صفحه ها
دسته
برترین وب سایت‌ها
اخبار جدید و داغ
مطالب مرتبط تصفیه آب و فاضلاب
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 8831
تعداد نوشته ها : 0
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب

قیمتدستگاه تصفیه آب بزرگ(جاینت)، متوسط و کوچک با برآورد هزینه توسط کارشناس شرکت تصفیه آب صنعتی(قدکساز) با مشاوره تخصصی از یک مهندس واجد شرایط با استراتژی اصولی با هر سیستم، محاسبه و ارزیابی منطقه ای، شهری و ساختمانی مدنظر در این بین با لیست قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی در ادامه مقاله آشنا شده برای تسریع در این عمل میتوانید با ما در ارتباط باشید.

منبع:https://abpaksazan.com/price-of-industrial-water-purifier/

تصفیه آب صنعتی قیمت

لیست قیمت تصفیه آب صنعتی برای تعیین قیمت سیستم دستگاه تصفیه آب صنعتی ابتداباید دانست که چطور باید یک آب شیرین کن خریداری نمود. که در این باره بعدا به صورت مفصل و جامه توضیح خواهیم داد. ولی به صورت کلی پس از احساس نیاز به یک آب شیرین کن RO یا سیستم RO، در یک مجموعه، باید به دو سوال جواب دهیم تا به صورت دقیق نیاز ما سنجیده و بررسی می‌شود.

آدرس اینترنتی مقایسه قیمت و خرید آنلاین و از جمله امتیازات آنلاین اینکه مهم باشد سیستم تصفیه خود را از کجا می‌خرید؟ سیستم های تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی و خانگی را با برند آب پاکسازان بخرید، حال سوال پیش میآید که جدول نرخ تصفیه اب چگونه در سال ۱۴۰۰ تعیین میشود. در این بین معرفی دست آورد جدید شرکت آب پاکسازان چیست؟ استعلام، خرید و قیمت تصفیه ابمحاسبه هزینه مبلغ / نرخ تمام شده و درصد % تخفیف را با تماس با مشاورین ما جویا شوید.

قیمت سیستم تصفیه آب شور

قیمت سیستم تصفیه آب شور قطعاهزینه اولیه و خرید یک سیستم تصفیه آب ، از عمده ترین مشکلات و دغده های یک خریدار سیستم RO، می‌باشد. قیمت یک اب شیرین کن بعد از تعیین ظرفیت سیستم و نوع آب ورودی به سیستم به متریال، برند قطعات، آپشن ها ی دستگاه، جنس و غیره در یک آب شرین کن بستگی دارد.

ممبرین سیستم تصفیه آب

یکی از عمده هزینه هایی که برای ساخت یک آب شیرین کن انجام می‌شود خرید فیلتر ممبرین است. فیلترهای ممبرین ها نیز مانند پمپ، بسته به برند آن ها وکشور سازنده آن، قیمت متفاوتی دارند. فیلتر ممبرین صنعتی در دو ساز، ۴ و ۸اینچ در بازار ایران موجود است. لازم به ذکر است افزایش طول عمر ممبرین و انتخاب نوع و مدل ممبرین تاثیر چشمگیری در قیمت آب شیرین کن و هزینه نگهداری آن دارد.

۲ شهریور

دسته ها :
سه شنبه دوم 6 1400

Welcometo iranfont’s Newsletter by me, iranfont. Iran Font Persian font sourcein Iran Graphic design with Iran Fonts Attractive fonts and the latest Persian fonts and so on.

iranfont

فونت

درحروفچینی فلزی فونت اندازه خاص وزن و سبک حروف بود. هر فونت یک مجموعه همسان از نوع بود, با یک قطعه (یک “مرتب سازی”) برای هر علامت یا نشان حجاری, و یک سبک حروف متشکل از طیف وسیعی از فونت که طراحی کلی به اشتراک گذاشته.

