صفحه ها
دسته
برترین وب سایت‌ها
اخبار جدید و داغ
مطالب مرتبط تصفیه آب و فاضلاب
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 8826
تعداد نوشته ها : 0
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی | 0 تا 100 طراحی، ساخت و اجرا 💧

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی (سیستم تصفیه فاضلاب شیمیایی) یکی از مهمترین تجهیزات در زمینه تصفیه فاضلاب به دلیل وجود مواد آلی، فلزات سنگین و میکروارگانیسم‌های خطرناک در فاضلاب ایجاد شده در محیط‌های صنعتی است. این سیستم در واقع مجموعه ای از فرایندهای مختلف تصفیه فاضلاب شیمیایی هست که بستگی به نوع آلاینده‌های موجود در آب با خواص مختلفی تشکیل می‌شود. شرکت آب پاکسازان؛ سازنده سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی و شیمیایی با آخرین استانداردهای جهانی که یکی از گروه‌های اصلی در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات در زمینه تصفیه آب و فاضلاب می‌باشد. در ادامه، ما یک راهنمای جامع ارائه خواهیم داد که شامل ویژگی‌ها و مشخصات موجود در طراحی، ایجاد و اجرای ظروف تصفیه فاضلاب صنعتی، قیمت سیستم‌های تصفیه فاضلاب شیمیایی و مزایا و کاربردهای محصولات ایجاد شده توسط این گروه است.

 

سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی چیست؟

یکی از بزرگترین مشکلات و نگرانیهای کشورهای پیشرفته و در حال توسعه، مصرف زیاد آب در صنعت و ورود مواد آلی، فلزات سنگین و آلاینده‌های خطرناک به آن است. علاوه بر مصرف زیاد آب در کارخانه‌ها و پالایشگاه‌ها و وجود مشکلات خشکسالی در مناطق مختلف جهان، فاضلاب ایجاد شده توسط این مجتمع‌ها به تهدیدی جدی جهت محیط زیست تبدیل شده است. باکتری موجود در فاضلاب بیمارستان می‌تواند منشا بسیاری از بیماری‌ها باشد و نفوذ آنها به آب‌های زیرزمینی خطرات زیادی را به همراه دارد. جهت این منظور، سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی جهت تصفیه و حذف آلاینده‌های خطرناک قبل از ورود آنها به طبیعت طراحی شده است.

در محیط‌های صنعتی و بیمارستانی، فاضلاب پس از ورود به یک سیستم شیمیایی تصفیه فاضلاب، مراحل مختلفی را طی می‌کند و در هر مرحله، بخشی از آلاینده‌ها از آن خارج می‌شود. در نهایت، پساب قادر به ورود به محیط خواهد بود. البته باید توجه داشت که قابلیت‌های در نظر گرفته شده طراحی تجهیزات در مرحله اول به نوع فاضلاب، مواد آلی و آلاینده‌های موجود در آن و همچنین میزان ایجاد فاضلاب در محیط بستگی دارد. از این رو، سیستم تصفیه فاضلاب بیمارستان با کارخانه‌های سازنده  مواد غذایی متفاوت است.

روش تصفیه فاضلاب صنعتی

به طور کلی و صرف نظر از نوع فاضلاب تولیدی در صنعت، روشهای مختلف تصفیه فاضلاب شیمیایی در این ظروف در نظر گرفته شده که مهمترین آنها موارد زیر است:

تصفیه فیزیکی فاضلاب شیمیایی

اولین و مهمترین مرحله در تصفیه فاضلاب صنعتی مصرف از روشهای فیزیکی جهت حذف آلاینده‌های جامد موجود در آب است. در هر صنعت، ذرات جامد بزرگ ممکن هست در آب معلق شوند، که می‌توانند از طریق فرآیندهایی مانند رسوب زدایی، فیلتراسیون و رسوبات شیمیایی حذف و رسوب کنند. این مرحله تاثیری در کاهش میزان مواد آلی و آلاینده‌های شیمیایی خطرناک در فاضلاب ندارد.

