صفحه ها
دسته
برترین وب سایت‌ها
اخبار جدید و داغ
مطالب مرتبط تصفیه آب و فاضلاب
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 8843
تعداد نوشته ها : 0
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب

0 تا 100 تولید کننده دستگاه تصفیه آب صنعتی به روش بروز اسمزمعکوس

قبلاز شروع تحقیق در مورد سیستم های تصفیه آب صنعتی ، شما می آموزید که چگونهآب شیرین کن کنید ، چگونه اسمز معکوس کار می کند اصطلاحی است که در تحقیقات خود می دانید و ویژگی های مهم آن را تشخیص می دهید اسمز معکوس آسانترین و م effectiveثرترین روش تصفیه آب است. که اغلب تحت عنوان RO شناخته می شود ، این یک روش پیشرفته برای تصفیه آب است. اسمز معکوس یک روش تصفیه یا فیلتراسیون خاص است که در آن آب تغذیه شده از غشایی نازک و نیمه نفوذ پذیر با منافذ به اندازه کافی کوچک برای عبور از آب خالص و مسدود کردن ذراتبزرگتر مانند نمک های محلول [یونها] و سایر ناخالصی ها استفاده می کند.
بهسادگی یک لایه میکرو حفره ای اعمال کنید. این لایه ها آنقدر کوچک هستند کهاجازه می دهند آب خالص از آن عبور کند اما از عبور ذرات نمک و سایر ناخالصی ها جلوگیری می کند. آب پاک سازان بزرگترین طراح ، تولید کننده و مجری سیستم های تصفیه آب صنعتی در جنوب کشور است ، از اسمز معکوس تا تولید آب با خلوص بالا برای سیستم های آب آشامیدنی ، دیگهای بخار صنعتی ، دارویی ،شیرین سازی آب دریا ، فرآوری مواد غذایی و نوشیدنی ، مواد آرایشی و بهداشتی سایر موارد استفاده شده این یک فناوری است که بیش از یک قرن شناختهشده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر: کلیک کنید
انواع سیستم های اسمز معکوس

انواع غشاها یا غشاهای اسمز معکوس

بهعنوان یک طرح اساسی ، تمام واحدهای اسمز معکوس با عبور آب از غشای نازک و نیمه تراوا ، آب را تصفیه می کنند تا ناخالصی های معلق ، محلول ها و آلودگیها را از بین ببرد. انواع مختلف سیستم های اسمز معکوس و مشخصات با توجه بهکاربرد مورد نظر مورد نیاز است. عوامل موثر بر عملکرد فیلتراسیون غشایی یاسیستم اسمز معکوس شامل جریان ، تعداد مراحل ، انواع غشاها و فشار پمپ هستند.

یک سیستم اسمز معکوس استاندارد دارای سه نوع فیلتر است:


    فیلتر شنی ذرات بزرگ مانند آلودگی و زنگ زدگی در آب را کاهش می دهد.
    فیلتر کربن علاوه بر سایر آلاینده های کوچکتر ، VOC ها و کلر موجود در آب را به طور کامل از بین می برد.
    آب وارد فیلتر کارتریج می شود و ذرات ریز معلق را از بین می برد.

   غشای RO نیمه نفوذ پذیر تقریباً تمام ناخالصی های باقیمانده را از بین می برد. سیستم های دارای مراحل بیشتر دارای فیلترهای کربن اضافی یا غشاهای دیگر هستند.

برای استعلام لیست قیمت کلیک کنید: قیمت دستگاه های تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس

فشار پمپ
برایبرنامه‌هایی که به سیستم فیلتراسیون RO بسیار متمرکز نیاز دارند ، فشار پمپ بیشتری لازم است. برای آب با TDI پایین تر ، فشار پمپ کمتری لازم است زیرا به راحتی از غشا عبور می کند.

