صفحه ها
دسته
برترین وب سایت‌ها
اخبار جدید و داغ
مطالب مرتبط تصفیه آب و فاضلاب
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 8824
تعداد نوشته ها : 0
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب

فیلتر‌های تصفیه آب صنعتی | 0 تا 100 فیلر آب شیرین کن

یکی از مهم ترین فیلتر‌های موجود در سیستم تصفیه آب صنعتی فیلتر شنی است، از فیلتر شنی جهت حذف گل و لای، ذرات معلق جامد موجود در آب استفاده می‌شود.
و قادر به حذف ذرات بزرگتر از ۳۰ الی ۵۰ میکرون را دارند که موجب شفاف سازی و زلالی آب می‌شود.
فیلترهای شنی از نظر جنس به دو دسته فلزی و اف آر پی (frp) تقسیم می‌شوند.
فیلتر‌های مورد استفاده در دستگاه تصفیه آب صنعتی عبارتند:
 • از فیلتر شنی (سند فیلتر)
 • فیلتر کربن
 • فیلتر کارتریج
 • فیلتر ممبران
این فیلتر‌ها بسته به ظرفیت و نوع دستگاه متفاوت طراحی می‌شوند.
از مزایای فیلترهای شنی می‌توان:
 • سرعت بالا در امر فیلتراسیون
 • فضای کم
 • هزینه نگهداری پایین
 • راحتی در امر سرویس
نحوه عمل کرده فیلترهای شنی به این صورت است که آب تصفیه نشده (آب خام) از بالای فیلتر وارد می‌شود و به آرامی از بستر فیلتر عبور می‌کند ذرات معلق در لابلای منافذ سیلیس گیر می‌کند و آب را زلال می‌سازند شایان ذکر است که فیلتر شنی قادر به حذف املاح محلول در آب نیست و تنها قادر به حذف مواد جامد معلق مانند جلبک‌ها، شن، ماسه و گل و لای موجود در آب است.
درون فیلتر شنی از سنگ‌هایی به نام سلیس استفاده می‌شود که این سلیس‌ها دارای سایز و مش بندی خاصی هستند.
از جمله اجزای تشکیل دهنده فیلتر‌های شنی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
بدنه اصلی فیلتر شنی
شیر‌های ورودی و خروجی
نازل‌های فیلتر شنی
فلنج‌های ورودی و خروجی
مقایسه فیلترهای شنی فلزی و اف آر پی (frp) می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
فیلتر شنی فلزی ازجنس فلز بوده و فیلتر اف آر پی از جنس فایبرگلاس و شیشه می‌باشد.فیلتر شنی آب پاکسازان. قدرت فیلتراسیون، مقاومت در برابر گرما، مقاومت در برابر فشار آبدهی صافی شنی، مقاومت در برابر شکستگی، سهولت در تعمیر و سهولت در تعویض مواد فیلترهای فلزی بسیار بالاتر از فیلترهای اف آر پی (frp) هستند از نظر پوسیدگی فیلتر‌های اف آر پی (frp) دارای مقاومت بیشتری نسبت به فیلترهای شنی فلزی می‌باشد.
عمل سرویس و شست و شو فیلتر‌های شنی که به آن بکواش هم گفته می‌شود بسیار آسان و راحت است.
جهت تشخیص زمان بکواش می‌توان از یکی از روش‌های زیر استفاده کرد :
*اختلاف فشار در ورودی و خروجی فیلترهای شنی، اگر اختلاف فشار از 20 psiبیشتر شود نشان دهنده مسدود بودن فیلتر شنی می‌باشد و فیلتر نیاز به سرویس دارد.
*افت دبی یکی دیگر از علائم شستشوی فیلتر می‌باشد که با مانیتورینگ میزان دبی آب می‌توان متوجه آن شد.
