صفحه ها
دسته
برترین وب سایت‌ها
اخبار جدید و داغ
مطالب مرتبط تصفیه آب و فاضلاب
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 8830
تعداد نوشته ها : 0
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب

تصفیه آب صنعتی به روش اسمز معکوس و نحوه عملکرد آن :

تصفیه آب صنعتی به روش اسمز معکوس یا همان reverse osmosis (ro)  یکی از مقرون به صرفه ترین روش‌ در میان چندین روش شیرین سازی آب است که شرکت آب پاکسازان به عنوان بزرگترین طراح و تولید کننده دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی، فیلترهای شنی وانواع پکیج‌های تصفیه آب ساختمانی ،چربی گیر و تصفیه فاضلاب درجنوب کشور مشغول به فعالیت می‌باشد .جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما به سایت abpaksazan.com مراجعه نمایید.
دامنه کاربرد
  تهیه آب فضایی ، آب تصفیه شده ، آب مقطر و غیره ؛ تولید شراب و تخریب آب ؛ پیش آماده سازی آب برای داروسازی ، الکترونیک و سایر صنایع ؛ غلظت ، جداسازی ، تصفیه و توزیع آب فرآیندهای شیمیایی ؛ مینزدایی و نرم شدن آب خوراک دیگ بخار ؛ آب دریا ، تلخ نمک زدایی آب نمک ؛ تصفیه آب و فاضلاب در صنایع تولید کاغذ ، آبکاری ، چاپ و رنگرزی. به عنوان یک فناوری بهره برداریواحد جداسازی مایعات جدید و با بازده بالا ، فناوری جداسازی غشایی کهتوسطغشاهای جداسازی پلیمری ارائه شده است ، در 30 سال گذشته به پیشرفت سریع چشمگیری دست یافته است و به طور گسترده ای در زمینه های مختلف اقتصاد ملی مورد استفاده قرار گرفته است.


دستورالعمل های عملیاتی:
برایجلوگیری از آسیب احتمالی غشا ، از ایجاد فشار ناگهانی یا تغییرات جریان متقابل بر روی عناصر مارپیچ در هنگام راه اندازی ، خاموش شدن ، تمیز کردن یا توالی های دیگر خودداری کنید. در هنگام راه اندازی ، تغییر تدریجی از حالت سکون به حالت عملیاتی به شرح زیر توصیه می شود: فشار خوراک باید به تدریج در یک بازه زمانی 30-60 ثانیه ای افزایش یابد. سرعت جریان متقاطع در نقطه کار تنظیم شده باید به تدریج و طی 15-20 ثانیه حاصل شود. نفوذ بدست آمده از ساعت اول عمل باید دور ریخته شود.
راه اندازی مناسب سیستم های تصفیه آب با اسمز معکوس برای آماده سازی غشاها برایسرویس دهی و جلوگیری از آسیب غشای ناشی از تغذیه بیش از حد یا شوک هیدرولیکی ضروری است. پیروی از توالی راه اندازی مناسب همچنین به شما اطمینان می دهد که پارامترهای عملکرد سیستم با مشخصات طراحی مطابقت دارند تا اهداف کیفیت و بهره وری آب سیستم قابل دستیابی باشد. قبل از شروع مراحل راه اندازی سیستم ، قبل از غشا ، بارگیری عناصر غشا membrane ، کالیبراسیونابزار و سایر بررسی های سیستم باید انجام شود. برای اطلاعات بیشتر لطفاً به ادبیات اطلاعات برنامه با عنوان "ترتیب شروع" (فرم شماره 609-02077) مراجعه کنید.
اطلاعات کلی:
بعداز خیس شدن اولیه ، عناصر را همیشه مرطوب نگه دارید. اگر محدودیت ها و دستورالعمل های ارائه شده در این بولتن به شدت رعایت نشود ، ضمانت محدود باطل است. برای جلوگیری از رشد بیولوژیکی در هنگام خاموش شدن طولانی مدت سیستم ، توصیه می شود که عناصر غشا در یک محلول نگهدارنده غوطه ور شوند. مشتری کاملاً مسئول تأثیرات مواد شیمیایی و روان کننده های ناسازگار بر رویعناصر است. حداکثر افت فشار در کل مخزن تحت فشار (محفظه) 50 psi (3.4 bar)است. در هر زمان از فشار استاتیک طرف نفوذ در کنار فشار خودداری کنید.

