صفحه ها
دسته
برترین وب سایت‌ها
اخبار جدید و داغ
مطالب مرتبط تصفیه آب و فاضلاب
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 8825
تعداد نوشته ها : 0
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
نقش آنتی اسکالانت (بازدارنده‌های مقیاس) در سیستم revers osmosis
تصفیه آب صنعتی شرکت آب پاکسازان 🏭 طراح و سازنده دستگاه تصفیه آب صنعتی 🌊 نیمه صنعتی 🏠 خانگی 🚰 فیلترشنی 🧪 مواد شیمیایی RO و آنتی اسکالانت ⛲ پکیج تصفیه آب صنعتی و فاضلاب،نقش اساسی بازدارنده‌های مقیاس اسمزمعکوس، محلول سازیاست.abpaksazan.com. پس از اینکه بازدارنده مقیاس اسمزمعکوس در آب حل شد، یونیزه می‌شود و یک زنجیره مولکولی با بار منفی تشکیل می‌دهد. این یک ترکیبمحلول در آب یا کلات با Ca2 + تشکیل می‌دهد، در نتیجه حلالیت نمک‌های غیر آلی را افزایش می‌دهد و در مهار مقیاس نقش دارد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.
شرکت سازنده تصفیه آب
هزینه‌های اجرایی:
تمیز کردن و سرویس دستگاه باید به طور منظم، معمولاً هر 3 تا 6 ماه تمیز شود، و حتی برای کارهای نظافت، افراد حرفه ای باید روش‌های کاری خاصی را برای آن طراحی کنند. برخی از مشکلات در عملکرد طولانی مدت اسمز معکوس به منظور اطمینان از عملکرد ایمن و پایدار غشا در دراز مدت، محدودیت‌های استفاده از عناصر غشا را که توسط سازنده غشا مشخص شده است، دقیقاً دنبال کنید، از جمله فشار کار، جریان آب ورودی، دما، محدوده pH آب ورودی، کدورت آب ورودی، SDI آب ورودی و کلر باقیمانده آب ورودی و غیره، به دلیل اینکه سیستم اسمز معکوس کارخانه قبل از اینکه بخشی از اسمز معکوس به فیلتر امنیتی مجهز شود، به دستگاه اولترافیلتراسیون مجهز است (با اختلاف فشار به 0.1MPa‌، عنصر فیلتر تعویض می‌شود) کیفیت آب ورودی اسمز معکوس نسبتاً خوب است و دمای آب کنترل می‌شود.
سیستم اسمز معکوس به طور کلی از نکات زیر تشکیل شده است:
سیستمقبل از درمان (پیش تصفیه)، دستگاه اسمز معکوس، سیستم پس از تصفیه، سیستم تمیز کردن، سیستم کنترل الکتریکی. بیش از حد فکر فیلتر دقیق که به آن فیلترامنیتی نیز گفته می‌شود، عموماً در جلوی مخزن تحت فشار نصب می‌شود تا ذراتریز با کدورت بالای 1 درجه را از بین ببرد. این می‌تواند اطمینان حاصل کندکه سرعت ورودی آب و نیازهای این فرآیند در حین کار برآورده می‌شود؛ گاهی اوقات در انتهای کل سیستم تصفیه آب تنظیم کنید تا از ورود ذرات ریز به آب تمام شده جلوگیری کند.
مکانیزم تصفیه:
پمپفشار قوی هدف اصلی در طراحی آن اطمینان از این است که آب خالص هنگام نفوذ به دستگاه اسمز معکوس می‌تواند به حد استاندارد برسد عملکرد اصلی ایجاد فشار کافی به آن است. گروه غشای اسمز معکوس آب موجود در دستگاه غشای نفوذ پذیر به دو نوع آب شیرین و آب غلیظ تقسیم می‌شود.آب پاکسازان. برای این دو نوع آب، شیرهای کنترل وجود دارد. هنگام کنترل نسبت غلظت، لازم است اطمینان حاصل کنید که میزان بازیابی می‌تواند به سه چهارم برسد. به طور خاص، میزان نمک زدایی سخت‌تر است، نه کمتر از 98 سیستم دوز بازدارنده مقیاس بازدارنده‌های مقیاس اسمز معکوس، بازدارنده‌های مقیاسی هستند که به ویژه درسیستم‌های اسمز معکوس (RO)‌، نانو فیلتراسیون (NF) و اولترافیلتراسیون (UF) استفاده می‌شوند. آنها می‌توانند از پوسته پوسته شدن سطح غشا جلوگیری کنند، تولید آب و کیفیت آب را افزایش دهند و کاهش دهند.