تصفیه شیمیایی فاضلاب صنعتی

مخازن و حوضچه‌های تزریق مواد شیمیایی دومین مرحله مهم جهت حذف آلاینده‌های شیمیایی در فاضلاب‌های صنعتی است. نوع مواد شیمیایی تزریق شده در این مرحله به پساب و نوع ماده موجود در آن بستگی دارد. به عنوان مثال، در محیط‌هایی که روغن، گازوئیل و ذرات کلوئیدی در پساب وجود دارد، مواد منعقد کننده را می‌توان با تزریق از آب جدا کرد. مقدار و دوزهای مواد شیمیایی را می‌توان به طور خودکار تنظیم کرد، مقدار و نوع آن با توجه به اندازه گیری‌های PH و غیره تعیین می‌شود.

تصفیه فاضلاب بیولوژیکی

مرحله بسیار مهم دیگر در سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی، تصفیه بیولوژیکی است. عبور فاضلاب از لایه لجن در شرایط هوازی و بی هوازی دو روشی هست که به طور گسترده ای در صنعت تصفیه فاضلاب مورد مصرف قرار می‌گیرد، جایی که تجهیزات و روشهای مختلفی جهت هر یک طراحی و تهیه شده است. یکی از این روشها تصفیه فاضلاب UASB هست که مواد آلی موجود در فاضلاب را در شرایط بی هوازی از بین می‌برد. محبوب ترین روش‌های تصفیه بیولوژیکی فاضلاب SBR، RBC، ASBR و FBR هستند که بستگی به نوع فاضلاب در طراحی و تولید سیستم‌های تصفیه فاضلاب مصرف می‌شود.

طراحی سیستم تصفیه فاضلاب شیمیایی

طراحی سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی

طراحی سیستم بندی فاضلاب صنعتی یا شیمیایی از دقت بسیار بالایی برخوردار هست و عوامل و پارامترهای زیادی در نظر گرفته می‌شود. نوع فاضلاب، مقدار BOD، COD، TOC و FOG، نوع آلاینده‌ها، فلزات سنگین، فاضلاب روغنی و غیره، مقدار فاضلاب ایجاد شده در دوره‌های زمانی خاص، دما، pH و به طور کلی زمینه فعالیت گیاه یا صنعت آنها در طراحی سیستم‌های تصفیه فاضلاب صنعتی موثر هستند.

عناصر دیگری که در طراحی سیستم تصفیه فاضلاب شیمیایی بسیار مهم هستند، مواد به کار رفته در تولید اجزا و قطعات مختلف آن است. در ساختار این سیستم‌ها، به طور کلی، مخزن، جمع کننده زباله مکانیکی، سیستم‌های جمع آوری لجن، موتورهای الکتریکی، صفحات الکتریکی، لوله‌ها و اتصالات را می‌توانید مشاهده کنید. به دلیل تماس زیاد مخزن با فاضلاب‌های غنی از آلاینده‌های شیمیایی، از گیره‌های فلزی فولاد کربن در تولید بدنه آنها مصرف می‌شود. این کابینت‌ها به دلیل پوشش اپوکسی کاملاً در برابر خوردگی مقاوم هستند.

ساخت سیستم‌های تصفیه فاضلاب صنعتی و شیمیایی

کمپانی آب پاکسازان یکی از بزرگترین سازندگان سیستم‌های تصفیه فاضلاب صنعتی هست که بیش از 30 سال در زمینه ساخت و طراحی تجهیزات تصفیه فاضلاب فعال است. طی سالهای فعالیت در این زمینه، این گروه موفق به اجرای پروژه‌های بزرگ محلی و بین المللی شده اند. رعایت استانداردهای بین المللی در طراحی و تولید سیستم‌های تصفیه فاضلاب شیمیایی، تنوع بالای محصول و طراحی منحصر به فرد بر اساس نوع تقاضا تحت نظارت مهندسان مجرب از اصلی ترین ویژگی‌های محصولات این شرکت است. کارشناسان این گروه آماده ارائه مشاوره و راهنمایی‌های لازم قبل از خرید سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی هستند.