Leave a comment

دراستفاده از مدرن با ظهور نشر رومیزی “قلم” آمده است مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک مترادف برای “فونت” اگر چه یک فونت معمولی (یا “فونت خانواده’) متشکل از تعدادی از فونت ها. به عنوان مثال ، حروف “بائر” شامل فونت “منظم” ، “پررنگ” ، “کج” و کج پررنگ و هر یک از این در اندازه های مختلف وجود دارد. اصطلاح “فونت”به درستی به هر یک از این اعمال به تنهایی اما ممکن است دیده می شود استفاده آزادانه برای اشاره به کل حروف. هنگامی که در کامپیوتر استفاده می شود ، هر سبک در یک “فایل فونت”دیجیتال جداگانه است.

iran font

Share iranfont’s Newsletter

در هر دو حروفچینی سنتی و استفاده مدرن ، کلمه “فونت”اشاره به مکانیسم تحویل از حروف. در حروفچینی سنتی ، فونت را از فلز یا چوب ساخته شده: برای نوشتن یک صفحه ممکن است فونت های متعدد و یا حتی فونت های متعدد نیاز دارد. کلمه فونت (به طور سنتی املای چشمه در انگلیسی, زبان انگلیسی, اما در هر صورت

Share


https://fontfarsi.substack.com/p/persian-and-english-fonts?r=fy1es&utm_campaign=post&utm_medium=email&utm_source=copy

فونت فارسی

تقشده از فرانسوی میانه فونت “[چیزی است که] ذوب; ریخته گری”.[1] اصطلاح اشاره به روند ریخته گری نوع فلز در یک نوع ریخته گری. در یک کتابچه راهنمای چاپ (لترپرس) خانه کلمه “فونت فارسی”را به یک مجموعه کامل از نوع فلزی استفاده می شود که به حروفچینی کل صفحه مراجعه کنید. بالا — و حروف کوچک نام خود را به دلیل که در مورد نوع فلز دربرای حروفچینی دستی واقع شده بود: مورد فوقانی دور تر و یا مورد پایین تر نزدیک تر. همان تمایز نیز با شرایطو کوچک اشاره شده است.

 1. font farsi
 2. iran font
 3. font iran
 4. برخلاف سبک حروف دیجیتال ، یک فونت فلزی یک تعریف واحد از هر یک از شخصیت راشامل نمی شود ، اما شخصیت های معمول استفاده می شود (مانند حروف صدادار و دوره) می فیزیکی بیشتر نوع قطعه شامل داشته باشد. فونت زمانی که خریداری جدید اغلب به عنوان به فروش می رسد (به عنوان مثال در یک الفبای رومی) , بهاین معنی که این امر می تواند اندازه فونت 12 نقطه حاوی 14 بزرگ “A”s, و 34 کوچک
 5. بقیهشخصیت ها در مقادیر مناسب برای توزیع حروف در آن زبان ارائه می شود. برخی از نوع فلزی شخصیت های مورد نیاز در حروفچینی مانند خط تیره و فضاهای line-height spacers نمی شد بخشی از یک فونت خاص اما generic قطعات است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد با هر فونت.[2] فاصله خط است که هنوز هم اغلب به نام “پیشرو”, به این دلیل که نوار مورد استفاده برای فاصله خط از سرب ساخته شد (به جای آلیاژ سخت تر مورد استفاده برای قطعات دیگر). این فاصله نوار ساخته شده از سرب به دلیل منجر شد نرمتر فلز از سنتی جعلی نوع فلز قطعه (که بخشی سرب آنتیموان و قلع) و فشرده سازی بیشتر به راحتی زمانی که “قفل” در چاپ “تعقیب” (یعنی یک حامل برای برگزاری همه نوع با هم).