شرکت تولید کننده دستگاه تصفیه آب
پیش تصفیه
اتصال سیستم و حالت عملکرد آب خام در واقع آبی است که برای اولین بار وارد دستگاه تصفیه شیمیایی می‌شود و آب خام که تصفیه نشده است باید یک سری تجهیزات را قبل از ورود به غشا اسمز معکوس طی کند و آب پس از تصفیه را آب شیرین این شامل عمدتا پمپ فشار بالا چند مرحله ای، عنصر غشای اسمز معکوس، پوسته غشایی (مخزن فشار)، براکت و غیره است.آب پاکسازان. عملکرد اصلی آن حذف ناخالصی‌های موجود در آب و ایجاد پساب مطابق با الزامات استفاده است.
تاثیر دما روی سیستم
در دمای 25‌، فشار آب ورودی مرحله اول به طور کلی از 1 فراتر نمی‌رود. 0MPa‌، آب ورودی pH 7-9‌، رسانایی 1000μs / cm‌، ORP پس از افزودن ماده کاهنده به طور کلی کمتر از 250mv کنترل می‌شود‌، مقدار SDI به شدت کنترل می‌شود تا کمتر از 4 باشد‌، کدورت <1NTU‌، کلر باقیمانده <0. 1 میلی گرم در لیتر‌، بنابراین محافظت از عناصر غشا بهتر است. با این حال‌، با افزایش زمان کار‌، برخی از مشکلات در دستگاه‌های اسمز معکوس ظاهر شده است‌، که عمدتا به عنوان ناهنجاری در کیفیت آب شیرین‌، تولید آب یا فشار عملیاتی آشکار می‌شود.
ستفاده رزین بعد از سیستم RO
 مولکول‌هایآب تحت تأثیر یک میدان الکتریکی یون هیدروژن و یون هیدروکسید تولید می‌کنند. این یون‌ها به طور مداوم رزین تبادل یونی را بازسازی می‌کنند تا رزین تبادل یونی را در بهترین حالت خود حفظ کنند. میزان حذف نمک از امکاناتEDI می‌تواند تا 99٪ یا بیشتر باشد. اگر از تجهیزات اسمزمعکوس برای تخلیه اولیه آب از قبل از EDI استفاده شود، می‌توان آب فوق العاده خالص با مقاومتبیش از 15M.cm را پس از مین زدایی EDI تولید کرد. پشته غشایی EDI از تعدادمشخصی واحد بین دو الکترود قرار گرفته است.
تشخیص زمان اسید شویی و سرویس
برای دو نوع آلودگی فوق که در اثر کار طولانی مدت ایجاد می‌شوند‌، به طور متوسط هر سه ماه یکبار تمیز کردن شیمیایی انجام می‌شود. با توجه به آلاینده‌ها‌، فرآیند تمیز کردن به‌ ترشی و تمیز کردن قلیایی تقسیم می‌شود محلول پاک کننده اسید 1٪ تا 2٪ اسید سیتریک و محلول تمیز کننده قلیایی 1 است. 0٪ EDTA + 0. 1٪ هیدروکسید سدیم‌، روش تمیز کردن ‌ترکیبی از خیساندن استاتیک و تمیز کردن حلقوی را تصویب می‌کند. خیساندن استاتیک به طور کلی روی 30 دقیقه تنظیم می‌شود و زمان خاص به درجه آلودگی غشا بستگی دارد.
روش شسشتو
پس از تمیز کردن‌، از شستشو با فشار کم تا زمانی که آب شیرین تخلیه شده تمیز شود‌، بدون کف و مایع تمیز استفاده کنید.آب پاکسازان. پس از سه سال کار‌، ثابت شده است که اثر پس از تمیز کردن بهتر است و اختلاف فشار و جریان اساساً قابل بازیابی است‌، اما رسانایی آب تولید شده پس از چندین بار تمیزکاری تغییر چندانی نمی‌کند. با جمعیت زیاد و کمبود مداوم منابع آب‌، چگونگی بهبود میزان استفاده از منابع آب و کاهش هزینه‌های تصفیه آب مسئله اصلی مربوط به توسعه شرکت‌ها‌، حفاظت از محیط زیست و منافع اجتماعی برای شرکت‌ها است.