*کاهش وضوح آب خروجی از فیلتر یعنی اگر شفافیت آب خروجی کاهش یابد زمان سرویس فیلتر شنی را به ما نشان می‌دهد.
یکی دیگر از فیلتر‌ها در فیلتراسیون دستگاه تصفیه آب صنعتی فیلتر کربن نام دارد. آب خروجی از فیلتر شنی وارد فیلتر کربن می‌شود فیلتر کربن از نظر ساختار فیزیکی و ظاهری شباهت زیادی به فیلتر شنی دارد با این تفاوت که درون فیلتر کربنی از کربن اکتیو یا همان کربن فعال استفاده می‌شود.
فیلتر کربن مانند فیلتر شنی از نظر نوع جنس و متریال به دو دسته فلزی و اف آر پی تقسیم می‌شود.
وظیفه فیلتر کربن:
 • حذف رنگ
 • حذف بو
 • حذف مواد آلی
 • حذف کلر آزاد موجود در آب می‌باشد.
مهمترین وظیفه فیلتر کربن حذف کلر است زیرا کلر موجود در آب موجب وارد کردن خسارت زیاد و غیر قابل جبران به فیلتر اصلی(ممبرین) دستگاه تصفیه آب صنعتی می‌شود.
مکانیزم و عملکرد فیلتر کربن مانند فیلتر شنی می‌باشد. آب از بالا وارد فیلتر کربن شده با عبور آب از کربن اکتیو و حذف موارد نام برده علل خصوص کربن از انتهای فیلتر خارج می‌شود.
فیلترهای شنی اتوماتیک:
در صافی‌های فلزی و اف آر پی (frp) می‌‌توان از شیرهای برقی به جای شیر‌های دستی استفاده کرد و این عمل باعث می‌شود که انجام عمل سرویس در فیلترهای شنی و فیلترهای کربنی نیاز به اپراتور نداشته باشد و با نظم و دقت بیشتری انجام شود. همچنین می‌توان از شیرهای پنوماتیک استفاده نمود.
انواع کاربرد فیلتر کربن در صنایع نظیر:
 • تصفیه آب و فاضلاب
 • صنایع غذایی و لبنی
 • صنایع رنگرزی و شیمیایی
 • استخرهای شنا تفریحی و آکواریوم‌ها
 • تصفیه آب خانگی و صنعتی
دیگر فیلتراسیون دستگاه تصفیه آب صنعتی فیلتر کارتریج یا فیلتر‌های میکرونی نام دارد.
از جمله انواع فیلتر‌های کارتریج بسته به ظرفیت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
فیلتر جامبو
فیلتر بیگ وان
هوزینگ کارتیج که خود دارای انواع و اقسام کوناکونی به جهت جنس متریال و ظرفیت آنها هستند.
بعد از خروج آب از فیلتر کربن سپس وارد فیلتر کارتریج می‌شود. این فیلتر میکرونی از جنس پلی پروپیلن به عنوان یکی از پر کاربردترین و پرمصرف ترین فیلترهای دستگاه تصفیه آب صنعتی می‌باشد.
این دسته از فیلترها دارای تنوع زیادی از لحاظ جنس، سایز، اندازه و همینطور تراکم برخوردار می‌باشند.
از لحاظ جنس به دو دسته نخی و ppتقسیم می‌شوند.فیلتر‌های نخی قابل شستشو ولی فیلترهای pp یک بار مصرف می‌باشد.
از نظر سایز دارای ابعاد مختلفی مانند ۱۰ اینچ ۲۰ اینچ ۳۰ اینچ ۴۰ اینچ ارتفاع و همینطور دارای قطر‌های 2.5 اینچ و 4.5 اینچ می‌باشند.
از لحاظ تراکم این فیلتر‌ها به دو دسته 2 میکرون 5 میکرون 10 میکرون و 20 میکرون تقسیم می‌شوند.