شاهکلید افزودن تمایل ایرانیان به مطالعه است. به همان اندازه که نیاز به پیشرفت فناوری و ابزارآلات داریم به افزودن کیفی و کمی دانلود رایگان فونت فارسی نیز نیازمندیم. چرا که قلم زیربنای شکل گیری نوشتار است. نوشتاری که یکی از شاخصه‌های فونت ایران اصلی پیشرفت به شمار می‌آید. در این دوران، روزانه میلیون‌ها نوشتار در زمینه‌های گوناگون از طریق کتاب، روزنامه، بیل‌بورد، پوستر، تلویزیون، کامپیوتر و صدها طریق دیگر منتشر می‌شود. مدت زمان زیادی است که متن وسیله‌ی اصلی مبادله، انتقال، ویرایش و ثبت ایده‌هایمان می‌باشد. امروزه به واسطه اینترنت، نامه‌ی الکترونیکی، ارسال پیام‌های متنی، پیام‌رسانی آنی، پردازش رایانه‌ای متون، خلق پرزنتیشن و حتیصفحه گسترده‌ها، بیش از هر زمان دیگری با فونت در تعامل هستیم.

در1880s–1890s, “سرب داغ” حروفچینی اختراع شد که در آن نوع بود و بازیگران آن را به عنوان مجموعه یا قطعه قطعه (به عنوان در تکنولوژی) یا در تمام خطوط از نوع در یک زمان (به عنوان در Linotype تکنولوژی). علاوه بر ارتفاع شخصیت ، هنگام استفاده از حس مکانیکی اصطلاح ، ویژگی های متعددی وجود دارد که ممکن است فونت ها را تشخیص دهند ، هرچند که آنها نیز به اسکریپت ها بستگی دارند که حروف پشتیبانی می کند. در الفبای اروپایی اسکریپت ، یعنی. لاتین ، سیریلیک و یونانی ، از جمله خواص اصلی هستند عرض سکته مغزی ، به نام وزن ، سبک و یا زاویه و عرض شخصیت. فونت به طور منظم و یا استاندارد است که گاهی اوقات روم برچسب, هر دو آن را متمایز از جسورانه و یا نازک و از کج یا مورب. کلمه کلیدی برای پیش فرض, مورد به طور منظم است که اغلب برای انواع حذف شده و هرگز تکرار, در غیر این صورت این امر می تواند بولمر کج به طور منظم, بولمر جسورانه به طور منظم و حتی بولمر به طور منظم به طورمنظم. روم همچنین می توانید به پوشش زبان از یک فونت مراجعه, اقدام به عنوان یک مختصر برای “اروپای غربی”.

فونت های مختلف از همان فونت استفاده می شود ممکن است در همان کار را برای درجات مختلف از خوانایی و تاکید و یا در یک طراحی خاص برای آن را بیشتر بصری بهره.
وزن

وزن یک فونت خاص ضخامت شخصیت به تشریح نسبت به ارتفاع خود است.
دخان وزن نویه

دسته ها :
يکشنبه بیست و چهارم 5 1400

آنتی اسکالانت دستگاه تصفیه آب صنعتی چییست و چه مقدار باید تزریق شود؟

آنتی اسکالانت چیست؟ خرید و قیمت آنتی اسکالانت RO آب پاکسازان

جهتاستفاده از این ماده در دستگاه‌های اسمز معکوس نیاز به یک مقدار مشخص هست که امروزه این مقدار توسط برخی نرم‌افزارهای محاسباتی رسوب قابل تشخیص می‌باشد. به این صورت که مقدار رسوب درون دستگاه تصفیه آب محاسبه می‌شود و متناسب با مقدار رسوب میزان ماده رسوب‌زدای مورد استفاده در دستگاه تصفیه نیز مشخص می‌شود. این ماده این‌گونه عمل می‌کند که وقتی در دستگاه تصفیه آباملاحی مانند: کربنات کلسیم، سولفات کلسیم، سولفات باریم، سولفات استرونیوم و غیره انباشته شود این مواد باعث ایجاد واکنش‌های قلیایی می‌شوند و در نتیجه یون‌های فلزی محلول در آب ته‌نشین می‌شوند.

از دیگر مطالب مرتبط ما دیدن فرمایید:

دستگاه تصفیه RO شرکت تصفیه آب پاکسازان

آب پاکسازان شرکت تصفیه آب صنعتی | فیلتر شنی

دراینجا ماده آنتی اسکالانت وارد عمل می‌شود و باعث از بین بردن رسوبات و کاهش آنها می‌شود. در ادامه در مورد رسوب‌زدا بیشتر توضیح خواهیم داد.