توجه:استفاده از این محصول به خودی خود تضمین کننده حذف کیست و عوامل بیماری زااز آب نیست. کاهش کیست و پاتوژن موثر به طراحی کامل سیستم و عملکرد و نگهداری سیستم بستگی دارد. توجه: هیچ گونه حق آزادی حق ثبت اختراع متعلق بهفروشنده یا دیگران قابل استنباط نیست. از آنجا که شرایط استفاده و قوانین قابل اجرا ممکن است از یک مکان به مکان دیگر متفاوت باشد و ممکن است با گذشت زمان تغییر کند ، مشتری مسئولیت تعیین مناسب بودن محصولات و اطلاعات موجود در این سند را برای استفاده مشتری و همچنین اطمینان از مطابقت با محلکار و شیوه های دفع مشتری را بر عهده دارد. قوانین قابل اجرا و سایر مصوبات دولتی. فروشنده هیچ گونه تعهدی یا مسئولیتی را در قبال اطلاعات موجود در این سند به عهده نمی گیرد. هیچ ضمانتی داده نمی شود. کلیه ضمانت های قابل تحمل در مورد قابلیت تحمل یا تناسب برای یک هدف خاص به طور صریح منتفی است.

غشایی که برای ماده ای که از آن عبور می کند انتخابی باشدغشای نیمه تراوا نامیده می شود.به طور کلی غشایی که فقط می تواند از طریق حلال ها عبور کند اما از املاح نیست ، غشای نیمه تراوا ایده آل نامیده می شود. هنگامی که حجم یکسانی از محلول رقیق (مانند آب شیرین) و محلول غلیظ (مانند آب نمک) در دو طرف غشا semi نیمه تراوا قرار گیرد ، حلال موجود در محلول رقیق به طور طبیعی از غشا semi نیمه تراوا عبور می کند و خود به خود به طرف محلول غلیظ جریان می یابد. به این پدیده نفوذ گفته می شود. وقتی اسمز به تعادل رسید ، سطح مایع کنار محلول غلیظ با ارتفاع مشخصی از سطح مایع محلول رقیق بالاتر خواهد بود ، یعنی اختلاف فشار ایجاد می شود و این اختلاف فشار همان فشار اسمزی است. اندازه فشار اسمزی به خصوصیات ذاتی محلولبستگی دارد ، یعنی به نوع ، غلظت و دمای محلول غلیظ مربوط می شود و هیچ ارتباطی با خصوصیات غشای نیمه تراوا ندارد. اگر فشار بیشتری از فشار اسمزی در کنار محلول غلیظ اعمال شود ، جهت جریان حلال مخالف جهت نفوذ اولیه خواهدبود و از محلول غلیظ به سمت محلول رقیق شروع به جریان می کند.به این فرآیند اسمز معکوس گفته می شود.


 

 اسمز معکوس یک حرکت معکوس اسمز است. این یک روش جداسازی است که با احتباس انتخابی یک غشا semi نیمه نفوذ پذیر تحت فشار ، ماده حل شده و حلال را در محلول جدا می کند و به طور گسترده ای در مایعات مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. تصفیه و غلظت ، متداول ترین نمونه کاربرد در فرآیند تصفیه آب ، استفاده از فناوری اسمز معکوس برای از بین بردن ناخالصی هایی مانند یون هایغیر آلی ، باکتری ها ، ویروس ها ، مواد آلی و کلوئیدهای موجود در آب خام برای بدست آوردن آب تصفیه شده با کیفیت بالا است.

