صفحه ها
دسته
برترین وب سایت‌ها
اخبار جدید و داغ
مطالب مرتبط تصفیه آب و فاضلاب
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 8845
تعداد نوشته ها : 0
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب

توجهداشته باشید به WC & P خوانندگان: هدف از این مقاله این است برای مقابله با یک وبلاگ های اخیر از هند است که از آب آشامیدنی RO مهم درمان . این شامل ادعاهای قدیمی و غیرمستند پیرامون این فرآیند درمانی است که به طور گسترده استفاده می شود. (می توانید وبلاگ را در  https://abpaksazan.com/blog/ بخوانید ) نویسندگان این اسطوره ها را با جزئیات رد می کنند و فراتر از این می روند تا افسانه های دیگر مربوط به فناوری POU RO را بیان کنند.

نویسندهوبلاگ فوق در پاسخ به این س askedال که چه نوع آب برای مصرف ایده آل است ،اظهار داشت: "آب ایده آل سرشار از مواد معدنی است که مانند مواد غیر آلی (مانند سنگها و مواد مشابه) موجود در لایه های زمین ، به سلامتی فرد می افزاید مانند کلسیم ، منیزیم و پتاسیم. بنابراین ، این مواد معدنی ارزش غذایی آب را ، که ما آن را آب ایده آل می نامیم ، جبران می کنند. "

واقعیت: یک برگه حقوقی فنی WQA در مورد مصرفآبکم TDS 1 نتیجه گیری می کند که کنترل طبیعی بدن در بدن توسطمکانیسم غلظت مواد معدنی (هموستاز) باعث تنظیم مقدار مواد معدنی مایعات بدن و تخلیه انواع یون ها از بدن در حالت طبیعی می شود - افراد سلامت آب آشامیدنی با پایین یا بالا معدنی محتوا. Arthur L. Guyton ، MD در کتاب درسی فیزیولوژی پزشکی ، چاپ یازدهم شماره 2 اظهار می دارد: "هموستاز عبارت است از حفظ شرایط ثابت یا ثابت در محیط داخلی بدن. این روند طبیعی کنترل می کندمواد معدنی ( یونی ) و غلظت آب در مایعات بدن در محدودیت های محدود در داخل و خارج تمام سلول ها در تمام اندام ها و بافت های بدن. کلیه ها در حفظ غلظت یون ثابت (از جمله سدیم، پتاسیم ، کلسیم و غیره) از طریق حذف و جذب مجدد بسیار مهم هستند. در هموستاز ، سه مایعات بدن درگیر می شود: پلاسما (تقریباً 3/5 از حجم خون). مایع بینابینی (مایع بین سلول ها) ؛ و داخل سلولی (مایعات درون سلول ها). "

به گفته متخصصان ، یک مرد بالغ سالم باید روزانه حدود 13 فنجان (سه لیتر) آب (یا مایع پایه آب) و زنان بزرگسال سالم 9 فنجان (2.2 لیتر) آب مصرف کند. همه ما خیلی از مسائل جهانی کیفیت آب آگاه هستیم: 90 درصد بیماری ها مربوط به آب است و باعث 80 درصد مرگ و میر در کشورهای در حال توسعه می شود - حدود شش میلیون نفر سالانه. بیشتر این موارد ناشی از آلودگی میکروارگانیسم ها(بیماری های حاد) است و تمایل دارد که اثرات سمی طولانی مدت مواد شیمیایی در آب آشامیدنی را تحت الشعاع قرار دهد. آرسنیک ، فلوراید ، سرب ، نیتریت ،نیترات ، منگنز تنها برخی از مواد طبیعی یونی هستند که نگران کننده هستند.آلیموادشیمیایی که عمدتاً در نتیجه تولید ، کشاورزی ، معدن و سایر فعالیتهای انسانی حاصل می شود ، اغلب بعنوان منابع بیماریهای طولانی مدت و مرگ زودرس نادیده گرفته می شوند. همه اینها به دلیل کمبود آب تشدید می شود: با افزایشجمعیت جهانی ، درصد بیشتری از مقدار ثابت آب شیرین ما آلوده می شود و بسیاری از مردم مجبور به نوشیدن این آب می شوند.

راه حل این مسائل تصفیه آب است. در کشورهای پیشرفته ، تقریباً تمام منابع عمومی آب ، حداقل برای کنترل موجودات بیماری زا ، تحت درمان قرار می گیرند. در این کشورها ، بسیاری از مصرف کنندگان برای تأمین شخصی آب آشامیدنی خود فراتر از این سطح از درمان را انتخاب کرده اند .در طول 60 سال گذشته ، فناوری RO توسعه یافته ، بهبود یافته و به دلیل توانایی آن در کاهش غلظت تمام گروه های آلاینده در منابع آب: مواد جامد معلق ، نمک ها ، موادآلی و میکروارگانیسم ها شناخته شده است. معرفی سیستم های POU RO ابزاری ارزان برای مصرف کننده فراهم کرده است تا اطمینان حاصل کند که آب آشامیدنی آنها تا حد زیادی از آلودگی های بهداشتی عاری است.

هنگامی که از وی خواسته شد در مورد این واقعیت که بسیاری از خانوارها از RO برای تصفیه آب استفاده می کنند نظر بدهد ، نویسنده وبلاگ با این پاسخ پاسخ داد: "اکثر افراد تحت تأثیر سیستم های RO در حذف ناخالصی های آب هستند ، اما تعداد کمی از آنها می دانند که مواد معدنی مفید را حذف می کنند. در حقیقت ، روند اسمز معکوس 92 تا 99 درصد کلسیم و منیزیم مفید را از بین می برد.آنچه نگران کننده است ، این است که مصرف آب RO حتی فقط برای چند ماه می تواند عوارض جانبی جدی ایجاد کند. اما حتی بدتر هم می شود. زیرا آب RO موادمعدنی کافی ندارد. هنگام مصرف ، مواد معدنی را نیز از بدن شستشو می دهد. این بدان معناست که مواد معدنی مصرف شده در غذا و ویتامین ها در حال دفع ادرار هستند. از این رو ، ادعاهای تأمین کنندگان RO هر چه باشد ، نوشیدن آبتصفیه شده با استفاده از فناوری RO قطعاً برای سلامتی خطرناک است. "

واقعیت: گایتون بیشتر توضیح می دهد: ”کلیه ها غلظت کلی موادتشکیل دهنده مایعات بدن را کنترل می کنند. این روزانه حدود 180 لیتر (165 لیتر) آب را فیلتر می کند ، اما بیش از 99٪ دوباره جذب می شود و فقط 1.0-1.5 لیتر به عنوان ادرار از بین می رود. اگر اسمولالیته مایعی که توسط کلیه فیلتر می شود کمتر از حد نرمال باشد ( غلظت املاح پایین تر، مانندآب TDS کم) مکانیسم های بازخورد عصبی و هورمونی باعثترشحآب بیشتر از حد طبیعی در کلیه می شوند و بنابراین غلظت یون مایع را در مقادیر طبیعی در صورت غلظت یون ، عکس این قضیه صادق است مایعی که باید فیلتر شود بالاتر از حد نرمال است. سه سیستم اصلی کنترل هورمونی و عصبی که توسط غلظت یون غیرطبیعی درمایعات بدن برای فیلتر شدن توسط کلیه تحریک می شوند عبارتند از: هورمون ضددیورتیک (ADH) از غده هیپوفیز ، آلدوسترون از غدد فوق کلیوی و تشنگی (با افزایش اسمولالیته در حدود 1٪) باعث تشنگی می شود). "

مواد معدنی موجود در آب آشامیدنی مورد نیاز است
ادعا می شود که مواد معدنی موجود در آب با سرعت بیشتری از طریق غذا به جریان خون جذب می شوند. از سال 1991 ، یکی از نویسندگان مقاله ای نوشت و بهاین موضوع پرداخت. 3 این مقاله به این نتیجه رسید که: "صرف نظر از اینکه یک ماده معدنی(به عنوان مثال کلسیم) در غذا یا آب باشد ، باز هم به همان شکل وجود دارد وهنگام بلع یا در بدن متابولیزه می شود یا دفع می شود. اگر فردی از الگوی مصرف مواد غذایی طبیعی پیروی کند ، مواد معدنی بیشتری از مقدار مورد نیاز بدن خود مصرف کرده و مقدار اضافی آن از بین می رود. "

ادعای دیگر این است که انسان برای حفظ سلامتی به مواد معدنی مفید (به عنوان مثال کلسیم ، منیزیم ) موجود در نوشیدن نیاز دارد. هیچ دو منبع آب آشامیدنی از نظر غلظت مواد معدنی (یا هر پارامتر دیگر برای آن ماده) یکسان نیستند ، و حتی منابع با سطح سختی بسیار بالا فقط حدود 6.5 درصد از RDA (مقدار توصیه شده رژیم غذایی) آن ماده معدنی را تأمین می کنند. . بقیه باید از طریق غذا تهیه شود.

باور غلط: آب RO به بدن حمله خواهد کرد
ادعای دیگر این است که آب تصفیه شده RO به قدری خالص است که به غشاهای مخاطی بدن حمله کرده و صدمه می زند. این آب به عنوانآبکم TDS توصیف میشود. TDS مخفف کل مواد جامد محلول است و تقریباً غلظت کل نمکهاییک منبع آب معین است که به صورت میلی گرم در لیتر بیان می شود.

مطالعات علمی متعددی از سال 1993 3 وجود دارد که به تأثیرات نوشیدن آب کم TDS در سلامتی می پردازد. این مطالعه در یک روز شد برگه فنی توسط منتشر شده WQA در سال 2013. 4 آدرس مطالعات هموستاز، فرایندهای طبیعی می شود که غلظت مواد معدنی و مایعات در بدن انسان، و ارتباط آنها با آب آشامیدنی.

همچنین شواهد حکایتی قابل توجهی در مورد مصرف آب TDS کم انسان برای مدت زمان طولانی بدون هیچ گونه اثرات بهداشتی شناخته شده وجود دارد. نمونه آن شهر ونکوور ، پیش از میلاد ، کانادا است. گزارش آب آشامیدنی شهری آنها هدایت آب را در محدوده 21 تا 53 میکرومول بر سانتی متر ذکر کرده است. این تبدیل به محدوده TDS تقریباً هشت تا 20 میلی گرم در لیتر می شود. اگر یک واحد POU RO در حال تأمین آب با TDS 300 میلی گرم در لیتر باشد ، می توان انتظار داشت که کیفیت آب تصفیه شده ( نفوذ ) حدود 17 میلی گرم در لیتر باشد. این مطمئناً در TDS است محدوده ای از آب مصرف شده توسط بسیاری از جمعیت ونکوور و ما مطمئناً می دانیم که آیا اثرات سلامتی در آن شهر وجود دارد.