حفاظت از محیط زیست
به منظور حل این مشکلات‌، روش‌های تصفیه آب به طور مداوم در حال رشد و بلوغ هستند. رشد سریع فناوری جداسازی غشا در دهه 1960 دارای مزایای آشکاری از نظر تنظیم ساختار محصول‌، کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از آلودگی است. فناوری اسمز معکوس دارای راندمان تصفیه بالا‌، طراحی ساده و بهره برداری از آن است و بسیاری از مشکلات تصفیه آب فعلی را به طور موثر برطرف می‌کند.
ممبیرن (غشا نیمه تراوا) درسیستم اس RO
غشای reverse osmosis تجهیزات اصلی سیستم اسمزمعکوس است. هنگامی که سیستم به مدت مداوم کار می‌کند، پلاسمای کلسیم و منیزیم در آب به طور مداوم رسوب می‌کند و به سطح غشای اسمزمعکوس می‌چسبد، مقیاس تشکیل می‌دهد و منافذ غشا را مسدود می‌کند، که بر کارایی سیستم اسمزمعکوس تأثیر می‌گذارد. به غشای اسمزمعکوس آسیب برسانید. از آنجا که غشاهای RO نسبتاً گران هستند، در حین کار سیستم باید یک سیستم دوزدهی اضافه شود و بازدارنده‌های مقیاس اسمزمعکوس نیز باید به آب اضافه شوند تا رسوب یون‌های کلسیم و منیزیم و پوسته پوسته شدن سطح غشا را به تأخیر بیندازند.
ساخت پکیج تصفیه آب و فاضلاب صنعتی
ممبرین چطور آلوده می‌شود
ویژگی‌هایاصلی افزایش هدایت آب شیرین‌، کاهش تولید آب یا افزایش فشار کار است. با توجه به شرایط خاص‌، آلودگی به طور عمده از دو جنبه ناشی می‌شود. ابتدا کلوئیدها و میکروارگانیسم‌های موجود در آب اسمز معکوس. این آلاینده‌ها در سطح غشا گیر می‌کنند تا یک لایه آلودگی ایجاد کنند و آلودگی عمدتا در قسمت جلوی غشا distributed توزیع می‌شود. به منظور جلوگیری از رشد میکروارگانیسم‌ها در غشا membrane‌، روش اتخاذ شده توسط کارخانه ما کلرزنی واستریلیزاسیون است.abpaksazan.com. از آنجا که کلر باقیمانده در آب برای عناصر غشا مخرب است‌، پس از کلر و استریل‌، یک عامل کاهنده به لوله ورودی اسمز معکوس اضافه می‌شود تا واکنش را کنترل کند. کلر باقیمانده در آب نفوذ از 0 بیشتر نمی‌شود.
مواد استفاده در سرویس دستگاه
1میلی گرم در لیتر اگرچه بیشتر میکروارگانیسم‌ها‌، کلوئیدها‌، جامدات معلق‌، ذرات و سایر ناخالصی‌های موجود در آب خام در پیش تصفیه حذف می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که کیفیت آب مطابق با نیاز ورودی غشا membrane RO است‌، مقدار کمی کلوئید‌، میکروارگانیسم و سایر مواد هنوز در آب نفوذ باقی می‌مانند‌، عملیات طولانی مدت قطعاً بر اثر نمک زدایی اسمز معکوس تأثیر می‌گذارد. دوم‌، مواد رسوبی که ممکن است در طی عملیات اسمز معکوس تولید شوند. نمک رسوب شده در عنصر غشا عمدتا توسط نمک کلسیم‌، نمک منیزیم و یون آهن آلوده می‌شود.abpaksazan.com. از آنجا که کارخانه ما از غشای کامپوزیت استفاده می‌کند‌، از مهار کننده‌های مقیاس برای جلوگیری از رسوب در طول کارروزانه استفاده می‌شود.
برای مطالب مرتبط اینجا کلیک کنید.
شنبه بیستم 10 1399

