکوس

اسمز معکوس تصفیه آب صنعتی چگونه کار می‌کند

فرایند اسمز معکوس در ممبرین با استفاده از یک پمپ فشار بالا(high pressure pump)صورت می‌گیرد به گونه ای که پمپ وظیفه ایجاد فشار در سمتی کهآب خام با غلظت زیاد وجود دارد را ایفا می‌کند. آب از غشا نیمه تراوا عبورمی‌کند و آب تصفیه شده تولید می‌شود. آب در هنگام عبور از ممبرین بین ۹۵ تا ۹۹ درصد املاح موجود در خود را از دست می‌دهد. حال فهمیدیم آب شیرین کن صنعتی چیست

مقدار فشاری که پمپ باید ایجاد کند تا بر فشار اسمزی غلبه کند بسته به TDS آب ورودی دارد، هرچه TDS آب بالاتر باشد فشار نیز بالا می‌رود و بلعکس با کاهش TDS فشار عملیاتی(Operational pressure)دستگاه تصفیه آب صنعتی کاهشمی‌یابد. آبی که وارد سیستم RO می‌شود و قرار است عمل تصفیه روی آن صورت بگیرد به عنوان آب خام یا feed water شناخته می‌شود.

آبی که املاح آن جدا شده و عمل تصفیه روی آن صورت گرفته یا در واقع یونیزه شده به عنوان آب شیرین، آب محصول، product water یا permeate شناختهمی‌شود. آبی که تغلیظ شده و نسیبت به آب ورودی از TDS بالا تری برخوردار است و به عنوان فاضلاب از دستگاه تصفیه آب صنعتی خارج می‌شود فاضلاب یا concentrate شناخته می‌شود.

آب پس از عبور از پمپ فشار بالا با فشار بسیار زیاد به سمت ماژول‌های ممبرین ارسال می‌شود خروجی آن یکی آب تولید و دیگری آب فاضلاب استحال مقدار درصد بازیابی با توجه به نوع غشاء(ممبرین)، کیفیت و کمیت آب تصفیه شده و مقدار هزینه‌های عملیاتی، را تعیین خواهد کرد. بالا رفتن بیش از اندازه درصد بازیابی(ریکاوری)(recovery)، باعث افزایش املاح در آب تولیدشده دستگاه و در نتیجه فشار اسمزی در آب پشت غشا‌ها می‌شود، که این امر باعث افزایش انرژی عملیاتی لازم، کاهش دبی و افزایش درصد عبور املاح از میان غشاها می‌شود.

آب خام پس از یک سری مراحل پیش تصفیه یا همان فیلتر‌شنیکه قبلا درباره آن به صورت کامل توضیح داده شده است، به سمت استیج‌های ممبرین یا پرشر وسل‌ها پمپ می‌شود و قسمتی از آن از میان فیلتر ممبرین عبورکرده و به این ترتیب در باقی مانده آب خوراک غلظت نمک‌ها افزایش خواهد یافت.

در همین زمان قسمتی از این آب بدون عبور از میان ممبرین‌ها از سیستم خارج می‌شود(به دلیل افزایش فشار اسمزی در پشت فیلتر ممبرین، فشار عملیاتی(Operational pressure)اعمالی از طرف پمپ‌ها برای عبور آب از میان غشاء ممبرین کافی نیست و در صورت عدم خروج آب شور از سیستم، آب تصفیه شده عبوری از میان غشاء به عقب برگشت خواهد کرد)، که مقدار این آب با توجه به کیفیت آب ورودی و نوع غشاء بین ۲۰ درصد تا ۷۰ درصد متغیر است.

موارد حذف از آب توسط تصفیه آب صنعتی

مقاله دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست؟ با استفاده از روش اسمز معکوس قادر است بیش از ۹۹ درصد نمک‌های محلول(یون‌ها)، ذرات، کلوئید‌ها، مواد آلی، باکتری‌ها و پیروژن‌ها(pyrogens)، موجود در آب را حذف کند. لازم به ذکر استبرای حذف ۱۰۰ درصدی باکتری‌ها و ویروس‌ها نمی‌توان به صورت کامل به سیستم RO اعتماد کرد.

حال فهمیدیم آب شیرین کن صنعتی چیست آلودگی‌ها در ممبرین بر اساس سایز وبار مولکولی آن‌ها حذف و یا رد می‌شوند. هر آلودگی که وزن مولکولی آن بیش از ۲۰۰ باشد به راحتی توسط ممبرین حذف می‌شود(برای مقایسه بهتر وزن مولکولیآب ۱۸ می‌باشد)به این ترتیب هر چه بار مولکولی مواد بیشتر باشد توانایی عبور از غشا ممبرین را ندارند. پس هر چه بار یونی آلاینده بیشتر باشد توانایی عبور از لایه ممبرین را ندارد به عنوان مثال یون سدیم یک بار دارد(تک ظرفیتی)و برای همین سدیم نسبت به کلسیم که دو بار دارد به راحتی دفع نمی‌شود. همچنین در یک سیستم RO گاز‌هایی مانند CO2 به خوبی حذف نمی‌شوند زیرا وزن مولکولی آن بسیار کم است.

کاربرد‌های دستگاه تصفیه آب صنعتی

 • صنعت پزشکی
 • دارو سازی و آزمایشگاهی
 • کارخانه‌های تولید آب جهت شرب
 • صنعت دام و طیور
 • صنعت کشاورزی
 • صنعت
کاربرد های دستگاه تصفیه آب صنعتی

کارخانه‌های تولید آب جهت شرب تصفیه اب صنعتی

شرکت تصفیه آب سالم و گوارا و همچنین عاری از ویروس و میکروب، یکی از اصلی ترین نیاز‌های بشری می‌باشد. پزشکان بر این باور هستند که بیش از ۸۰ درصد بیماری و امراض در آدم به آب بر می‌گردد با این حال افراد زیادی در جهان از نعمت آب سالم و گوارا محروم هستند. شرکت‌های زیادی در دنیا و ایران با استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی به تولید آب شرب بهداشتی می‌پردازند در یک خط تولید آب معدنی مقاله دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست مقاله دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست به عنوان قلبکارخانه تولید آب شرب را بر عهده دارد و پس از آن آب عملیات پر کردن، در بندی، لیبل زنی، بسته بندی و توزیع را سپری می‌کند.

صنعت دام و طیور تصفیه اب صنعتی ro

با افزایش جمعیت و نیاز بیشتر به مواد غذایی تولید گوشت از مرغ و دام‌هادر ابعاد و اندازه زیاد اهمیت زیادی دارد لذا پرورش دهندگاه مرغ در وسعت‌های کوچک و بزرگ، محل پرورشگاه‌های خود در مکان‌هایی مناسب با آب و هوایی خوب و عاری از آلودگی احداث می‌کنند. در پروش دام و طیور به روش‌های صنعتی کلییه پارامتر‌های حیاتی و اساسی که دام و طیور به عنوان موجود زنده به آن‌ها نیاز دارند تا بهترین تبدیل ضریب گوشتی را داشته باشند و اب نقش اساسی را در این پروش ایفا می‌کند که مرغداران و دامداران با استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی آب مناسب مرغ و دام را تامین می‌کنند.

صنعت کشاورزی دستگاه تصفیه اب صنعتی

کشور ما ایران جزء کشور‌های خشک و کم آب محسوب می‌شود و معمولا در مناطقی که مناسب کشاورزی هستند یا آب پیدا نمی‌شود یا کیفیت مطلوب را نداردو وقتی صحبت بر سر کیفیت آب می‌شود منظور از آن استفاده آب مناسب در کشاورزی و مطلوب بودن جهت آبیاری می‌باشد. در بررسی و طبقه بندی آب، مطابق با طبقه بندی FAO آب مناسب با EC یا همان هدایت الکتریکی و یا TDS مناسب بهدست می‌آید.

معمولا از دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی در گلخانه برای رشد بهتر و بهره وری بیشتر استفاده می‌شود. با وجود مناسب بودن وضعیت هوا در جای جای ایران ما آب معمولا کیفیت مطلوب را ندارد این موضوع به خاطر حفر چاه‌های عمیق و یا استفاده از آب‌های سطحی برای آبیاری است. این موضوع تقریبا در تمام کشورمحسوس است به خصوص در استان‌های فارس، سیستان و بلوچستان، خوزستان، بوشهر و…

صنعت دستگاه تصفیه اب صنعتی ro

استفاده آب در صنعت بیشترین استفاده جامع بشری از آب است. آب تولیدی از دستگاه تصفیه آب صنعتی یا RO بسیار نزدیک به آب مقطر و TDS پایینی دارد همچنین مشکل بالا بودن کدورت و TSS و NTU در این سیستم مرتع شده است و عملارسوب گذاری دیگر اتفاق نمی‌افتد البته برای آنالیز آب ورودی به سیستم از اهمیت بالایی بر خوردار است به همین منظور سیستم‌های دبل RO(RO.RO یا double RO)و یا رزین‌های تبادل یونی نیز برای تکمیل پروسه استفاده می‌شود. یکی از استفاده‌های آب در صنعت تامین آب مناسب برای ورودی به بویلر، دیگ‌های بخار، کولینگ تاور، برج خنک کننده، نازل‌های مه پاش و غیره می‌باشد.

تصفیه‌آب‌صنعتی پزشکی، دارو سازی و آزمایشگاهی

آب مناسب در پزشکی اهمیت بالایی دارد و دلیل آن بسیار واضح و مشخص است. ورود اب نا مناسب به دستگاه و ادوات پزشکی باعث رسوب گذاری در سیستم و خرابی‌های جدی می‌شود. همچنین آب خالص و عاری از املاح در دیالیز بیماران دیالیزی است که آب در آن اهمیت بالایی دارد. طراحی سیستم‌های RO در موارد پزشکی و آزمایشگاهی دقت بالا و علم طراحی می‌خواهد مثلا در این سیستم‌ها استفاده از مواد ضد رسوب جایز نیست که در آینده به صورت مفصل به آن می‌پردازیم.

خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی طرحاین سوال که چگونه یک دستگاه تصفیه آب بخریم؟ نیاز به بحث و توضیحات کامل وگسترده ای دارد که در پست نمی‌گنجد. به صورت کلی هنگام خرید یک دستگاه تصفیه آب صنعتی باید حداقل ۲ سوال از خود بپرسیم

 1. چه مقدار آب در شبانه روز نیاز داریم؟
 2. آنالیز آبی که قرار است عمل تصفیه روی آن صورت بگیرد، چیست؟

با جواب دادن به دو سوال بالا نوع و مدل دستگاه مشخص می‌گردد. حال می‌توان با مشاوره گرفتن از کارشناسان شرکت آب پاکسازان بسته به بودجه، فضاکار، شرایط آب و هوا و نوع کاربری دستگاه مشخصات فنی دستگاه خود را بسته وخرید را انجام نمایید.

مراحل تصفیه آب صنعتی(دستگاه ro)

توضیحات مراحل دستگاه تصفیه آب صنعتی سیستم RO

۱.سیستم‌های RO می‌توانند به صورت تک مرحله ای و یا دو مرحله ای طراحی شوند. انتخاب هر یک از حالت‌های دستگاه بستگی به کیفیت مطلوب آب تصفیه شده دارد. در سیستم‌های تک مرحله ای آب تصفیه شده خروجی از یک مجموعه از ماژول‌ها به عنوان محصول نهایی از سیستم خارج می‌شود و آب شور باقی مانده دور ریخته می‌شود. اما در سیستم‌های دو مرحله ای با توجه به نوع آب خوراک ورودی و کیفیت محصول مورد نظر آب تصفیه شده. در صورتی که آب تصفیه شده از یک مجموعه از ماژول‌ها وارد مجموعه بعدی شود، این سیستم را Two pass می‌گویند.

بهعبارتی دیگر آب ورودی پس از عبور از دستگاه تصفیه آب به دو بخش تقسیم می‌شود یکی تولید و یکی فاضلاب دستگاه که به این سیستم single pass RO یا دستگاه تک مرحله ای می‌گویند. و اگر آب تولید دستگاه شماره یک وارد دستگاه دیگری شود(سیستم دبل RO)به این سیستم‌ها double pass RO می‌گویند در دستگاهشماره ۲ نیز آب‌های خروجی دو عدد می‌باشند یکی به عنوان تولید و دیگری به عنوان فاضلاب که معمولا فاضلاب دستگاه شماره ۲ وارد آب خام دستگاه شماره ۱ می‌شود.

باید توجه کرد که هر مجموعه بیش از ۳ پاس نمی‌تواند داشته باشد که تصفیهآب دریا در مرحله اول و تبدیل آن به شرب در مرحله دوم و پس از آن تولید آبمقطر می‌باشد.

سیستم RO

۲.برای تولید آب مقطر با TDS صفر و یا نزدیک صفر معمولا از رزین‌های تبادل یونی نوع میکسبد در خروجی تولید دستگاه شماره ۲ استفاده می‌شود.

۳.برای افزایش ریکاوری(recovery)یا راندمان در دستگاه تصفیه آب صنعتی میتوان تعداد استیج‌های سیستم را زیاد کرد. در یک سیستم بسته به نوع و آنالیز آب ورودی میتوان از فاضلاب هر پرسر وسل استفاده کرد و خوراک ممبرین‌های بعدی نمود. پرشر وسل‌ها از ۱ تا ۶ المان متغیر هستند یعنی ۱ عددممبرین تا ۶ عدد فیلتر ممبرین را می‌توانند در خود جای دهند.

افزایش ریکاوری دستگاه تصفیه آب صنعتی
ریسایکل دستگاه تصفیه آب صنعتی

حال اگر خروجی فاضلاب هر وسل یا تعدادی از وسل‌ها وارد یو و یا تعدادی پرشر وسل شود دستگاه دو اسیج می‌باشد. این کار بسته به نوع و آنالیز آب ورودی می‌تواند تا ۵ بار تکرار شود. البته باید خروجی نرم افزاری این کار را چک کرد که خطایی در سیستم رخ ندهد زیرا آب خوراک وسل‌های بعدی از فاضلابوسل‌های اول می‌باشد.

در بعضی از مواقع اگر آب مناسب باشد و از رنج استاندارد خارج نشود میتوان بخشی از آب فاضلاب را به آب خوراک اولیه RO وارد کرد که به این آب، آب برگشتی یا ریسایکل(Recycle)می‌گویند. وجود ریسایکا در دستگاه‌هایی که تعدا ماژول(فیلتر ممبرین)کمی‌دارند بسیار پر اهمیت است زیرا علاوه بر این که هدر رفت آب زیاد می‌شود امکان دارد فشار مضاعفی به ممبرین وارد گردد.

ریسایکل دستگاه تصفیه آب صنعتی

قطعات دستگاه تصفیه اب ro

قطعات دستگاه تصفیه اب ro ابتدا جهت حذف آلودگی میکروبی و جلوگیری از ایجاد فولینگ بیولوژیک برروی ممبران‌ها، تزریق هیپوکلریت در پیش تصفیه انجام می‌شود.

لازم است قبل از ورود آب به ممبران‌ها، مواد معلق ریز موجود در آب گرفتهشوند. جهت حذف کدورت و ذرات معلق، آب ابتدا از بخش پیش تصفیه(فیلتر‌های شنی و کربنی)عبور می‌نماید، آب از طریق بوستر پمپ با فشار حداقل ۴ بار واردفیلتر شنی و کربنی شده و کدورت و مواد معلق، بو، رنگ، طعم و کلر آن کاهش می‌یابد. سپس جهت جلوگیری از ورود کلر به ممبران‌ها، بی سولفیت سدیم قبل ازفیلتر کربن تزریق و با سیستم ORP کنترل می‌گردد.