به منظور حذف گل ولای و سایر رسوبات تا سطح اندازه دانه میکرونی می‌توان از فرایند فیلتراسیون میکرونی یا همان فیلترهای کارتریج استفاده نمود با توجه به تراکم بالای الیاف فیلترها ذرات در سطح خارجی باقی می‌مانند و آب همراه با ذرات کمتر از ۵ میکرون عبور کرده و وارد فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب صنعتی ممبرین می‌شود.
تصفیه آب صنعتی یکی از مهم‌ترین فیلتر سیستم تصفیه آب صنعتی فیلتر ممبرین نام دارد. به ممبرین، غشای نیمه تراوا یا ممبران نیز گفته می‌شود. آب پس از خروج از فیلتر کارتریج و بعد از گذشت از پمپ فشار قوی یا همان پمپ طبقاتی آب به پرشر وسل که دارای شکل ظاهری استوانی شکل که محفظه فیلتر ممبران است وارد می‌شود.آب پاکسازان. ممبرین دستگاه تصفیه آب صنعتی یا همان سیستم اسمزمعکوس که به انحصار ROگفته می‌شود فیلتری است متشکل از لایه‌های ورقه‌ای که دور یک لوله دارای متخلخل به اسم نافی پیچیده شده‌اند. فیلتر ممبرین صنعتی جنس کامپوزیتی دارد که توسط یک غشا نازک پوشیده شده است.
این لایه‌ها متشکل از سه لایه می‌باشند:
۱- یک لایه تنیده شده از جنس پلی استر
۲- یک لایه از پلی سولفون بسیار ریز متخلخل
۳ - یک لایه حصاری بسیار نازک از جنس پلی آمید.
ممبرین های صنعتی از نظر سایز به دو دسته تقسیم می‌شوند:
*ممبرین 4 اینچ
*ممبرین 8 اینچ
فیلترهای ممبرین صنعتی از نظر نوع آب ورودی دارای اقسام گوناگونی هستند نظیر:
۱- فیلتر ممبرین دریایی: ازین ممبرین‌ها در دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی دریایی استفاده می‌شود
۲ -فیلتر ممبرین لب شور: از این فیلتر‌ها جهت دستگاه‌های تصفیه آب برای آب‌های شهری چاه‌ها و رود خانه‌ها استفاده می‌شود بیشترین استفاده از ممبرین‌ها متعلق به همین نوع ممبرین می‌باشد.
فیلتر ممبرین، از این جهت دارای اهمیت بسیار در سیستم تصفیه آب صنعتی می‌باشد زیرا عمل اصلی شیرینی سازی را انجام می‌دهد یا به عبارتی دیگر کاهش تی دی اس (TDS) موجود در آب را برعهده دارد. از جمله برندهای نعروف موجود در بازار می‌توان فیلمتک، ونترون ،هیدرونانیک، تورای، سی اس ام(CSM) را نام برد. برای سرویس فیلتر ممبرین که به آن سی آی پی (CIP) نیز گفته می‌شود باید توسط تکنسین‌های متخصص انجام شود که تکنسین‌های خبره شرکت آب‌پاکسازان همراه با تجهیزات کامل با حضور خود در محل، سرویس کامل دستگاه تصفیه آب صنعتی را انجام می‌دهند.
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید
دسته ها : فیلتراسیون
شنبه سیزدهم 10 1399

سرویس تصفیه آب صنعتی خود را از 0 تا 100 به ما بسپارید:

سرویس تصفیه آب صنعتی با هدف و تمرکز اداره خدمات آب پاکسازان ارائه خدمات پشتیبانی بر اساس رضایت مشتری است. در واقع ، خدمات پس از فروش واقعی سیستم تصفیه آب باید دارای مزایای فوق باشد. نگهداری دستگاه تصفیه آب صنعتی بخش خدمات آب-پاکازان در حال تهیه ، نگهداری و تعمیر اندازه های مختلف RO ، UF ، MF ، NF و سایر سیستم های تصفیه آب و همچنین انواع شیرین سازی دریایی ، کشاورزی ، صنعتی ، دام و طیور ، دارو و آب آشامیدنی است.