سرانجام ، در سند WHO 2017 ، رهنمودهایی برای کیفیت 5 آب آشامیدنی آمده است: "خوش طعم بودن آب با سطح مواد جامد محلول ( TDS ) کمتر از 600 میلی گرم در لیتر به طور کلی خوب تلقی می شود ..." "بدون سلامتی - مقدار راهنمای مبتنی بر TDS پیشنهاد شده است. " آنها همچنین اظهار داشتند که هیچ مقدار دستورالعمل برای TDS تعیین نشده است زیرا: "نگران کننده سلامتی در سطوح موجود در آب آشامیدنی نیست."

باور نادرست: سایر فناوری ها
اگر RO نباشند ، به همان اندازه مثر هستند ، نویسنده وبلاگ گفت: "من مطمئناً می توانم بگویم که RO در جایی که منبع آب تصفیه شده آب سطحی است و به طور خاص اگر TDS آب زیر 1000 ppm باشد ، ضروری نیست.. فن آوری های جایگزینی مانند زئولیت طبیعی ، CDI و غیره وجود دارد که می تواند به طور م effectivelyثر تصفیه آب را انجام دهد و در عین حال ماده معدنی طبیعیموجود در آب راحفظ کند. توجه به خوانندگان:زئولیتها و CDI در حقیقت به طور موثری آب را برای مصارف شرب تصفیه نمی کنند. این یک موضوع گسترده تر برای مقاله دیگری است که به محدودیت های آنهامی پردازد.

دسته ها :
يکشنبه دوازدهم 2 1400

سوال و جواب تصیه آب صنعتی RO

چرا فیلترهای UV نمی توانند از شما محافظت کنند؟

سیستم تصفیه آب ماورا بنفش فقط باکتری ها و ویروس ها را از کار می اندازد.ممبران 4 اینچ ، اما مواد جامد شیمیایی مایع و محلول موجود در آب آشامیدنی را از بین نمی برد. فقط فناوری تصفیه اسمز معکوس می تواند تصفیه کامل آب آشامیدنی شما را تضمین کند.

RO چیست؟

اسمز معکوس با مجبور کردن آب به عنوان غشایی نیمه تراوا عمل می کند. از عبور بیش از حد مواد شیمیایی نامرئی و مواد جامد محلول در آب از طریق این غشا جلوگیری می شود. فقط از طریق آب آشامیدنی خالص و سالم به مولکول های آب اجازه عبور داده می شود.

yun.ir

برای تصفیه آب سخت از چه نوع دستگاه تصفیه استفاده کنم؟

برای نرم شدن آب سخت می توانید از نرم کننده آب استفاده کنید. در این فرآیند ، شما از کلرید سدیم یا نمک معمولی برای تولید مجدد رزین تبادل یونی استفاده می کنید ، در نتیجه آب سخت نرم می شود. گزینه دیگر دستگاه های تصفیه آب است. برای نرم کردن آب می توانید از دستگاه های تصفیه با استفاده از فیلتراسیون نانو و فناوری معکوس اسمز استفاده کنید.

 

برای تصفیه آب نرم چه نوع تصفیه کننده ای باید استفاده کنم؟

به طور کلی ، آب نرم طعم شیرینی دارد ، اما دارای مشکلات مختلف دیگری از جمله ، کلرزنی آب ، رنگ آمیزی آهن ، آلودگی باکتریایی و سایر موارد است. برای تصفیه این نوع آب ، به یک دستگاه تصفیه آب هوشمند نیاز دارید که اجزای باکتریایی را از بین ببرد و آب ناخالص را برای نوشیدن مناسب کند. 

چه زمانی باید کارتریج های فیلتر را تغییر داد؟

این تصمیم به ظرفیت فیلتر یخچال ، فیلتر دوش و فیلتر آب آشامیدنی شما بستگی دارد. ظرفیت فیلتر کردن بسته به مدل و مارکی که انتخاب می کنید می تواند از 1000 لیتر تا 6000 لیتر یا بیشتر باشد. معمولاً تعویض کارتریج فیلترها باید هر شش ماه یکبار انجام شود.

منبع

دسته ها :
شنبه یازدهم 2 1400

از چه فیلترهایی می توان برای فیلتر کردن آب برای استخراج DNA استفاده کرد؟ من در حال جمع آوری نمونه های آب زیرزمینی برای استخراج DNA خواهم بود.دستگاه آب تصفیه کن صنعتی از آنجا که من هرگز DNA را از آب استخراج نکرده ام ، مطمئن نیستم که کدام فیلترها را برای فیلتراسیون آب استفاده کنم. من در حال مرور ادبیات موجود بودم اما نام دقیق و مارک فیلتر را پیدا نکردم ، انبوهی از آنها برای انتخاب وجود دارد. اما من می خواهم بدانم چه چیزی بهترین نتیجه را دارد.

چگونه می توانیم ترکیب آلی را از مایع فله نفوذ کنیم؟ آیا غشای نفوذ ترکیب آلی وجود دارد؟

من به برخی از اطلاعات نیاز دارم که می تواند به من در طراحی آزمایش کمک کند. اولین چیزی که می خواهم بدانم این است که هر غشایی وجود دارد که بتواند فقط در ترکیب آلی از مایع فله نفوذ کند یا در غشای انتخابی ترکیب آلی که می تواند از مایع فله نفوذ کند. وزن مولکولی سیترات و استات زیاد نیست.قیمت اب تصفیه کن آنها ممکن است از مایع فله نفوذ کنند. با این حال ، انتخاب غشا به خصوصیات و وزن مولکولی مواد در فاز عمده بستگی دارد. علاوه بر این ، این دو ماده اسید آلی هستند ، بنابراین باید احتمال خوردگی مواد سطحی غشا در نظر گرفته شود. 

تست ولتاژ فیلتراسیون و زمان هیدرولیک

من در حال کار بر روی یک سیستم آلیاژ فیلتراسیون هستم و در حال حاضر سعی می کنم Hydaulic Retention Time سیستم را اندازه گیری کنم. من در یافتن یک راه حل مناسب و دقیق برای آزمون مشکل دارم. به نظر می رسد شاخص های دقیق تر و معمولاً استفاده شده مانند برمید / نمک برای کرم های خاکی تعیین کننده هستند و استفاده از محلول رنگ نتیجه دقیق را به همراه نخواهد داشت.

آیا کسی راه حل متغیری را می شناسد که بتواند به اندازه برومید دقیق باشد و عواقب احتمالی استفاده از آن را نداشته باشد؟ Thanls

und ، اما بسیاری از کلنی های رنگی آبی ، که تعداد آنها تحت تأثیر رقت قرار نمی گیرد (100 ~ برای هر سه رقت استفاده شده ، 10 ^ -3،10 ^ -4 و 10 ^ -5). چگونه این ممکن است باشد؟

این کلنی های آبی فقط روی کاغذ فیلتر هستند ، بنابراین فکر می کنم محیط آلوده نباشد. من آبی را که برای رقت استفاده کردم با همان کاغذهای فیلتر آزمایش کردم ، اما هیچ کلنی روی آنها نبود ، بنابراین آب آلوده نیست.

 

چرا فیلترهای سریع شن در ماه فوریه-مارس به طور مکرر مسدود و خفه می شوند؟

اکنون چند روز است ، ما با یک مشکل در تصفیه آب مواجه هستیم. فیلترهای آب (فیلترهای سریع شن و ماسه) خیلی مداوم (در طی 4-6 ساعت) مسدود و خفه می شوند. این مشکل باعث می شود فیلتراسیون آب آسیب پذیر شود. ما باید در روز بارها فیلتر آب را بشوییم. آیا کسی می تواند دلیل آن را به من پیشنهاد دهد؟

با داشتن بسیاری از جزئیات که همه ما حدس می زنیم - اگرچه نیازی به افزایش TSS نیست که باعث دردسر می شود ، آنچه من اکنون دیده ام چندین نفر در جهان با این نوع پدیده ها قرار گرفته اند تغییر ماهیت مواد جامد ورودی به دلیل تغییرات فصلی است رخ دادن در رودخانه دیدن یا مخزن. به جای ماده معدنی مانند و آسان برای فیلتر کردن Influent ، شما شروع به دریافت یک عنصر آلی می کنید - احتمالاً حتی با جلبک ها همانطور که هنریک نیز گفته است. در صورتی که 10 تا 20 سانتیمتر از قسمت بالای فیلتر تصفیه شما مسدود شود ، باعث ایجاد فیلترینگ سطحی می شود. با حل شدن بهتر انعقاد / لخته سازی در جلو می توان این مشکل را تا حدی بهبود بخشید ، اما متأسفانه به ندرت در کاهش کافی جلبک بسیار کارآمد است و راه حل بهتر در دراز مدت ، تغییر از فیلتراسیون رسانه های مونو به فیلتراسیون دو لایه است. در اینجا یک لایه فوقانی با اندازه ذرات بیشتر به جلبک ها اجازه می دهد تا عمیق تر در بستر فیلتر نفوذ کنند - باعث افزایش زمان دویدن می شود. لایه زیرین به عنوان لایه پلیس با اندازه ذرات ریزتر و محیط اصلی با اطمینان از دستیابی به کدورت پساب مناسب عمل خواهد کرد. این به این معنی است که اغلب در پمپ های آب Backwash و دمنده ها نیز تغییراتی ایجاد می شود.