در راستای حفاظت بیشتر ممبران‌ها در برابر رسوب گرفتگی ماده شیمیایی ضد رسوب(آنتی اسکالانت)و اسید در پیش تصفیه می‌توان تزریق می‌گردد. سپس جهت حذف بیشتر ذرات تا قطر ۵ میکرون، آب از فیلترهای کارتریجی ۵ میکرون و یا حتی ۱ میکرون عبور می‌نماید و خروجی از این سیستم وارد پمپ فشار قوی می‌شود. به طور کلی فشار کار پمپ به میزان املاح محلول آب بستگی دارد و هرچهTDS آب بالاتر باشد، فشار اسمزی بالاتر بوده و در نتیجه فشار کار پمپ جهت غلبه بر فشار اسمزی و جداسازی املاح محلول از آب بیشتر خواهد بود. پمپ فشار قوی آب را با فشار بالا داخل ممبران‌ها می‌کند.

اجزای دستگاه تصفیه اب صنعتی

اجزای تصفیه اب صنعتی Ro یون‌های موجود در آب خام ورودی توسط ممبران‌ها حذف می‌گردند و TDSآب استحصالی در محدوده دلخواه قابلتنظیم می‌باشد. حال به منظور تنظیم PH آب تولیدی در بازه مورد نظر می‌توانپکیج تصفیه آب صنعتی تزریق سود در نظر گرفته شود. آب تولیدی این سیستم وارد یک مخزن ذخیره می‌شود و توسط پمپ‌های انتقال در نظر گرفته شده به محل مصرف می‌رود.

شایان ذکر است از مزایای دستگاه تصفیه آب صنعتی ro کیفیت بسیار بالای آب تولیدی از لحاظ کدورت، سختی و عدم وجود میکرو ارگانیزم‌ها می‌باشد. کدورت و سختی آب به دست آمده معمولا برابر صفر است. همچنین راهبریاین مجموعه بسیار آسان وکم هزینه است و برای همین مقاله دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست بسیار محبوب است. ممبران‌ها از جنس پلی آمید و از نوع SPIRAL WOUNDED می‌باشند.

سطح این ممبران‌ها در برابر عبور املاح محلول نفوذ ناپذیر و در برابر عبور آب نفوذ پذیر می‌باشد. آب با ورود به ممبران‌ها به دو فاز آب نفوذ کرده یا آب تصفیه شده(PERMEATE)و آب تغلیظ شده یا پساب(CONCENTRATE)تقسیم می‌شود.

مخزن دخیره آب

مخزن تصفیه آب صنعتی ro مخزن دخیره آب(water storage tank)هر دستگاه حداقل به دو مخزن و یا فضا برای ذخیره آب نیاز دارد. این آیتم بیشتر برای کاهش نوسان و دبی در آب ورودی به RO انجام می‌شود. از این مخازن یکی برای ذخیره آب خام raw water و دیگری را برای ذخیره آب تولیدی دیتگاه استفاده می‌کنند. جنس این مخازن بستگی به حجم ذخیره سازی و فضا داردکه میتوان از مخازن پلی اتیلن تک لایه، سه لایه و یا پنج لایه استفاده نمود و یا در ابعاد بزرگ تر فلزی، استیل و یا استخر‌های بتنی استفاده کرد. توجه داشته باشید آب ورودی به سیستم نباید جلبک داشته باشد و برای همین مخازن ذخیره آب نمی‌تواند در معرض مستقیم نور آفتاب باشد.

مخزن تصفیه آب صنعتی با بهترین کیفیت در شرکت تصفیه آب پاکسازان در سراسر کشور(ایران) عزیزمان با شعب مختلف در استان تهران و قم و خوزستان |اهواز و… همچنین برای مشاوره رایگان می‌توانید 📍 اهواز شهرک صنعتی شماره ۲فاز ۲ بلوار اصلی شرکت آب پاکسازان ۰۶۱۳۳۷۳۹۶۶۰ ☎️۰۹۱۶۶۹۱۵۰۹۰ 📱 info@abpaksazan.com تماس گرفته و از مشاوره فوق العاده سال ۲۰۲۱  میلادی و ۱۴۰۰ شمسی خورشیدی به صورت رایگان بهرمند شوید.

پمپ آب خوراک آب تصفیه صنعتی

پمپ آب خوراک(feed pump)وظیفه این پمپ رساندن آب از مخزن ذخیره آب به ورودی پمپ فشار قوی می‌باشد. برای انتخاب هر پمپ معمولا دو آیتم هد و دبی بسیار مهم هستند که باید به آن‌ها توجه کرد. پس باید پمپ آب خوراک را طوری انتخاب نمود که توانایی عبور آب از فیلتر‌های شنی و کربنی، فیلتر کارتریج‌ها، شیر برقی‌ها و غیره را داشته باشد. توجه به این نکته اگر مخزن دفنی باشد و یا فاصله داشته باشد محاسبه NPSH پمپ و کاویتالاسیون در انتخابپمپ آب خوراک بسیار مهم است. معمولا دبی پمپ آب خوراک را ۲۰ تا ۳۰ درصد بالا تر از ظرفیت دستگاه می‌گیرند. در خصوص انتخاب پمپ و نوع پمپ‌ها به صورت کامل در آینده به آن خواهیم پرداخت. شما کاربران فهیم رو به مطالعه ادامه مقاله دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست؟ دعوت میکنیم

فیلتر شنی و کربنی ro

آب خالص بی رنگ، بدون طعم و مزه و حتی بدون بو می‌باشد که حلالی بسیار عالی است که می‌تواند بسیاری از مواد معدنی موجود در مسیر خود را در درون خود حل کند. به همین دلیل است که چیزی بعنوان آب خالص(pure water)در طبیعت وجود ندارد، بلکه آب همیشه حاوی ناخالصی‌های شیمیای و بیولوژیکی است.

آب در طول دوران بارش یا عبور از سطوح یا رد شدن از داخل لایه‌های زمین،ناخالصی‌های ملحول و معلق گوناگونی را به خود می‌گیرد. باران، برف و تگرگ ضمن حرکت از اتمسفر و حرکت به سوی زمین، اکسیژن، نیتروژن، دی اکسید کربن و گازهای دیگر را در خود حل می‌کنند و عملا آب را دارای ناخالصی می‌نمایند. حال از فیلتر شنی برای حذف ذرات معلق در آب مانند گل، لای، شن، شن ریزه، جلبک و… استفاده می‌شود. در واقع از فیلتر شنی به عنوان یک پیش تصفیه در موارد زیر کاربرد دارد

پمپ آب خوراک دستگاه تصفیه آب صنعتی
فیلتر شنی دستگاه تصفیه آب صنعتی

پمپ فشار قوی تصفیه آب صنعتی ro

پمپ فشار قوی(high pressure pump)به منظور تامین فشار مورد نیاز جهت ایجاد فشار اسمز معکوس و عبور آب ازسطح ممبران‌ها از پمپ High pressure(ایجاد فشار توسط نیروی گریز از مرکز تامین می‌گردد)استفاده می‌گردد. هر چه TDS(املاح محلول در آب)بیشتر، فشار اسمزی و بالتبع فشار مورد نیاز جهت این فرآیند بیشتر می‌باشد. جهت ایجاد فشار در سیستم‌های آب لب شور و شور از پمپ‌های سانتریفیوژ طبقاتی و پمپ‌های پیستونی استفاده می‌گردد. طراحی و انتخاب این پمپ‌ها مطابق با خروجی نرم افزار می‌باشد. برای طراحی یک سیستم RO شما بسته به مارک ممبرین از نرم افزار‌های طراحی آنشرکت استفاده کنید. نرم افزار‌هایی که برای طراحی RO با ممبرین فیلمتک وجود دارند WAVE و ROSA می‌باشند که شما پس از ورود آنالیز آب و انتخاب نوعو تعداد ممبرین در استیج میتوانید هد و دبی مورد نیاز سیستم را محاسبه کنید. سپس با داشتن هد و دبی مدل پمپ پیدا می‌شود. لازم به ذکر است جنس پمپبستگی به نوع آب ورودی دارد که شما می‌توانید از چدن، استیل ۳۰۴، استیل ۳۱۶، دوپلکس، سوپر داپلکس و… استفاده نمایید.

پمپ فشار قوی

فیلتر ممبرین تصفیه آب ro

فیلتر ممبرین(membrane)ممبرین یک فیلم نازک کامپوزیتی می‌باشد که از سه لایه به شرح ذیل ساخته شده است : لایه محافظتی پلی استری نگه دارنده رطوبت در ممبرین، لایه داخلی از جنس پلی سولفون بسیار ریز و یک لایه بسیار نازک پلی آمید که بر روی سطح ممبرین کشیده شده که با پیکره ای مارپیچی بسته بندیشده اند. غشا‌ها با استفاده از پدیده اسمز معکوس ۵/۹۹ درصد املاح محلول آبرا حذف می‌نمایند. همچنین کلیه میکرو ارگانیزم‌ها، مواد معلق و کدورت در این بخش حذف خواهد شد. ظرفیت دستگاه بر اساس تعداد و نوع فیلتر مشخص می‌گردد فیلتر‌های موجود در بازار ایران معمولا دو نوع ۴ اینچ و ۸ اینچ هستند که مارک‌های مختلفی از آن در بازار موجود است. از معروف ترین آن‌ها می‌توان به فیلمتک(filmtec)، ونترون(vontron)، سی اس ام(CSM)، ممبرانیوم(membranium)، لنکسس(lanexess)،‌هایدرو ناتیک(hydranautic)و… اشاره نمود. معمولا ظرفیت تولید هر فیلتر ممبرین ۸ اینچ را ۲۵ هزار لیتر یا۲۵ متر مکعب در شبانه روز در نظر می‌گیرند و این عدد برای ممبرین ۴ اینچ ۵هزار لیتر یا ۵ متر مکعب در شبانه روز است. در خصوص ممبرین و نحوه کار آن‌ها در آینده به صورت مفصل توضیح خواهیم داد.

فیلتر ممبرین دستگاه تصفیه آب صنعتی
پرشر وسل دستگاه تصفیه آب صنعتی
دستگاه تصفیه آب صنعتی پرشر گیج

پرشر وسل تصفیه اب صنعتی

پرشر وسل(pressurevessel)پرشر وسل یا وسل به این منظور در سیستم نصب می‌گردد که ممبرین در آن قرار گیرد. پرشر وسل‌ها می‌توانند از ۱ تا ۶ ممبرین در خود جای دهند و البته در پروژه‌های خاص و بزرگ از پرشر وسل‌های ۷ و ۸ المانه نیز استفاده میگردد. هر پرشر وسل دارای ۴ ویژگی کلی است :

 • سایز پرشر وسل
 • فشار کاری
 • تعداد المان
 • نوع ورودی

پرشر وسل‌ها معمولا ۲ سایز کلی دارند یکی ۴ اینچ و دیگری ۸ اینچ. سایز این پرشر وسل‌ها بستگی به سایز و نوع ممبرینی که قرار است در آن قرار بگیرددارد. منظور از ۴ اینچ و ۸ اینچ قطر پرشر وسل می‌باشد ۴ اینچ به گونه ای است که اگر با چشم و یا ابزار قادر به تشخیص آن نبودید میتوانید از دست خوداستفاده کنید. اگر قطر پرشر وسل از سایز یک کف دست کمتر بود آن ممبرین و یا پرشر وسل ۴ اینچ می‌باشد و اگر سایز آن از کف یک دست بیشتر بود آن ممبرین و یا پرشر وسل ۸ اینچ می‌باشد.

در انتخاب یک پرشر وسل باید به فشار عملیاتی سیستم RO توجه نمود پرشر وسل‌ها در مدل‌های مختلفی از نظر فشار ساخته می‌شوند که ۳۰۰، ۴۵۰، ۶۰۰، ۸۰۰، ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ پی اس ای(PSI)از انواع آن‌ها است. بسته به فشار عملیاتی وکار سیستم از هر یک از پرشر وسل‌های فوق می‌توان استفاده نمود. معمولا برای دستگاه‌های تصفیه آب دریایی SWRO یا sea water RO از پرشر وسل‌های ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ پی اس ای(PSI)استفاده می‌شود.

پرشروسل دستگاه تصفیه

آب پاکسازان اکثر پرشر وسل‌های نصب شده بر روی دستگاه بدلیل فشار عملیاتی کم سیستم از نوع ۳۰۰ پی اس ای(PSI)می‌باشند. هر پرشر وسل می‌تواند از ۱ تا ۶ عدد فیلتر ممبرین را در خود جای دهد که این عدد در بعضی از پروژه‌های خاص و بزرگ ۷ و ۸ نیز می‌باشد. یکی از مواردی که در بحث پرشر وسل مهم است همین تعداد ممبرین در وسل است وسل‌ها از این نظر به مدل‌های تک المانه، دو المانه، سه المانه، چهار المانه، پنج المانه و شش المانه تقسیم می‌شوند.

بایدتوجه کرد که آب می‌تواند در پرشر وسل از دو نقطه ورود کند، یکی از انتهای پرشر وسل و دیگری از کنار یا بغل پرشر وسل است. به پرشر وسل‌هایی که آب در آن از انتها یا ته پرشر وسل وارد می‌شود اند پورت(end port)می‌گویند و به پرشر وسل‌هایی که اب در آن از کنار یا بغل وارد می‌شود ساید پورت(side port)می‌گویند

پرشر گیج تصفیه‌آب‌صنعتی

از پرشر گیج‌ ها به منظور ثبت عملکر و فشار عملیاتی ROاستفاده می‌شود و معمولا جنس آن‌ها استنلس استیل می‌باشد. یک سری نقاط در یک سیستم تصفیه آب بسیار حیاتی و و ثبت فشار آن‌ها کاربردی است مثلا فشار قبل و بعد پمپ طبقاتی یا پمپ فشار قوی، قبل و بعد هوزینگ کارتریج، فیلتر‌های شنی و کربنی و…. در هر دستگاه باید حدقل ۴ عدد گیج وجود داشته باشد که ۲ عدد آن ۱۰بار و فشار پایین بوده و ۲ عدد دیگر ۲۵ بار و فشار بالامی‌باشد البته تعداد پرشر گیج بسته به ابعاد و حساسیت پروژه متغیر است. همچنین فشار کاری گیج‌ها و عددی که نشان می‌دهند بستگی به فشار عملیاتی دستگاه دارد و ممکن است بالا تر نیز برود. در دستگاه‌های دریایی از پرشر گیج‌هایی با ظرفیت بیشتر استفاده می‌شود.

دبی سنج یا فلو متر

جریان سنج، دبی سنج یا فلو متر

جریان سنج، دبی سنج یا فلو متر(flow meter)فلومتر وسیله است که با آن میزان آب در جریان را به واحد‌های مختلف می‌سنجند. در یک سیستم RO یا دستگاه تصفیه آب صنعتی ثبت میزان تولید و پساب دستگاه و نشان دادن مقدار آنبسیار ضروری می‌باشد فلومتر‌ها دو نوع دیجیتال و روتامتر دارند که نوع روتامتر آن‌ها پر کاربرد تر است.
در یک دستگاه تصفیه آب حداقل باید ۲ عدد فلومتر وجود داشته باشد یکی برای ثبت دبی تولیدی دستگاه و دیگری برای ثبت میزان فاضلاب دستگاه البته بسته بهنوع و حساسیت سیستم RO تعداد این فلومتر‌ها میتواند بیشتر گردد. که برای ثبت میزان آب برگشتی یا همان ریسایکل و دیگر موارد می‌باشد

واحد‌های اندازه گیری دبی در فلومتر‌ها متغیر است که این عدد نیز بستگی به میزان دبی و ابعاد پروژه دارد GPM، LPM، LPH، M3/H، M3/D از انواع واحد‌های استفاده شده در فلومتر است.