خدمات تصفیه آب صنعتی یکی از مهمترین نگرانی های مشتری در مورد دستگاه های تصفیهآب صنعتی ، خدمات پس از فروش پس از ارائه محصول است. جالب اینجاست که سیستم تصفیه آب در هر واحد بسیار مهم است. عملکرد ماژول خدمات بخش خدمات و خدمات پس از فروش این شرکت بر اساس رضایت مشتری است و با ارائه خدمات فنی جدید که بتواند نیازها و علایق خریداران و کاربران را برآورده کند ، نیازهای مشتری را برآورده می کند.
سرویس تصفیه آب صنعتی
در برخی موارد ،سیستم های اسمز معکوس برای مکان های خاص و وظایف خاص مانند بیمارستان ها ،بخش های دیالیز بیمارستان ، آزمایشگاه ها ، سیستم عامل های روغن (برای تأمین آب آشامیدنی و غیره) ، تصفیه آب مرغ ، کشاورزی ، تصفیه آب آزمایشگاهیو و غیره ارائه خدمات به این بخش ها از اولویت های اصلی و بسیار مهم تلقی می شود ، از این رو ارتباط تنگاتنگی با زندگی انسانی و بیولوژیکی دارند. بنابراین ، ارائه خدمات 24/7 بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد. خدمات تصفیه آب در محل همانطور که گفتیم ، برای بسیاری از سازمان ها ، همیشه نیاز به ارائه خدمات وجود دارد. بنابراین سرعت ارائه چنین خدماتی نیزبسیار مهم است. به منظور تسریع در ارائه خدمات تصفیه آب صنعتی ، شرکت آب پاکسازان تعداد زیادی واحد تجهیزات و کلیه امکانات و تجهیزات را جهت تسریع این تجارت فراهم نمود.

مزایای واحد خدمات آب پاک سازان را می توان به شرح زیر ذکر کرد:

تکنسین تصفیه آب صنعتی در انتخاب و انتصاب این افراد در بخش خدمات شرکت ، این افراد باید دارای تفکر و هوش فنی بالایی باشند و از قطعات و تجهیزات شناخت کافی داشته باشند. اکنون ، از طریق آموزش ، اصول نگهداری و خرابی سیستم ، یک نفر به مجموعه منتقل می شود و اجازه کار به عنوان یک متخصص را می دهد. میانگین زمان فعالیت کارشناسان و تکنسین های کارکنان خدمات شرکت 7 سال است. در عین حال ، این شرکت تعداد زیادی آموزش و دوره را به آنها ارائه می دهد.abpaksazan.com
سرویس تصفیه آب خرابی دستگاه های تصفیه آب صنعتی معمولاً به دلیل طراحی نامناسب ، عدم نگهداری ، عدم تزریق مواد شیمیایی ، عدم توانایی در انجام تعمیر و نگهداری منظم ، تعویض سیستم و ... ایجاد می شود. لازم به ذکر است که سیستم اسمز معکوس یکی از پیشرفته ترین سیستم ها در این سیستم است. جهان یک متخصص پاسخگو و با تجربه برای صاحبان RO و کاربران بسیار مهم است. اهمیت سیستم اسمز معکوس در مجتمع ها و مکان هایی که دستگاه های تصفیه آب صنعتی نصب می شوند ، اهمیت سیستم های اسمز معکوس کاملاً مشخص است.