 وضعیت کاربرد غشای اسمز معکوس
در میان فن آوری های مختلف جداسازی غشاها ، فناوری اسمز معکوس موفق ترین ، سریع ترین رشد و محبوب ترین یکی از فناوری های چند سال اخیر در چین است. تخمین زده می شود که از سال 1995 ، استفاده از غشاهای اسمز معکوس هر ساله به طور متوسط ​​20٪ افزایش یافته است ؛ طبق آمارهای محافظه کارانه ، بازار عرضه عناصر غشای اسمز معکوس صنعتی در سال 1999 6000 غشای 8 اینچی و 26000 غشای 4 اینچی بوده است. بازار در سال 2012 حتی قویتر بود و میزان غشاها سالبه سال به طور قابل توجهی افزایش می یافت. تخمین زده می شود که استفاده ازفناوری اسمز معکوس ارزش تولید سالانه بیش از 1 میلیارد یوان در صنعت تصفیهآب ایجاد کرده است. بزرگترین زمینه داخلی کاربرد غشای اسمز معکوس داخلی هنوز هم در مقیاس بزرگ آب دیگ بخار ، انواع مختلف آب خالص صنعتی ، اندازه بازار آب آشامیدنی دوم ، الکترونیک ، نیمه هادی ، دارویی ، پزشکی ، مواد غذایی ، نوشیدنی ، شراب ، مواد شیمیایی ، حفاظت از محیط زیست و سایر صنایع است این برنامه مقیاس خاصی را نیز تشکیل داده است.
 آخرین توسعه غشاهای اسمز معکوس
غشایفشار ضعیف دارای مزایای صرفه جویی در مصرف برق و کاهش سطح فشار قطعات مکانیکی مربوطه و در نتیجه کاهش در هزینه های مواد است. از سال 1999 ، نسبتکاربرد غشاهای فشار بسیار کم افزایش یافته است. این مورد در دستگاه های کوچک عمدتا با استفاده از غشاهای 4 اینچی استفاده می شود. برجسته ترین موارد ، استفاده از غشاهای فشار خیلی کم در تاسیسات در مقیاس بزرگ نیز روندافزایشی را نشان می دهد.در حال حاضر ، میزان آب تولیدی بزرگترین تاسیسات با استفاده از غشاهای فشار فوق العاده کم 650 تن در ساعت است. رسوب زدگی غشای کم رسوب بزرگترین خطر در کاربردهای اسمز معکوس است. در حال حاضر ، چندین غشای با آلودگی کم با عملکرد ضد آلودگی قوی ، عمر طولانی ، فرکانس تمیز کردن کم و تمیز کردن آسان ظاهر شده است.
غشاهای اسمز معکوس با بار مثبت در حال حاضر به طور گسترده ای از غشاهای کامپوزیتی فشار کم و فشار بسیار کم استفاده می شود. مواد همگی از پلی آمیدهای معطر هستند و سطح غشا negative منفی است. اکنون برخی از تولید کنندگان غشا have غشاهای کامپوزیتیبا فشار کم با بار مثبت تولید کرده اند. غشا، ، این نوع غشا currently در حال حاضر عمدتا در تهیه سیستم های آب با خلوص بالا با مقاومت بالا استفاده می شود. غشا charge بار مثبت ES10C تولید شده توسط شرکت نیتو دنکو ژاپن به آب با خلوص بالا با مقاومت 10-15 مگا اهم در سیستم اسمز معکوس سه مرحله ای صنعت نیمه رسانا رسیده است ؛ کل تولید نهایی آب سه کارخانه تولید شرکت الکترونیکی هیوندای کره 800 تن است سیستم اسمز معکوس سه مرحله ای ساعتی دارای مقاومت در برابر آب 8-9 مگا اهم است ؛ سیستم اسمز معکوس سه مرحله ای 170 تن در ساعت یک کارخانه نیمه هادی در شانگهای نیز دارای شاخص های فوق است. بعلاوه ، در سیستم اسمز معکوس دو مرحله ای با مقیاس 20-5 تن در ساعت در چندین کارخانه داروسازی داخلی ، مقاومت در برابر آب تولید اسمز معکوس 7/1 مگا اهم است.غشا یا اسمز معکوس مقاوم در برابر درجه حرارت بالا ، درجه مواد غذایی ، درجه بهداشتی غشای نفوذپذیر. علاوه بر این ، غشاهای مختلف اسمز معکوس با درجه غذایی یا بهداشتی با ساختارهای خاص عناصر غشایی نیز در چین شروع به استفادهکرده اند.

در تولیدات صنعتی ، غشاهای اسمز معکوس نوعی از اجزای تصفیه آب هستند که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. بسیاری از افراد نیز چنین سوالاتی را می پرسند. غشا os اسمز معکوس صنعتی چه مدت استفاده می شود؟چند بار باید غشای اسمز معکوس تعویض شود؟ در حقیقت ، هیچ پاسخ روشن و واحدی برای این سوال وجود ندارد ، اما این به کاربرد خاص آن بستگی دارد.