برای کمک به راه اندازی گیاه بلافاصله کار دیگری انجام نمی شود ، معرفی اصطلاحاً مینی شستشو است ، پس از تخلیه تا بالای رسانه ، یک دوره تنهایی هوا شاید 5 دقیقه برای از بین بردن منطقه مسدود شده رسانه ، دنبال می شود فقط با 1 رد و بدل حجم آب. این می تواند به شما کمک کند تا بیش از 1/2 از دست دادن سر موجود با استفاده از 1/4 تا 1/3 مقدار آب بهبود یابد

دسته ها :
چهارشنبه هشتم 2 1400

بوچنسکی ماه گذشت

https://logoplus.medium.com/%D9%85%D8%A7-%D8%BA%D8%B4%D8%A7%D9%87%D8%A7-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%AA-%D9%BE%D9%86%D8%AC-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D9%85-e98f269d14b9

در اولین سخنرانی دولتیخود در این شهر اظهار داشت که این گیاه پروژه "یک بار در قرن" است و به منظور گسترش هرچه بیشتر شهر طراحی شده است: آب به طور کلی وارد ضلع غربی ساختمان می شود و قبل از آن از طریق شرق تصفیه می شود. به خانه های Grand Forks پمپاژ می شود. این ساختمان به گونه ای طراحی شده است که در شمال و جنوب قابل توسعه است تا تجهیزات تصفیه و تصفیه بیشتر در آن جای گیرد. کارمندان کارخانه به صورت جفت کار می کنند ، آب را در نقاط مختلف سیستم خودآزمایش می کنند ، مطمئن می شوند تجهیزات به درستی کار می کنند و کل اتاق کارخانه را از اتاق کنترلی که "تماس" می نامند کنترل می کنند. کارگران تقریباً به طور انحصاری از سیستم پیشرفته غشایی برای تصفیه آب آشامیدنی Grand Forks استفاده می کنند و معمولاً روزانه حدود 7.5 میلیون گالن آب در شهر پمپ می کنند. در صورت خرابی یا غوطه ور شدن سیستم غشایی ، یک سیستم آهکمرسوم تر آماده کار است. گوتز گفت: "ما تصمیم گرفتیم یک برنامه ترکیبی تهیه کنیم تا بتوانیم همیشه به عنوان مشتری آب مرطوب برای شما ارسال کنیم.""ما غشاها را به مدت پنج سال امتحان کردیم تا مطمئن شویم که برای ما مفید خواهد بود ، اما ... این چیز جدیدی است و ما می خواهیم از داکوتای شمالی مطمئن شویم." قفسه های سر به فلک کشیده و پر از لوله های سفید ، بال جدید کارخانه تصفیه آب John W. Pray در فورت داج را پر می کند ، جایی که غرش مکانیکی پمپ های عامل می تواند گفتگوی سختی را به وجود آورد. آن پمپ های پرسر و صدا با فشار زیاد آب را از غشاهای داخل لوله ها عبور می دهند. وقتی آب از آن لوله ها خارج می شود ، فاقد کلسیم ، منیزیم و سایر مواد سخت کنندهآب است. نتیجه نهایی: آبی که از هر شیر آب در فورت داج خارج می شود مانند گذشته سخت نخواهد بود. آب نرم واقعی نخواهد بود ، اما بعد از اینکه تمام این تجهیزات جدید در اوایل ماه مه کاملاً به کار افتادند ، ساکنان مجبور نخواهند بود از نرم کننده های آب خود استفاده کنند.

1 2 3 4 5 6 7

دسته ها :
سه شنبه هفتم 2 1400

آنتی اسکالانت سیستم تصفیه آب صنعتی RO

آنتی اسکالانت (anti-scalant) از مهم ترین مواد شیمیایی تصفیه آب صنعتی ro درمرحله ی پیش تصفیه دستگاه آب شیرین کن صنعتی نقش بسیار مهمی دارد؛ در این دستگاه تکنولوژی اسمز معکوس بهترین نوع فیلتر کردن و تصفیه آب محسوب می شود، جهت جلوگیری از املاح و رسوبات بر روی ممبران آب ورودی به سیستم ro میزان دوز مناسبی آنتی اسکالانت تزریق می‌شود. عدم استفاده از این ماده آسیب جدی به ممبران‌های دستگاه تصفیه آب صنعتی زده و موجب کاهش دبی خروجی وهمچنین بالا رفتن TDS آب می‌گردد، با گذشت زمان به دلیل وجود نمک‌های محلول در آب ورودی به سیستم تصفیه، محل‌های عبور آب از غشا دچار گرفتگی شدهو به اصطلاح scaling به وجود می‌آید.

image_f586312f53d37bb5cc9219f331ed36cfb88c94c7

آنتی اسکالانت آب پاکسازان

محلولی برای کاهش اثرات رسوب ناشی از گرفتگیروزنه‌های غشای سیستم اسمز معکوس توسط رسوبات در آب استفاده می‌شود، آنتی اسکالانت در طول عمر ممبران اسمز معکوس تاثیر زیادی دارد و از هزینه های تعویض فیلترهای مصرفی سالیانه می کاهد.

استفاده مستمر از این ضد رسوب باعث افزایش طول عمر دستگاه و کاهش هزینه‌های نگهداری آن خواهد شد، کاربرد این ماده در دستگاه تصفیه آب صنعتی نیازمند دقت و توجه بسیاری است، بدین علت که انتی اسکالانت به مقادیری بیشتر یا کمتر از دوز مناسب یا از نوع بی کیفیت در دستگاه تزریق شود، نه تنها سبب رفع فولینگ ممبران نخواهد شد، بلکه مشکلاتی را نیز در سیستم اسمز معکوس در پی خواهد داشت، فلذا برای مشاوره با پشتیبانی شرکت آب پاکسازان تماس گرفته و مشمول مشاوره رایگان شده و دانش فردی خویش را بالا ببرید.

راهنمای خرید آنتی اسکالانت آب پاکسازان

آنتی اسکالانت و یا ضد رسوب‌ها یکی از انواعمواد شیمیایی دستگاه تصفیه اب صنعتی بوده که همانطور که پیش تر گفته شد برای جلوگیری از ماندگاری رسوب‌ها در دستگاه های آب شیرین کن مورد استفاده قرار می گیرد. ما در ادامه این مقاله تصمیم داریم تا علاوه ارائه نکاتی در مورد فروش مواد شیمیایی ،در مورد یکی از مهمترین این مواد یعنی آنتی اسکالانت اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

گرفتگی و رسوب در سیستم های فیلتراسیون امریاجتناب ناپذیر است. منظور از گرفتگی چیست؟ شرکت آب پاکسازان که در زمینه تولید و فروش آنتی اسکالانت فعال است، نظر شما را به این مطلب جلب می‌کند.

انواع گرفتگی غشا اسمز معکوس

 • کربنات کلسیم CaCo۳
 • سولفات کلسیم CaSo۴
 • سولفات باریم BaSo۴
 • سولفات استرونیوم SrSo۴
 • رسوبات سلیکا SiO۲
 • فلوراید کلسیم CaF

انواع آنتی اسکالانت

انواع آنتی اسکالانت ها برای کارکرد های متنوع و طراحی های مختلف در سیستم اسمز معکوس می‌توان به موارد ذیل الذکر اشاره کرد.

آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰

یکی از برند های تولید کننده آنتی اسکالانت در دنیا فلون می باشد. خرید آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ مدل جنرال و کلی این برند بوده که در ایران هم موجود است. شما می توانید برای خرید آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ با پشتیبانی برخط شرکت تماس حاصل فرمایید.

آنتی اسکالانت اوستا

آنتی اسکالانت اوستا یا AVISTA VITEC یکی دیگر از انواع مدل‌های آنتی اسکالانت می باشد که در بازار ایران موجود است وPh آن بین ۵ تا ۶.۵ بوده و دانسیته ۱.۱ دارد. مشکل این نوع آنتی اسکالانت‌ها تک محصولی بودن آن ها است و نمی توان برای هر مدل آبی آن را استفاده نمود.

آنتی اسکالانت جنسیس

آنتی اسکالانت جنسیس نیز همانند دیگر برند های آنتی اسکالانت وارداتی بوده و کیفیت آن در صورت اصل بودن قابل قبول می باشد، البته در خیلی از مواقع به دلیل وارداتی بودن این کالا‌ها نوع فیک و غیر اصل آن در بازار زیاد دیده می شود که باعث خرابی‌های زیادی در دستگاه تصفیه آب صنعتی ro  می‌شود که ما به این خرابی ها در مقاله خرابی دستگاه تصفیه آب صنعتی در سایت شرکت تصفیه آب پاکسازان به نشانی www.abpaksazan.com  اشاره کرده ایم.

سوالات مواد شیمیایی آنتی اسکالانت

✅ آیا دوز تزریق آنتی اسکالانت‌های مختلف، متفاوت هست؟

بسته به نوع آنتی اسکالانت و کیفیت آن میزان دوز تزریق متفاوت می‌باشد، به طور میانگین میزان دوز تزریق آنتی اسکالانت 1-6 ppm می‌باشد .

✅ تفاوت آنتی اسکالانت جنسیس و فلوکن 260 چیست؟

آنتی اسکالانت فلوکن 260 یک آنتی اسکالانت اسیدی است و در کنترل انواع رسوبات موثر است. آنتی اسکالانت جنسیس یک انتی اسکالانت قلیایی با دانسیته بالا است و در کنترل انواع رسوبات به ویژه رسوبات فلزی آهن و منگنز موثر است، انتخاب نوع آنتی اسکالانت بایستی بر اساس آنالیز آب ورودی و رسوبات موجود در آن انتخابشود و در صورت انتخاب درست بهترین عملکرد را خواهد داشت.

✅ کاربرد آنتی اسکالانت چیست و روش استفاده آن به چه نحو است ؟

آنتی اسکالانت به عنوان ماده ضد‌رسوب در صنعت تصفیه آب استفاده می‌شود. بر اساس میزان دبیورودی دوز تزریق مشخص شده و توسط دوزینگ پمپ به سیستم اسمز معکوس تزریق می‌شود.

✅دلیل تفاوت قیمت در آنتی اسکالانت ها چه چیزی هست ؟

کیفیت و برند آنتی اسکالانت در قیمت آن بسیار تاثیرگذار می‌باشد . جهت اطلاع از قیمت آنتی اسکالانت می توانید با کارشناسان فروش شرکت آب پاکسازان تماس کرفته و از مشاوره رایگان بهرمند شوید.

✅ برای دستگاه آب شیرین کن بهتر است از مواد شیمیایی RO ایرانی استفاده شود یا خارجی ؟

با توجه به مشخصات آب ورودی و آنالیز آن باید مواد شیمیایی دستگاه تصفیه آب صنعتی مناسب انتخاب شود. ولی در صورت اطمینان از کیفیت هم آنتی اسکالانت ایرانی وخارجی مناسب هستند.

image_60b8bfa0f60684e1f1da41db240a03b8066b5f03

✅ شرکت آب پاکسازان متناسب با میزان آب آنتی اسکالانت پیشنهاد میدهد !؟

بله . کارشناسان فنی این شرکت بر اساس آنالیز آب و نوع رسوبات، آنتی اسکالانت مناسب را طراحی و تولید می‌کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این شرکت تماس حاصل نمایید.

✅ چه پارامتر هایی در تعیین نوع آنتی اسکالانت تاثیر دارد ؟

پارامترهایی که باعث ایجاد سختی آب می شوند و نوع رسوبات موجود در آب در انتخاب آنتی اسکالانت تاثیر دارد.