وارداتممبران تصفیه آب صنعتی یا همان آب شیرین کن‌های صنعتی؛ توزیع آن به صورت عمده در کشور از سال ۱۳۷۹ توسط شرکت آب پاکسازان انجام می‌شود، با توجه به اینکه ما در زمینه طراحی و ساخت ممبران آب شیرین کن صنعتی اسمز معکوس نیز فعالیت داریم، لذا شناخت کافی روی کیفیت ممبران‌ها را داریم و در انتخاب تولیدکننده، بالاترین دقت را مبذول می‌داریم.شرکت آب پاکسازان وارد کننده عمده ممبران تصفیه آب صنعتی فیلمتک csm ،filmtech و lanxess آلمان، Hydranautics، ونترون چین، ممبرانیوم روسیه و توری ژاپن Toray می‌باشد.

آنتی اسکالانت چیست؟

آنتیاسکالانت‌ها در مواقعی که سیستم‌های تصفیه آب دارای رسوبات زیادی شده‌اند به کمک این سیستم‌ها می‌شتایند و این رسوبات را در دستگاه‌های تصفیه آب کاهش می‌دهند. آب‌های ناخالص همان‌طور که از اسمشان پیدهست دارای نمک و املاح زیادی هستند و در طی فرایند تصفیه و در هنگام عبور از فیلترهای ممبران این املاح از آب جدا می‌شوند و بر روی ممبران رسوب می‌کنند. وجود این رسوبات بر روی ممبران بازدهی فیلترهای ممبران را کاهش می‌دهد و آب‌های خروجی با راندمان پایین را در پی دارد. اما وجود آنتی اسکالانت ممبران‌ها را از ایجاد رسوب بر روی آنها حفظ می‌کنند. آنتی اسکالانت، اثرات رسوباتی مانند کربنات کلسیم (CaCO₃)، سولفات کلسیم (CaSO₄)، سولفات باریم (BaSO₄) وسولفات استرونیوم (SrSO₄) که بر روی غشای ممبران دستگاه‌های تصفیه آب ایجاد می‌شود را از بین می‌برد.

ضرورت استفاده از آنتی اسکالانت

همان‌طورکه گفته شده با وجود املاح و نمک‌های محلول مانند کلسیم، منیزیم و غیره درآب در هنگام تصفیه آنها و عبور آنها از ممبران و بعد از جدا شدن آنها از آب این املاح به مرور بر روی فیلترهای ممبران به صورت رسوب می‌نشینند. این رسوبات باعث کاهش کارایی دستگاه تصفیه آب می‌شود. جهت جلوگیری از این مشکل از مواد ضد رسوب مانند آنتی اسکالانت‌ها در دستگاه‌های تصفیه آب استفاده می‌شود. در صورت عدم استفاده از آنتی اسکالانت‌ها در دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی مشکلاتی از قبیل موارد زیر به وجود خواهد آمد:

کاهش راندمان تولید و افزایش TDS خروجی

کاهش میزان دبی خروجی

باز شدن منافذ و پارگی غشا در اثر تجمع رسوبات

بنابراینمی‌توان با تزریق مداوم آنتی اسکالانت‌ها به دستگاه‌های تصفیه آب مانع از رسوبات بر روی ممبران شد. در این صورت عمر ممبران نیز افزایش خواهد یافت. با توجه به توضیحات داده شده مشخص شد که استفاده از مواد رسوب‌زدا جهت دستگاه‌های تصفیه آب ضروری و پر اهمیت می‌باشد. قدم بعدی مقدار دوز این ماده مطرح است. به چه مقدار آنتی اسکالانت‌ها باید در دستگاه‌های تصفیه آب تزریق شوند؟ در ادامه در مورد این موضوع بیشتر توضیح خواهیم داد.