سرویس آب شیرین کن صنعتی
مسائل مربوط به خدمات تصفیه آب یکی از بزرگترین نگرانی ها و مشکلات مالکان و گردانندگان سیستم RO تأمین قطعات یدکی اصلی است. متأسفانه ، به دلیل تحریم ها و مشکلات ملی ، تهیه اصل آن دشوار شده است. متأسفانه در این صنعت و بازار ایران تهیه مواد تقلبی (تقلبی) و غیر اصلی و حتی نمایش نادرست مواد سفارش داده شده امری عادی شده است. این به دلیل حاشیه سود بهتر و بیشتر و کمبود بی قاعده مواد اصلی است. بنابراین آب پاک سازان وارد کننده قطعات اصلی و مهم دستگاه های تصفیه آب است. استفاده از قطعات غیر اصلی و تقلبی ممکن است هزینه نگهداری تجهیزات RO شما را تا 3 برابر افزایش دهد.

هزینهتصفیه آب صنعتی سیاست ما بر اساس رضایت مشتری است ، بنابراین ما همیشه سعیکرده ایم تمام خدمات را با قیمت های مناسب و مناسب ارائه دهیم. کلیه هزینههای دریافتی تحت نظارت مستقیم مدیریت واحد خدمات است و قبل از اتمام کار دامنه قیمت توسط شما تعیین می شود. تحویل شیرین کننده صنعتی همانطور که قبلا ذکر شد ، بخش خدمات ما بر اساس رضایت مشتری است. بنابراین ، این شرکت از طریق گارانتی و آزمایش به مشتریان خدمات ارائه می دهد. علاوه بر این ، آموزش کاربران و دارندگان سیستم های اسمز معکوس یکی از اصول کسب و کار است واز اهمیت بیشتری برخوردار شده است.
مراحل نمک زدایی صنعتی بخش خدمات آب پاکسازان سفارشات را ثبت می کند ، از مشتریان خدمات ارائه می دهد و نیروها را اعزام می کند.
سرویس تصفیه آب
مراحل زیر برای انجام خدمات ارائه شده است:
درخواست خدمات پاکسازی ارسال کنید اولین قدم این است که کاربران و دارندگان سیستم RO می توانند با تماس با تلفن شرکت یا پر کردن این فرم (یعنی فرم درخواست خدمات) درخواست خود را بصورت آنلاین ثبت کنند.
ارسال درخواست شرکت در مرحله دوم ، کارشناسان واجد شرایط پس از تماس مشتری یا ثبت نام برای خدمات در واحد خدمات آب پاک سازان ، با توجه به نوع تجهیزات ، محل تجهیزات ، نوع خرابی تجهیزات و ظرفیت تجهیزات با تکنسین ها تماس خواهند گرفت.
لازم به ذکر است که هنگام اعزام یک متخصص ذی صلاح ، تمام تجهیزات مربوط به تجهیزات با واحد فرستنده استفاده می شود ، که بلافاصله مشکل را برطرف می کند ، در نتیجه هزینه ها کاهش می یابد و کار سریع می شود.
ترتیب نگهداری فیلتر بعد از اینکه درخواست شما توسط شرکت ثبت و تأیید شد ، مرحله سوم این است که کارشناسان مربوطه برای برنامه ریزی و هماهنگی های لازم با شما تماس می گیرند. معمولاً این کار برای تعیین زمان مناسب برای شرکت کارشناسان انجام می شود.
ثبت نام خدمات تمیز کردن پس از پایان کار و تعمیر دستگاه ، کارشناس مسئول فرم کامل شرح وظایف را پر می کند. این جدول شامل اطلاعات مشتری ، آدرس و محل قرارگیری تجهیزات ، قطعات مورد استفاده ، قطعات مورد نیاز در آینده ، پارامترهای اصلی تجهیزات قبل از استفاده و پارامترهای اصلی تجهیزات پس از استفاده است.
این مدل توسط مالک و مجری دستگاه تصفیه آب صنعتی تأیید شده است. این الگو به مشتریان این امکان را می دهد تا قطعات تعویض در دستگاه تصفیه آب صنعتی خود و شرایط قبل و بعد از تعمیرات را درک کنند.
دوشنبه هشتم 10 1399
X