نمونه های آنتی را بر اساس پارامتر‌هایی همچون مقدار و میزان Ph، وزن مخصوص، نوع رسوبات و نمک های موجود در آب نام ببرید

 1. آنتی اسکالانت 1400
 2. آنتی اسکالانت 2400
 3. آنتی اسکالانت 3400
 4. آنتی اسکالانت 4400
 5. آنتی اسکالانت 5500

شما می توانید بسته به نوع آب ورودی خود این مواد را در گالن های ۱۰ لیتری، ۲۰ لیتری، ۲۲۰لیتری و ۱۰۰۰ لیتری تهیه نمایید.

image_8d7450db11dd06fb3dee3e724dbb8ff86a2bc9a3

✅ چه زمانی بایستی از آنتی اسکالانت استفاده کرد ؟

استفاده از آنتی اسکالانت به عنوان ضد‌رسوب بایستی بصورت مداوم انجام شود. این کار کنترل رسوبات بر سطح ممبران را کنترل کرده و عمر ممبران رو افزایش می دهد. برای تعیین زمان دقیق با تیم خدمات شرکت آب پاکسازان در ارتباط باشید.

✅ برای آب شهری با tds حدود ۴۰۰ میلی گرم چه آنتی اسکالانتی مناسب است ؟

با توجه به اینکه میزان tds آب ورودی پایین است می توانید از آنتی اسکالانت های اویستاو فلوکن و همچنین آنتی اسکالانت ایرانی تولید شده در شرکت با بهترین قیمت وگارانتی تضمین کیفیت استفاده کنید .

✅ شما برای دستگاه آب شیرین کن کارخانه داروسازی چه نوع آنتی اسکالانتی را پیشنهاد میفرمایید؟

آنتی اسکالانت را بر اساس میزان tds آب ورودی تعیین می کنند پس با توجه به میزان tds می‌توان از آنتی اسکالانت آویستا vitec5000 در صنایع داروسازی استفاده نمود.

✅ فرمول شیمیایی آنتی اسکالانت به چه صورت است و آنتی اسکالانت از چه موادی تشکیل شده است؟

فرمول شیمیایی آنتی اسکالانت بر اساس گروه فسفاته و پلیمری متفاوت است. در تشکیل آنتی اسکالانت از گروه‌های عاملی فسفاته، اسید کربوکسیلیک ، پلی اکریلیک اسید ، پلیمرهای آنیونی و .. استفاده می‌شود.

✅ مقدار دوز تزریق آنتی اسکالانت به چه عواملی بستگی دارد و با چه نرم افزاری بایستی مقدار آن را تعیین کرد؟

میزان دوز تزریق آنتی اسکالانت به آنالیز آب خام ورودی، میزان جریان ورودی، میزان TDSآب ورودی، نوع آرایش ممبران‌ها، دما و pH آب بستگی دارد. با در نظر گرفتن موارد فوق الذکر و نرم افزار‌های اختصاصی که توسط شرکت سازنده ارائه می شود، می توان مقادیر دقیق دوز تزریقی آنتی اسکالانت را تعیین کرد.

✅ نحوه آماده سازی آنتی اسکالانت به چه صورت هست و چه اقداماتی را بابیستی انجام داد؟

مقدار مورد نیاز از آنتی اسکالانت را با توجه به دبی دستگاه با مقدار مشخصی از آب رقیقسازی میکنیم و توسط دوزینگ پمپ به سیستم تزریق می کنیم، محلول ساخته شده بایستی در بازه زمانی ۲۴ تا ۴۸ ساعت مصرف گردد.

✅ آنتی اسکالانت‌های شرکت شما دارای برگه ایمنی یا MSDS می باشد؟

بله تمامی آنتی اسکالانت های این شرکت دارای برگه ایمنی است. جهت دریافت msds آنتی اسکالانت با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

✅ آنتی اسکالانت بهتر است قبل از فیلتر کارتریج اضافه شود و یا بعد از فیلتر کارتریج ؟

طبق دستور العمل شرکت‌های سازنده آنتی اسکالانت بهتر است قبل از فیلتر کارتریج آنتی اسکالانت تزریق شود. اما در مواردی که سیستم پیش تصفیه به خوبی عمل نکرده وآب دارای کیفیت پایینی باشد، بایستی بعد از فیلتر کارتریج تزریق شود.

✅ چه آنتی اسکالانتی برای آب لب شور مناسب هست ؟

آنتی اسکالانت فلوکن و جنسیس برای آب های لب شور مناسب می‌باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان این شرکت تماس حاصل بفرمایید.

روش کنترل رسوب گذاری بر روی ممبران

 • اضافه کردن اسید به ممبران
 • مکانیسم تعویض یونی برای نرم کردن
 • استفاده مستمر از آنتی اسکالانت

طراحی سایت شرکت تصفیه آب

طراحی وب سایت، علی الخصوص در حال حاضر کهمردم اغلب کشورهای دنیا درگیر ویروس کرونا هستند، بیش از پیش اهمیت یافته است با داشتن وب سایتی مفید شما قادر خواهید بود هم به خود و هم به دیگران کمک شایانی کنید.

در شرایطی که نه تنها در استان خوزستان بلکهدر شهر اهواز و کل کشورما بلکه تمامی جهان در حال دست و پنجه نرم کردن با یکی از مرگبار ترین ویروس‌های جهان در طول تاریخ است اما زندگی افراد نیز در حال تغییر و همراهی با این ویروس است اولین اتفاق در زندگی روزمره نیاز به خرید و تهیه مایهتاج خانه بوده و این دقیقا اولین موج احساس نیاز به خرید‌های اینترنتی و بدون استرس و مراجعه حضوری بود این موضوع طراحی سایت را به یکی از پر تکرارترین درخواست‌ها در دنیای تجارت الکترونیک طی چند ماهاخیر تبدیل کرد، طراحی سایت در اهواز نیز دقیقا با این چنین برخوردی روبه رو شد و ما در لوگو پلاس تمامی تلاش خود را برای ارائه بهترین خدمات طراحی سایت در خوزستان  به کار برده‌ایم.

image_cb6d4deef1cf8fb6057c17706995e02bc478844d

لوگو پلاس ارائهدهنده خدمات طراحی سایت | سئو سایت | خدمات طراحی و چاپ و تمام امور مرتبطبا تجارت الکترونیک آماده همکاری می‌باشد جهت مشاوره با شماره 09366918839 تماس حاصل فرمائید و یا از طریق واتساپ مکاتبه کنید.

همچنین لوگو پلاس همانطور که از شعارش یعنی فراتر از لوگو مشخص است در حوزه سئو با کارنامه ای درخشان ظاهر شده و هم اکنون با کلماتی در حوزه تصفیه آب در صفحات اول گوگل ظاهر شده و خوش میدرخشد.

از کجا اطمینان حاصل کنیم که طرح نهایی مورد رضایت ما است ؟

ما در لوگو پلاس این افتخار رو داشتیم که مشاور و مجری پروژه‌های بین المللی و مدیران با تجربه‌ای باشیم. ما توانستیم با ارائه خدمات طراحی سایت، لوگو و بهینه سازی سئو سایت با سبک و الگوریتم های جدید و متفاوت ظاهر شده و اعتماد و رضایت این عزیزان رو جلب کنیم. از طرفی در تمام مراحل طراحی نظرات شما اعمال خواهد شد و قدم به قدم پیش می‌رویم. پس بی شک میتوان گفت که نتیجه نهایی کاملا مطابق با نیازها و انتظارات شما همشهریان عزیز است.

با توجه به پیشرفت نرم افزا‌رهای تولید محتوای گرافیکی و متنی هر روز بر جذابیت‌های بصری طراحی سایت افزوده می‌شودما در آغاز سال 2021 با رویکردی جدید در طراحی نظر بخش عظیمی از مشتریان را جذب کرده و با آغاز سال 1400 هجری شمسی تخفیفات هیجان انگیزی را برای مشتریان و همراهان عزیزمان در نظر گرفته ایم.

لوگو پلاس به کارگیری استانداردهایجهانی و استفاده از نیروهای متخصص متعهد و خلاق تلاش دارد کسب و کار مشتریانش را با ارائه محصولات کیفی و پشتیبانی گسترده به عنوان شرکای تجاریخود، توسعه دهد، حضور شما در رتبه های برتر در گوگل از اهداف لوگو پلاس می‌باشد. با متخصصین حرفه ای لوگوپلاس نگران رتبه ی سایت خود نباشید.

سایت تصفیه آب abpaksazan.com به عنوان یکی از اولین و بزرگ ترین ارائه دهنده دستگاه های تصفیه آب صنعتی با تجهیزات جانبی اصلی

منابع این مطلب:

آنتی اسکالانت

فیلتر شنی چیست ؟(به نقل از چطور)

مزایا و معایب دستگاه تصفیه آب صنعتی به نقل از ایرنا

اجزای تشکیل دهنده دستگاه تصفیه آب

رایج ترین روش تصفیه آب صنعتی

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی

دسته ها :
سه شنبه هفتم 2 1400
0 تا 100 ساخت فیلتر شنی یا سند فیلتر

در شرح ظاهر این فیلتر باید گفت فیلتر شنی به فیلتری می گویند که میتواند املاح مخلوط در آب مانند شن، ماسه، گل و لای، کدورت، کلر آزاد و ذرات معلق را حذف کند. ذراتی که قطر آن ها بیش از 45 میکرون باشد. این فیلتر به دلیل ارزان بودن و کارایی بالایی که در دستگاه های تصفیه آب صنعتی، تصفیه آب استخر، تصفیه آب ورودی به ساختمان ها ومنازل مسکونی بسیار محبوب می باشد. حال باید توجه نمود هر صافی شنی چه مشخصاتی دارد که ما باید به آن توجه کنیم.

فیلتر شنی آب پاکسازان

عمده مصرف برای این فیلتر برای نقاط و مکان هایی می باشد که نیاز به انجام عمل تصفیه فیزیکی آب دارند. متاسفانه سیستم تصفیه آب شهری درایران ناقص بوده و ایرادات زیادی دارد و از طرفی آب شهری به دلیل لوله کشیقدیمی و فرسوده از کدورت بسیار بالایی برخوردار است و آبی که به دست مصرف کننده میرسد از استاندارد های حداقلی برخوردار نیست. همچنین سیستم گندزدایینیز برای این آب شهری درست اجرا نشده و معمولاً به دلیل نداشتن ابزارهای کنترلی، بیش از حد مجاز از مواد گندزدا مانند کلر در آب استفاده می شود.

کاتالوگ فیلتر شنی

بخشی از توضیحات کاتالوگ و یا دفترچه فیلتر شنی آب پاکسازان، در ابتدا باید توجه داشت که فیلتر شنیتوانایی حذف ذرات معلق در آب را دارند این بدین معنا است که آب ورودی به فیلتر شنی تصفیه فیزیکی شده و آب خروجی از آن آبی زلال و شفاف و به دلیل وجود کربن در داخل فیلتر شنی عاری از کلر رنگ بو و مزه می باشد بهصورت کلی فیلتر شنی همانند مرحله ۱ ۲ و ۳ در دستگاه تصفیه آب خانگی عمل میکند تنها با این تفاوت که صافی شنی توانایی حذف گل و لای با دقت بیشتر و مقدار آب بسیار بیشتر است.