جریان سنج

کنترل کننده فشار پایین و کنترل کننده فشار بالا

این قطعه یکی از قطعات اصلی و مهم در بخش ابزار دقیق مقاله دستگاه تصفیهآب صنعتی چیست می‌باشد. که به جهت کنترل افت فشار در دهانه مکش و حتی جهت کنترل افزایش فشار در خروجی پمپ فشار قوی و یا هر پمپ دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کنترل کننده فشار پایین(LPS یا low pressure switch)و کنترل کننده فشار بالا(HPS یا high pressure switch)

پرشر سوئیچ تصفیه اب صنعتی چیست

پرشر سوئیچ‌ها(LPS یا low pressure switch و HPS یا high pressure switch)نوعی کلید اتوماتیک هستند، که با رسیدن فشار سیال(مایعات و گازها)بهمقدار مورد نیاز باعث قطع و وصل شدن یک مدار الکتریکی(مدار فرمان)می‌شوند

پرشر سوئیچ

تابلو برق تصفیه آب

تابلو برق یکی از قطعات مهم و حائز اهمیت در سیستم RO می‌باشد. تابلو برق وظیفه کنترل دستگاه و محافطت از قطعات الکترونیکی آن را دارد. تابلو برق‌ها در دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی معمولا سه نوع هستند.

نوع اول آن تابلو برق ساده و غیر اتوماتیک(دستی)می‌باشد که فقط تعدادی وسایل ساده و اولیه برای روشن شدن سیستم را دارد. نوع دوم که بسیار مرسوم می‌باشد مدل اتوماتیک است که کنترل عملکرد دستگاه به وسیله قطعه ای به نام Roc کنترل می‌شود.

تابلو برق

Roc قطعه ای از پیش برنامه ریزی شده است که شما می‌توانید کلییه کار‌هایسیستم اعم از سیستم فلاشینگ خودکار جهت انجام در بازه‌های زمانی قابل تنظیم توسط کنترلر، دارای تنظیم باز و بسته شدن شیر موتوری جهت عدم اختلاط آب ورود با تولید در زمان خاموشی دستگاه، سیستم شستشو با آب تولیدی خود دستگاه به صورت کاملاً اتوماتیک در هر بار خاموشی دستگاه و… را با آن انجامدهید. عکس شماره ۱۱ نوع سوم تابلو برق‌ها plc می‌باشد که این سیستم‌ها می‌توانند برنامه ریزی شده و تمامی‌کار‌های دستگاه تصفیه اب صنعتی را دقیق تر و با ثبت عملکرد انجام دهد.

لوله کشی فشار پایین و فشار بالا

لوله کشی فشار پایین و فشار بالا

در یک سیستم RO به دلیل اختلاف فشار قبل و بعد از پمپ فشار قوی و بعد ازشیر فاضلاب و قسمت تولید، فشار‌ها دو نوع می‌شوند. یکی فشار بالا و دیگری فشار پایین. از فیلتر‌های شنی و تا قبل از ورودی آب به دهانه مکش پمپ فشار قوی، حداکثر فشار در سیستم ۷ بار می‌باشد و برای لوله کشی و انتقال آب میتوان از لوله‌هایی با تحمل فشار کاری پایین تر استفاده نمود. همچنین برایلوله کشی آب تولید(permeate)در دستگاه که فشار کمی‌دارد از این مدل لوله واتصالات استفاده می‌شود.

جنس این لوله‌ها معمولا از UPVC هستند. لوله و اتصالات UPVC مزایای زیادی نسبت به لوله و اتصالات سبز دارند، به دلیل تاریک بودن فضای داخل لوله نور توانایی عبور از آن را ندارد و مشکل جلبک در این لوله‌ها اصلا به وجود نمی‌آید.

بعد از پمپ طبقاتی که فشار سیال بالا می‌باشد. از لوله و اتصالات جوشی با تحمل فشار بالا تر استفاده می‌شود که معمولا از جنس استنلس استیل ۳۱۶ می‌باشد. در لوله کشی دستگاه‌های دریایی می‌توان از مدل‌های بالا تر استیل که داپلکس و سوپر داپلکس باشد استفاده نمود.شما کاربران فهیم رو به مطالعه ادامه مقاله دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست؟ دعوت میکنیم

لوله کشی فشار پایین و فشار بالا
شاسی | Chassis

تجهیزات تصفیه اب صنعتی

تجهیزات دستگاه تصفیه آب صنعتی این مطلب جهت تست رتبه کلمه کلیدی [تجهیزات تصفیه آب صنعتی] ارسال شده و همچنین محتوای ان مفید بوده و بزودی اپدیت و کامل خواهد شد.

دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم

تصفیه آب صنعتی دست دوم و همچنین لیست قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی ایندو مطلب هم نیز جهت تست رتبه کلمه کلیدی [دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم] ارسال شده و همچنین محتوای آن مفید بوده و بزودی آپدیت و کامل خواهد شد.

شاسی تصفیه آب صنعتی Ro

شاسی دستگاه تصفیه آب صنعتی | Chassis شاسی در دستگاه تصفیه آب وظیفه نگهداری RO از قطعات و تجهیزات تصفیه آب صنعتیدر جای خود را دارد. قطعاتی مثل پرشر وسل، تابلو برق، پمپ‌ها، لوله و اتصالات و…. طراحی شاسی در یک دستگاه بسیار مهم است به طوری که میزان فضای خالی و جای مناسب برای تعمیر قطعات و تجهیزات به نسبت خوبی از هم باشند. شاسی‌ ها در دستگاه تصفیه آب صنعتی معمولا یا از جنس استنلس استیل(SS)یا کربن استیل(ST37)می‌باشند. شاسی‌هایی که از جنس کربن استیل یا آهن هستند می‌بایست عمل سند بلاست و پوشش سه لایه اپوکسی روی آن انجام گردد.

پمپ شستشو و فلاشینگ

رسوب در ممبران، به طور معمول هر ۲۰۰۰ ساعت یک بار بر اساس نوع گرفتگی غشاء‌ها رخ می‌دهد، سیستم احتیاج به شستشو با اسید یا باز و سایر مواد‌ها پیدا می‌کند. انجام عمل CIP و نحوه آن در مقاله رسوب در ممبرین کامل توضیح داده شده است وجود این پمپ و این لاین در دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست؟ یک آپشن جهت طول عمر دستگاه و ممبرین‌ها می‌باشد.

آب، پس از تصفیه شدن خاصیت اسیدی پیدا می‌کند و به مرور زمان خورنده استهمچنین در هنگام انجم عمل CIP استفاده از اسید‌های مختلف و مواد شیمیایی دیگر باعث می‌شود پمپ و قطعات آن آسیب جدی ببیند لذا می‌بایست جنس پمپ CIP از پلاستیک یا استنلس استیل باشد. معمولا به ازای هر ممبرین ۱ الی ۱.۵ متر مکعب آب در ساعت با فشار ۴ الی ۵ بار مورد نیاز است که با این مشخصات می‌توان پمپ CIP را مشخص نمود.

بعد از هر بار خاموش و یا روشن شدن سیستم، ممبران صنعتیبه صورت اتوماتیک با آب تولید شده توسط دستگاه شستشو داده می‌شوند تا از چسبیدن رسوب به سطح آن‌ها جلوگیری شود. در این فرآیند آب تولید از طریق پمپCIP از مخزن CIP برداشت می‌شود و وارد ممبران‌ها می‌گردد که به این عمل فلاشنیگ می‌گویند، این کار باعث کاهش رسوب در ممبرین می‌شود.

پمپ شستشو و فلاشینگ
پمپ تزریق یکی از پمپ های مهم در هر دستگاه تصفیه آب صنعتی محسوب می شود . از این پمپ ها برای تزریق آنتی اسکالانت ، متا بی سولفید سدیم ( SMBS ) ، اسید ، کلر و غیره در دستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده می شود . بازدارنده های تشکیل رسوب ( آنتی اسکالانت ) می تواند جهت کنترل رسوب کربناته ، سولفاته و فلورید کلسیم استفاده گردد .لازم به ذکر است از تزریق بیش از حد آنتی اسکالانت نیز باید اجتناب نمود و قبل از تزریق بازدارنده های آنیونی باید دقت گردد که مقادیر قابل توجهی از پلیمر های کاتیونی وجود نداشته باشند . به طور کلی میزان تزریق انواع مواد ضد رسوب آب بستگی به پارامترهایی همچون آنالیز آب ، میزان دبی ، دما ، Ph ، میزان ریکاوری سیستم ، منبع آب ، نوع ممبرین و نحوه آرایش ممبرین ها دارد . به طور معمول میزان تزریق آنتی اسکالانت ها در محدوده 1 الی 6 پی پی ام ( ppm ) می باشد . این ماده بر پایه اسید فسفونیک ( فسفونیت ها ) و پلیمرهای ضد رسوب می باشد و جهت جلوگیری از تشکیل رسوب و فولینگ در سیستم های اسمز معکوس ( RO ) و نانوفیلتراسیون که سیلیکای بالایی دارند به کار می روند . این محصول همچنین از تشکیل رسوبات غیر آلی به ویژه کربنات کلسیم ، سولفات ها و آهن جلوگیری می نماید . محل تزریق آنتی اسکالانت بین فیلتر های کارتریج و پمپ فشار قوی می باشد .

پمپ تزریق یا دوزینگ پمپ

پمپ تزریق یا دوزینگ پمپ(Injection pump)پمپ تزریق یکی از پمپ‌های مهم در هر دستگاه تصفیه آب صنعتی محسوب می‌شود. از این پمپ‌ها برای تزریق آنتی اسکالانت، متا بی سولفید سدیم(SMBS)، اسید، کلر و غیره در دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست استفاده می‌شود. بازدارنده‌های تشکیل رسوب(آنتی اسکالانت)می‌تواند جهت کنترل رسوب کربناته، سولفاته و فلورید کلسیم استفادهگردد.

لازم به ذکر است از تزریق بیش از حد آنتی اسکالانت نیز باید اجتناب نمودو قبل از تزریق بازدارنده‌های آنیونی باید دقت گردد که مقادیر قابل توجهی از پلیمر‌های کاتیونی وجود نداشته باشند.

به طور کلی میزان تزریق انواع مواد ضد رسوب آب بستگی به پارامترهایی همچون آنالیز آب، میزان دبی، دما، Ph، میزان ریکاوری سیستم، منبع آب، نوع ممبرین و نحوه آرایش ممبرین‌ها دارد. به طور معمول میزان تزریق آنتی اسکالانت‌ها در محدوده ۱ الی ۶ پی پی ام(ppm)می‌باشد. این ماده بر پایه اسید فسفونیک(فسفونیت‌ها)و پلیمرهای ضد رسوب می‌باشد و جهت جلوگیری از تشکیل رسوب و فولینگ در سیستم‌های اسمز معکوس(RO)و نانوفیلتراسیون که سیلیکای بالایی دارند به کار می‌روند.

این محصول همچنین از تشکیل رسوبات غیر آلی به ویژه کربنات کلسیم، سولفات‌ها و آهن جلوگیری می‌نماید. محل تزریق آنتی اسکالانت بین فیلتر‌های کارتریج و پمپ فشار قوی می‌باشد.شما کاربران فهیم رو به مطالعه ادامه مقالهدستگاه تصفیه آب صنعتی چیست؟ دعوت میکنیم

تزریق آنتی اسکالانت

آب خوراک باید جهت اجتناب از اکسیداسیون ممبران کلر زدایی گردد. ممبران‌ها تا حدی در مقابل کلر قابلیت تحمل دارند اما بیش از آن تجزیه صورتمی‌پذیرد تجزیه احتمالی تقریباً پس از ۲۰۰ الی ۱۰۰۰ ساعت تماس با ۱ میلی گرم بر لیتر کلر آزاد ممکن است اتفاق بیافتد. میزان تاثیر و آسیب کلر بستگیبه مشخصات متفاوت آب خوراک دارد. تحت شرایط pH قلیایی آسیب کلر به ممبران سریعتر از pH اسیدی یا خنثی است.pH اسیدی جهت تاثیر میکروب کشی بهتر، طی کلریناسیون ارجح می‌باشد.

همچنین آسیب کلر در دمای بالاتر و غلظت‌های بیشتر فلزات سنگین مانند آهن، سریع تر است، زیرا می‌توانند کاتالیزور تجزیه ممبران باشند.(آن را تسریع بخشند). به همین دلیل پیشنهاد می‌گردد قبل از تماس آب با ممبران، کلرآزاد آن توسط پیش تصفیه حذف گردد. توسط عوامل شیمیایی احیا کننده می‌توان کلر آزاد باقیمانده را کاهش داد و به کلرید بی ضرر تبدیل نمود.

تزریق SMBS

معمولا ً SMBS یا متا بی سولفیت جهت حذف کلر آزاد به کار می‌رود. این ماده همچنین به عنوان بیو استاتیک نیز به کار برده می‌شود. زمانی که SMBS در آب حل می‌گردد تشکیل بی سولفیت سدیم(SBS)می‌دهد :

SMBS به کار برده شده باید استاندارد مواد خوراکی – بهداشتی را داشته باشد و نباید محتوی ناخالصی باشد. SMBS نباید فعال ساز کبالت باشد.

اگر چه خود واکنش کلر زدایی به سرعت انجام می‌پذیرد، اختلاط خوب جهت اطمینان از تکمیل واکنش نیاز می‌باشد. کاربرد میکسر‌های استاتیک پیشنهاد می‌گردد.نقطه تزریق پیشنهاد شده پایین دست فیلتر‌های کارتریجی می‌باشد تا فیلترها از کلر حفاظت گردند. همچنین تزریق بی سولفیت زمانی که احتمال رشد بیولوژیکی می‌رود نیز موثر می‌باشد.(محل تزریق : قبل ازمیکرو فیلتر)

پمپ‌های تزریق می‌بایست هد PVDF داشته باشند که در برابر خوردگی مقاوم باشند.شما کاربران فهیم رو به مطالعه ادامه مقاله دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست؟ دعوت میکنیم

شیر برقی

شیر برقی

شیر‌های برقی در دستگاه تصفیه آب صنعتی برای کنترل عملکرد دستگاه می‌باشد. هر دستگاه می‌بایست حداقل ۳ عدد شیر برقی داشته باشد اولی در ورودی به سیستم، دومی‌در قسمت CIP و سومی‌در فلاشینگ می‌باشد که شیر برقی قسمت فلاشینگ می‌بایست فشار بالا باشد. شیر برقی‌ها انواع مختلفی دارند که درباره آن‌ها بعدا مفصل صحبت خواهیم کرد.

يکشنبه بیست و چهارم 12 1399

فروش تصفیه آب صنعتی اهواز

روش‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی

براساس گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر ، مصرف آب خالص در صنایع مختلف باعث افزایش کارایی و کیفیت تولید می‌شود. از این آب تصفیه شده در صنایع نفت ، گاز ، پتروشیمی ، صنایع غذایی ، دارویی و آب آشامیدنی مصرف می‌شود. همچنین ، دامنه کاربرد تصفیه آب صنعتی شامل کشاورزی ، دامداری ، پرورش ماهی و غیره است. خلوص آب تصفیه شده مورد نیاز در صنایع مختلف متفاوت است.منابع تأمین آب خام، گیاهان مختلف بسته به موقعیت مکانی خود از منابع مختلفی برای تأمین آب مورد نیاز مصرف می‌کنند. منابع تأمین آب مانند آب چاه ، آب رودخانه ، آب سطحی و آب دریا برای بهره برداری به مراحل مختلف تصفیه نیاز دارند.

آب شیرین کن چاه

مصرف از آب چاه یکی از محبوب ترین راه‌های تأمین آب صنایع است. اما با افزایش برداشت آب از منابع آب زیرزمینی ، سطح سفره‌های زیرزمینی به تدریج کاهش یافته و در نتیجه ، مقدار نمک‌های موجود در آب خام افزایش یافته و به اصطلاح آب نمک شورتر می‌شود. در مناطق صنعتی که واحدهای مختلف صنعتی فعالیت می‌کنند ، دفع نامناسب زباله‌های مایع این مشکل را تشدید کرده و خطرات آن را افزایش می‌دهد. در نتیجه ، در برخی موارد ، ناخالصی هایی در آب وجود دارد که توسط سیستم‌های پیش تصفیه ساده مانند فیلترهای شن و فیلترهای کربن پاک نمی‌شوند و بنابراین به مراحل پیشرفته تر قبل از تصفیه نیاز دارند. به طور کلی ، محبوب ترین روش برای تصفیه نهایی تمام منابع آب ، مصرف از دستگاه‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی با اسمز معکوس است.