jwtdi Hf wkujd | تصفیه آب صنعتی

تجهیزات تولید شده شامل

تصفیه آب صنعتی 2021 در سال 1399 آب شیرین کن (جدید) ویژه به روز رسانی شده فیلتر شنی، آب پاکسازان تولید کننده تصفیه آب صنعتی و آب صنعتی تصفیه شده حرفه ای تجهیزات تصفیه آب است.تجهیزات فوق فیلتراسیون سرویس تصفیه ، تجهیزات اسمز معکوس ، تجهیزات فوق العاده خالص EDI تجهیزات ، تجهیزات آب نرم ، تجهیزات تصفیه فاضلاب ، تجهیزات شیرین سازی آب دریا ، مخلوط تجهیزات تختخوابی ، تجهیزات آب شیرین کن صنعتی سرویس تصفیه تمرکز تصفیه آب صنعتی پاکسازازن و جداسازی ، تجهیزات پر کردن ، تجهیزات استفاده مجدد از آب ، تجهیزات تصفیه فاضلاب و غیره با توجه به نیازهای مختلف مشتریان می‌تواند سفارشی شود.


تجهیزات اسمز معکوس

تجهیزات اسمز معکوس تولید شده توسط abpaksazan دارای مزایای زیر است: 1. غشاm اسمز معکوس وارد شده ، با نرخ شیرین سازی بالا ، عمر طولانی و هزینه عملیاتی کم ، تصویب شده است. 2. سیستم قبل از خودکار تصویب شده است برای انجام عملیات بدون سرنشین. 3. پمپ تقویت کننده وارداتی ، راندمان بالا ، سر و صدای کم ، پایدار و قابل اعتماد ؛ 4. نظارت و کنترل آنلاین کیفیت آب ، نظارت بر زمان واقعی تغییرات کیفیت آب شیرین کن صنعتی سرویس تصفیه ، برای اطمینان از رسیدن پاکسازازن کیفیت آب به حد استاندارد تصفیه آب صنعتی ؛ 5. برنامه کنترل الکتریکی کاملاً اتوماتیک ، عملکرد صفحه لمسی اختیاری ، آسان برای استفاده ؛ 6. طراحی فردی متناسب با کیفیت آب محلی برای پاسخگویی به نیازهای خاص


محدوده کاربرد تجهیزات تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس تولید شده توسط تصفیه آب :

صنعت برق: آب آرایش دیگ بخار ، منبع آب پاکسازان آب خنک کننده ، آب تهویه ، آب معدنی ، نرم شدن آب دیگ بخار و غیره سرویس تصفیه ؛ صنعت الکترونیک: آب فوق العاده خالص برای صنعت سرویس تصفیه ، آب برای تمیز کردن مدارهای مجتمع ، آب برای فرمولاسیون ، متالورژی ، صنعت مس ، اپتیک ، مدارهای مجتمع ، ویفر سیلیکون ، لوله‌های نمایشگر و سایر اجزای الکترونیکی شستشو ، و غیره ، آب تغذیه دیگ بخار برای صنایع برق و انرژی حرارتی ؛ صنایع غذایی: آب فرمول ، آب تولید ، آب آشامیدنی آب شیرین کن صنعتی تصفیه شده ، نوشیدنی ، آبجو ، مشروبات الکلی و غیره آب ، آب دریا ، نمک زدایی آب شور و غیره ؛ 4. صنعت داروسازی: آب فرآوری آب پاک ، آب آماده سازی ، آب شستشو ، آب تزریق ، تزریق ، تزریق ، قرص ، محصولات بیوشیمیایی ، تجهیزات آب استریل ؛