همانطور که می دانید کلر بیش از حد در آب باعث ایجاد ناراحتی های پوستی ومشکلات تنفسی می شود همچنین این کلر آزاد نیز در آب برای دستگاه تصفیه آب صنعتی مضر بوده و در صورت ورود کلر به فیلتر ممبران که همان فیلتر اصلی دستگاه می باشد فیلتر ممبران ظرف مدت ۱۶ ساعت از کار می افتد. به همین دلیلاست که فیلتر شنی محبوبیت بسیار زیادی در بین کاربران دارد.

طراحی و ساخت فیلتر شنی

شما باید بدانید آبی که قرار است توسط فیلتر شنی تصفیه شود چه مقدار کدورت دارد، شما حتی می بایست میزان کلر آزاد در آب را نیز آنالیز کرده تا در طراحی فیلتر شنی لحاظ شود. این دو آیتم باعث می شود که فیلتر شنی شما عملکرد عالی از خود نشان دهد و تمامی ذرات معلق موجود در آب را حذف نماید، لازم به ذکر است که علاوه بر کدورت و میزان کلر آزاد موجود در آب شما می بایست مشخص نمایید چه مقدار آب در واحد زمان را تصفیه کنید به عنوان مثال شما برای یک دستگاه تصفیه آب صنعتی و یا یک واحد مسکونی و حتی یک مجتمع چقدر آب در ۲۴ ساعت نیاز دارید.

جنس فیلتر شنی آب پاکسازان

جنس بدنه فیلتر چگونه باشد باید توجه داشت که صافی شنی را میتوان از از جنس استنلس استیل، کربن استیل، فایبرگلاس یا همان FRP، گالوانیزه ساخت. باید توجه نمود که نوع آب ورودی به فیلتر شنی چه می باشد تا متناسب با آن جنس فیلتر را مشخص کرد به عنوان مثال در تصفیه آب دریا از فیلترهای شنی با جنس استنلس استیل و یا اف آر پی ( فیلتر شنی FRP) استفاده می شود.

البته در فیلترهای شنی با جنس کربن استیل که به فیلتر شنی فلزی معروفند باید از پوشش اپوکسی مناسب استفاده شود. این پوشش می بایست بر روی فیلتر شنی با حداقل 200 میکرون رنگ با اجرای سند بلاست صورت بگیرد. اجرای پوشش اپوکسی در شرکت آب پاکسازان به صورت زیر انجام می گیرد.

Dry Film Thickness per Coat 3 Coat Painting Method No. of Coat Paint Name & Treatment Process
Blast cleaning SIS SA 2 ½ Surface preparation At shop

 

80 microns AL 1 (P-04) Epoxy Polyamide Zinc Rich 1st Coat
120 microns AL 1 (P-14) High Build Epoxy Polyamide Intermediate 2nd Coat
50 microns AL 1 (P-23) Polyurethane Aliphatic Finish Coat 3rd Coat

 

باید توجه داشت که اجرای مناسب پوشش اپوکسی در طول عمر فیلتر شنی تاثیر مستقیمی دارد به طوری که اجرای نامناسب پوشش باعث خرابی فیلتر ظرف مدت شش ماه می گردد از طرفی با اجرای درست و اصولی پوشش اپوکسی طول عمر فیلتر شنیبه بیش از از ۸ تا ۱۰ سال می رسد. این فیلتر ها به دلیل هزینه اولیه کم و هزینه نگهداری ناچیز بسیار معروف اند لذا در نحوه اجرای پوشش در فیلترشکنی خود اطمینان حاصل نمایید.

انواع فیلتر شنی

فیلترهای شنی نوع سلیس و یا همان شن داخل فیلتر شنی می باشد این ماده کهبه تثلیث معروف است دانه بندی های مختلفی داشته و به صورت دانه بندی شده در داخل فیلتر قرار می گیرد سیلیس فیلتر شنی از لایه درشت که سنگهایی در حدود ۸ الی ۱۲ میلیمتر می‌باشند در کف فیلتر شنی و به عنوان لایه اول از پایین ریخته می شود بعد از آن سلیس با اندازه ۵ الی ۸ میلیمتر به عنوان سلیس متوسط بر روی سلیس درشت قرار می‌گیرد بعد از سلیس متوسط اصلی‌ترین لایه فیلتر شنی که همان سلیس شکری باشد قرار می گیرد این سنیس ابعاد و اندازه ای در حدود یک الی سه میلیمتر داشته و در بالای لایه متوسط قرار می گیرد این لایه کلیه کار تسویه را انجام داده و حذف گلای و ذرات معلق در آب به واسطه وجود این لایه می باشد. در فیلترهای مدیا نیز که نوع خاصی از فیلترهای شنی می باشند بعد از لایه شکری از کربن اکتیو یا همان کربن فعال استفاده می کنند. این لایه با حذف کلر آزاد موجود در آب آب را تصفیه کرده وهمچنین رنگ بو طعم و مزه را از آب حذف می کند. انتخاب نوع درست سلیس و کربن در فیلتر شنی از لحاظ جنس و سایز سلیس بسیار مهم است بسیار دیده شده که فیلتر شنی توانایی حذف ذرات معلق را به طوری که آن فیلتر طراحی شده از خود نشان نداده است و با تعویض سلیس و کربن آن این مشکل برطرف شده است.

لوله کشی فیلتر شنی

لوله کشی در فیلترهای شنی می تواند از جنس یو پی وی سی ( UPVC ) آهن، گالوانیزه و یا پلی اتیلن باشد. نکته مهم در لوله کشی این است که سایز لولهباید متناسب با ظرفیت فیلتر و میزان آبدهی آن در ساعت باشد به عنوان مثال اگر شما فیلتر شنی با قطر یک متر را انتخاب نمایید و لوله کشی نصب شده روی آن سایز ۴ اینچ را داشته باشد باعث ورود آب زیادی به فیلتر شده که مشکلاتی از قبیل افزایش سرعت خطی به هم ریختن لایه های سیلیس و فیلتر نشدن آب را به همراه دارد. باید توجه نمود که لوله کشی فیلتر شنی نقش بسزایی در بکواش فیلتر یا همان شستشوی فیلتر دارد.

نگهداری فیلتر شنی

پر اهمیت در نگهداری از فیلتر شنی و کارایی بهتر آن می شود انجام عمل بک واش می‌باشد. به صورت کلی در حالت نرمال و حین‌کار فیلتر آب از بالا وارد شده و پس از عبور از لایه های سیلیس از کف فیلتر شنی خارج میشود. در حالت بکواش آب از پایین فیلتر وارد شده و از بالا خارج میشود. این کار باعث شستشوی فیلتر و مواد داخل آن می شود. شما می بایست بسته به کدورت آب ورودی از روزی یک بار تا دو هفته یکبار با باز و بسته کردن شیر های نصب شده روی فیلتر شنی، فیلتر شنی خود بکواش را نمایید. شما می توانید در حین انجام عمل بکواش آب کثیفی که از فیلتر شنیخارج می شود را مشاهده نمایید. این عمل در حدود ۱۵ الی ۴۵ دقیقه برای هر فیلتر زمان می‌برد. بهتر است علاوه بر پمپ شستشو از بلوئر هوا برای بکواش بهتر فیلتر شنی استفاده کرد. استفاده از بلوئر هوا در شستشوی فیلتر شنی می توانند ۵۰% شست و شو را بهتر نماید.

فیلتر شنی توانایی شیرین کردن آب را دارد ؟

زمینی که در آن زندگی می‌کنیم به دلیل فراوانی آب در سطح آن همچون اقیانوس‌ها، دریا ها و… به سیاره آبی رنگ معروف در دستگاه آب شیرین کن صنعتی است. با این حال تنها ۲.۵ درصد از تمام این آب های روی زمین قابل شرببوده که حجم عظیمی از آن به صورت برف و یخ ، غیر قابل استفاده می باشند و تنها ۰.۳ درصد از آن به صورت مایع و قابل دسترس می‌باشد که می‌توان از آن استفاده کرد. که این آب در صنایع مختلف همچون :

 • کارخانه‌تولید آب جهت شرب
 • صنعت دام و طیور
 • صنعت کشاورزی
 • صنعت پزشکی، دارو سازی و آزمایشگاهی

و غیره در حال استفاده می‌باشد پس مقداری کمی برای شرب باقی می‌ماند.

تاریخچه آب پاکسازان

شرکت تصفیه آب و فاضلاب گروه صنعتی آب پاکسازان از ابتدای فعالیت خود و با اتکا به دانش ، تخصص و تجربه کارشناسان خود توانسته است اجرای بیش از ۳۵۰۰ پروژه موفق در زمینه سیستم های تصفیه آب و فاضلاب را بر اساس آخرین دستاورد های علمی و فنی روز در کارنامه خود به تثبیت برساند و به واسطه حجمعظیم تولیدات تولیدات موفق گردیده تا کیفیت ، سرعت ، قیمت و خدمات پس از فروش خود را به ایده آل ترین سطح ممکن برساند.

شرکت آب پاکسازان

شرکت آب پاکسازان با برند تجاری PRIME AQUA در سال ۱۳۷۷فعالیت خود را بهصورت حرفه ای در زمینه مشاوره ، طراحی و ساخت سیستم های تصفیه آب ، تصفیه فاضلاب و مواد شیمیایی آغاز کرده است. واحد بازرگانی است شرکت با توجه به نیاز بازار و شرکت ها اقدام به واردات تمامی تجهیزات به روز سیستم های تصفیه آب و فاضلاب مینماید. واحد فنی شرکت آب پاکسازان پر سابقه ترین واحد شرکت بوده و از بدو تاسیس شرکت تا به امروز با تکیه بر مهندسین خلاق و تکنسین های مجرب خود با ایجاد محیطی پویا و کارا به ارایه خدمات فنی و مهندسی می پردازد.

بازدید از محل

شرکت آب پاکسازان در همه مراحل اجرا و فروش دستگاه تصفیه آب صنعتی ابتدااز محل نصب دستگاه بازدید به عمل می آورد تا نسبت به شرایط محیط و همچنین شرایط جوی نوع شاستی و قطعات مورد نیاز اقدام به تهیه گزارش می نماید.

کارشناسی در محل

پس از بررسی شرکت آب پاکسازان از محل بازدید و ارائه گزارش، یک تیم کارشناسی به محل اعزام می شوند تا نسبت به تهیه نمونه برداری از آب منطقه اقدام نمایند . جواب آزمایش آب منطقه به همراه گزارش تیم طراحی و تیم کارشناسی تحوبل واحد برآورد هزینه خواهد شد .