غشایاسمز معکوس GE در هنگام استفاده دچار خطا می شود اما اگر به موقع حل نشود ،به طور حتم عمر مفید آن کوتاهتر می شود.برخی از کاربران می گویند غشاهای اسمز معکوس GE غالباً در حین استفاده دچار خطا می شوند.علت چیست؟ برای اطمینان از بهبود به موقع عملکرد آن ، باید علت را به روشنی درک کرد.

1. تغییرات مکرر کیفیت آب باعث آلودگی غشا می شود

کیفیتآب آب اصلی همان کیفیت آب طراحی شده است که باعث افزایش بار پیش تصفیه می شود.از آنجا که آب نفوذ شده حاوی ناخالصی های بیشتری از جمله غیر آلی ، آلی، میکروارگانیسم ، گرانول و کلوئیدها است ، احتمال آلودگی غشا افزایش می یابد.

2. رسوب غشا ناشی از تمیز کردن نادرست و روش های نادرست تمیز کردن

درفرآیند استفاده ، علاوه بر تخریب طبیعی عملکرد غشا ، تمیز کردن نامناسب و روش های تمیز نادرست نیز از عوامل مهمی هستند که باعث آلودگی جدی غشا می شوند.

3. دارو به درستی تجویز نشده است

در استفاده از غشای پلی آمید کامپوزیت ، از آنجا که غشا poly پلی آمید مقاومت کمی در برابر کلرباقیمانده دارد ، استفاده از مواد ضد عفونی کننده مانند کلر به درستی اندازه گیری نشده و کاربر توجه کافی به جلوگیری از میکروارگانیسم ها ندارد ،که ممکن است به راحتی منجر به آلودگی میکروبی شود.

4. سایش سطح فیلم

عنصرغشا توسط ماده خارجی مسدود می شود یا سطح غشا ab ساییده می شود (مانند شن وماسه و غیره). در این حالت ، برای تشخیص اجزای موجود در سیستم ، یافتن عنصر آسیب دیده ، اصلاح پیش تصفیه و جایگزینی عنصر غشا باید از روش تشخیص استفاده شود.

غشای اسمز معکوس GE

طبیعی است که غشا os اسمز معکوس در حین استفاده آلوده شود. تا زمانی که علت واقعی آن مشخص شود ، مشکل واقعی را می توان به صورت علامتی برطرف کرد. نگهداری صحیح می تواند به طور موثری باعث افزایش طول عمر غشاm اسمز معکوس شود. بنابراین ، لازم است کاربر آن را به طور دقیق درک کند.

غشا os اسمز معکوس برای ایجاد ثبات در عملکرد فیلتراسیون آن ، باید مرتباً در طول استفاده طولانی مدت تمیز شود. در مقاله قبلی ، ما پدیده های آلودگی رایج و روش های درمانی مربوطه را معرفی کرده ایم. اپراتورها می دانند که چگونه غشاهای اسمز معکوس GE را قضاوت کنند. اینکه آیا باید تمیز شود ، اما من مراحل صحیح تمیز کردن غشاهای اسمز معکوس GE را نمی دانم.

1. برای پمپاژ آب محصول اسمز معکوس تمیز و بدون کلر از مخزن تمیز کننده (یا منبع آبمربوطه) به داخل مخزن تحت فشار قرار دهید و آن را برای چند دقیقه تخلیه کنید.

2. از آب محصول تمیز برای تهیه مایع تمیز کننده در مخزن تمیز کننده استفاده کنید.

3. مایع تمیز کننده را به مدت 1 ساعت یا یک زمان از پیش تعیین شده در مخزن تحت فشار قرار دهید.

4.پس از اتمام تمیز کردن ، جعبه تمیزکاری را تخلیه کرده و بشویید و سپس جعبهتمیز کردن را برای آبکشی بعدی با آب محصول تمیز پر کنید.