دستگاه آب شیرین کن دریا

مصرف از آب دریا در صنایع و کارخانه هایی که فاصله کمی از دریا دارند بسیار رایج است. روش معمول برای آب شیرین کن دریا ، اسمز معکوس است. تنها تفاوت این است که کلیه تجهیزات شیرین سازی دریایی باید در برابر خوردگی شدید در آب دریا مقاوم باشند. بنابراین ، بیشتر تجهیزات این دستگاه‌ها مانند پوسته‌ها ، پمپ‌ها و لوله‌ها از سایر دستگاه‌های آب شیرین کن گران ترند. بنابراین ، هزینه آب شیرین کن دریا بسیار زیاد است و در بسیاری از موارد از نظر اقتصادی توجیه ندارد ، بنابراین آب دریا فقط در مواردی که منابع دیگر غیرقابل دسترسی هستند ، به عنوان منبع فاضلاب مصرف می‌شود. (Fillman Wells) یک روش خوب برای استخراج آب دریا است که هزینه قبل را بسیار کاهش می‌دهد.

آب شیرین کن رودخانه

آب شیرین کن رودخانه یک روش اقتصادی برای صنایع مستقر در امتداد رودخانه‌ها است. از ویژگی‌های مهم آب رودخانه وجود ذرات بسیار زیاد است. بنابراین ، قسمت قبل از تصفیه برای تصفیه این آب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مصرف از حوضچه‌های رسوب گذاری ، فرآیند انعقاد ، سیستم اولترافیلتراسیون ، فیلترهای شن و ماسه و کربن از جمله پیش تصفیه‌های معمول آب‌های سطحی است. پس از فرآیند پیش درمانی ، از سیستم اسمز معکوس برای درمان نهایی مصرف می‌شود. یکی از مهمترین موارد برای بهبود کیفیت فرآیندهای CIP در دستگاه‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی ، انتخاب ماده تمیز کننده مناسب برای شستشوی فیلترهای پوسته‌یی است.

آب شیرین کن با اسمز معکوس

اقتصادی ترین و راحت ترین روش برای آب شیرین کن امروزه در اکثر کشورها ، روش RO است. در دستگاه آب شیرین کن RO ، آب پر فشار از پوسته‌های اسمز معکوس عبور می‌کند. پوسته‌های اسمز معکوس قادر به حذف بیش از 99٪ آب محلول هستند. مهمترین ماده شیمیایی مورد مصرف در اسمز معکوس ضد آزار و اذیت است. یکی از مهمترین موارد در محافظت از فیلترهای پوسته‌ی صنعتی و افزایش عمر مفید آنها مصرف از روش‌های مختلف و البته مناسب برای شستشوی پوسته‌یی است. فیلتر پوسته‌یی فیلتر آب صنعتی یکی از گرانترین قسمت‌های سیستم آب شیرین کن با اسمز معکوس است. بنابراین ، برای کاهش هزینه‌های نگهداری تجهیزات ، مصرف از روش‌های موثر نگهداری و محافظت از فیلتر پوسته‌ی صنعتی ضروری است.

روش الکترودیالیز

الکترودیالیز ترکیبی از روش‌های جداسازی پوسته‌ و یون است. از این رو ، در این روش از پوسته‌یی مصرف می‌شود که ماهیت مشابه رزین‌های تبادل یونی دارند. عامل پخت در سیستم شستشوی الکتریکی جریان مستقیم است. در حال حاضر مصرف از الکترودیالیز در کشور ما معمول نیست. شستشوی پوسته‌ آب‌تصفیه‌کن صنعتی باید توسط یک متخصص انجام شود ، زیرا مصرف از روش اشتباه یا اجرای روش اشتباه می‌تواند صدمات جبران ناپذیری به فیلتر پوسته‌ وارد کند و در بعضی موارد باعث از بین رفتن کامل آن شود. گروه مهندسی با سال‌ها تجربه در زمینه طراحی و فروش دستگاه‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی RO جهت سهولت و تسریع در پاسخگویی به سوالات شما مشتریان عزیز ، امکان مشاوره رایگان قبل از انتخاب و خرید محصول را فراهم آورده است.

آب شیرین کن رزین

کاربرد رزین تبادل یونی در صنعت آب شیرین کن بسیار گسترده است. از رزینها برای جداسازی انتخابی آنیونها یا کاتیونهای محلول در آب مصرف می‌شود. با یونیزاسیون کامل در آب ، آب یونیزه شده بدست می‌آید. این فرآیند برای تهیه آب فوق خالص مصرف می‌شود. در این روش ابتدا آب وارد دستگاه اسمز معکوس می‌شود و در مرحله بعد توسط رزین کاملاً دیونیزه می‌شود. از آب خالص در صنایع دارویی و سایر صنایع حساس مصرف می‌شود.

رزین‌ها به سه دسته مخلوط آنیونی ، کاتیونی و بد تقسیم می‌شوند. از رزین‌های کاتیونی برای حذف کاتیون‌ها ، از رزین‌های آنیونی برای از بین بردن آنیون‌ها و از رزین‌های بد برای حذف هر دو کاتیون و آنیون مصرف می‌شود.

بیشترین کاربرد برای رزین‌های کاتیونی در جامدات است. در یک سخت کننده رزین ، رزین جامد کاتیونی نمک‌های کلسیم و منیزیم را از آب خارج می‌کند. این کار سختی آب را از بین می‌برد. سختی موجود در آب باعث ایجاد مشکلات زیادی در سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی می‌شود.

یکی از رایج ترین کاربردها برای رزین تبادل آنیونی ، رنگ زدایی است. به عنوان مثال ، از رزین پرولیتی A500ps برای سفید کردن شربت قند مصرف می‌شود. حذف سیلیس ، نیترات ، آرسنیک ، ترکیبات آلی و غیره از برنامه‌های دیگر است.

اگر در زمینه نگهداری و شستشوی پوسته‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی یا سفارش عملیات مورد نیاز سیستم خود به مشاوره نیاز دارید ، با کارشناسان ما تماس بگیرید.روشهای مختلف شستشوی پوسته‌های اسمز معکوس صنعتی را مطالعه کنید

روش‌های مختلف شستشوی پوسته‌ اسمز معکوس صنعتی شامل موارد زیر است:

فلش ممبرین صنعتی:

 از آب مقطر یا تصفیه شده برای شستشوی ممبرین‌های مصنوعی در سیستم مصرف می‌شود.

. با مصرف از آب خام و تصفیه نشده برای تمیز کردن ، دوباره ممبرین‌ها را رسوب می‌دهد.

شستشوی ممبرین صنعتی در سیستم‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی RO در شرایطی مانند موارد زیر ضروری است:

خاموش شدن ناگهانی سیستم: در برخی موارد ، سیستم‌های آب شیرین کن با اسمز معکوس ممکن است به دلیل مشکلات فنی در واحد پیش تصفیه ، قطعی برق یا عملکرد سیستم کنترل از مدار خارج شوند که در این صورت نیاز به شستشوی مجدد وجود دارد.

خاموش کردن کوتاه مدت: برای شستشوی فیلترهای شنی یا تعمیر و نگهداری دوره ای برخی از قطعات مانند پمپ‌ها ، سیستم ممکن است برای مدت کوتاهی خاموش شود ، که پس از خاموش شدن چنین نظافتی نیاز به تمیزکاری دارد.

از آنجا که افت فشار در فرآیند فیلتراسیون فیلترهای پوسته‌ی صنعتی باعث از کار افتادن آنها می‌شود ، توجه به افت فشار در سیستم هنگام تمیز کردن بسیار مهم است. حداکثر افت فشار در پوسته‌های صنعتی در طی فرایند شستشو دو بار در هر مرحله است.

جهت مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید.

روش‌های شستشوی RO صنعتی

ضد عفونی ممبرین صنعتی

در دستگاه‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی RO باید به ضدعفونی کننده سیستم توجه شود تا از انسداد بیولوژیکی پوسته‌های صنعتی جلوگیری شود. توجه داشته باشید که شناخت رشد آلاینده‌های میکروبی در فیلترهای پوسته‌ی صنعتی بسیار دشوار است ، بنابراین در نمک زدایی صنعتی RO ، باید از بیوسیدها مصرف شود تا از گرفتگی بیولوژیکی پوسته‌های صنعتی جلوگیری شود.

در حقیقت ، سموم زیستی به عنوان سدی برای جلوگیری از رشد آلودگی‌های میکروبی در فیلترهای پوسته‌ی صنعتی مصرف می‌شود و عامل مهمی در نگهداری فیلترهای پوسته‌ی اسمز معکوس است. مصرف از بیوسیدها در سیستم‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی RO عامل مهمی در افزایش عمر و کارایی فیلترهای پوسته‌یی است.

حفظ ممبرین صنعتی

 برای جلوگیری از رشد آلودگی‌های میکروبی و خشک شدن فیلترهای پوسته‌ی صنعتی ، می‌توان از این روش در صورت خاموش شدن طولانی مدت دستگاه آب‌تصفیه‌کن صنعتی RO مصرف کرد.

در این روش و پس از خاموش شدن دستگاه ، فیلترهای پوسته‌یی در مواد شیمیایی مناسب نگهداری می‌شوند و این باعث می‌شود که فیلترهای پوسته‌یی کارایی خود را در آب شیرین کن در سیستم از دست ندهند.

"انتخاب مواد شیمیایی مناسب برای نگهداری پوسته‌های اسمز معکوس صنعتی به نوع فیلتر بستگی دارد. در این راستا توصیه می‌شود برای انتخاب بهترین نوع مواد شیمیایی از متخصصان مشاوره شود."

واحد شستشوی CIP برای فیلترهای پوسته‌ی صنعتی

واحد CIP در دستگاه‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی یکی از پرکاربردترین مواد برای شستشوی پوسته‌یی است. در این راستا ، انجام این کار به موقع و پیروی از روش CIP برای پوسته‌های صنعتی مهم است.

 

در این زمینه ، ممکن است بپرسید ، کارآیی عملیات SCAN در پوسته‌های صنعتی چیست؟ در پاسخ ، باید گفت که کارایی یک واحد CIP در دستگاه‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی RO بسیار بستگی به نوع و مقدار بسته بندی پوسته‌یی دارد. عامل تأثیرگذار دیگر در این زمینه کیفیت عملکرد CIP دستگاه‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی است.

روش‌های مختلف شستشوی پوسته‌ی صنعتی در سیستم‌های آب شیرین کن RO با هم مصرف می‌شود و این روش‌ها باید برای افزایش کارایی و کارایی فیلترهای پوسته‌ی صنعتی با هم مصرف شوند.

پنج شنبه دوم 11 1399

زمینه‌های اصلی کاربرد شامل موارد زیر است:
تصفیه آب صنعتی صنایع غذایی، صنایع شیر، صنایع آشامیدنی، گیاهان (محصولات کشاورزی) فرآوری عمیق،پزشکی زیستی، تخمیر بیولوژیکی، تهیه آب آشامیدنی، آب خالص، آب فوق العاده خالص، آب دریا، شیرین سازی آب شور، قدرت، الکترونیک، آب صنعت نیمه رسانا، صنعت فرآوری آب دارویی، آب آماده سازی، آب برای تزریق، آب خالص آسپتیک بدونمنبع حرارت، فرآوری آب برای صنایع غذایی و آشامیدنی، صنایع شیمیایی و سایرصنایع، آب دیگ بخار، آب شستشو و آب خنک کننده.آب پاکسازان. علاوه بر چهار فرآیند جداسازی غشایی که معمولاً مورد استفاده قرار می‌گیرند، دیالیز، آزادسازی کنترل شده، سنسورهای غشایی، جداسازی گاز غشایی، جداسازی غشای مایع و غیره نیز وجود دارد.
عملکرد اسمزمعکوس
سپس در انتهای خروجی آب غلیظ جریان پیدا کند تا به هدف جداسازی و تصفیه برسد. آب خام از یک فیلتر خوب، فیلتر کربن فعال دانه ای، فیلتر کربن فعال فشرده و غیره عبور داده می‌شود و سپس توسط پمپ تحت فشار قرار می‌گیرد و از غشا اسمزمعکوس با اندازه منافذ 1 / 10000μm برای تبدیل آب با غلظت بالاتر استفاده می‌شود به آب کم غلظت تمام آلاینده‌های صنعتی، فلزات سنگین، باکتری‌ها، ویروس‌ها و سایر ناخالصی‌ها را که به مقدار زیاد در آب مخلوط می‌شوند، جدا کنید تا شاخص‌های فیزیکی و شیمیایی و استانداردهای بهداشتی مشخص شده برای نوشیدن را برآورده کنید و آب خالص تا خالص تولید کنید.
عملکرد مهار رسوب:
در سیستمیکه دارای مهار کننده مقیاس است، مقدار محصول یونی هنگامیکه آنیون، کاتیون و آنیون مولفه مقیاس پذیری آسان شروع به رسوب میکنند، بسیار بزرگتر از مقدار کالای یونی رسوب آور بحرانی است که مهار کننده مقیاس وجود ندارد.سیستم کنترل را می‌توان به صورت جداگانه با توجه به نیازهای خاص کاربران طراحی کرد.آب پاکسازان. این نرم افزار همراه با نرم افزار کنترل پیشرفته می‌تواند نظارت متمرکز در محل را بر روی پارامترهای مهم فرآیند انجام دهد، از سوeration استفاده دستی جلوگیری کرده و عملکرد پایدار سیستم را برای مدت طولانی تضمین کند.
تابع عملکرد پراکندگی:
در صورت وجود یک مهار کننده مقیاس، ذرات رسوب شده به سختی جمع می‌شوند زیرا اندازه ذرات کوچکتر از ذرات رسوب شده در صورت عدم وجود مهار کننده مقیاس است.هیچ تغییر فاز در طول پردازش، و هیچ اثر سو ad بر ترکیب مواد وجود دارد. علاوه بر این، فرآیند جداسازی، تصفیه و غلظت همیشه در دمای اتاق است که به ویژه برای درمان مواد حساس به گرما مناسب است. این ماده به طور کامل از تخریب مواد فعال بیولوژیکی توسط درجه حرارت بالا جلوگیری می‌کند و به طور موثری مواد فعال بیولوژیکی و مواد مغذی را در سیستم مواد اولیه حفظ می‌کند.
چرا در هنگام کار با تجهیزات اسمزمعکوس، آنتی اسکالانت را اضافه کنید.
اسمزمعکوسیک فناوری جداسازی غشایی است که از فشار به عنوان نیروی محرکه با استفاده از عملکرد غشاهای نفوذ پذیر انتخابی (نیمه تراوا) استفاده می‌کند. وقتی فشار وارد شده در سیستم از فشار اسمزی محلول آبی بیشتر باشد، مولکول‌های آببه طور مداوم به غشا نفوذ می‌کنند.آب پاکسازان. از طریق کانال تولید آب به داخل لوله مرکزی می‌ریزد و سپس در یک سر آن از ناخالصی‌های موجود در آب مانند یون‌ها،مواد آلی، باکتری‌ها، ویروس‌ها و غیره که در قسمت ورودی غشا گیر شده اند، خارج می‌شود.
اصل کار تجهیزات اولترافیلتراسیون:
اولترافیلتراسیون فرآیند جداسازی غشایی با اصل جداسازی و فشار غربال به عنوان نیروی محرک است. دقت فیلتراسیون در محدوده 0.005 ~ 0.01μm است، ذرات، کلوئیدها، باکتری‌ها، منابع گرما و مواد آلی پلیمری را به طور موثر در آب از بین می‌برد. می‌تواند به طور گسترده ای در جداسازی، غلظت و تصفیه مواد استفاده شود. فرآیند اولترافیلتراسیون وارونگی فاز ندارد و در دمای اتاق اجرا می‌شود. مخصوصاً برای جداسازی مواد حساس به گرما مناسب است. دارای مقاومت در برابر دما، مقاومت در برابر اسید و قلیا و مقاومت در برابر اکسیداسیون است. تحت شرایط ph2-11 و 60، می‌توان به مدت طولانی به طور مداوم استفاده کرد.
توسعه فناوری اولترافیلتراسیون:
از مدت‌ها قبل در تصفیه فاضلاب صنعتی و فاضلاب از تجهیزات اولترافیلتراسیون استفاده می‌شود. با بهبود مستمر فناوری اولترافیلتراسیون. به طور گسترده ای در مواد غذایی، آشامیدنی، تخمیر بیولوژیکی، صنایع دارویی و شیمیایی، چاپ و رنگرزی تصفیه فاضلاب و سایر زمینه‌ها مورد استفاده قرار گرفته است.آب پاکسازان. سیستم تجهیزات اولترافیلتراسیون دارای سرعت بازیابی بالا و کیفیت عالی محصول است. در مقایسه با تجهیزات فرآیند سنتی، هزینه عملیاتی تجهیزات اولترافیلتراسیون بسیار کم است، که می‌تواند به طور موثر هزینه‌های تولید را کاهش دهد و کارایی فرآیند اولترافیلتراسیون را بهبود بخشد. از مزایای یکپارچه سازی بالا، ساختار جمع و جور، فضای کمتری در کف، عملکرد ساده، نگهداری مناسب و شدت کار کم برخوردار است.
مزایای تجهیزات اولترافیلتراسیون:
عناصر غشای اولترافیلتراسیون محصولات شرکت‌های معروف غشا را در جهان اتخاذ می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که مشتریان می‌توانند بهترین ماژول‌های غشای آلی را در جهان بدست آورند، در نتیجه عملکرد ماندگاری و شار غشا را تضمین می‌کنند.این سیستم از لوله‌ها و شیرآلات بهداشتی ساخته شده و سایت تمیز و بهداشتی است و نیازهای مشخصات تولید GMP یا FDA را برآورده می‌کند.
مناطق خاص درگیر عمدتا شامل:
صنایع دارویی، صنایع غذایی (ژلاتین، شراب، مشروبات الکلی، آب میوه، شیر و غیره)، آب با خلوص بالا، فاضلاب شهری، فاضلاب صنعتی، آب آشامیدنی، بیوتکنولوژی، تخمیر بیولوژیکی و غیره از اولترافیلتراسیون صنعتی در تصفیه فاضلاب و فاضلاب استفاده شد. برای بیش از 30 سال، با توسعه فن آوری اولترافیلتراسیون، فناوری اولترافیلتراسیون اکنون شامل پردازش مواد غذایی، صنعت نوشیدنی، صنعت داروسازی، داروهای بیولوژیکی، داروهای طب سنتی چینی، طب بالینی، چاپ و رنگ آمیزی فاضلاب، تصفیه فاضلاب صنایع غذایی، بازیابی منابع، و حفاظت از محیط زیست. مهندسی و بسیاری از زمینه‌های دیگر.abpaksazan.com
زمینه‌های اصلی کاربرد نانو فیلتراسیون عبارتند از:
صنایع غذایی، فرآوری عمیق گیاهان، صنعت نوشیدنی، فرآوری عمیق محصولات کشاورزی، پزشکی زیستی، تخمیر زیستی، مواد شیمیایی خوب، صنعت حفاظت از محیط زیست و غیره به دلیل پیشرفته، با بازده بالا و صرفه جویی در انرژی ویژگی‌های فن آوری جداسازی اسمزمعکوس، به طور گسترده ای در بخش‌های مختلف اقتصاد ملی مورد استفاده قرار گرفته است.آب پاکسازان. این ماده عمدتا در تصفیه آب و غلظت مواد حساس به حرارت استفاده می‌شود.
فیلتر شنی | پیش فیلتراسیون