دوز تزریق آنتی اسکالانت

مقداردوز مصرفی از این آنتی اسکالانت‌ها بسیار مهم است. این موضوع می‌تواند به شما در رسوب‌زدایی دستگاه بسیار کمک کند و یا حتی باعث بروز مشکلاتی شود. اگر دوز مصرفی این مواد در دستگاه تصفیه آب کم باشد رسوب‌زدایی از دستگاه صورت نخواهد گرفت، اگر دوز مصرفی زیاد باشد باعث تجمع این مواد بر روی ممبران می‌شود؛ بنابراین باید مقدار مصرف آنتی اسکالانت‌ها دقیق باشد. جهت محاسبه‌ی مقدار دقیق این مواد روش‌های مختلفی وجود دارد. یکی از روش‌های تعیین مقدار رسوب آزمایش آب ورودی به درون دستگاه تصفیه آب می‌باشد.

باتعیین مقدار املاح موجود در آب و تعیین مقدار رسوبی که از آن آب می‌تواند باقی بماند مقدار و نوع آنتی اسکالانت را می‌توان محاسبه کرد که این روش بهصورت کامپیوتری انجام می‌شود. مواردی که میزان دوز تزریق آنتی اسکالانت بهآنها بستگی دارد به شرح زیر می‌باشد، می‌توان با توجه به این موارد مقدار دقیق آنتی اسکالانت تزریقی را مشخص کرد:

آنالیز آب خام ورودی

میزان جریان ورودی

میزان TDS آب ورودی

دما

pH

مواردبالا و همچنین نرم‌افزارهای اختصاصی مانند COROLA.T و غیره می‌توانند به تعیین مقدار دقیق دوز تزریقی کمک کنند. این نرم‌افزارها را می‌توان از شرکتسازنده خریداری کرد. اگر بخواهیم به طور معمول بگوییم مقدار دوز تزریق آنتی اسکالانت‌ها چیزی در حدود ۱ الی ppm ۶ می‌باشد.

نحوه تزریق آنتی اسکالانت

شایدجهت شما هم سؤال پیش آید که محل تزریق این مواد آنتی اسکالانت کجا می‌باشد؟ این مواد در دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی که به روش اسمز معکوس عمل می‌کنند قبل از فیلتر میکرونی و همچنین بعد از فیلتر شنی و کربنی نیز می‌باشد. با توجه به محل تزریق آنتی اسکالانت می‌توان نتیجه گرفت که رسوب کمتری بر روی فیلتر میکرونی خواهد نشست. در نتیجه عمر فیلتر میکرونی افزایشخواهد یافت. در نتیجه‌ی این فرایند با کاهش رسوبات بر روی فیلتر میکرونی وکاهش ورود رسوبات بر روی فیلتر ممبران عمر فیلتر ممبران نیز افزایش خواهد یافت.

نحوه‌ی تزریق آنتی اسکالانت به دستگاه تصفیه آب به این صورت هست که مقداری از آنتی اسکالانت با آب مخلوط و رقیق می‌شود این ماده توسط دوزینگ پمپ به داخل دستگاه تزریق می‌شود. مقدار این ماده از قبل مشخص شده هست و باید به همان مقدار مشخص شدهبه دستگاه تزریق شود. در اینجا یک نکته وجود دارد، باید دقت شود که زمانی که ممبران متوقف شده باید تزریق آنتی اسکالانت به دستگاه نیز متوقف شود و آنتی اسکالانت موجود در دستگاه باید به سرعت و با فشار از دستگاه خارج شود زیرا این ماده در دستگاه باقی می‌ماند و در آن ته‌نشین می‌شود و در دستگاه باعث ایجاد فولینگ می‌شود.

دردستگاه‌های تصفیه آب صنعتی یک میکسر جهت مخلوط کردن آنتی اسکالانت و یک پمپ دوزینگ جهت تزریق آنتی اسکالانت به دستگاه به کار گرفته می‌شود. ای مواد در هرچند ثانیه به مقدار مشخصی به دستگاه تصفیه آب تزریق می‌شوند.