5- با استفاده از پمپ آب محصول تمیز و بدون کلر را از مخزن تمیز کننده (یا منبع آب مربوطه) به مخزن فشار وارد کنید و آن را برای چند دقیقه تخلیه کنید. 6. پس از شستشوی سیستم اسمز معکوس ، سیستم اسمز معکوس را با دریچه تخلیه آب محصول باز تا زمانی که آب محصول تمیز شود ، بدون کف یا مواد پاک کننده اجراکنید (معمولاً 15 تا 30 دقیقه).
غشاهای اسمز معکوس صنعتی عموماً بین زمان استفاده و محل استفاده و کیفیت آب رابطه بسیار نزدیک دارند. غشا os اسمز یا غشاm اسمز معکوس جایگزین می شود. اگر می خواهید در مورد دانش غشای اسمز معکوس بیشتر بدانید ، می توانید "خلاصه ای از مشکلات رایج سیستم غشا اسمز معکوس و راه حل ها [اخبار فنی و سریع]"

تصفیه آب صنعتی از آنجا که فناوری اسمز معکوس به سطح کاربرد صنعتی رسیده است ، به طور گسترده ای در نمک زدایی آب دریا ، تأمین آب و تصفیه فاضلاب شهری و همچنین پتروشیمی ، مهندسی برق ، مهندسی متالورژی ، صنایع شیمیایی سبک و سنگین ، صنایع الکترونیک ، صنایع دارویی ، صنایع غذایی و سایر زمینه ها در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است. تصفیه آب و آب شیرین کن به یکی از اصلی ترین فن آوری های فرآیندهای تصفیه آب در بسیاری از زمینه های مهم صنعتی تبدیل شده است. <br> در زمینه تصفیه فاضلاب ، اسمز معکوس به یک فرآیند معمول برای تصفیه منابع فاضلاب تبدیل شده است ، و امکان استفاده مجدد از فاضلاب با کیفیت بالا در محل را فراهم می کند. در مقایسه با سایر فن آوری های تصفیه آب ، فرآیند اسمز معکوس به طور موثری کیفیت آب را بهبود می بخشد ، مصرف انرژی را کاهش می دهد ، آلودگی را کاهش می دهد و سطح فناوری و سطح محصول صنایع مرتبط را بهبود می بخشد. <br> این مقاله به روند بازیافت اسمز معکوس فاضلاب آبکاری آبکاری فلزات سنگین در یک کارخانه بزرگ الکترونیک در شنژن متمرکز است. این مقاله به طور عمده در مورد نقایص فرآیند اسمز معکوس بحث کرده و راه حلهای مربوطه را پیشنهاد می کند. ابتدا باید برنامه کنترل خودکار دوباره بازنویسی شود ، به طوری که با توقف سیستم ، مناسب است که سیستم را به مدت 10 دقیقه با آب خام شستشو دهید. دوم ، تأثیر فیلترهای مکانیکی در حذف مواد آلی قابل توجه نیست. میانگین TOC پساب 5 میلی گرم در لیتر است. توصیه می شود پس از آن فرآیند اولترافیلتراسیون یا فیلتر کربن فعال اضافه کنید. سوم ، کیفیت عنصر فیلتر مورد استفاده در فیلتر امنیتی و آب بندی آن ضعیف است. می توان از عنصر فیلتر کاملاً دقیق BetaPure CUNO برای مرجع بعدی استفاده کرد. روش آب بندی فیلتر موجود فیلتر باید بهبود یابد. چهارم ، پمپ اندازه گیری دارویی در سیستم دوز شیمیایی باید بزرگتر و بهتر باشد و بازدارنده مقیاس ترجیحاً باید فسفات آلی یا اسید پلی اکریلیک باشد. پنجم ، مصرف زیاد انرژی پمپ فشار قوی در محل بر عمر آن تأثیر می گذارد. توصیه می شود از Grundfos CRN64-4 برای تأمین فشار غشای آب خوراک مناسب (13 12 12 بار) و کاهش مصرف انرژی سیستم استفاده کنید. ششم ، سیستم تمیز کردن شیمیایی ابتدا جریان تمیز کنندگی کمی دارد (30-40 متر مکعب در ساعت). ماده تمیز کننده اسید سیتریک اثر محدودی دارد ، بنابراین نمی تواند آلودگی های غشای اسمز معکوس را به طور کامل تمیز کند. جریان تمیز کردن توصیه شده حدود 70 متر مکعب در ساعت است. فشار تمیز کردن باید 3 ~ 5 بار باشد و ماده تمیز کننده باید همراه با اسید و قلیا استفاده شود. سرانجام ، بهتر است یک سیستم شستشوی آب خالص تنظیم کنید. وقتی سیستم خاموش شد ، سیستمرا با آب محصول به مدت 10 دقیقه با جریان شستشوی حدود 70 متر مکعب در ساعتشستشو دهید ، بهترین اثر خواهد بود. علاوه بر این ، برای بهبود عمر عملی اسمز معکوس ، تقویت آموزش فنی مربوطه به اپراتورهای داخلی ضروری است. علاوهبر این ، مدیریت طبقه بندی و تخلیه فاضلاب را تقویت کرده و تخلیه پرمنگناتپتاسیم با غلظت بالا و سایر مایعات زائد را در آب خام اسمز معکوس منع کنید.محدود کردن عملکرد با حفظ آرامش خاطر