اثر تغییر شکل شبکه:
بلورهایرسوب داده شده در سیستم با مهارکننده‌های مقیاس حالاتی کروی، چند وجهی و دانه برف مانند دارند. به طور کلی اعتقاد بر این است که در روند رشد کریستال، بازدارنده مقیاس بر روی نقطه رشد بلور جذب می‌شود تا سرعت رشد سطحبه شدت کاهش یابد، و کریستال با شکل دیگری رشد کند.سیستم دارای مصرف انرژیکم و چرخه تولید کوتاه است. در مقایسه با تجهیزات فرآیند سنتی، تجهیزات دارای هزینه‌های عملیاتی کمیهستند که می‌تواند به طور موثر هزینه‌های تولیدرا کاهش دهد و منافع اقتصادی شرکت‌ها را بهبود بخشد.abpaksazan.com
اثر حد پایین:
میزاندوز مهارکننده مقیاس بسیار کمتر از اجزای مقیاس دار در آب است، اما همچنینمی‌تواند اثر مهار مقیاس را نشان دهد.مهارکننده‌های مقیاس می‌توانند از رسوب ناخالصی‌ها و تشکیل مقیاس در اسمزمعکوس جلوگیری کرده، کیفیت و خروجی آب را بهبود بخشند و سهم قابل توجهی در صرفه جویی انرژی آب داشته باشند.آب پاکسازان.ای نسیستم دارای نرخ بازیابی بالا و کیفیت عالی محصول است که می‌تواند جداسازیکارآمد، تصفیه و غلظت چندگانه بالا را تحقق بخشد.این سیستم دارای طراحی پیشرفته فن آوری، یکپارچه سازی بالا، ساختار جمع و جور، فضای کف کوچک، بهرهبرداری ساده و نگهداری و شدت کار کم است.
سه شنبه بیست و سوم 10 1399
نقش آنتی اسکالانت (بازدارنده‌های مقیاس) در سیستم revers osmosis
تصفیه آب صنعتی شرکت آب پاکسازان 🏭 طراح و سازنده دستگاه تصفیه آب صنعتی 🌊 نیمه صنعتی 🏠 خانگی 🚰 فیلترشنی 🧪 مواد شیمیایی RO و آنتی اسکالانت ⛲ پکیج تصفیه آب صنعتی و فاضلاب،نقش اساسی بازدارنده‌های مقیاس اسمزمعکوس، محلول سازیاست.abpaksazan.com. پس از اینکه بازدارنده مقیاس اسمزمعکوس در آب حل شد، یونیزه می‌شود و یک زنجیره مولکولی با بار منفی تشکیل می‌دهد. این یک ترکیبمحلول در آب یا کلات با Ca2 + تشکیل می‌دهد، در نتیجه حلالیت نمک‌های غیر آلی را افزایش می‌دهد و در مهار مقیاس نقش دارد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.
شرکت سازنده تصفیه آب
هزینه‌های اجرایی:
تمیز کردن و سرویس دستگاه باید به طور منظم، معمولاً هر 3 تا 6 ماه تمیز شود، و حتی برای کارهای نظافت، افراد حرفه ای باید روش‌های کاری خاصی را برای آن طراحی کنند. برخی از مشکلات در عملکرد طولانی مدت اسمز معکوس به منظور اطمینان از عملکرد ایمن و پایدار غشا در دراز مدت، محدودیت‌های استفاده از عناصر غشا را که توسط سازنده غشا مشخص شده است، دقیقاً دنبال کنید، از جمله فشار کار، جریان آب ورودی، دما، محدوده pH آب ورودی، کدورت آب ورودی، SDI آب ورودی و کلر باقیمانده آب ورودی و غیره، به دلیل اینکه سیستم اسمز معکوس کارخانه قبل از اینکه بخشی از اسمز معکوس به فیلتر امنیتی مجهز شود، به دستگاه اولترافیلتراسیون مجهز است (با اختلاف فشار به 0.1MPa‌، عنصر فیلتر تعویض می‌شود) کیفیت آب ورودی اسمز معکوس نسبتاً خوب است و دمای آب کنترل می‌شود.
سیستم اسمز معکوس به طور کلی از نکات زیر تشکیل شده است:
سیستمقبل از درمان (پیش تصفیه)، دستگاه اسمز معکوس، سیستم پس از تصفیه، سیستم تمیز کردن، سیستم کنترل الکتریکی. بیش از حد فکر فیلتر دقیق که به آن فیلترامنیتی نیز گفته می‌شود، عموماً در جلوی مخزن تحت فشار نصب می‌شود تا ذراتریز با کدورت بالای 1 درجه را از بین ببرد. این می‌تواند اطمینان حاصل کندکه سرعت ورودی آب و نیازهای این فرآیند در حین کار برآورده می‌شود؛ گاهی اوقات در انتهای کل سیستم تصفیه آب تنظیم کنید تا از ورود ذرات ریز به آب تمام شده جلوگیری کند.
مکانیزم تصفیه:
پمپفشار قوی هدف اصلی در طراحی آن اطمینان از این است که آب خالص هنگام نفوذ به دستگاه اسمز معکوس می‌تواند به حد استاندارد برسد عملکرد اصلی ایجاد فشار کافی به آن است. گروه غشای اسمز معکوس آب موجود در دستگاه غشای نفوذ پذیر به دو نوع آب شیرین و آب غلیظ تقسیم می‌شود.آب پاکسازان. برای این دو نوع آب، شیرهای کنترل وجود دارد. هنگام کنترل نسبت غلظت، لازم است اطمینان حاصل کنید که میزان بازیابی می‌تواند به سه چهارم برسد. به طور خاص، میزان نمک زدایی سخت‌تر است، نه کمتر از 98 سیستم دوز بازدارنده مقیاس بازدارنده‌های مقیاس اسمز معکوس، بازدارنده‌های مقیاسی هستند که به ویژه درسیستم‌های اسمز معکوس (RO)‌، نانو فیلتراسیون (NF) و اولترافیلتراسیون (UF) استفاده می‌شوند. آنها می‌توانند از پوسته پوسته شدن سطح غشا جلوگیری کنند، تولید آب و کیفیت آب را افزایش دهند و کاهش دهند.
شرکت تولید کننده دستگاه تصفیه آب
پیش تصفیه
اتصال سیستم و حالت عملکرد آب خام در واقع آبی است که برای اولین بار وارد دستگاه تصفیه شیمیایی می‌شود و آب خام که تصفیه نشده است باید یک سری تجهیزات را قبل از ورود به غشا اسمز معکوس طی کند و آب پس از تصفیه را آب شیرین این شامل عمدتا پمپ فشار بالا چند مرحله ای، عنصر غشای اسمز معکوس، پوسته غشایی (مخزن فشار)، براکت و غیره است.آب پاکسازان. عملکرد اصلی آن حذف ناخالصی‌های موجود در آب و ایجاد پساب مطابق با الزامات استفاده است.
تاثیر دما روی سیستم
در دمای 25‌، فشار آب ورودی مرحله اول به طور کلی از 1 فراتر نمی‌رود. 0MPa‌، آب ورودی pH 7-9‌، رسانایی 1000μs / cm‌، ORP پس از افزودن ماده کاهنده به طور کلی کمتر از 250mv کنترل می‌شود‌، مقدار SDI به شدت کنترل می‌شود تا کمتر از 4 باشد‌، کدورت <1NTU‌، کلر باقیمانده <0. 1 میلی گرم در لیتر‌، بنابراین محافظت از عناصر غشا بهتر است. با این حال‌، با افزایش زمان کار‌، برخی از مشکلات در دستگاه‌های اسمز معکوس ظاهر شده است‌، که عمدتا به عنوان ناهنجاری در کیفیت آب شیرین‌، تولید آب یا فشار عملیاتی آشکار می‌شود.
ستفاده رزین بعد از سیستم RO
 مولکول‌هایآب تحت تأثیر یک میدان الکتریکی یون هیدروژن و یون هیدروکسید تولید می‌کنند. این یون‌ها به طور مداوم رزین تبادل یونی را بازسازی می‌کنند تا رزین تبادل یونی را در بهترین حالت خود حفظ کنند. میزان حذف نمک از امکاناتEDI می‌تواند تا 99٪ یا بیشتر باشد. اگر از تجهیزات اسمزمعکوس برای تخلیه اولیه آب از قبل از EDI استفاده شود، می‌توان آب فوق العاده خالص با مقاومتبیش از 15M.cm را پس از مین زدایی EDI تولید کرد. پشته غشایی EDI از تعدادمشخصی واحد بین دو الکترود قرار گرفته است.
تشخیص زمان اسید شویی و سرویس
برای دو نوع آلودگی فوق که در اثر کار طولانی مدت ایجاد می‌شوند‌، به طور متوسط هر سه ماه یکبار تمیز کردن شیمیایی انجام می‌شود. با توجه به آلاینده‌ها‌، فرآیند تمیز کردن به‌ ترشی و تمیز کردن قلیایی تقسیم می‌شود محلول پاک کننده اسید 1٪ تا 2٪ اسید سیتریک و محلول تمیز کننده قلیایی 1 است. 0٪ EDTA + 0. 1٪ هیدروکسید سدیم‌، روش تمیز کردن ‌ترکیبی از خیساندن استاتیک و تمیز کردن حلقوی را تصویب می‌کند. خیساندن استاتیک به طور کلی روی 30 دقیقه تنظیم می‌شود و زمان خاص به درجه آلودگی غشا بستگی دارد.
روش شسشتو
پس از تمیز کردن‌، از شستشو با فشار کم تا زمانی که آب شیرین تخلیه شده تمیز شود‌، بدون کف و مایع تمیز استفاده کنید.آب پاکسازان. پس از سه سال کار‌، ثابت شده است که اثر پس از تمیز کردن بهتر است و اختلاف فشار و جریان اساساً قابل بازیابی است‌، اما رسانایی آب تولید شده پس از چندین بار تمیزکاری تغییر چندانی نمی‌کند. با جمعیت زیاد و کمبود مداوم منابع آب‌، چگونگی بهبود میزان استفاده از منابع آب و کاهش هزینه‌های تصفیه آب مسئله اصلی مربوط به توسعه شرکت‌ها‌، حفاظت از محیط زیست و منافع اجتماعی برای شرکت‌ها است.
حفاظت از محیط زیست
به منظور حل این مشکلات‌، روش‌های تصفیه آب به طور مداوم در حال رشد و بلوغ هستند. رشد سریع فناوری جداسازی غشا در دهه 1960 دارای مزایای آشکاری از نظر تنظیم ساختار محصول‌، کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از آلودگی است. فناوری اسمز معکوس دارای راندمان تصفیه بالا‌، طراحی ساده و بهره برداری از آن است و بسیاری از مشکلات تصفیه آب فعلی را به طور موثر برطرف می‌کند.
ممبیرن (غشا نیمه تراوا) درسیستم اس RO
غشای reverse osmosis تجهیزات اصلی سیستم اسمزمعکوس است. هنگامی که سیستم به مدت مداوم کار می‌کند، پلاسمای کلسیم و منیزیم در آب به طور مداوم رسوب می‌کند و به سطح غشای اسمزمعکوس می‌چسبد، مقیاس تشکیل می‌دهد و منافذ غشا را مسدود می‌کند، که بر کارایی سیستم اسمزمعکوس تأثیر می‌گذارد. به غشای اسمزمعکوس آسیب برسانید. از آنجا که غشاهای RO نسبتاً گران هستند، در حین کار سیستم باید یک سیستم دوزدهی اضافه شود و بازدارنده‌های مقیاس اسمزمعکوس نیز باید به آب اضافه شوند تا رسوب یون‌های کلسیم و منیزیم و پوسته پوسته شدن سطح غشا را به تأخیر بیندازند.
ساخت پکیج تصفیه آب و فاضلاب صنعتی
ممبرین چطور آلوده می‌شود
ویژگی‌هایاصلی افزایش هدایت آب شیرین‌، کاهش تولید آب یا افزایش فشار کار است. با توجه به شرایط خاص‌، آلودگی به طور عمده از دو جنبه ناشی می‌شود. ابتدا کلوئیدها و میکروارگانیسم‌های موجود در آب اسمز معکوس. این آلاینده‌ها در سطح غشا گیر می‌کنند تا یک لایه آلودگی ایجاد کنند و آلودگی عمدتا در قسمت جلوی غشا distributed توزیع می‌شود. به منظور جلوگیری از رشد میکروارگانیسم‌ها در غشا membrane‌، روش اتخاذ شده توسط کارخانه ما کلرزنی واستریلیزاسیون است.abpaksazan.com. از آنجا که کلر باقیمانده در آب برای عناصر غشا مخرب است‌، پس از کلر و استریل‌، یک عامل کاهنده به لوله ورودی اسمز معکوس اضافه می‌شود تا واکنش را کنترل کند. کلر باقیمانده در آب نفوذ از 0 بیشتر نمی‌شود.
مواد استفاده در سرویس دستگاه
1میلی گرم در لیتر اگرچه بیشتر میکروارگانیسم‌ها‌، کلوئیدها‌، جامدات معلق‌، ذرات و سایر ناخالصی‌های موجود در آب خام در پیش تصفیه حذف می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که کیفیت آب مطابق با نیاز ورودی غشا membrane RO است‌، مقدار کمی کلوئید‌، میکروارگانیسم و سایر مواد هنوز در آب نفوذ باقی می‌مانند‌، عملیات طولانی مدت قطعاً بر اثر نمک زدایی اسمز معکوس تأثیر می‌گذارد. دوم‌، مواد رسوبی که ممکن است در طی عملیات اسمز معکوس تولید شوند. نمک رسوب شده در عنصر غشا عمدتا توسط نمک کلسیم‌، نمک منیزیم و یون آهن آلوده می‌شود.abpaksazan.com. از آنجا که کارخانه ما از غشای کامپوزیت استفاده می‌کند‌، از مهار کننده‌های مقیاس برای جلوگیری از رسوب در طول کارروزانه استفاده می‌شود.
برای مطالب مرتبط اینجا کلیک کنید.
شنبه بیستم 10 1399