عملکرد آنتی اسکالانت

وجودآنتی اسکالانت‌ها در دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی موجب می‌شود این ماده به املاح موجود در آب بپیوندند و مانع از چسبیدن رسوبات به سطح ممبران شود. این ماده باعث می‌شود املاح از درون ممبران عبور کند و به همراه پساب‌ها ازدرون دستگاه تصفیه آب خارج شوند. این ماده بر روی رسوبات تأثیر می‌گذارد وسرعت بستن رسوبات را کاهش می‌دهد و از رسوب شدن املاح بر روی ممبران در هنگام عبور از آن جلوگیری می‌کند. عدم استفاده از آنتی اسکالانت دبی خروجی آب را کاهش می‌دهد و همچنین باعث بالا رفتن TDS آب می‌شود.

معایب استفاده از آنتی اسکالانت نامرغوب

افزایش تعداد شستشوی ممبران

کاهش طول عمر ممبران

تعویض زود هنگام ممبران

کاهش ظرفیت تولید

بالارفتن فشار پمپ طبقاتی و کاهش طول عمر آن

کاربرد آنتی اسکالانت در انواع دستگاه‌ها

دستگاه‌های تصفیه آب اسمز معکوس (به عنوان محلول رسوب‌زدا)

دستگاه آب شیرین کن صنعتی و نیمه صنعتی

دستگاه آب شیرین کن دریایی

ترکیبات آنتی اسکالانت

فرمولشیمیایی آنتی اسکالانت‌ها متفاوت هست زیرا نوع آنها متفاوت است. این مواد پلیمرهایی بر پایه آکریلیک‌اسید (Acrylic acid polymers) و یا ارگانوفسفات (Organophosphatess) می‌باشند. وظیفه آنتی اسکالانت‌ها بر اساس نوع آنها مشخص می‌شود. این مواد عمدتاً وظیفه کنترل تشکیل رسوب کربنات کلسیم و همچنین وظیفه‌ی کنترل تشکیل سایر رسوبات از جمله (سولفات‌ها، فلوئورید، سیلیس و غیره) در شرایط SR بالاتر از ۱۰۰ % را بر روی ممبران‌های اسمز معکوس بر عهده دارند.

قیمت آنتی اسکالانت شرکت آب پاکسازان

جهت اطلاع از قیمت آنتی اسکالانتو برندهای موجود آن می‌توانید به وب سایت شرکت آب پاکسازان (https://abpaksazan.com) مراجعه نمایید و از ویژگی‌ها و قیمت این محصول مطلع شوید.

معرفی بهترین انواع آنتی اسکالانت (Antiscalant)

آنتیاسکالانت از جمله مواد رسوب‌زدایی هست که در صنعت تصفیه آب از آن جهت از یبن بردن رسوب دستگاه‌های تصفیه آب استفاده می‌شود. عمده مصرف این مواد در دستگاه‌های اسمز معکوس می‌باشد. این ماده از پوسته‌پوسته شدن غشای سیستم اسمز معکوس جلوگیری می‌کند. خرید آنتی اسکالانت در مرحله پیش تصفیه استفادهمی‌شود که نقش بسیار مهمی‌نیز دارد. آنتی اسکالانت‌ها در حدود دو قرن هست که در صنایع جز مواد پرکاربرد محسوب می‌شوند. مواد اولیه‌ای که در حال حاضرجهت ما در دسترس می‌باشند از مخلوط پلی اکریلات‌ها و پلی کربوکسیلات‌ها می‌باشد که هر یک وزن متفاوتی دارند.
آب پاکسازان
دسته ها :
سه شنبه اول 4 1400

دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس یا  RO چیست و چگونه مکانیزمی دارد؟

چه زمانی اسمز کشف شد؟

روند اسمز از طریق غشاهای نیمه تراوا اولین بار در سال 1748 توسط Jean-Antoine Nollet با استفاده از مثانه خوک به عنوان غشا در یک آزمایشگاه مشاهده شد. وی ثابت کرد که یک حلال می تواند به طور انتخابی از طریق یک غشا semi نیمه تراوا از طریق فرآیند فشار اسمزی طبیعی عبور کند و حلال به طور مداوم از طریق غشای سلول وارد می شود تا زمانی که تعادل پویا در دو طرف مثانه حاصل شود.