برآورد هزینه

واحد برآورد هزینه با توجه به جواب آزمایشگاه و همچنین گزارش تیم طراحی وشرکت آب پاکسازان نسبت به برآورد هزینه دستگاه تصفیه آب مورد نیاز مشتری، سختی آب منطقه و همچنین شرایط جوی اقدام می کند. در نهایت تیم فروش نوین تصفیه پارس با تمامی گزارشات مندرج قیمت نهایی را اعلام می کند .

نصب و تحویل دستگاه تصفیه صنعتی

پس از گذشت همه مراحل فوق و پرداخت هزینه های دستگاه تصفیه آب صنعتی، دستگاه به همراه یک تیم نصب و راه اندازی به محل اعزام می شوند. پس از نصب وتحویل دستگاه کلیه آموزش های اولیه به یک اپراتور که از طرف مشتری معرفی می شود آموزشهای لازم داده می شود و از آن تاریخ گارانتی و خدمات پس از فروش محصول دارای اعتبار می باشد.

سایت تصفیه آب abpaksazan.com به عنوان یکی از اولین و بزرگ ترین ارائه دهندگان و سازندگان با ❤️ دستگاه تصفیه آب صنعتی با تجهیزات جانبی اصلی؛ برندهای مختلف در مقیاس های خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی ro جهت ارائه خدمات بهتر و پاسخگویی به سوالات شما مشتریان خرید تصفیه آب و مشاوره برای خرید محصول، امکان مشاوره رایگان تلفنی را ایجاد کرده است.

دسته بندی تصفیه آب : https://abpaksazan.com/category/water-treatment/

لیست قیمت فیلتر شنی

با توجه به ورود به سال ۲۰۲۱ و آغاز سال ۱۴۰۰ فروش ویژه با قیمت همکار و ارائه لیست قیمت های فیلتر شنیاز طریق کانال های ارتباطی ما، می توانید سفارش خرید خود را با اطمینان خاطر، گارانتی کیفیت محصول و قیمت مناسب به کارشناسان فروش آب پاکسازان بسپارید.

شرکت مهندسی آب پاکسازان تولید کننده انواع فیلتر شنی،جهت خدمات خرید انواع و اقسام فیلترشنی آماده همکاری با مشتریان ارجمند میباشد. از این رو جهت خرید فیلترشنی با بخش فروش و یا بصورت آنلاین درج سفارش نمایید.

قیمت فیلتر شنی

در تمامی شبکه های اجتماعی شرکت آب پاکسازان از جمله (یوتیوب ،واتساپ، لینکدین، تلگرام، اینستگرام و… ) فیلترشنی های تولید شده توسط تیم مهندسی آب پاکسازان، مشخصات فنی و قیمت مدل های از انواع فیلتر شنیفایبر گلاس و فولادی در دما و فشار کار های مختلف از معروف ترین برندهای داخلی تولیدی شرکت و خارجی با گارانتی اصلی و مادام العمر، جهت بررسی و خرید شما مشتریان عزیز و گرامی ارائه گردیده است.

سوالاتی در خصوص فیلتر شنی

فیلتر شنی و فیلتر کربنی یا به عبارتی مدیا فیلتر چه کارایی دارند؟

فیلتر شنی یا صافی شنی که محتوای درون آنها متشکل از مشبندی سنگ‌های سیلیس در سایز‌های مختلف است وظیفه حذف گل و لای و ذرات معلق و به طور کل شفاف سازی آب را بر عهده دارد، اما فیلتر کربن یا میا فیلتر که متشکل از کربن و سلیس هستند داری وظایف متعددی از جمله حذف بو،رنگ طعم و مزه و از همه مهمتر وظیفه ی حذف کلر را بر عهده دارد.

سلام تفاوت فیلتر شنی اتوماتیک و دستی چیست؟

در فیلتر شنی های اتوماتیک از شیرهای برقی ویا پنوماتیکی به جای شیرهای دستی موجود در فیلترشنی های دستی جهت بکواش و فست‌راین توسط PLCهای فرمان صورت می‌گیرد.

سرویس و شستشوی فیلتر شنی به چه نحوی است؟

سرویس فیلتر شنی شامل دو مرحله‌ی بکواش و فست راین است، که در عمل بکواش فیلتر از پایین به سمت بالا و در فست راین فیلتر از بالا به سمت پایین توسط آب شسته می‌شوند که هر دو مرحله با تغییر حالت شیرهای موجود در فیلتر شنی صورت می‌گیرد.

مواد شیمیایی فیلتر شنی

 • سیلیس های تصفیه آب
 • آنتراسیت های تصفیه آب

فیلتر شنی بر اساس نوع بستر

 1. بستر تک لایه
 2. بستر دو لایه
 3. بستر سه لایه و بیشتر

سایت تصفیه آب پاکسازان سازنده و طراح انواع فیلتر شنیو فیلتر کربنی برای استفاده در صنایع مختلف می‌باشد و در کنار این امکان مشاوره برای خرید محصولات تصفیه آب خانگی و تصفیه آب نیمه صنعتی و حرفه و تخصص اصلی آب شیرین کن های صنعتی را هم در اختیار شما قرار داده است. در صورت تمایل و نیاز به مشاوره با مراجعه به abpaksazan.com با کارشناسان آب پاکسازان در ارتباط باشید.

با توجه به آنچه گفته شد بهتر است برای خرید فیلتر شنیشرکت تصفیه آب و فاضلاب گروه مهندسی آب پاکسازان را اولویت، در لیست برنامه‌هایی قرار دهید که در سال 1400 قصد دارید انجام دهید و چه بهتر که این اتفاق با شروع سال جدید همراه باشد.

☎️ تلفن تماس شرکت : ۰۶۱۳۳۷۳۹۶۶۰ واحد فروش 📞 مشاوره رایگان : ۰۹۱۶۶۹۱۵۰۹۰ مهندس قدکساز

شرکت تصفیه آب پاکسازان در خدمت شماست.

شرکت طراحی وب سایت در اهواز

طراحی سایت، به خصوص در حال حاضر که مردم اغلب کشورهای جهان درگیر ویروسمنحوس کرونا یا همان کوید 19 هستند، بیش از پیش اهمیت یافته است با داشتن سایتی مفید شما قادر خواهید بود هم به خود و هم به دیگران از همه لحاظ کمک شایانی کنید. در شرایطی که نه تنها در استان خوزستان بلکه در شهر اهوازو کل کشور عزیزمان ایران؛ بلکه تمامی جهان در حال دست و پنجه نرم کردن با یکی از مرگبار ترین ویروس‌های جهان در طول تاریخ است اما زندگی افراد نیز در حال تغییر و همراهی با این ویروس است اولین اتفاق در زندگی روزمره نیاز به خرید و تهیه مایهتاج خانه و زندگی بوده و این دقیقا اولین موج احساس نیاز به خرید‌های اینترنتی و بدون استرس و مراجعه حضوری بود این موضوع طراحی سایت را به یکی از پر تکرارترین درخواست‌ها در دنیای تجارت الکترونیکطی چند ماه اخیر تبدیل کرد، طراحی سایت در اهواز نیز دقیقا با این چنین برخوردی روبه رو شد و ما در لوگو پلاس تمامی تلاش خود را برای ارائه بهترین خدمات طراحی سایت در خوزستان به کار برده‌ایم.

اگر با جستجوی عبارت های زیر به این صفحه رسیدید، این نکته را مدنظر داشته باشید که خدمات طراحی سایت تیم لوگو پلاس تنها محدود به استان خوزستان و شهر اهواز نیست. اشاره ما به حضور در این شهر به دلیل جنبه معرفیاین شرکت و همچنین محل استقرار ساختار اداری و تیم اجرایی است.

 • طراحی سایت در اهواز
 • آموزش طراحی وب سایت در اهواز
 • سئو سایت در خوزستان
 • طراحی اپلیکیشن اهواز
 • شرکت نرم افزاری اهواز
 • شرکت طراحی وب سایت در اهواز
 • طراحی سایت در خوزستان

بهینه سازی سایت در اهواز

اینکه شما به دنبال سئو سایت در اهواز و یا در هر کجای کشور خود هستید نشان می دهد که در حال حاضر یک وب سایت دارید، اما هدف ما از معرفی این خدمت به شما این است که بنا بر تجربه، مشتریان زیادی داشتیم که پس از آشنایی با تیم دیجیتال مارکتینگ لوگو پلاس و مشاهده نمونه کارهای طراحی سایت ما، سریعا تصمیم به طراحی مجدد سایت خود گرفتند. شاید شما از ظاهر سایت خود چندان راضی نباشید و یا اینکه وب سایتتان در موبایل به درستی نمایش داده نمی شود و اصطلاحاً ریسپانسیو نیست، در این صورت تیم دیجیتال مارکتینگ لوگو پلاس آماده ارائه خدمات طراحی سایت نیز به شماست

لوگو پلاس متشکل از تیم جوان و خلاق طراحی در کنار واحد تحقیق و توسعه ، همگام با آخرین دانش روز دنیا، تمام نیروی خود را در جهت طراحی وب سایت های حرفه ای و متمایز، جهت کسب رضایت حداکثری مشتریان به عنوان شرکای تجاری خود بکار گرفته است. لوگو پلاس تیم بر اصول مشتری مداری ، پشتیبانی گسترده وانطباق با دانش روز دنیا توانسته سهم مهمی در بازار IT کشور بدست آورد. لوگوپلاس ، با بیش از 15 سال سابقه فعالیت و افزون بر 500 پروژه اجرا شده در زمینه خدمات برندینگ حرفه ای در کنار شماست، در کنار زیبایی ، طرح شما را به عملکردهای تجاری برند نیز مجهز می کنیم تا شما پیروز بازار رقابت باشید.

منابع مقاله:

فیلتر شنی چیست ؟(به نقل از چطور)

مزایا و معایب دستگاه تصفیه آب صنعتی به نقل از ایرنا

اجزای تشکیل دهنده دستگاه تصفیه آب

رایج ترین روش تصفیه آب صنعتی

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی

دسته ها :
يکشنبه پنجم 2 1400

مزایا و معایب دستگاه تصفیه آب صنعتی 1400

مزایا و معایب دستگاه تصفیه آب صنعتی با روش اسمز معکوس RO

اگرچه امروزه تصفیه آب امری مهم و مورد توجه به دلیل افزایش کیفیت آب به شمار می‌رود اما دستگاه تصفیه آب صنعتی با روش اسمز معکوس RO دارای مزایا و معایبی است.

تصفیهآب به روش اسمز معکوس RO یا اسمز معکوس صنعتی یکی از روش‌های تصفیه آب استکه در این روش ناخالصی‌ها و املاح آب جداسازی و حذف می شود.