قیمت سیستم فاضلاب صنعتی

تصفیه فاضلاب در محیط‌های صنعتی کاملاً منحصر به فرد هست و باید روش‌ها و مراحلی را که متناسب با نوع آلاینده‌های موجود در آنها باشد در نظر گرفت. در نتیجه، قیمت سیستم‌های تصفیه فاضلاب صنعتی متفاوت هست و نرخ‌های مختلفی جهت محیط‌های مختلف وجود دارد. ظرفیت و اندازه مخزن، مواد سازه، اتصالات و سایر اجزای سیستم تصفیه فاضلاب از جمله عوامل موثر بر قیمت سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی است. جهت استعلام قیمت سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی و شیمیایی می‌توانید از کانال‌های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه مصرف کنید. البته شایان ذکر هست که بستگی به ظرفیت مخزن و میزان فاضلاب ایجاد  شده در صنعت، مواد آن ممکن هست تغییر کند. در تصفیه خانه‌های کوچک، از فایبرگلاس بدنه مخزن می‌توان جهت سیستم بندی تصفیه فاضلاب صنعتی نیز مصرف کرد.

مصرف سیستم فاضلاب صنعتی آماده

همانطور که گفته شد، در طراحی، ساخت و اجرای سیستم بندی فرآیند صنعتی و شیمیایی، توجه به نوع پساب و صنعت مورد نظر ضروری است. زیرا گزینه‌های کاملاً متفاوتی جهت هر محیط صنعتی طراحی و مصرف می‌شود. از جمله شاخه اصنافی که این شرکت در آنها یک سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی را طراحی و ساخته اند، می‌توان موارد زیر را ذکر کرد:

 1. سیستم تصفیه فاضلاب نساجی
 2. پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان
 3. سیستم تصفیه فاضلاب جهت کشتارگاه‌ها و دام‌های صنعتی
 4. پکیج تصفیه فاضلاب دارویی
 5. تصفیه خانه‌های فاضلاب کارخانه‌های رنگ سازی
 6. تصفیه فاضلاب جهت مناطق صنعتی
 7. پکیج تصفیه فاضلاب صنایع غذایی
 8. سیستم تصفیه فاضلاب جهت گیاهان روغن نباتی
 9. تصفیه فاضلاب صنعتی جهت پالایشگاه‌ها و نیروگاه ها
 10. تصفیه فاضلاب شیمیایی جهت صنایع فولاد
 11. سیستم تصفیه فاضلاب کارخانه‌های شوینده و آرایشی

 

مزایای مصرف از سیستم بندی‌های بهداشتی شیمیایی

مهمترین و بی نظیرترین ویژگیهای مثبت محصولات تصفیه فاضلاب اجرا شده توسط آب پاکسازان عبارتند از:

 • راندمان بالا در محیط‌های صنعتی با آلاینده‌های مختلف
 • مقاومت در برابر خوردگی بالا مخازن، لوله گذاری و اتصالات
 • این کارگاه از کارگاه تولیدی به سایت نصب Paquet منتقل می‌شود
 • سرعت بالا در ساخت، نصب و راه اندازی سیستم بندی
 • از آنها می‌توان در محیط‌هایی با درجه حرارت و شرایط آب و هوایی متفاوت مصرف کرد
 • طراحی به خوبی متناسب با محیط و فضای نصب سیستم است
 • مصرف کم انرژی
 • نصب، راه اندازی و نگهداری در زمان کوتاه و هزینه کم

لازم به ذکر هست که مشخصات هر محصول از این شرکت بر اساس محیط زیست و شرایط مطلوب طراحی و تعریف می‌شود.