عوامل موثر در انتخاب اسمز معکوس

ازسیستم های تصفیه آب اسمز معکوس می توان برای تصفیه آب برای کاربردهای مختلف تجاری و صنعتی استفاده کرد. مدل سیستم اسمز معکوس مورد نیاز برای اعمال شرایطی را تعیین کنید مانند:
 1. کیفیت آب خوراک
 2. نیاز به TDI های آب برای محصول تحت تصفیه
 3. مقدار آب مورد نیاز برای محصول
بستگی دارد

کاربردهای اسمز معکوس در صنعت چیست؟

 •     داروشناسی
 •     میکروالکترونیک
 •     هیدروپونیک
 •     سلطنتی
 •     نیروگاه ها و دیگهای بخار آب
 •     دام و طیور
 •     کشاورزی و گلخانه ها
 •     شرکت های آب معدنی و فروشگاه های آب میوه فروشی
 •     آب میوه فروشی ها
 •     دفاتر برقی جهت شستشوی مقره های برقی
 •     از آزمایشگاه ها و بیمارستان ها
 •     تولید لبنیات

بسیاریاز صنایع برای اطمینان از آلودگی محصولاتشان به آلاینده های ناخواسته به خالص ترین آب نیاز دارند. آب اسمز معکوس خالص نیز راهی برای محافظت از سایرتجهیزات در برابر صدماتی است که ممکن است در اثر تجمع آلاینده های آب در طول زمان ایجاد شود.

سیستم های اسمز معکوس همچنین در بسیاری از سایت های تجاری مانند آب آشامیدنی خالص و آب آزمایش استفاده می شود:

    مهمان نوازی
    امکانات پزشکی مانند بیمارستان ها
    تولید غذا و نوشیدنی
    مجتمع های مسکونی و ساختمانهای مسکونی
    آبکاری فلز
    رستوران ها و کافه ها

سیستم های تصفیه آب با مکانیزم اسمز معکوس

فناوریاسمز معکوس در بسیاری از کاربردهای نمک زدایی ، روند کاهش هدایت TDS و تأمین آب با خلوص بالا استفاده می شود. از اسمز معکوس می توان در ساختمانهای مسکونی ، تجاری یا صنعتی استفاده کرد.

تصفیه آب با اسمز معکوس با فشار دادن آب با پمپ ، باعث می شود وارد غشایی نیمه تراوا شود که ناخالصی های محلول مانند کلر ، نمک یا ذرات بزرگ را از بین می برد. سیستم های تصفیه آب RO می توانند فلزات سنگین مانند آرسنیک ، سرب و فلوراید را ازبین ببرند. این ذرات و آلاینده ها با فاضلاب پاک می شوند و پس از حذف ذخیره نمی شوند. این نوع سیستم گزینه ای با کاربرد آسان و نگهداری آسان برای دستیابی به فیلتراسیون آب را فراهم می کند.

اسمز معکوس چیست؟

اسمزمعکوس ، که به آن [RO] نیز گفته می شود ، روشی برای از بین بردن ناخالصی های آب توسط فشار و هدایت آن به یک فیلتر غشایی است. این نقطه مقابل اسمز است و یکی از مهمترین فرایندهای طبیعت است.

بهترین سیستم فیلتر اسمز معکوس

در سیستم اسمز ، آب با خلوص بالاتر به طور طبیعی به آب خالص کمتری تبدیل می شود و به آب خالص کمتری تبدیل می شود. فیلترهای غشایی برای تصفیه کننده های RO همان فرآیند را برایتصفیه آب در سیستم تصفیه آب با اسمز معکوس انجام می دهند.

سیستم های تصفیه آب صنعتی RO چه چیزی را حذف می کند؟

فیلترهای غشایی فقط می توانند تمام آلودگی های مضر زیر را از بین ببرند یا به شدت کاهش دهند:

آلومینیوم، آمونیوم ، آرسنیک 5 ، باکتری ها ، باریم ، کادمیوم ، کلسیم ، کرومات ، کروم ، مس ، فلوراید ، آهن ، منیزیم ، منگنز ، نیترات ها ، نیتریت ها ، سموم دفع آفات ،

فسفات ها ، پتاسیم و پروتوزوآ مانند کریپتوسپوریدیوم ، ژیاردیا ، رادیوم ، رادون ، سلنیوم ، نقره ، سدیم ، استرانسیم ، سولفات ها ، سولفیت ها ، ویروس ها ، روی ... و موارد دیگر!

اگرصرفه جویی در مصرف آب برای شما مهم است ، این کارآمدترین گزینه نمک زدایی صنعتی است. از بین تمام روش های تصفیه آب موجود در جهان ، اسمز معکوس از نظر هزینه های ساخت و نگهداری ، انرژی و مصرف آب ، به ویژه در ابعاد صنعتی وظرفیت های بزرگ ، مقرون به صرفه ترین است.