مزایا دستگاه تصفیه آب صنعتی

در مورد مزایای دستگاه تصفیه اب صنعتی Industrialwastewater treatment باید به مقرون به صرفه بودن دستگاه از جهت هزینه مالی و هم از لحاظ آلایندگی محیط زیست اشاره کرد. همچنین این سیستم از دقت بالایی در تولید کیفیت آب محصول برخوردار است. محدودیت ظرفیت تولید ندارد، برای همه نوع آب خام با تی دی اس‌های مختلف مانند آب لب شور، آب دریا و ...کاربرد دارد.

همچنین این سیستم علاوه بر حذف کامل املاح محلول در آب(TDS) تاثیر چشم گیری در کاهش سختی آب را دارا است. همچنین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- مصرف پایین انرژی نسبت به روش‌های تقطیری

۲- هزینه نگهداری پایین

۳- راهبری آسان

۴- نصب و راه اندازی در کوتاه‌ترین زمان

۵- مصرف پایین مواد شیمیایی در مقایسه با روش تعویض یونی

۶- در سیستم‌های RO نسبت به سیستم‌های گرمایی مصرف انرژی پایین میباشد وبسیاری از مشکلات همانند خوردگی که در سیستم‌های گرمایی به دلیل عملکرد دردماهای بالا وجود دارد، در این سیستم دیده نمی‌شود.

۷- از نقطه نظر آلودگی نیز روش اسمزمعکوس به روش تبادل یونی ارجحیت دارد، زیرا هیچگونه ناخالصی به جز آنجه قبلاً در آب وجود داشته است، به محیط زیست اضافه نمیکند.

۸- برخلاف سیستم‌های تقطیری و تعویض یونی به دلیل آن که قسمت اصلی تصفیه‌ی آب در سیستم‌های RO توسط ممبرین‌ها انجام میشود، در صورتی که اشکالی در سیستم به دلیل خرابی یکی از آن‌ها اتفاق بیفتد، ‌ نیازی به متوقفکردن کامل سیستم نیست، ممبرین خراب را میتوان به سادگی از سیستم خارج، شستشو، تعویض و یا تغییر داد.

۹- در مقایسه با سیستم‌های تعویض یونی، هزینه یک سیستم RO، نسبت به تغییرات ناخالصیهای آب وابستگی کمی دارد، بنابراین در صورت تغییر خلوص آب ورودی تغییرات زیادی در هزینه‌های تمام شده آب نهایی داده نمی‌شود.

معایب تصفیه آب صنعتی

در رابطه با معایب سیستم‌های تصفیه آب صنعتی(https://abpaksazan.com/?p=۴۶۴۹) می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

بالا بودن نسبی پساب دستگاه، این پساب‌ها معمولا از ۵۰% تا ۱۰% آب خوراکرا شامل می‌شوند که این تفاوت درصد، تماما بستگی به طراحی دستگاه دارد. لازم به ذکر است که این مقدار از پساب در دستگاه‌های دریایی RO افزایش یافته و نسبت به RO های اب لب شور پساب بیشتری دارا هستند.

سایت شرکت تصفیه آب پاکسازان abpaksazan.com به عنوان یکی از اولین و بزرگ ترین ارائه دهندگان دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی(https://abpaksazan.com/?p=۳۵۹۱) با تجهیزات جانبی اصلی

قیمت فیلتر شنی

قیمت فیلتر شنی از اساسی‌ترین و مهم‌ترین عوامل خرید در صنایع مختلف درهر حوزه‌ای لیست قیمت فیلتر شنی است. ما در اینجا با به روز ترین قیمت‌های روز فیلتر شنی در خدمتشما هستیم، از آنجا که فیلترهای شنی انواع و اقسام مختلفی دارند، از لحاظ قیمتی اختلافات فاحشی دارند. به شکلی که نمی توان فرضاً به طور قطعی مشخص کرد که قیمت فیلترشنی FRP چقدر است. فیلترهای شنی با توجه ویژگی پارامتر عملیاتی انواع شیر تفاوت کارکرد و انواع، ظرفیت و جنس به کار رفته در بدنه‌ها قیمت‌گذاری می‌گردند. به منظور اطلاع از قیمت فیلتر شنی می‌توانید با شرکت آب پاکسازان تماس گرفته و با توجه به نوع صافی مورد نظر قیمت خرید فیلتر شنی (https://abpaksazan.com/?p=۳۵۹۱) را دریافت نمایید.

لیست قیمت فیلترشنی از طریق تماس با شماره ۰۶۱۳۳۷۳۹۶۶۰ قابل دستیابی خواهد بود. این لیست قیمت بروز بوده و در ارزیابی های اولیه به منظور شرکت در مناقصات و استعلام‌ها و همچنین به جهت آگاهی تامین کننده در ابتدای هر روز بروزرسانی می‌شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر با آب پاکسازان تماس بگیرید.

تعمیر تصفیه آب

تعمیر تصفیه آب مهم‌تریندغدغه مشتریان دستگاه تصفیه آب صنعتی، خدمات پس از فروش بعد از عرضه کالاست، جالب است بدانید که سیستم‌های تصفیه آب در هر واحدی از اهمیت بسیاربالایی برخوردارند. هدف و اولویت واحد خدمات آب پاکسازان ارائه سرویس پشتیبانی بر مبنای رضایت مندی مشتریان است. در واقع یک خدمات پس از فروش واقعی سیستم‌های تصفیه آب باید از ویژگی‌های فوق برخوردار باشد. در این مقاله تصمیم داریم شما رو با معایب احتمالی دستگاه تصفیه آب صنعتی و تعمیر آن دستگاه به صورت تخصصی آشنا کنیم، چنانچه از رنگ، بو، مزه و هرآنچه که آبمصرفی شما را مکدر کرده است ناراضی هستید، همچنین هرگاه مشکلی برای دستگاهتصفیه آب پیش آمد لطفا در قدم اول با کارشناسان آب پاکسازان تماس بگیرید ومشاوره رایگان دریافت نمایید. برای ثبت سفارش تعمیر و سرویس تصفیه آب صنعتی و دریافت پیشنهادات و قیمت از شرکت های معتبر و متخصصین محلی کمک بگیرین.

عیب یابی و تعمیر دستگاه تصفیه آب

از جمله دلایل خرابی در دستگاه تصفیه آب صنعتی می‌توانبه موارد زیر اشاره کرد: طراحی اشتباه، عدم رسیدگی، عدم تزریق مواد شیمایی، انجام ندادن سرویس‌های دوره‌ای، ایجاد تغییر در سیستم و... لازم بهذکر است سیستم RO در دنیا جزو سیستم‌های تازه و نوین به حساب می‌آید. وجودمتخصصان پاسخگو و مجرب، بسیار برای دارندگان سیستم RO و بهره برداران حائزاهمیت و مهم است. بعد از پیدا کردن مشکل، برای رفع آن یا می‌بایست قطعه مورد نظر تعویض گردد و یا تعمیر شود. سعی و تلاش تکنسین‌های ما بر تعمیر قطعه خراب می‌باشد و نه تعویض آن. با توجه به مشکلات اقتصادی کشور و افزایشقیمت ها قطعا هزینه نگهداری ro برای بهره برداران و دارندگان سیستم RO بسیار مهم و حائز اهمیت است.

این شرکت سال ۱۳۷۷ فعالیت خود را به صورت حرفه‌ای در زمینه مشاوره، طراحی، خدمات، ساخت، واردات، فروش و راه اندازی انواع سیستم‌های تصفیه آب وتصفیه فاضلاب آغاز کرده است. واحد خدمات شرکت آب پاکسازان، پر سابقه ترین واحد شرکت بوده و یکی از مهم ترین بخش‌هایی که این شرکت در آن سرمایه گزاریبسیاری نموده است که از بدو تاسیس شرکت با تکیه بر مهندسین خلاق تکنسین‌های مجرب خود با ایجاد محیطی پویا و کارا به ارایه خدمات فنی می‌پردازد.

پیشنهاد ما قبل از خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی RO  از راهنمایی کارشناسان مجرب مجموعه آب پاکسازان برای انتخاب دستگاه متناسب با نیاز خود استفاده نمائید.  

منابع:

مزایا و معایب دستگاه تصفیه آب صنعتی به نقل از ایرنا

اجزای تشکیل دهنده دستگاه تصفیه آب

رایج ترین روش تصفیه آب صنعتی

دسته ها :
شنبه چهارم 2 1400

قیمت تصفیه آب

جهت کسب قیمت تصفیه آب صنعتیRO، باید با عواملی که روی قیمت یک دستگاه آب شیرین کن صنعتی تاثیر مستقیمدارد آشنا شد. این عوامل تاثیر گذار برتعیین قیمت به دسته بندی‌های مختلفی  تقسیم می‌شوند که در زیر به تک تک آن‌ها می‌پردازیم.

دستگاه تصفیه آب صنعتی

تاثیر ظرفیت تولیدی دستگاه‌ بر قیمت تصفیه آب صنعتی

یکیاز مهم‌ترین و اصلی‌ترین عوامل تعیین قیمت، ظرفیت تولیدی دستگاه تصفیه اب هست که انتخاب ظرفیت تولید آب شیرین کن صنعتی بسته به خواست و نیاز مشتری از حداقل ۵ مترمکعب  در شبانه روز معادل ۵۰۰۰لیتر در ۲۴ ساعت تا حداکثر ظرفیت تولید که خود دارای سقف میزان تولید نیست بستگی دارد.

دومینعامل تاثیر گذار مهم بر قیمت، میزان تی‌دی‌اس و یا همان شوری آب خام(آب خوراک دستگاه)است. به صورتی که هرچه آب خوراک دستگاه دارای تی‌دی‌اس بالاتری باشد، اصطلاحا آب شورتر باشد به دلیل بالا رفتن فشارعملیاتی سیستم،سبب افزایش قیمت بر تصفیه آب می‌شود. بنابه همین دلیل دستگاه‌های آب تصفیهکن صنعتی دریایی RO دارای قیمت بالاتری نسبت به آب شیرین کن‌های لب شور ROهستند.

از دیگر عوامل موثر بر قیمت تصفیه آب صنعتی که رتبه‌ی سوم رابه خود اختصاص داده انتخاب تک‌تک اجزا، لوازم و قطعات دستگاه تصفیه آب است. این انتخاب خود به دو شاخه مهم تقسیم می‌شود:

 • انتخاب قطعات از لحاظ نوع و جنس
 • انتخاب قطعات از لحاظ برند و مارک

تاثیردر قیمت دستگاه تصفیه آب از نظر نوع و جنس به طور مثال انتخاب شاسی دستگاهاز جنس استنلس استیل یا کربن استیل(آهن)جنس لوله کشی سیستم استیل یا سبز فیلتر شنی فلزی یا frp جنس پمپ‌های دستگاه استنلس استیل یا چدن و…

منظوراز برند و مارک می‌توان به کشور سازنده قطعات اشاره کرد، به عنوان مثال پمپ‎‌های دستگاه با چه برندی و آیا چینی انتخاب شوند یا ایتالیایی، برند و کشور سازنده پرشروسل و از همه مهم‌تر، برند و کشور سازنده فیلتر ممبرین، کهخود تاثیر بسیار چشم گیری در تعیین قیمت دستگاه دارند.