سرویس تصفیه آب صنعتی خود را از 0 تا 100 به ما بسپارید:

سرویس تصفیه آب صنعتی با هدف و تمرکز اداره خدمات آب پاکسازان ارائه خدمات پشتیبانی بر اساس رضایت مشتری است. در واقع ، خدمات پس از فروش واقعی سیستم تصفیه آب باید دارای مزایای فوق باشد. نگهداری دستگاه تصفیه آب صنعتی بخش خدمات آب-پاکازان در حال تهیه ، نگهداری و تعمیر اندازه های مختلف RO ، UF ، MF ، NF و سایر سیستم های تصفیه آب و همچنین انواع شیرین سازی دریایی ، کشاورزی ، صنعتی ، دام و طیور ، دارو و آب آشامیدنی است.

خدمات تصفیه آب صنعتی یکی از مهمترین نگرانی های مشتری در مورد دستگاه های تصفیهآب صنعتی ، خدمات پس از فروش پس از ارائه محصول است. جالب اینجاست که سیستم تصفیه آب در هر واحد بسیار مهم است. عملکرد ماژول خدمات بخش خدمات و خدمات پس از فروش این شرکت بر اساس رضایت مشتری است و با ارائه خدمات فنی جدید که بتواند نیازها و علایق خریداران و کاربران را برآورده کند ، نیازهای مشتری را برآورده می کند.
سرویس تصفیه آب صنعتی
در برخی موارد ،سیستم های اسمز معکوس برای مکان های خاص و وظایف خاص مانند بیمارستان ها ،بخش های دیالیز بیمارستان ، آزمایشگاه ها ، سیستم عامل های روغن (برای تأمین آب آشامیدنی و غیره) ، تصفیه آب مرغ ، کشاورزی ، تصفیه آب آزمایشگاهیو و غیره ارائه خدمات به این بخش ها از اولویت های اصلی و بسیار مهم تلقی می شود ، از این رو ارتباط تنگاتنگی با زندگی انسانی و بیولوژیکی دارند. بنابراین ، ارائه خدمات 24/7 بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد. خدمات تصفیه آب در محل همانطور که گفتیم ، برای بسیاری از سازمان ها ، همیشه نیاز به ارائه خدمات وجود دارد. بنابراین سرعت ارائه چنین خدماتی نیزبسیار مهم است. به منظور تسریع در ارائه خدمات تصفیه آب صنعتی ، شرکت آب پاکسازان تعداد زیادی واحد تجهیزات و کلیه امکانات و تجهیزات را جهت تسریع این تجارت فراهم نمود.

مزایای واحد خدمات آب پاک سازان را می توان به شرح زیر ذکر کرد:

تکنسین تصفیه آب صنعتی در انتخاب و انتصاب این افراد در بخش خدمات شرکت ، این افراد باید دارای تفکر و هوش فنی بالایی باشند و از قطعات و تجهیزات شناخت کافی داشته باشند. اکنون ، از طریق آموزش ، اصول نگهداری و خرابی سیستم ، یک نفر به مجموعه منتقل می شود و اجازه کار به عنوان یک متخصص را می دهد. میانگین زمان فعالیت کارشناسان و تکنسین های کارکنان خدمات شرکت 7 سال است. در عین حال ، این شرکت تعداد زیادی آموزش و دوره را به آنها ارائه می دهد.abpaksazan.com
سرویس تصفیه آب خرابی دستگاه های تصفیه آب صنعتی معمولاً به دلیل طراحی نامناسب ، عدم نگهداری ، عدم تزریق مواد شیمیایی ، عدم توانایی در انجام تعمیر و نگهداری منظم ، تعویض سیستم و ... ایجاد می شود. لازم به ذکر است که سیستم اسمز معکوس یکی از پیشرفته ترین سیستم ها در این سیستم است. جهان یک متخصص پاسخگو و با تجربه برای صاحبان RO و کاربران بسیار مهم است. اهمیت سیستم اسمز معکوس در مجتمع ها و مکان هایی که دستگاه های تصفیه آب صنعتی نصب می شوند ، اهمیت سیستم های اسمز معکوس کاملاً مشخص است.
سرویس آب شیرین کن صنعتی
مسائل مربوط به خدمات تصفیه آب یکی از بزرگترین نگرانی ها و مشکلات مالکان و گردانندگان سیستم RO تأمین قطعات یدکی اصلی است. متأسفانه ، به دلیل تحریم ها و مشکلات ملی ، تهیه اصل آن دشوار شده است. متأسفانه در این صنعت و بازار ایران تهیه مواد تقلبی (تقلبی) و غیر اصلی و حتی نمایش نادرست مواد سفارش داده شده امری عادی شده است. این به دلیل حاشیه سود بهتر و بیشتر و کمبود بی قاعده مواد اصلی است. بنابراین آب پاک سازان وارد کننده قطعات اصلی و مهم دستگاه های تصفیه آب است. استفاده از قطعات غیر اصلی و تقلبی ممکن است هزینه نگهداری تجهیزات RO شما را تا 3 برابر افزایش دهد.

هزینهتصفیه آب صنعتی سیاست ما بر اساس رضایت مشتری است ، بنابراین ما همیشه سعیکرده ایم تمام خدمات را با قیمت های مناسب و مناسب ارائه دهیم. کلیه هزینههای دریافتی تحت نظارت مستقیم مدیریت واحد خدمات است و قبل از اتمام کار دامنه قیمت توسط شما تعیین می شود. تحویل شیرین کننده صنعتی همانطور که قبلا ذکر شد ، بخش خدمات ما بر اساس رضایت مشتری است. بنابراین ، این شرکت از طریق گارانتی و آزمایش به مشتریان خدمات ارائه می دهد. علاوه بر این ، آموزش کاربران و دارندگان سیستم های اسمز معکوس یکی از اصول کسب و کار است واز اهمیت بیشتری برخوردار شده است.
مراحل نمک زدایی صنعتی بخش خدمات آب پاکسازان سفارشات را ثبت می کند ، از مشتریان خدمات ارائه می دهد و نیروها را اعزام می کند.
سرویس تصفیه آب
مراحل زیر برای انجام خدمات ارائه شده است:
درخواست خدمات پاکسازی ارسال کنید اولین قدم این است که کاربران و دارندگان سیستم RO می توانند با تماس با تلفن شرکت یا پر کردن این فرم (یعنی فرم درخواست خدمات) درخواست خود را بصورت آنلاین ثبت کنند.
ارسال درخواست شرکت در مرحله دوم ، کارشناسان واجد شرایط پس از تماس مشتری یا ثبت نام برای خدمات در واحد خدمات آب پاک سازان ، با توجه به نوع تجهیزات ، محل تجهیزات ، نوع خرابی تجهیزات و ظرفیت تجهیزات با تکنسین ها تماس خواهند گرفت.
لازم به ذکر است که هنگام اعزام یک متخصص ذی صلاح ، تمام تجهیزات مربوط به تجهیزات با واحد فرستنده استفاده می شود ، که بلافاصله مشکل را برطرف می کند ، در نتیجه هزینه ها کاهش می یابد و کار سریع می شود.
ترتیب نگهداری فیلتر بعد از اینکه درخواست شما توسط شرکت ثبت و تأیید شد ، مرحله سوم این است که کارشناسان مربوطه برای برنامه ریزی و هماهنگی های لازم با شما تماس می گیرند. معمولاً این کار برای تعیین زمان مناسب برای شرکت کارشناسان انجام می شود.
ثبت نام خدمات تمیز کردن پس از پایان کار و تعمیر دستگاه ، کارشناس مسئول فرم کامل شرح وظایف را پر می کند. این جدول شامل اطلاعات مشتری ، آدرس و محل قرارگیری تجهیزات ، قطعات مورد استفاده ، قطعات مورد نیاز در آینده ، پارامترهای اصلی تجهیزات قبل از استفاده و پارامترهای اصلی تجهیزات پس از استفاده است.
این مدل توسط مالک و مجری دستگاه تصفیه آب صنعتی تأیید شده است. این الگو به مشتریان این امکان را می دهد تا قطعات تعویض در دستگاه تصفیه آب صنعتی خود و شرایط قبل و بعد از تعمیرات را درک کنند.
دوشنبه هشتم 10 1399

فروش دستگاه تصفیه آب صنعتی یا به عبارتی فروش آب شیرن کن صنعتی:

تصفیه آب صنعتی جهت خرید یا فروش دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی ro یا همان آب شیرین کن‌های صنعتی و نیمه صنعتی شما می‌توانید با از یکی از راه‌های مردمی(folkd) یا اینستاپیپر(Instapaper) اقدام کنید، همچنین میوانید با مراجعه به سایت اخبار رسمی اطلاعات خود را در زمینه سیستم ro (اسمز معکوس) ارتقا دهید.با افزودن سیستم فیلتر آب 6 مرحله ای اسمز معکوس برای خانه ، آب خالص و تمیز بنوشید. نصب این سیستم اسمز معکوس به راحتی در زیر سینک ظرفشویی انجاممی شود و برای نصب آسان و خدمات عالی به مشتری امتیازات بالایی را کسب می کند. با استفاده از فیلترهای فوق العاده ظرفیت ، فقط یکبار در سال باید فیلترها را تعویض کنید تا هر روز از آب تمیز و سالم لذت ببرید.این مقرون به صرفه ترین سیستم نیست ، اما در مقایسه با بسیاری از سیستم های دیگر ، فاضلاب را کاهش می دهد. به ازای هر 1گالن آب تصفیه شده ، فقط 1 گالن فاضلاب وجود دارد که بخشی از آن به لطف پمپ نفوذ است. تعمیر و نگهداری برای این سیستم اسمز معکوس آسان است - فقط لازم است فیلتر را یک بار در سال یا هر 2000 گالن تعویض کنید. بنابراین یک لیوان آب تمیز و تمیز برای خود بریزید و به لطف Home Maker Full Contact Reverse Osmosis سیستم با آرامش خاطر بنوشید!درقلب این سیستم های تصفیه آب غشای اسمز معکوس قرار دارد که آنقدر خوب است که در واقع چیزی جز مولکول های آب خالص نمی تواند از آن عبور کند. اکثر سیستم های اسمز معکوس معمولاً شامل 3 تا 6 مرحله فیلتراسیون برای از بین بردن همه چیز از سرب و آرسنیک تا هورمون ها و باکتری ها هستند. نکته ای که شما به شدت می خواهید در لیست موارد لازم برای یک سیستم اسمز معکوس در نظر بگیرید ، فیلتر معدنی سازی مجدد است که مقدار مفید کلسیم و منیزیم را به شما اضافه می کند.
بسیاری از سیستم های اسمز معکوس به گونه ای طراحیشده اند که در زیر سینک آشپزخانه شما نصب می شوند و شامل یک تلگراف آب برای نصب بر روی سینک یا پیشخوان می باشد. همچنین سیستم های اسمز معکوس پیشخوان نیز وجود دارد که انتخاب خوبی برای اجاره کنندگان یا هر کسی است کهاز حفاری در کابینت ها یا پیشخوان ها بیزار است. سیستم های با خروجی بالا می توانند نیازهای یک خانواده بزرگ تشنه آب بهتر را برآورده کنند ، در حالیکه سیستم های بدون مخزن به شما آب تصفیه شده فیلتر شده را می دهند که همیشه تازه است.
 با افزودن سیستم فیلتر آب 6 مرحله ای اسمز معکوس برای خانه ، آب خالص و تمیز بنوشید. نصب این سیستم اسمز معکوس به راحتی در زیر سینک ظرفشویی انجام می شود و برای نصب آسان و خدمات عالی به مشتری امتیازات بالایی را کسب می کند. با استفاده از فیلترهای فوق العاده ظرفیت ،فقط یکبار در سال باید فیلترها را تعویض کنید تا هر روز از آب تمیز و سالملذت ببرید.
سیستم اسمز معکوس نهایی 6 مرحله ای تا 99 درصد باکتری ها ، آلاینده ها و مواد جامد را از بین می برد. اما همچنین کلسیم و منیزیم را که مواد معدنی مفیدی برای سلامتی شما هستند و طعم آب آشامیدنی را بهبود می بخشد ، دوباره به بدن شما اضافه می کند. این سیستم برای تصفیه حداکثر 75گالن در روز رتبه بندی شده است که برای نیازهای متوسط ??خانواده روزانه کافی است. این سیستم شامل یک محدود کننده جریان و یک شیر خاموش کننده اتوماتیک است که به کاهش فاضلاب به 3 گالن برای هر 1 گالن آب تصفیه شده تولید شده کمک می کند. برخی از سیستم های دیگر بیش از 5 گالن فاضلاب به ازای هر 1 گالن آب تصفیه شده تولید می کنند.ازآنجا که این سیستم اسمز معکوس زیر سینک است ، باید فضایی را برای مخزن تحتفشار 4 گالنی اختصاص دهید - که ابعاد آن 11 اینچ عرض و 15 اینچ طول است. به نظر می رسد که وقتی آب تصفیه شده از سیستم را چشیدید ، از فضای کابینت خود ارزش آن را داشته باشید.
در حالی که تقریباً همه افراد طعم این سیستم تصفیه آب را دوست دارند ، چند نفر pH را آزمایش کردند و شکایت داشتندکه در سیستمی که مواد معدنی مفید را باز می گرداند ، قلیایی نیست. با این حال ، این شرکت اظهار داشت که فیلتر pH اسیدیته را 1 تا 5/1 سطح افزایش می دهد ، بنابراین pH نهایی به شیمی آبی که از آن شروع می کنید بستگی دارد.

اگردر حال خرید یک سیستم فیلتراسیون آب هستید ، به سرعت متوجه می شوید که سیستم های اسمز معکوس یک انتخاب محبوب هستند. بسیاری از این سیستم های تصفیه آب چند مرحله ای تا 99 درصد کل مواد جامد محلول (TDS) را از منبع آب شما خارج می کنند و به شما آبی می دهند که طعم تازه ای داشته و از آلودگی ها پاک باشد.