ROاشتیاق ماست. نقاط قوت آن را می دانیم. ما همچنین محدودیت های آن را می دانیم. با فرآیند و نرم افزار CCRO ، سرانجام می توانیم از قدرت کامل آن استفاده کنیم و سیستم شما را بسازیم
آسان

آب و شرایط عملیاتی به مرور زمان تغییر می کنند. CCRO به طور خودکار با شرایط گسترده ای سازگار میشود و نیاز به تخصص و نظارت دائمی را از بین می برد و عملکرد RO را آسان تر می کند.
قابل اعتماد

انعطاف پذیری ذاتی و رسوب گذاری CCRO تعمیر و نگهداری را به نصف کاهش می دهد و به طور چشمگیری باعث کاهش زمان خرابی می شود.
کارآمد
50٪ -90٪ اتلاف آب کمتر ، مصرف کم انرژی و کاهش تعمیر و نگهداری ، بازپرداخت سریع را انجام می دهد ، اغلب طی چند ماه.

FilmTec ™ Aqualast ™ 1812-HR
 

عناصرمسکونی RO FilmTec ™ Aqualast ™ 1812-HR عملکرد فوق العاده ضد مقیاس سازی ورد زیاد دارند تا در هنگام تصفیه TDS و سختی آبهای معمول در عملکرد سیستم بازیابی بالا یا ذاتی آبهای منبع منطقه ای ، بتوانند منجر به بهره وری آب در صنعت با طول عمر عناصر طولانی شوند. عملکرد با رد بالا ، ورق مسطح ضد مقیاس سازی و فناوری طراحی عناصر که در پیکربندی عناصر 1812 مناسب برای محفظه های استاندارد عناصر گنجانیده شده است ، حاصل می شود.