تصفیه خانه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی می‌تواند به عنوان یک تصفیه خانه فاضلاب کامل با کلیه واحدها و قطعات تصفیه در ابعاد کوچکتر در نظر گرفته شود. این بدان معنی هست که قطعات موجود در تصفیه خانه کامل مانند مخزن هوادهی، مخزن رسوب گذاری، مخزن تزریق کلر، مخزن ذخیره لجن و ST در آن طراحی و نصب می‌شوند. از پکیج‌های تصفیه فاضلاب صنعتی می‌توان جهت تصفیه انواع فاضلاب در صنایع مختلف مصرف کرد.

به دلیل مزایای بزرگ این دسته گل‌ها، محبوبیت آنها در سالهای اخیر همیشه افزایش یافته است. ابعاد کوچک، اشغال فضای کم، قیمت مناسب و مقرون به صرفه، قابلیت حمل حتی پس از نصب، کارایی بالا، سهولت نگهداری و مصرف از مهمترین مزایای این سیستم‌ها است. آب پاکسازان که حاوی سالها تجربه در زمینه تهیه و ساخت انواع تجهیزات تصفیه پساب و فاضلاب هست، یکی از بزرگترین سازندگان سسیستم‌های تصفیه فاضلاب در ایران است.

 

فاضلاب صنعتی

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی جزء یکی از اصلی ترین خدمات و محصولات شرکت آب پاکسازان است. به فاضلاب حاصل از فعالیت مراکز تولیدی و صنعتی، فاضلاب صنعتی گفته می‌شود.این نوع فاضلاب از نظر کمی و کیفی حاوی طیف وسیعی هست که با توجه به صنعت، کیفیت و کمیت متفاوت است. معمولاً این فاضلاب حاوی بار آلی بالایی و انواع مختلفی از مواد شیمیایی و فلزات سنگین هست، بناجهتن تخلیه این نوع فاضلاب اثرات مخرب و جبران ناپذیری بر محیط زیست و شیوع بیماری‌های مختلف در هر مکان ایجاد می‌کند.

تصفیه این نوع فاضلاب با توجه به نوع صنعت و نوع فاضلاب متفاوت است. به همین ترتیب، از فرآیندهای فیزیکی، شیمیایی یا بیولوژیکی جهت تصفیه آن مصرف می‌شود. سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی یکی از موثرترین و مقرون به صرفه ترین راه حل‌ها جهت صنایع مختلف است.

منبع

دسته ها : تصفیه فاضلاب
شنبه یازدهم 11 1399

فروش تصفیه آب صنعتی اهواز

روش‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی

براساس گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر ، مصرف آب خالص در صنایع مختلف باعث افزایش کارایی و کیفیت تولید می‌شود. از این آب تصفیه شده در صنایع نفت ، گاز ، پتروشیمی ، صنایع غذایی ، دارویی و آب آشامیدنی مصرف می‌شود. همچنین ، دامنه کاربرد تصفیه آب صنعتی شامل کشاورزی ، دامداری ، پرورش ماهی و غیره است. خلوص آب تصفیه شده مورد نیاز در صنایع مختلف متفاوت است.منابع تأمین آب خام، گیاهان مختلف بسته به موقعیت مکانی خود از منابع مختلفی برای تأمین آب مورد نیاز مصرف می‌کنند. منابع تأمین آب مانند آب چاه ، آب رودخانه ، آب سطحی و آب دریا برای بهره برداری به مراحل مختلف تصفیه نیاز دارند.