کاربردتصفیه آب صنعتی

صنعت نوشیدنی: آب فرمول ، آب تولید ، آب شستشو ؛ صنایع شیمیایی: تولید آب تصفیه آب صنعتی و تصفیه فاضلاب ؛ مهندسی آب آشامیدنی: آماده سازی فوق العاده خالص آب ، تصفیه آب آشامیدنی ؛ صنعت پتروشیمی: تصفیه پیشرفته آب تزریق میدان نفتی ، آب در گردش ، فاضلاب پتروشیمی و فاضلاب ؛ نمک زدایی آب دریا آب شیرین کن صنعتی: آب برای تولید و زندگی در مناطق جزیره ای ، مناطق کم آب ساحلی ، کشتی‌ها ، میادین نفتی آب دریا و غیره ؛ زمینه حفاظت از محیط زیست: بازیابی فلزات گرانبها و آب در آبکاری آبکاری با آبکاری برای رسیدن به انتشار صفر یا ریز. برند آب پاکسازان سرویس تصفیه

فناوری اسمز معکوس (RO)

فناوری اسمز معکوس (RO) یک فناوری است که از جداسازی غشا استفاده می‌کند که دارای ویژگی‌های حفاظت از محیط زیست ، سازگاری قوی و میزان بالای رد نمک است. توسعه آن از اوایل دهه 1980 در چین آغاز شد و در سال‌های اخیر در صنایع تصفیه آب در صنایعی مانند فولاد و برق به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است. فناوری اسمز معکوس غشاm اسمز معکوس و اصل فنی غشای اسمز معکوس غشایی است که از مواد پلیمری با خواص نیمه تراوا انتخابی ساخته شده است.

غشای اسمز معکوس

غشای اسمز معکوس که برای تصفیه آب استفاده می‌شود می‌تواند به مولکول‌های آب اجازه دهد از غشا عبور کنند ، اما یون‌ها و مولکول‌های آلی موجود در آب نمی‌توانند. اصل نمک زدایی اسمز معکوس این است که تحت تأثیر فشار آب ، مولکول‌های آب بر فشار اسمزی در دو طرف غشا os اسمز معکوس غلبه می‌کنند و از طریق غشا به طرف دیگر غشا pass منتقل می‌شوند (سمت آب شیرین) ؛ در حالی که نمک ، مولکول‌های آلی و سایر ناخالصی‌های موجود در آب توسط غشا رهگیر می‌شود و برای رسیدن به هدف تصفیه آب روی غشا می‌ماند. فناوری اسمز معکوس در اصل یک فناوری تصفیه جریان متقابل است.

فناوری اسمز معکوس

مایع فیلتر شده از طریق غشای اسمز معکوس به صورت جانبی عبور می‌کند و بخشی از آب خام تحت فشار خارجی از این غشا عبور می‌کند تا آب محصول تشکیل شود ، اما به آب محصول تبدیل نمی‌شود. و نمک همچنان از سطح غشا os اسمز معکوس جریان می‌یابد و به تدریج آب غلیظی را برای تخلیه تشکیل می‌دهد.همچنین این فرآیند می‌تواند مواد معلق رهگیری را بشوید و از رسوب مواد جامد تحت فناوری تصفیه عمودی جلوگیری کند.