منبع : abpaksazan.com

دسته ها :
دوشنبه بیست و چهارم 9 1399

تصفیه آب صنعتی یا اسمز معکوس چیست؟

اهمیت تصفیه آب صنعتی چیست؟
آب صنعتی در صنعت بسیار مهم است.
کیفیت و خصوصیات آب صنعتی باید قبل از مصرف بررسی شود.
کیفیت آب مورد استفاده باید به گونه ای باشد که به تجهیزات آسیب نرساند.
تصفیه آب و استفاده مجدد از آن نیز امروزه در صنایعی مانند صنایع فولاد و مواد غذایی رایج است.
کاربرد تصفیه باعث کاهش مصرف آب و آلودگی و همچنین کاهش هزینه ها می شود.
بنابراین، آب مورد استفاده در صنعت یکی از مهمترین موارد استفاده از آب در جهان است و برای عملکرد بهتر چرخه صنعت باید تصفیه آن در نظر گرفته شود.
شرکت فنی مهندسی آب پاکسازان با بهره مندی از کادر مجرب آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه طراحی ، ساخت و نصب دستگاه های تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی می باشد.
خرید دستگاه های تصفیه آب صنعتی دارای پیچیدگی هایی است. اول از همه ، شما باید در اصل بودن محصول مراقب باشید. همچنین ، تنوع محصولات موجود در بازار از نظر مارک ، مدل و قیمت بسیار زیاد است که این امر خریداران را دشوار می کند؛ اگر می خواهید هر نوع دستگاه تصفیه آب بخرید ، پیشنهاد می کنیم دستگاه تصفیه آب صنعتی خود را از آب پاک سازان خریداری کنید. این شرکت بیش از ده سال تجربه واردات و تهیه دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی ، صنعتی و خانگی تایوانی دارد که خیال شما را در مورد اصالت محصولات راحت می کند. همچنین شرایط فروش دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی ، صنعتی و خانگی بسیار منحصر به فرد بوده و به دلیل تأمین مستقیم و غیر واسطه ای دارای تخفیف های غیرمعمول است. آب پاکسازان .لازم به ذکر است ، همه دستگاه های تصفیه آب دارای یک سال ضمانت طلا ، خدمات پس از فروش طولانی مدت و پشتیبانی مادام العمر ، حمل و نصب محصولات بصورت رایگان خواهد بود. علاوه بر این ، در حضور مشتری ، یک تست عملکرد نیز انجام می شود. اگر هنوز در تعیین نیاز خود با مشکل یا ابهام روبرو هستید یا در مورد فروش دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی و انواع مدل ها و قیمت س questionsالی دارید ، می توانید با کارشناسان و متخصصان آب پاک سازان تماس بگیرید تا از مشاوره آنها به صورت رایگان بهره مند شوید.
دستگاه های تصفیه آب با توجه به عملکرد و اندازه دستگاه های تصفیه آب به انواع مختلفی تقسیم می شوند که عبارتند از: دستگاه های تصفیه آب خانگی ، دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی و دستگاه های تصفیه آب صنعتی. هر یک از این سه نوع دستگاه ویژگی های خاص خود را دارد و ضروری است خریداران دستگاه تصفیه آب قبل از انتخاب محصول از تفاوت ها و این سه عملکرد مطلع شوند.


بنابراین در این مقاله تصمیم گرفتیم انواع دستگاه های تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی را با شما در میان بگذاریم و ضمن بیان تفاوت آنها با دستگاه های تصفیه آب خانگی ، نکات مهم در خرید دستگاه های تصفیه آب صنعتی و بهترین شرایط فروش دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی را بیان کنیم. او توضیح می دهد.
دستگاه های تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی
دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی و صنعتی دستگاه هایی مشابه دستگاه های تصفیه آب خانگی هستند که در مقیاس صنعتی و برای استفاده زیاد از حجم آب خالص استفاده می شوند. دستگاه های صنعتی و نیمه صنعتی در مکان هایی مانند صنایع ، کارخانه ها و بیمارستان ها
از آنها در رستوران ها و هرجای دیگر که به مقدار زیادی آب خالص نیاز دارد استفاده می شود.
تفاوت دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی با دستگاه های تصفیه آب خانگی چیست؟
دستگاه های تصفیه آب صنعتی و دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی از نظر عملکرد و مکانیسم کلی عملکرد مشابه دستگاه های تصفیه آب خانگی هستند با این تفاوت که برای طیف وسیعی از مصرف طراحی و تولید می شوند.آب پاکسازان. در واقع ، این نوع دستگاه ها ، مانند دستگاه تصفیه آب خانگی ، دارای مراحلی هستند که در هر مرحله از فیلتر خاصی استفاده می کنند. همچنین ، از آنجا که بسیاری از تأسیسات صنعتی برای تولید محصولات خود به مقدار زیادی آب نیاز دارند ، سرعت تصفیه آب باید زیاد باشد. علاوه بر این ، مخزن ذخیره آب در تصفیه آب نیمه صنعتی و صنعتی بسیار بزرگتر از دستگاه تصفیه آب خانگی است. تفاوت تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی به میزان تولید آب تصفیه شده مربوط می شود. دستگاه های صنعتی به طور معمول می توانند 4 متر مکعب آب در روز تصفیه کنند ، اما دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی کمتر از این حجم فیلتر می شوند. دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی در مکان هایی مانند شرکت ها ، دفاتر و مجتمع های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند. در همین حال ، از لوازم صنعتی برای مکان های بزرگ با مصرف زیاد مانند کارخانه ها ، بیمارستان ها و ... استفاده می شود. وسایل نیمه صنعتی و صنعتی از حداقل 1000 لیتر شروع می شوند و برای وسایل بزرگتر ، تا 300000 لیتر در روز ، می توان آب را تصفیه کرد.
برای خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟
با توجه به نکات فوق ، اولین و مهمترین نکته در خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی برآورد میزان آب خالص مورد نیاز روزانه است. نکته دیگری که هنگام انتخاب محصول باید به آن توجه شود ، انتخاب دستگاه تصفیه آب است که با اسمز معکوس (RO) آب را تصفیه می کند. مزیت این نوع دستگاه ها مصرف انرژی کمتر و قابلیت نصب ، کار و استفاده از آن بسیار آسان است. همچنین سرویس دهی منظم دستگاه های اسمز معکوس آسان بوده و تعویض فیلترهای آنها ساده و آسان است. در زیر برخی از توصیه های فروش دستگاه های تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی را توضیح خواهیم داد.
فروش دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی
تصفیه آب صنعتی که گروهی از فرآیندهای تولید آب صنعتی است. آب صنعتی آبی است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. صنایعی که از آب صنعتی استفاده می کنند شامل صنایع دارویی ، صنایع الکترونیک ، صنایع غذایی و صنایع رنگرزی است.
برخی از فاضلاب های صنعتی حاوی مواد خطرناکی مانند اسیدها و فلزات سنگین هستند.
تصفیه فاضلاب دارای این ویژگی شامل خنثی سازی و فیلتراسیون است.