آب شیرین کن چاه

مصرف از آب چاه یکی از محبوب ترین راه‌های تأمین آب صنایع است. اما با افزایش برداشت آب از منابع آب زیرزمینی ، سطح سفره‌های زیرزمینی به تدریج کاهش یافته و در نتیجه ، مقدار نمک‌های موجود در آب خام افزایش یافته و به اصطلاح آب نمک شورتر می‌شود. در مناطق صنعتی که واحدهای مختلف صنعتی فعالیت می‌کنند ، دفع نامناسب زباله‌های مایع این مشکل را تشدید کرده و خطرات آن را افزایش می‌دهد. در نتیجه ، در برخی موارد ، ناخالصی هایی در آب وجود دارد که توسط سیستم‌های پیش تصفیه ساده مانند فیلترهای شن و فیلترهای کربن پاک نمی‌شوند و بنابراین به مراحل پیشرفته تر قبل از تصفیه نیاز دارند. به طور کلی ، محبوب ترین روش برای تصفیه نهایی تمام منابع آب ، مصرف از دستگاه‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی با اسمز معکوس است.

دستگاه آب شیرین کن دریا

مصرف از آب دریا در صنایع و کارخانه هایی که فاصله کمی از دریا دارند بسیار رایج است. روش معمول برای آب شیرین کن دریا ، اسمز معکوس است. تنها تفاوت این است که کلیه تجهیزات شیرین سازی دریایی باید در برابر خوردگی شدید در آب دریا مقاوم باشند. بنابراین ، بیشتر تجهیزات این دستگاه‌ها مانند پوسته‌ها ، پمپ‌ها و لوله‌ها از سایر دستگاه‌های آب شیرین کن گران ترند. بنابراین ، هزینه آب شیرین کن دریا بسیار زیاد است و در بسیاری از موارد از نظر اقتصادی توجیه ندارد ، بنابراین آب دریا فقط در مواردی که منابع دیگر غیرقابل دسترسی هستند ، به عنوان منبع فاضلاب مصرف می‌شود. (Fillman Wells) یک روش خوب برای استخراج آب دریا است که هزینه قبل را بسیار کاهش می‌دهد.

آب شیرین کن رودخانه

آب شیرین کن رودخانه یک روش اقتصادی برای صنایع مستقر در امتداد رودخانه‌ها است. از ویژگی‌های مهم آب رودخانه وجود ذرات بسیار زیاد است. بنابراین ، قسمت قبل از تصفیه برای تصفیه این آب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مصرف از حوضچه‌های رسوب گذاری ، فرآیند انعقاد ، سیستم اولترافیلتراسیون ، فیلترهای شن و ماسه و کربن از جمله پیش تصفیه‌های معمول آب‌های سطحی است. پس از فرآیند پیش درمانی ، از سیستم اسمز معکوس برای درمان نهایی مصرف می‌شود. یکی از مهمترین موارد برای بهبود کیفیت فرآیندهای CIP در دستگاه‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی ، انتخاب ماده تمیز کننده مناسب برای شستشوی فیلترهای پوسته‌یی است.

آب شیرین کن با اسمز معکوس

اقتصادی ترین و راحت ترین روش برای آب شیرین کن امروزه در اکثر کشورها ، روش RO است. در دستگاه آب شیرین کن RO ، آب پر فشار از پوسته‌های اسمز معکوس عبور می‌کند. پوسته‌های اسمز معکوس قادر به حذف بیش از 99٪ آب محلول هستند. مهمترین ماده شیمیایی مورد مصرف در اسمز معکوس ضد آزار و اذیت است. یکی از مهمترین موارد در محافظت از فیلترهای پوسته‌ی صنعتی و افزایش عمر مفید آنها مصرف از روش‌های مختلف و البته مناسب برای شستشوی پوسته‌یی است. فیلتر پوسته‌یی فیلتر آب صنعتی یکی از گرانترین قسمت‌های سیستم آب شیرین کن با اسمز معکوس است. بنابراین ، برای کاهش هزینه‌های نگهداری تجهیزات ، مصرف از روش‌های موثر نگهداری و محافظت از فیلتر پوسته‌ی صنعتی ضروری است.