سیستماسمز معکوس نهایی 6 مرحله ای تا 99 درصد باکتری ها ، آلاینده ها و مواد جامد را از بین می برد. اما همچنین کلسیم و منیزیم را که مواد معدنی مفیدی برای سلامتی شما هستند و طعم آب آشامیدنی را بهبود می بخشد ، دوباره به بدنشما اضافه می کند. این سیستم برای تصفیه حداکثر 75 گالن در روز رتبه بندی شده است که برای نیازهای متوسط ??خانواده روزانه کافی است. این سیستم شامل یک محدود کننده جریان و یک شیر خاموش کننده اتوماتیک است که به کاهش فاضلاببه 3 گالن برای هر 1 گالن آب تصفیه شده تولید شده کمک می کند. برخی از سیستم های دیگر بیش از 5 گالن فاضلاب به ازای هر 1 گالن آب تصفیه شده تولیدمی کنند.
از آنجا که این سیستم اسمز معکوس زیر سینک است ، باید فضایی را برای مخزن تحت فشار 4 گالنی اختصاص دهید - که ابعاد آن 11 اینچ عرض و 15 اینچ طول است. به نظر می رسد که وقتی آب تصفیه شده از سیستم را چشیدید ، از فضای کابینت خود ارزش آن را داشته باشید.
در حالی که تقریباً همه افراد طعم این سیستم تصفیه آب را دوست دارند ، چند نفر pH را آزمایش کردند و شکایت داشتند که در سیستمی که مواد معدنی مفید را باز می گرداند ، قلیایی نیست. با این حال ، این شرکت اظهار داشت که فیلتر pH اسیدیته را 1 تا 5/1 سطح افزایش می دهد ، بنابراین pH نهایی به شیمی آبی کهاز آن شروع می کنید بستگی دارد.
اگر به دنبال سیستم اسمز معکوس زیرسینک هستید تا کیفیت آب خانه خود را بهبود ببخشد ، این یک انتخاب عالی استکه دارای گواهی WQA Gold Seal است و با قیمت متوسط ??بدون کاهش عملکرد و کیفیت.

ماننداکثر سیستم های اسمز معکوس سینک ، شما باید فضای کافی برای مخزن ذخیره سازی تحت فشار 3.2 گالن و کارتریج های فیلتر را تمیز کنید. اما پس از انجاماین کار ، خواهید فهمید که بقیه مراحل نصب از نظر اکثر بازرسان آسان است. یکی از کاربران اشاره می کند که آنها هر 3 سال یکبار منتقل می شوند اما به دلیل عملکرد بالا و نصب آسان سیستم ، در نصب و راه اندازی مجدد سیستم خوشحال هستند.
غشا اسمز معکوس که در آن استفاده می شود حداکثر 75 گالن در روز است که برای تأمین نیاز اکثر خانوارهای خریداری شده برای سیستماسمز معکوس زیر سینک بسیار مناسب است. برای پر کردن مخزن ذخیره سازی از 1 تا 3 ساعت زمان لازم است ، اما پس از پر شدن مخزن ، آب تصفیه شده آماده و زیر ظرفشویی منتظر خواهید بود. یک شیر آب فلزی نیکل برس دار بدون سرب برای نصب روی میز قرار داده شده است تا بتوانید شیر آب را دور بزنید و آب تمیز وتازه داشته باشید.
برای یک لیوان آب آشامیدنی تصفیه شده عجله ، به سختی می توان Home Master TMAFC-ERP Full Contact Reverse Osmosis فیلتر فیلتر آب را شکست. این سیستم اسمز معکوس با کیفیت بالا ، تصفیه کامل تماس ،کانی سازی مجدد و عمل سریع پخش کننده را ارائه می دهد.
یکی از متداولترین تعریفهای سیستم فیلتر تصفیه آب معکوس اسمز معکوس Home Master این است که فشار زیادی را در مقایسه با سایر کیتهای اسمز معکوس ارائه می دهد. این را می توان به همراه پمپ نفوذ به همراه لوله تلگراف 3/8 اینچی استفاده شده در این سیستم ، که منجر به جریان آب سریعتر از لوله معمولی اینچ در بسیاری از سیستم های اسمز معکوس دیگر می شود ، دانست.
ماننداکثر سیستم های تصفیه آب با اسمز معکوس ، هنگامی که سیستم در حال فیلتر کردن آب است ، سر و صدای زیادی وجود خواهد داشت - اما این نباید باعث حواس پرتی شود. اگر چنین باشد ، ممکن است هنگام نصب مشکلی پیش آمده باشد. خوشبختانه ، بیشتر افراد نصب را ساده و پشتیبانی از مشتری را در صورت وجود مشکلی عالی می دانند.
اگر خانه شما از چاه طبیعی بهره می برد ، می توانید از سیستم اسمز معکوس استفاده کنید تا مطمئن شوید آب آشامیدنی سالم و خالص است. اگر در حال خرید سیستم اسمز معکوس برای آب چاه هستید -UV یک گزینه برتر است.


این سیستم تصفیه آب دارای 7 مرحله تصفیه است که شامل نور ماورا UV بنفش 11 واتاست تا میکروارگانیسم هایی را که ممکن است در کمین آب چاه باشند ، پنهان کند. اگرچه این مسئله معمولاً مورد توجه صاحبان خانه های آب شهری نیست ، اما شرایط چاه گاه باکتری ها و میکروارگانیسم هایی را در خود جای می دهد کهمی توانند از لوله کشی و شیشه شما عبور کنند. دستگاه ضدعفونی کننده UV یک روش کارآمد و موثر برای از بین بردن این خطر و داشتن آرامش بیشتر است.

ذهن شما هنگام نوشیدن آب خوب است.
غشا اسمز معکوس این سیستم برای پردازش 75 گالن آب در روز مجهز است. مانند دیگر سیستم های معروف اسمز معکوس ، -UV به راحتی می تواند در زیر سینک ظرفشویی نصب شود. برای داشتن بیشترین آرامش خاطر هنگام نوشیدن آب چاه ، از قدرت تصفیه اسمز معکوس همراه با عقیم سازی نور UV در این سیستم تصفیه آب استفاده کنید.
با یک قیمت مقرون به صرفه ، می توانید از نوشیدن آب طعم بهتر و پاک از آلودگی ها لذت ببرید. اگر برای دستیابی به همان نتیجه هزینه های خود را صرف آب بطری کنید ، احتمالاً با سیستم تصفیه آب مقرون به صرفه PureDrop Reverse Osmosisبه سرعت شکست خواهید خورد.
این سیستم می تواند حداکثر 50 گالن آب در روز تصفیه کند و دارای 5 مرحله فیلتراسیون است تا 99 درصد TDS را از بینببرد. برای هر گالن آب تصفیه شده تولید شده ، 3 گالن فاضلاب وجود دارد. این یک نرخ تبدیل متوسط ??است و از برخی سیستم های فیلتراسیون آب که برای هر گالن تصفیه شده 4 یا 5 گالن فاضلاب دارند ، بسیار بهتر است.
مردمبه لطف لوله های رنگی و اتصالات ، نصب سیستم PureDrop Reverse Osmosis را آسان می دانند. گرچه قوی ترین سیستم اسمز معکوس موجود در بازار نیست ، اما تقریباً همه از کیفیت آبی که تولید می کند راضی هستند - و قیمت آن طعم مطبوعی را بر جای نمی گذارد!
اگر ترجیح می دهید آب تصفیه شده خود را"در صورت تقاضا" تهیه کنید ، یک سیستم اسمز معکوس بدون مخزن ممکن است بهترین شرط شما باشد. سیستم فیلتر آب اسمز معکوس RCS5T گران قیمت اما دارایتوانایی 5 مرحله فیلتراسیون و مانند اکثر گزینه های اسمز معکوس ، تا 99 درصد TDS را از بین می برد.
آنچه در مورد طراحی بدون مخزن RCS5T منحصر به فرد است ، این واقعیت است که هر بار که یک لیوان را برای پختن یک لیوان پر از آب یا گلدان می کنید ، در صورت تمایل ، آب تصفیه می شود. در نتیجه ، ممکن است متوجه شوید که کمی کندتر و با فشار آب کمتری نسبت به سیستم های مشابه پر می شود ، اما می دانید که آب تازه فیلتر شده است و در یک مخزن ذخیره نشده است.
پمپ تقویت کننده موجود در این سیستم اسمز معکوس بدون مخزن به برق نیاز دارد اما به حداکثر رساندن بازده سیستم کمک میکند. می تواند تا نسبت 1: 1 فاضلاب تصفیه شده به فاضلاب دست یابد. با این حال ، در استفاده در دنیای واقعی ، برخی افراد دریافتند که فاضلاب بیشتر ازهر 1 گالن آب تصفیه شده تولید شده ، شبیه 2 گالن است. اشاره می کند که عوامل زیادی در این رتبه بندی کارایی تأثیر می گذارند ، بنابراین انتظار میرود که اختلافاتی در نتایج وجود داشته باشد.

این یک سیستم اسمز معکوس با ظرفیت بالا است که می تواند در ظرفیت مسکونی یا حتی در یک فضای تجاری سبک مورد استفاده قرار گیرد. غشاm اسمز معکوس برای تصفیه حداکثر 500 گالن آب در روز درجه بندی شده است.
مهم نیست که خانه را چه می خوانید ، می خواهید به آب تصفیه شده و فاقد آلودگی دسترسی داشته باشید. اگر به دنبال یک سیستم اسمز معکوس برای استفاده در آپارتمان یا در فضای کوچک دیگری مانند کانکس یا RV هستید ، فیلتر آب Countertop Reverse Osmosis با کمترین هزینه را بررسی کنید.
Zip از رد پا و شکلظاهری مشابه دستگاه قهوه ساز غلاف برخوردار است ، اما این دستگاه قدرتمند به جای سرویس دهی جاوا ، آب تصفیه شده را تحویل می دهد. آب لوله کشی را در مخزن بریزید و Zip در حدود 15 دقیقه 0.5 گالن آب فیلتر شده و متعادل با pH به شما می دهد. فقط بخاطر داشته باشید که قبل از اینکه بتوانید برای دور دیگری از فیلتر ، آب به مخزن پر کننده اضافه کنید ، باید مخزن آب تصفیه شدهرا خالی کنید.
مردم عاشق کارکرد سریع و سریع فیلتر آب Zip Reverse Osmosis و این هستند که مجبور نیستند چیزی نصب کنند یا شیلنگ را روی شیر بزنند. سهولت سیستم اسمز معکوس برای آپارتمان ها ارزان نیست. هنوز هم ، اینیکی از زیبا ترین و قابل حمل ترین سیستم های اسمز معکوس است که دیده ایم. خواه مستاجر باشید یا به دنبال یک سیستم فیلتراسیون آب سیار باشید ، Zip یکانتخاب عالی است.
بیشتر سیستم های اسمز معکوس شما را ملزم به نصب مقداری از زیر مخزن و سوراخ کردن برای یک تلگراف جداگانه می کنند ، اما همچنین می توانید یک مدل پیشخوان را انتخاب کنید که فضای کابینت شما را ذخیره می کند و نیازی به سوراخکاری ندارد. سیستم فیلتر آب آشکارساز معکوس آشپزخانه APEC به سرعت و به آسانی و بدون نیاز به نصب دائمی قابل تنظیم است.

این سیستم اسمز معکوس پیشخوان نزدیک به شیر سینک ظرفشویی شما قرار دارد و فیلترها از طریق چندین لوله به شیر متصل می شوند. مهم است که بدانید این سیستم فقط با شیر آشپزخانه استاندارد قابل استفاده است - مدل های طراح ، سر اسپری یا نسخه های کششی کار نمی کنند.
اگر جای خود رابرای پیش تصفیه آب در پیشخوان خود اختصاص داده اید ، می توانید حداقل با خرید مدلی که دارای یک جعبه سفید سفید است ، فیلترها را پنهان کنید. اما مهم نیست که شما با کیس همراه هستید یا نه ، باید با لوله هایی که به سمت شیر ??آب می روند زندگی کنید.
سیستم تصفیه آب زیر غرق را غرفه کنید. با کمال تعجب ، فیلتر اسمز معکوس برای این واحد فشرده برای تصفیه حداکثر 90 گالن آب در روز تعیین شده است.

در فیلتر آب اسمز معکوس چه چیزی را جستجو کنید
پسماند آب
برخلاففیلترهای سنتی آب ، تمام آبی که از طریق فیلتر اسمز معکوس پمپ می شود از طرف دیگر به عنوان آب قابل آشامیدن خارج نمی شود. فقط درصد نسبتاً کمی - 50درصد یا کمتر - فیلتر می شود و بقیه زباله محسوب می شوند. در صورت امکان از واحدهایی با 75 درصد زباله یا بیشتر خودداری کنید ، خصوصاً اگر روزانه حجم زیادی از آب را تصفیه می کنید.
اندازه ظرف
فیلتر کردن اسمز معکوس زمان بر است ، بنابراین اکثر فیلترهای این نوع مخازنی دارند که آب راذخیره می کنند و نه فیلتر را بر اساس تقاضا. اگر خانواده شما مقدار زیادی آب فیلتر شده می نوشند یا تمام آب لوله کشی خود را از طریق اسمز معکوس فیلتر می کنید ، مطمئن شوید که مخزن شما به اندازه کافی بزرگ است تا بتواندنیاز شما را تأمین کند.
سرعت فیلتر
در حالی که فیلترهای اسمز معکوس وجود دارد که می توانند آب را در صورت نیاز فیلتر کنند ، اما پر کردنمجدد اکثر آنها مدتی طول می کشد. اگر آب عادی شیر خود را با آب تصفیه شده جایگزین می کنید ، به دنبال واحدی باشید که بتواند 50 گالن یا بیشتر در روزفیلتر کند. اگر فقط از آن برای نوشیدن آب استفاده می کنید ، می توانید واحدی با سرعت دوباره پر کردن و مخزن کوچکتر را انتخاب کنید.يکشنبه سیم 9 1399

جهت خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟

فن آوری های سیستم تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس
ویژگی اصلی
(1) لبه لبه محلول پمپ هوا الهام بخش است ، مخلوط تحت فشار پمپ در داخل است ، گاز را به یک محلول مایع کارآمد ، حباب های کوچک 30.
(2) عملکرد کم ولتاژ ، راندمان گاز محلول 99 ، سرعت انتشار تا 99.
(3) حباب های کوچک و ذرات معلق به طور موثر اثر SS را جذب می کنند.
(4) بازده انحلال گاز در آب 80-100٪ است ، در مقایسه با گاز محلول سنتی ، و این سه برابر بازده شناور است.
(5) منحنی فشرده سازی ظرفیت خنک ، دستیابی آسان به کنترل اتوماتیک ، کارکرد آسان ، نگهداری آسان و سر و صدای کم.
سیستم RO معمولاً شامل تجهیزات قبل از درمان ، تجهیزات اصلی و کمکی است اما تجهیزات کمکی مورد نیاز نیست.
کاردستیهای ساده قبل از درمان شامل یک فیلتر تخت چند لایه ، یک ایستگاه دوز نرم کننده یا ضد رسوب و ضد فشار و یک فیلتر فوق العاده است.
کاردستیقبل از درمان شامل ایستگاه دوز انعطاف پذیر ، فیلتر بستر چند لایه ، فیلترکربن فعال ، ایستگاه یا فیلتر دوز ضد جمع شدن ، مبدل حرارتی ، فیلتر فوق العاده ، تجهیزات تنظیم pH
تجهیزات کمکی برای بازیافت تجهیزات عقیم سازی شیمیایی.
واحدهایEDI به طور مداوم آب فوق العاده خالص تا 18.2 متر سانتی متر دارند. تولید کردن. EDI همچنین می تواند به طور مداوم یا متناوب اجرا شود.
درElectropure EDI با بیرون راندن یونها از آب از طریق جریان تغذیه به جریانهای مجاور از طریق پتانسیل الکتریکی ، آب را از بین می برد.آب پاکسازان. EDI در استفاده از رزین در محفظه های رقیق کننده از ED متفاوت است ، که امکان انتقال کارآمد یون ها به آب با هدایت بسیار کم را فراهم می کند. رزین ها در یک حالت پایدار کار می کنند ، آنها به عنوان مخزن یونی عملنمی کنند بلکه به عنوان یک کانال یونی عمل می کنند.
 