یکی از شاخص های نشان دهنده اهمیت آب در جهان ، طبقه بندی صنایع و محصولات با توجه به میزان آب مصرفی در سال های اخیر است. صنایع مختلف باید برنامه ویژه ای برای صرفه جویی در مصرف آب ، این منبع گرانبها داشته باشند.
آب بسیار خالص
آب فوق خالص آب فوق العاده خالصی است که زیر مجموعه ای از آب صنعتی است.
اصطلاح آب فوق العاده خالص تأیید می کند که آب پس از فرآیند تصفیه حاوی ترکیبات نیست. موادی مانند محلول و ذرات معلق ، مواد فرار و غیر فرار ، مواد آلی و غیرآلی ، مواد واکنش پذیر و بی اثر ، آب دوست و آبگریز و همچنین گازهای محلول.
مراحل تصفیه آب صنعتی تصفیه آب صنعتی شامل مراحل زیر است:
هوادهی ، فیلتر ، فیلتراسیون ، نرم سازی ، تبادل یونی و استفاده از سیستم های غشایی.
در تصفیه آب صنعتی ، از فرآیند تبادل یونی و روشهای غشایی مانند اسمز معکوس علاوه بر روشهای سنتی ، به عنوان روش کمکی استفاده می شود. علاوه بر این ، از ژنراتورهای الکتروفورز و ائوزن در تصفیه آب صنعتی استفاده می شود.
دستگاه های تصفیه آب صنعتی چه کاربردهایی دارند؟
پردازش صنعتی برای بهبود فعالیتهای صنعتی مبتنی بر آب استفاده می شود.
فعالیت هایی مانند وسایل خنک کننده و شستشو.
استفاده از تصفیه آب صنعتی باعث کاهش هزینه های مصرف آب و همچنین افزایش کارایی وسایل صنعتی می شود.
تحولات صنعت تصفیه آب بر کلیه زمینه های تصفیه آب از جمله تصفیه آب صنعتی تأثیر می گذارد.
اینها شامل فیلتراسیون مکانیکی مانند اسمز معکوس است که به طور گسترده ای برای فیلتر کردن آلاینده ها استفاده می شود. نقل قول سایر فرآیندهای مورد استفاده برای تصفیه آب صنعتی شامل ازن و الکترولیز است. تصفیه ازن فرآیندی است که در آن گاز ازن به آب اضافه می شود تا مواد ناخواسته از آب خارج شود. از آب صنعتی برای تولید یک محصول ، تصفیه ، شستشو و رقیق سازی آن استفاده می شود. از این نوع آب در پالایشگاه های نفت ، صنایع شیمیایی ، تولید مواد غذایی و کاغذ استفاده می شود.
آب مورد استفاده در این صنایع بسیار زیاد است.

شنبه بیست و دوم 9 1399
X