روش الکترودیالیز

الکترودیالیز ترکیبی از روش‌های جداسازی پوسته‌ و یون است. از این رو ، در این روش از پوسته‌یی مصرف می‌شود که ماهیت مشابه رزین‌های تبادل یونی دارند. عامل پخت در سیستم شستشوی الکتریکی جریان مستقیم است. در حال حاضر مصرف از الکترودیالیز در کشور ما معمول نیست. شستشوی پوسته‌ آب‌تصفیه‌کن صنعتی باید توسط یک متخصص انجام شود ، زیرا مصرف از روش اشتباه یا اجرای روش اشتباه می‌تواند صدمات جبران ناپذیری به فیلتر پوسته‌ وارد کند و در بعضی موارد باعث از بین رفتن کامل آن شود. گروه مهندسی با سال‌ها تجربه در زمینه طراحی و فروش دستگاه‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی RO جهت سهولت و تسریع در پاسخگویی به سوالات شما مشتریان عزیز ، امکان مشاوره رایگان قبل از انتخاب و خرید محصول را فراهم آورده است.

آب شیرین کن رزین

کاربرد رزین تبادل یونی در صنعت آب شیرین کن بسیار گسترده است. از رزینها برای جداسازی انتخابی آنیونها یا کاتیونهای محلول در آب مصرف می‌شود. با یونیزاسیون کامل در آب ، آب یونیزه شده بدست می‌آید. این فرآیند برای تهیه آب فوق خالص مصرف می‌شود. در این روش ابتدا آب وارد دستگاه اسمز معکوس می‌شود و در مرحله بعد توسط رزین کاملاً دیونیزه می‌شود. از آب خالص در صنایع دارویی و سایر صنایع حساس مصرف می‌شود.

رزین‌ها به سه دسته مخلوط آنیونی ، کاتیونی و بد تقسیم می‌شوند. از رزین‌های کاتیونی برای حذف کاتیون‌ها ، از رزین‌های آنیونی برای از بین بردن آنیون‌ها و از رزین‌های بد برای حذف هر دو کاتیون و آنیون مصرف می‌شود.

بیشترین کاربرد برای رزین‌های کاتیونی در جامدات است. در یک سخت کننده رزین ، رزین جامد کاتیونی نمک‌های کلسیم و منیزیم را از آب خارج می‌کند. این کار سختی آب را از بین می‌برد. سختی موجود در آب باعث ایجاد مشکلات زیادی در سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی می‌شود.

یکی از رایج ترین کاربردها برای رزین تبادل آنیونی ، رنگ زدایی است. به عنوان مثال ، از رزین پرولیتی A500ps برای سفید کردن شربت قند مصرف می‌شود. حذف سیلیس ، نیترات ، آرسنیک ، ترکیبات آلی و غیره از برنامه‌های دیگر است.

اگر در زمینه نگهداری و شستشوی پوسته‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی یا سفارش عملیات مورد نیاز سیستم خود به مشاوره نیاز دارید ، با کارشناسان ما تماس بگیرید.روشهای مختلف شستشوی پوسته‌های اسمز معکوس صنعتی را مطالعه کنید

روش‌های مختلف شستشوی پوسته‌ اسمز معکوس صنعتی شامل موارد زیر است:

فلش ممبرین صنعتی:

 از آب مقطر یا تصفیه شده برای شستشوی ممبرین‌های مصنوعی در سیستم مصرف می‌شود.

. با مصرف از آب خام و تصفیه نشده برای تمیز کردن ، دوباره ممبرین‌ها را رسوب می‌دهد.

شستشوی ممبرین صنعتی در سیستم‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی RO در شرایطی مانند موارد زیر ضروری است:

خاموش شدن ناگهانی سیستم: در برخی موارد ، سیستم‌های آب شیرین کن با اسمز معکوس ممکن است به دلیل مشکلات فنی در واحد پیش تصفیه ، قطعی برق یا عملکرد سیستم کنترل از مدار خارج شوند که در این صورت نیاز به شستشوی مجدد وجود دارد.