 


نیمههادی ها) ، آب مورد استفاده در تولید مواد شیمیایی (صنایع دارویی یا آرایشی) ، تولید مواد غذایی و آشامیدنی (تولید آب میوه و پنیر غلیظ) و تصفیه فاضلاب صنعتی (تصفیه فاضلاب و غیره) روش RO آسان برای به دست آوردن نمک زدایی با بازده بالا آب: با ظرفیت بالای اتلاف گرما ، با عاطفه اقتصادی، تجهیزات ایده آل برای صنایع دارویی است.
درEDI یونیزاسیون الکتریکی است.آب پاکسازان. طراحی EDI ترکیبی از دو روش فن آوری تصفیه آب ثابت ، دیالیز و یونیزاسیون رزین تبادل یونی است. با استفادهاز این فناوری انقلابی ، نمکهای محلول را می توان با صرف انرژی کم و بدون نیاز به بازسازی شیمیایی ، از بین برد.
اصل کار سیستم اسمز معکوس
اسمز فرآیند آب از محلول رقیق است که به طور خودکار از غشا membrane نیمه تراوا عبور می کند.
اسمزمعکوس جهت مخالف نفوذ طبیعی است. در اثر فشار شمع به محلول غلیظ ، که در تماس با غشای نیمه تراوا است ، تشکیل می شود. اگر فشار وارد شده از فشار اسمز طبیعی بیشتر باشد ، محلول از غشا semi نیمه تراوا عبور می کند.
سپسمحلول رقیق در طرف دیگر تشکیل می شود. در همین حال ، یک محلول غلظت در کنار فشار وارد شده تشکیل می شود. اگر فشار وارد شده برابر با فشار اسمز طبیعی محلول باشد ، محلول نمی تواند به طرف دیگر سرازیر شود. اگر فشار واردشده از فشار اسمز نرمال محلول کمتر باشد ، محلول از سمت رقیق به سمت مرکز جریان می یابد.
سرعتآب غشا به ظرفیت غشاها و درجه حرارت محلول مربوط است. این نیز با میزان اختلاف فشار بین غشاها ارتباط دارد و هر دو طرف اختلاف فشار بین اسمز در محلول رقیق و محلول را کاهش می دهند.
فشار اسمزی ارتباط مستقیمی با تراکم و دمای محلول دارد. همچنین به نوع یون موجود در محلول مربوط می شود.
یک اصل اختلاف فشار وجود دارد: یک محلول با تراکم 1000 میلی گرم در لیتر حاوی NaCl ، در دمای اتاق ، فشار اسمزی 0.069 MPa است.
مزایای استفاده از EDI برای سیستم اسمز معکوس
 
در EDI نیازی به بازسازی شیمیایی ندارد.
نیازی به ذخیره تنظیمات اسید و قلیایی ، رقت و شارژ نیست.
تنظیماتی برای مقابله با آب کثیف و بازیابی آب کثیف وجود ندارد.
صرفه جویی در آب برای مالش و تمیز کردن پشت. ظرفیت تولید بالا برای آب فوق العاده خالص.
هنگام بازسازی EDI نیازی به توقف دستگاه نیست.
یک جدول کیفیت آب تهیه کنید.
اتلاف توان کم
کار و مدیریت آن ، با شدت کار کم.
نصب آسان ، هزینه های نگهداری کم.
در EDI یون ها را از جریان ها پاک می کند ، معمولاً با اسمز معکوس و فیلترهای دیگر.
یک مرحله RO + EDI
دو مرحله RO + EDI
دومرحله RO + EDI + Ultra-filterIt (می تواند نیازهای WFI را در فارماکوپه در کشورهای کوچک برآورده کند ، بنابراین نیازی به استفاده از دستگاه تقطیر چند منظوره نیست).
اسمزمعکوس فرایند مخالف نفوذ طبیعی است. در اثر فشار شمع به محلول غلیظ ، که در تماس با غشای نیمه تراوا است ، تشکیل می شود.آب پاکسازان.
اسمزمعکوس تقریباً در همه صنایع از جمله شیرین سازی (آب آشامیدنی از آب تلخ ، نمک و آب دریا) ، آب تصفیه شده (تصفیه آب خنک کننده و دیگ بخار) و آب فوق العاده خالص (آب) استفاده شده است. برای رنگ و تصفیه آب.


مشخصات تجهیزات سیستم اسمز معکوس:
زمان تولید: آب پاکسازان تجربه اضافی در تولید تجهیزات سیستم های آب زودتر از دیگران دارد.
روشکنترل: عادی: PLC + صفحه لمسی + ضبط کاغذ بدون کنترل یا کنترل کاملاً خودکار چاپگر. همچنین می تواند با توجه به نیاز مشتری سفارشی شود. این می تواند زنگ زدگی سطح ، رسانایی و غیره را توسط PLC تشخیص دهد و همچنین می تواند مقادیر آنلاین دما ، فشار ، رسانایی ، جریان و غیره را کنترل کند.
ارتباطات: با توجه به نیاز مشتری ، می توان به صورت سفارشی ارتباط تجهیزات و مخازن ذخیره را تحقق بخشید.
بودجه هزینه: این تجهیزات با توجه به نیاز مشتری طراحی و با بودجه هزینه ساخته می شوند.
مزایای تولید:
دستگاه جوشکاری پیشرفته.
فناوری پیشرفته جوشکاری
درمان سطح پیشرفته.
برای پردازش صفحه و فلنج لوله از پیش صفحه استفاده کنید.
با استفاده از انتهای بسته دریای شمال
با کرک X-Ray می توانید کیفیت داخلی را بررسی کنید.
برای بررسی کیفیت جوش از آندوسکوپ استفاده کنید.
برای بررسی کیفیت رنگ از یک ردیاب زبری استفاده کنید.
استفاده از پاشش مکانیکی و الکتروشیمیایی ، اسیدپاشی و منفی (قطعات حساس).

شنبه بیست و نهم 9 1399

تصفیه آب صنعتی یا اسمز معکوس چیست؟

اهمیت تصفیه آب صنعتی چیست؟
آب صنعتی در صنعت بسیار مهم است.
کیفیت و خصوصیات آب صنعتی باید قبل از مصرف بررسی شود.
کیفیت آب مورد استفاده باید به گونه ای باشد که به تجهیزات آسیب نرساند.
تصفیه آب و استفاده مجدد از آن نیز امروزه در صنایعی مانند صنایع فولاد و مواد غذایی رایج است.
کاربرد تصفیه باعث کاهش مصرف آب و آلودگی و همچنین کاهش هزینه ها می شود.
بنابراین، آب مورد استفاده در صنعت یکی از مهمترین موارد استفاده از آب در جهان است و برای عملکرد بهتر چرخه صنعت باید تصفیه آن در نظر گرفته شود.
شرکت فنی مهندسی آب پاکسازان با بهره مندی از کادر مجرب آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه طراحی ، ساخت و نصب دستگاه های تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی می باشد.
خرید دستگاه های تصفیه آب صنعتی دارای پیچیدگی هایی است. اول از همه ، شما باید در اصل بودن محصول مراقب باشید. همچنین ، تنوع محصولات موجود در بازار از نظر مارک ، مدل و قیمت بسیار زیاد است که این امر خریداران را دشوار می کند؛ اگر می خواهید هر نوع دستگاه تصفیه آب بخرید ، پیشنهاد می کنیم دستگاه تصفیه آب صنعتی خود را از آب پاک سازان خریداری کنید. این شرکت بیش از ده سال تجربه واردات و تهیه دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی ، صنعتی و خانگی تایوانی دارد که خیال شما را در مورد اصالت محصولات راحت می کند. همچنین شرایط فروش دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی ، صنعتی و خانگی بسیار منحصر به فرد بوده و به دلیل تأمین مستقیم و غیر واسطه ای دارای تخفیف های غیرمعمول است. آب پاکسازان .لازم به ذکر است ، همه دستگاه های تصفیه آب دارای یک سال ضمانت طلا ، خدمات پس از فروش طولانی مدت و پشتیبانی مادام العمر ، حمل و نصب محصولات بصورت رایگان خواهد بود. علاوه بر این ، در حضور مشتری ، یک تست عملکرد نیز انجام می شود. اگر هنوز در تعیین نیاز خود با مشکل یا ابهام روبرو هستید یا در مورد فروش دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی و انواع مدل ها و قیمت س questionsالی دارید ، می توانید با کارشناسان و متخصصان آب پاک سازان تماس بگیرید تا از مشاوره آنها به صورت رایگان بهره مند شوید.
دستگاه های تصفیه آب با توجه به عملکرد و اندازه دستگاه های تصفیه آب به انواع مختلفی تقسیم می شوند که عبارتند از: دستگاه های تصفیه آب خانگی ، دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی و دستگاه های تصفیه آب صنعتی. هر یک از این سه نوع دستگاه ویژگی های خاص خود را دارد و ضروری است خریداران دستگاه تصفیه آب قبل از انتخاب محصول از تفاوت ها و این سه عملکرد مطلع شوند.


بنابراین در این مقاله تصمیم گرفتیم انواع دستگاه های تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی را با شما در میان بگذاریم و ضمن بیان تفاوت آنها با دستگاه های تصفیه آب خانگی ، نکات مهم در خرید دستگاه های تصفیه آب صنعتی و بهترین شرایط فروش دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی را بیان کنیم. او توضیح می دهد.
دستگاه های تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی
دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی و صنعتی دستگاه هایی مشابه دستگاه های تصفیه آب خانگی هستند که در مقیاس صنعتی و برای استفاده زیاد از حجم آب خالص استفاده می شوند. دستگاه های صنعتی و نیمه صنعتی در مکان هایی مانند صنایع ، کارخانه ها و بیمارستان ها
از آنها در رستوران ها و هرجای دیگر که به مقدار زیادی آب خالص نیاز دارد استفاده می شود.
تفاوت دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی با دستگاه های تصفیه آب خانگی چیست؟
دستگاه های تصفیه آب صنعتی و دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی از نظر عملکرد و مکانیسم کلی عملکرد مشابه دستگاه های تصفیه آب خانگی هستند با این تفاوت که برای طیف وسیعی از مصرف طراحی و تولید می شوند.آب پاکسازان. در واقع ، این نوع دستگاه ها ، مانند دستگاه تصفیه آب خانگی ، دارای مراحلی هستند که در هر مرحله از فیلتر خاصی استفاده می کنند. همچنین ، از آنجا که بسیاری از تأسیسات صنعتی برای تولید محصولات خود به مقدار زیادی آب نیاز دارند ، سرعت تصفیه آب باید زیاد باشد. علاوه بر این ، مخزن ذخیره آب در تصفیه آب نیمه صنعتی و صنعتی بسیار بزرگتر از دستگاه تصفیه آب خانگی است. تفاوت تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی به میزان تولید آب تصفیه شده مربوط می شود. دستگاه های صنعتی به طور معمول می توانند 4 متر مکعب آب در روز تصفیه کنند ، اما دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی کمتر از این حجم فیلتر می شوند. دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی در مکان هایی مانند شرکت ها ، دفاتر و مجتمع های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند. در همین حال ، از لوازم صنعتی برای مکان های بزرگ با مصرف زیاد مانند کارخانه ها ، بیمارستان ها و ... استفاده می شود. وسایل نیمه صنعتی و صنعتی از حداقل 1000 لیتر شروع می شوند و برای وسایل بزرگتر ، تا 300000 لیتر در روز ، می توان آب را تصفیه کرد.
برای خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟
با توجه به نکات فوق ، اولین و مهمترین نکته در خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی برآورد میزان آب خالص مورد نیاز روزانه است. نکته دیگری که هنگام انتخاب محصول باید به آن توجه شود ، انتخاب دستگاه تصفیه آب است که با اسمز معکوس (RO) آب را تصفیه می کند. مزیت این نوع دستگاه ها مصرف انرژی کمتر و قابلیت نصب ، کار و استفاده از آن بسیار آسان است. همچنین سرویس دهی منظم دستگاه های اسمز معکوس آسان بوده و تعویض فیلترهای آنها ساده و آسان است. در زیر برخی از توصیه های فروش دستگاه های تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی را توضیح خواهیم داد.
فروش دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی
تصفیه آب صنعتی که گروهی از فرآیندهای تولید آب صنعتی است. آب صنعتی آبی است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. صنایعی که از آب صنعتی استفاده می کنند شامل صنایع دارویی ، صنایع الکترونیک ، صنایع غذایی و صنایع رنگرزی است.
برخی از فاضلاب های صنعتی حاوی مواد خطرناکی مانند اسیدها و فلزات سنگین هستند.
تصفیه فاضلاب دارای این ویژگی شامل خنثی سازی و فیلتراسیون است.


یکی از شاخص های نشان دهنده اهمیت آب در جهان ، طبقه بندی صنایع و محصولات با توجه به میزان آب مصرفی در سال های اخیر است. صنایع مختلف باید برنامه ویژه ای برای صرفه جویی در مصرف آب ، این منبع گرانبها داشته باشند.
آب بسیار خالص
آب فوق خالص آب فوق العاده خالصی است که زیر مجموعه ای از آب صنعتی است.
اصطلاح آب فوق العاده خالص تأیید می کند که آب پس از فرآیند تصفیه حاوی ترکیبات نیست. موادی مانند محلول و ذرات معلق ، مواد فرار و غیر فرار ، مواد آلی و غیرآلی ، مواد واکنش پذیر و بی اثر ، آب دوست و آبگریز و همچنین گازهای محلول.
مراحل تصفیه آب صنعتی تصفیه آب صنعتی شامل مراحل زیر است:
هوادهی ، فیلتر ، فیلتراسیون ، نرم سازی ، تبادل یونی و استفاده از سیستم های غشایی.
در تصفیه آب صنعتی ، از فرآیند تبادل یونی و روشهای غشایی مانند اسمز معکوس علاوه بر روشهای سنتی ، به عنوان روش کمکی استفاده می شود. علاوه بر این ، از ژنراتورهای الکتروفورز و ائوزن در تصفیه آب صنعتی استفاده می شود.
دستگاه های تصفیه آب صنعتی چه کاربردهایی دارند؟
پردازش صنعتی برای بهبود فعالیتهای صنعتی مبتنی بر آب استفاده می شود.
فعالیت هایی مانند وسایل خنک کننده و شستشو.
استفاده از تصفیه آب صنعتی باعث کاهش هزینه های مصرف آب و همچنین افزایش کارایی وسایل صنعتی می شود.
تحولات صنعت تصفیه آب بر کلیه زمینه های تصفیه آب از جمله تصفیه آب صنعتی تأثیر می گذارد.
اینها شامل فیلتراسیون مکانیکی مانند اسمز معکوس است که به طور گسترده ای برای فیلتر کردن آلاینده ها استفاده می شود. نقل قول سایر فرآیندهای مورد استفاده برای تصفیه آب صنعتی شامل ازن و الکترولیز است. تصفیه ازن فرآیندی است که در آن گاز ازن به آب اضافه می شود تا مواد ناخواسته از آب خارج شود. از آب صنعتی برای تولید یک محصول ، تصفیه ، شستشو و رقیق سازی آن استفاده می شود. از این نوع آب در پالایشگاه های نفت ، صنایع شیمیایی ، تولید مواد غذایی و کاغذ استفاده می شود.
آب مورد استفاده در این صنایع بسیار زیاد است.

شنبه بیست و دوم 9 1399
X