ممبران تصفیه آب

دررابطه با عوامل تاثیر گذار برتعیین قیمت فیلتر ممبرین، که به فیلتر ممبراننیز مشهور هستند می‌توان گفت، قیمت فیلترهای ممبرین که جزو اصلی‌ترین فیلتر دستگاه تصفیه آب صنعتی هستند به عوامل مختلفی از جمله سایز ممبرین، برند ممبرین و کشور سازنده وابسته است. فیلترهای ممبرین صنعتی از نظر سایز وظرفیت تولید به دوتقسیم می‌شود سایز ۴ اینچ و سایز ۸ اینچ

قیمت خرید و فروش ممبرین تصفیه اب صنعتی

ممبرین  ۴ تصفیه اب صنعتی

اینممبرین توانایی تولید آب از ۵ مترمکعب در شبانه روز(۵۰۰۰لیتر در ۲۴ ساعت) تا ۹.۱ متر مکعب در شبانه روز(۹۱۰۰لیتر در ۲۴ ساعت) را در شرایط استاندارد دارند. طول این فیلتر ۴۰ اینچ یا ۱۰۱۶ میلی متر بوده و قطر آن نیز ۳.۹ اینچیا ۹۹ میلی متر می‌باشد.

ریکاوری این ممبران در شرایط استاندارد ۱۵ درصد بوده و رنج PH استاندارد ورودی آب به این فیلتر ۱ تا ۱۳ می‌باشد. بالاترین دمایی که فیلتر قادر به کار در آن می‌باشد۱۱۳ درجه فارنهایت یا ۴۵ درجه سانتی گراد می‌باشد و بیشترین فشار عملیاتی جهت این فیلتر PSI 600 یا ۴۱ بار می‌باشد.

تمامی فیلتر‌های ممبرین ساخته شده در دنیا مقاوتی دربرابر کلر ندارد و مقدار کلر آزاد در آب باید توسط فیلتر‌های شنی حذف و به عدد صفر برسد غشاها با استفاده از پدیده اسمز معکوس ۵/۹۹ درصد املاح محلول آب را حذف می نمایند.

ممبرین ۸ تصفیه اب صنعتی

از این مدل فیلتر ممبرین برای تولید آب با کیفیت بالا و دفع نمک زیاد در دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی استفاده می‌شود. این ممبرین توانایی تولید آب از۲۵ مترمکعب در شبانه روز (۲۵۰۰۰لیتر در شبانه روز) تا ۴۰ مترمکعب در شبانهروز(۴۰۰۰۰لیتر در شبانه رو) را دارند. طول این فیلتر ۴۰ اینچ یا ۱۰۱۶ میلی‌متر بوده و قطر آن نیز ۷.۹ اینچ یا ۲۰۱ میلی‌متر می‌باشد.

ریکاوریاین ممبران در شرایط استاندارد ۱۵ درصد بوده و رنج PH استاندارد ورودی آب به این فیلتر ۱ تا ۱۳ می‌باشد. بالا ترین دمایی که فیلتر قادر به کار در آنمی‌باشد۱۱۳ درجه فارنهایت یا ۴۵ درجه سانتی‌گراد می‌باشد و بیشترین فشار عنلیاتی برای این فیلتر PSI 600 یا ۴۱ بار می‌باشد .

آب پاکسازان

 سایت تصفیه آب abpaksazan.com به عنوان یکی از اولین و بزرگ‌ترین ارائه دهندگان دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی | نیمه صنعتی با تمامی قطعات و تجهیزات جانبی اصلی تصفیه‌آب‌صنعتی‌(شرکت‌آب‌پاکسازان)

پیشنهادما قبل از خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی RO از راهنمایی کارشناسان مجرب مجموعه آب پاکسازان برای انتخاب دستگاه متناسب با نیاز خود استفاده نمائید.

شرکت اب پاکسازان شرکت تصفیه اب صنعتی

منبع مقاله: abpaksazan

امکان مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان مجرب تصفیه آب  ۰۹۱۶۶۹۱۵۰۹۰ مهندس قدکساز  ۰۶۱۳۳۷۳۹۶۶۰ واحد فروش شرکت

برای بهره مندی از این امکان از طریق شماره‌های فوق الذکر با شرکت آب‌پاکسازان در ارتباط باشید.

فیلتر شنی

فیلتر شنی بهفیلتری می گویند که میتواند املاح مخلوط در آب مانند گل و لای | کدورت | شن کلر آزاد | ذرات معلق ماسه را حذف کند. ذراتی که قطر آن ها بیش از ۴۵ میکرون باشد. این فیلتر به دلیل ارزان بودن و کارایی بالایی که در دستگاه های تصفیه آب صنعتی، تصفیه آب استخر، تصفیه آب ورودی به ساختمان ها و منازلمسکونی بسیار محبوب می باشد. حال باید توجه نمود هر صافی شنی چه مشخصاتی دارد که ما باید به آن توجه کنیم.

آنتی اسکالانت

دستگاه آب شیرین کن صنعتی با روش اسمز معکوس به منظور افزایش طول عمر فیلتر ممبران و دستگاه و همچنین کاهش هزینه های نگهداری سیستم Reverse Osmosis از ماده شیمایی ضد رسوب به نام آنتی اسکالانت استفاده می کنند.

آنتی اسکالانت آب پاکسازان

آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰

برایخرید و استعلام و تهیه لیست قیمت آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ با پشتیبان برخط(آنلاین) سایت شرکت تصفیه آب پاکسازان در ارتباط باشید. آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ دارای ترکیبات موثری است که در فرایند تصفیه آب به روش اسمز معکوس از تشکیل رسوب و هم چنین گرفتگی جلوگیری میکند.

قیمت آنتی اسکالانت
دانسیته آنتی اسکالانت
آنتی اسکالانت آویستا
آنتی اسکالانت flocon
دانلود نرم افزار corola

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

خرید دستگاه تصفیه آب طرح این سوال که چگونه یک دستگاه تصفیه آب بخریم؟ نیاز به بحث و توضیحات کامل وگسترده ای دارد که در پست نمی‌گنجد. به صورت کلی هنگام خرید یک دستگاه تصفیه آب صنعتی باید حداقل ۲ سوال از خود بپرسیم

 1. چه مقدار آب در شبانه روز نیاز داریم؟
 2. آنالیز آبی که قرار است عمل تصفیه روی آن صورت بگیرد، چیست؟

باجواب دادن به دو سوال بالا نوع و مدل دستگاه مشخص می‌گردد. حال می‌توان بامشاوره گرفتن از کارشناسان شرکت آب پاکسازان بسته به بودجه، فضا کار، شرایط آب و هوا و نوع کاربری دستگاه مشخصات فنی دستگاه خود را بسته و خرید را انجام نمایید.

تولیدات شرکت آب پاکسازان

 1. دستگاه تصفیه آب صنعتی
 2. کلریناتور های مایع و گازی
 3. پکیج های تصفیه آب
 4. پکیج های تصفیه فاضلاب
 5. تصفیه آب کارخانه های آب معدنی ، آب آشامیدنی ، نوشابه ، دوغ و انواع نوشیدنی ها ، تصفیه آب استخر های شنا
 6. طراحی دقیق ، ساخت ، نصب و راه اندازی دستگاه های تصفیه آب صنعتی به روش اسمزمعکوس ، آب شیرین کن ( RO )  و سختی گیر .
 7. تصفیه آب دریا به روش اسمزمعکوس یا آب شیرین کن دریایی
 8. سختی گیری و تصفیه آب توسط سیستم های نوین نانو فیلتراسیون
 9. سیستم های اولترا فیلتراسیون جهت پیش تصفیه آب ورودی به سیستمهای اسمز معکوس و نانو فیلتراسیون
 10. ارائه سیستم های فیلتراسیون و تصفیه آب خانگی –  اداری –  صنعتی
 11. دستگاه های مولد گاز ازن ( ازن ژنراتور )
 12. سیستم های ضدعفونی با اشعه فرا بنفش
 13. پکیج اسمزمعکوس
 14. سختی گیر
 15. سختی گیر مغناطیسی
 16. فیلتر شنی تحت فشار
 17. دی یونایزر
 18. فیلترکربن اکتیو
 19. سیستم تولید آب مقطر و آب بدون یون
 20. ساخت ستون های سختی گیر و ستون های آنیونی و کاتیونی
 21. ساخت مخازن تحت فشار ( صافی شنی و صافی زغالی )
 22. ساخت پکیج های تزریقی مواد شیمیایی
 23. ارایه مواد مصرفی دستگاه های تصفیه آب
 24. طراحی ، نصب و راه اندازی خط تولید و بسته بندی آب معدنی و آشامیدنی

کاربرد های دستگاه تصفیه آب

RO یا دستگاه تصفیه آب در بسیاری صنایع کاربرد دارد ، که از آن جمله می‌ توان موارد زیر را نام برد :

 • شیرین سازی و تصفیه آب دریا
 • صنایع تولید آب بسته‌ بندی و تولید آب شرب
 • امین آب ، مورد مصرف صنایع الکترونیک و صنایع آب کاری فلزات
 • تامین آب مورد مصرف در صنایع شیمیایی ، دارو سازی ، غذایی ، یخ‌ سازی و آب‌ مقطر سازی
 • تغلیظ آب برای صنایع تولید کاغذ
 • کاربرد های پزشکی و بیمارستانی
 • تامین آب مورد مصرف دیگ های بخار ، برج های خنک کننده ، چیلر ها و بسیاری از سیستم های حرارتی
 • تامین آب مورد مصرف واحد های دامداری و پرورش طیور و واحد های تولید محصولات گلخانه ‌ای
 • تغلیظ آب ‌میوه ، شیر و محلول ‌های حاوی شکر
 • تغلیط آمینو اسید ها

 انواع روش های تصفیه آب صنعتی

فرآیند های غشائی بر اساس اندازه کوچکترین ذره که تحت تاثیر نیروی فشاری از غشاء عبور می‌کند ، به گروه‌های زیر تقسیم می‌ گردند :

 • میکروفیلتراسیون (Micro Filtration )
 • اولترافیلتراسیون ( Ultra Filtration )
 • نانوفیلتراسیون ( Nano Filtration )
 • اسمز معکوس (Reverse Osmosis –  Hyper Filtration  )

منابع مقالات:

فیلتر شنی چیست ؟ ساخت فیلتر شنی چطور است ؟

دسته ها :
چهارشنبه اول 2 1400
X