خاموش کردن کوتاه مدت: برای شستشوی فیلترهای شنی یا تعمیر و نگهداری دوره ای برخی از قطعات مانند پمپ‌ها ، سیستم ممکن است برای مدت کوتاهی خاموش شود ، که پس از خاموش شدن چنین نظافتی نیاز به تمیزکاری دارد.

از آنجا که افت فشار در فرآیند فیلتراسیون فیلترهای پوسته‌ی صنعتی باعث از کار افتادن آنها می‌شود ، توجه به افت فشار در سیستم هنگام تمیز کردن بسیار مهم است. حداکثر افت فشار در پوسته‌های صنعتی در طی فرایند شستشو دو بار در هر مرحله است.

جهت مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید.

روش‌های شستشوی RO صنعتی

ضد عفونی ممبرین صنعتی

در دستگاه‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی RO باید به ضدعفونی کننده سیستم توجه شود تا از انسداد بیولوژیکی پوسته‌های صنعتی جلوگیری شود. توجه داشته باشید که شناخت رشد آلاینده‌های میکروبی در فیلترهای پوسته‌ی صنعتی بسیار دشوار است ، بنابراین در نمک زدایی صنعتی RO ، باید از بیوسیدها مصرف شود تا از گرفتگی بیولوژیکی پوسته‌های صنعتی جلوگیری شود.

در حقیقت ، سموم زیستی به عنوان سدی برای جلوگیری از رشد آلودگی‌های میکروبی در فیلترهای پوسته‌ی صنعتی مصرف می‌شود و عامل مهمی در نگهداری فیلترهای پوسته‌ی اسمز معکوس است. مصرف از بیوسیدها در سیستم‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی RO عامل مهمی در افزایش عمر و کارایی فیلترهای پوسته‌یی است.

حفظ ممبرین صنعتی

 برای جلوگیری از رشد آلودگی‌های میکروبی و خشک شدن فیلترهای پوسته‌ی صنعتی ، می‌توان از این روش در صورت خاموش شدن طولانی مدت دستگاه آب‌تصفیه‌کن صنعتی RO مصرف کرد.

در این روش و پس از خاموش شدن دستگاه ، فیلترهای پوسته‌یی در مواد شیمیایی مناسب نگهداری می‌شوند و این باعث می‌شود که فیلترهای پوسته‌یی کارایی خود را در آب شیرین کن در سیستم از دست ندهند.

"انتخاب مواد شیمیایی مناسب برای نگهداری پوسته‌های اسمز معکوس صنعتی به نوع فیلتر بستگی دارد. در این راستا توصیه می‌شود برای انتخاب بهترین نوع مواد شیمیایی از متخصصان مشاوره شود."

واحد شستشوی CIP برای فیلترهای پوسته‌ی صنعتی

واحد CIP در دستگاه‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی یکی از پرکاربردترین مواد برای شستشوی پوسته‌یی است. در این راستا ، انجام این کار به موقع و پیروی از روش CIP برای پوسته‌های صنعتی مهم است.

 

در این زمینه ، ممکن است بپرسید ، کارآیی عملیات SCAN در پوسته‌های صنعتی چیست؟ در پاسخ ، باید گفت که کارایی یک واحد CIP در دستگاه‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی RO بسیار بستگی به نوع و مقدار بسته بندی پوسته‌یی دارد. عامل تأثیرگذار دیگر در این زمینه کیفیت عملکرد CIP دستگاه‌های آب‌تصفیه‌کن صنعتی است.

روش‌های مختلف شستشوی پوسته‌ی صنعتی در سیستم‌های آب شیرین کن RO با هم مصرف می‌شود و این روش‌ها باید برای افزایش کارایی و کارایی فیلترهای پوسته‌ی صنعتی با هم مصرف شوند.

پنج شنبه دوم 11 1399
X