این سیستم همچنین یکی ازجمع و جورترین سیستم ها در بین روش های نمک زدایی است که می توانید به عنوان دستگاه تصفیه آب قابل حمل در زیر ظرف قرار دهید و حمل و نقل آن آسان است.
R o

ممبران یا غشای اسمز معکوس که به فیلترهای آب اسمز معکوس نیز معروف است ، فیلترهای بسیار خوبی هستند که ذرات بزرگتر از 0.001 میکرون را فیلتر کرده و از عبور آب جلوگیری می کنند. این بدان معنی است که در واقع ، تنها چیزی که می تواند از غشا نفوذ پذیر عبور کند ، آب خالص است.

انواع ممبران یا ممبران برای دستگاه های تصفیه آب صنعتی

   فیلترهای غشایی تا 99٪ مواد جامد محلول را از آب فیلتر می کنند. با توجه به دهانه های کوچک در این غشا os اسمز معکوس ، می توان احساس کرد که فشار آب تأثیر زیادی بر میزان عبور و فرآیند تصفیه آب دارد.

ضد عفونی آب

درموارد خاص که آب حاوی میکروب های خاصی باشد یا ویروسی برای نوشیدن آب تولید شده توسط دستگاه های تصفیه آب داشته باشد ، ضد عفونی و تصفیه در چندین مدل انجام می شود. کلر با تزریق کلر به آب تولید شده یا عبور آب از اشعه ماوراio بنفش استفاده می شود. به عنوان یک اتاق چراغ یا تزریق ازن در نظر گرفته می شود. در آب محصول روشی برای ضد عفونی آب است که پس از مدت زمان لازم برای انتقال به مخزن ذخیره ، نوشیدن آب مشکلی ندارد. هدف از اشعهماورا بنفش از بین بردن 9/99 درصد کل میکروارگانیسم های موجود در آب از جمله باکتری ها و ویروس ها است.

فیلتر UV

فیلتر RO اغلب قبل از رسیدن به فیلتر UV اکثر میکروارگانیسم ها را مسدود می کند ، اما شما می خواهید مطمئن شوید که آب خوبی دارید یا منبع آب مشکوکی دارید. آب شهری اغلب برای از بین بردن میکروارگانیسم ها تصفیه می شود ، اگرچه هنوز می توان لوله های قدیمی یا کثیف را وارد کرد. آب چاه و سایر منابع طبیعی می توانند مقادیر بسیار بیشتری از میکروارگانیسم ها را داشته باشند ، توصیه می شود در صورت آلودگی آب از فیلتر UV استفاده کنید ، آزمایش آب بهترین راه اطمینان است و می توانید پس از نصب نور ماورا بنفش را به هر سیستم روشنایی اضافه کنید.
آب سخت

فیلترهای غشایی مواد معدنی نمک زدایی شده را از آب خالص پاک می کنند ، اما در صورت سخت بودن آب جای نرم کننده های آب را نمی گیرند.

دستگاه‌های تصفیه آب

abpaksazan.com سایت تصفیه آب به عنوان یکی از بزرگترین و بزرگترین ارائه دهندگان دستگاه تصفیه آب صنعتی | نیمه صنعتی با تمام قطعات و لوازم جانبی اصلی.

شرکت های تصفیه آب کارشناسان آب را از برخی مواد معدنی کلسیم و منیزیم [سختی موجود در آب] از آب خارج می کنند و آب موجود در آن راحذف می کنند. آب سخت برای سلامتی مضر نیست ، اما ممکن است رسوبات و مشکلاتزیادی را برای وسایل خانگی ، لوله کشی ، کاربردهای صنعتی ، به خصوص دیگهایبخار ایجاد کند. برای نرم شدن آب، با عبور آب از طریق سخت شدن رزین ، آب خام یا آب تغذیه نرم می شود فیلترها ، سپس آب سخت وارد دستگاه آب شیرین کن RO می شود. ، زیرا آب پس از عبور از فیلتر رزین برای نرم شدن آن ، افزایش کمی در مواد جامد محلول را تجربه می کند.خواهد شد.

دستگاه‌های تصفیه آب RO

85 درصد از خانه‌های آمریکایی دارای آب سخت هستند و نصب دستگاه تصفیه آب باعث بهبود آب در تمام مناطق مورد استفاده می شود و از تماس سیستم های اسمز معکوس با آب سخت محافظت می کند.

هنگام یادگیری در مورد سیستم های تصفیه آب صنعتی ، اصطلاحات زیادی وجود دارد که تولید کنندگان از آنها استفاده می کنند و ممکناست برای شما جدید باشد. در اینجا برخی اصطلاحات رایج و معانی آنها آورده شده است.
دسته ها :
شنبه بیست و پنجم 2 1400
X