انواع غشاهای اسمز معکوس

انواع غشاهای اسمز معکوس و مشخصات ماژول‌های غشای رول با توجه به مواد ، دو نوع غشای اسمز معکوس برای تصفیه آب وجود دارد: یکی غشا cell استات سلولز ، که اولین غشای اسمز معکوس است که در زمینه تصفیه آب استفاده می‌شود. دیگری غشای کامپوزیتی است که از مواد پلی آمید ساخته شده است. غشای اسمز معکوس که در بسیاری از کارخانه‌های چین استفاده می‌شود غشای کامپوزیتی پلی آمید ضد آلودگی است. این غشا compos کامپوزیت با بیش از دو ماده ساخته شده و بسیار نازک است.

غشا compos (کامپوزیت)

لایه متراکم با یک لایه پشتیبانی متخلخل ضخیم تر ترکیب می‌شود ، لایه پشتیبانی متخلخل نقش افزایش مقاومت مکانیکی را دارد و لایه متراکم نقش نمک زدایی را بازی می‌کند. فرم غشا غشایی ترکیبی از نوع رول است. در مقایسه با عناصر غشای صفحه تخت ، نوع لوله و الیاف توخالی ، ویژگی‌های عنصر غشایی نوع رول عبارتند از: کانال جریان آب از شکاف مش تشکیل شده است و در حین جریان آب جدا می‌شود. شبکه‌ها به طور مکرر برش داده شده و جمع می‌شوند تا در امواج به جلو حرکت کنند ، که این باعث تلاطم جریان آب می‌شود و قطبش غلظت را کاهش می‌دهد. waterآب در یک لایه نازک در امتداد سطح غشا جریان می‌یابد.

ممبرین (membrane)

این طرح جریان لایه نازک باعث افزایش تراکم بسته بندی غشا می‌شود. همچنین کاهش ضخامت لایه راکد سطح غشا مفید است و همچنین برای کاهش قطبش غلظت نیز مفید است. تراکم بسته بندی غشا membrane نسبتاً زیاد است ، بعد از ماژول غشای الیاف توخالی ؛؛ در مقایسه با الیاف توخالی و ساختار صفحه و قاب ، حجم عنصر غشایی دارای مزایای آشکاری در توانایی ضد آلودگی کانال آبرسانی ، فضای مورد نیاز تجهیزات ، سرمایه گذاری و هزینه‌های عملیاتی است.

کاربرد عملی سیستم اسمز معکوس

کاربرد عملی سیستم اسمز معکوس در تصفیه آب صنعتی جریان فرآیند سیستم تصفیه آب ، آب خام tank مخزن آب خام filter فیلتر خود تمیزکننده device دستگاه اولترافیلتراسیون tank مخزن آب تمیز filter فیلتر امنیتی device دستگاه اسمز معکوس device دستگاه حذف کربن tank مخزن آب حذف کربن exchan مبدل کاتیونی exchan مبدل یونی مخلوط water آب مین زدایی شده است جعبه furn کوره ماشین یا کارخانه شیمیایی.

دستگاه اسمز معکوس

دستگاه اسمز معکوس از ماژول‌های غشایی ، پمپ‌های فشار بالا و ابزارهای مربوطه ، شیرآلات و اتصالات لوله تشکیل شده است. یک فیلتر امنیتی در مقابل پمپ فشار قوی وجود دارد. فیلتر امنیتی به یک عنصر فیلتر با اندازه منافذ فیلتر 5μm مجهز شده است. این عناصر فیلتر هر ذره کلوئیدی بزرگتر از 5μm را فیلتر می‌کند و از غشای پایین دستی RO محافظت می‌کند. در غیر این صورت ، سطح غشای RO بسیار آسان است. مسدود کردن لوله‌های دوز گیرنده کاهش دهنده و مقیاس دار به لوله ورودی آب متصل هستند علاوه بر این ، لوله ورودی آب به یک درگاه نمونه گیری برای اندازه گیری مقدار SDI ورودی آب مجهز شده است.

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید.

دسته ها :
سه شنبه شانزدهم 10 1399
X