اسمز معکوس در طول سالها

طی 200 سال آینده ، اسمز فقط پدیده ای بود که در آزمایشگاه مشاهده شد. در سال 1949 ، دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس اولین کسی بود که به دنبال اسمز و غشاهای نیمه نفوذ برای یافتن محلول حذف نمک از آب دریا بود. محققان هر دو دانشگاه کالیفرنیا و دانشگاه فلوریدا در اواسط دهه 1950 با موفقیت آب شیرین از آب دریا تولید کردند ، با این حال ، این محصول به دلیل شار زیاد از نظر تجاری قابل استفاده نبود. جان Cadotte، از FilmTec شرکت، بعدا کشف کرد که غشاء با شار ویژه بالا و عبور کم نمک را می توان با پلیمریزاسیون سطحی از آن ساخته شده  متر -phenylenediamine و کلرید trimesoyl. تا سال 2001 ، بیش از 1500 دستگاه آب شیرین کن در سراسر جهان فعال و یا برنامه ریزی شده بودند.

در سال 1977 ، کیپ مرجان ، فلوریدا اولین شهرداری در ایالات متحده شد که از اسمز معکوس در مقیاس بزرگ با ظرفیت عملیاتی اولیه 3 میلیون گالن در روز استفاده کرد. در سال 1985 ، به دلیل رشد سریع جمعیت کیپ مرجان ، این شهر دارای بزرگترین نیروگاه اسمز معکوس با فشار کم در جهان بود که قادر به تولید 15 میلیون گالن در روز بود

اسمز معکوس چیست؟

اسمز معکوس فرآیند مجبور کردن یک حلال از یک منطقه با غلظت املاح بالا از طریق یک غشا sem نیمه نفوذ پذیر به یک منطقه با غلظت املاح کم با اعمال فشار بیش از فشار اسمزی است. بزرگترین و مسلماً مهمترین کاربرد اسمز معکوس ، جداسازی آب خالص از آب دریا و سایر آبهای شور است: آب دریا یا آب شور بر روی یک سطح غشا تحت فشار قرار گرفته و باعث انتقال آب تخلیه شده از نمک به غشا می شود. و ایجاد آب خالص در سمت کم فشار

برنامه های معمول اسمز معکوس

http://blogwebnews.blog.ir/

آبگرمکن دیگ بخار

صنایعی که به نیروی محرکه توربین ها ، منبع انرژی برای گرم کردن یا فرآوری محصول متکی هستند ، می دانند که جامدات معلق و محلول در مقیاس مورد مولد بخار هستند و می توانند منجر به خرابی لوله شوند. کیفیت پایین آب خوراک دیگ بخار باعث افزایش مصرف انرژی ، کاهش کیفیت بخار و خلوص می شود و می تواند هم از میزان تولید و هم از کیفیت محصول بکاهد. گنجاندن سیستم های اسمز معکوس در مدار آرایش آب خوراک دیگ بخار برای جایگزینی یا پیش تصفیه یون ، قابلیت تولید را افزایش می دهد و هزینه بهره برداری و نگهداری را به طور قابل توجهی کاهش می دهد

آب ULTRAPURE (میکروالکترونیک و داروسازی)

برای تولید میکروالکترونیک و داروسازی ، آب آشامیدنی تأمین شده توسط شهرداری محلی تقریباً به اندازه کافی خالص نیست. مشخصات محصول آنها به آب عاری از باکتری و مواد آلی نیاز دارد ، با سطح جامد محلول که 10 هزار برابر کمتر از آن است که در آب آشامیدنی قابل آشامیدن یافت می شود. اولین قدم در کاهش سطح جامدات معلق اسمز معکوس است که در آن می توان قبل از تصفیه اضافی با سیستم های پیشرفته تبادل یونی یا سیستم های یونیزاسیون مداوم ، 98 درصد نمک های آب نفوذی را خارج کرد و آب خلوص فوق العاده مورد نیاز را تولید کرد

آب مرکب (غذا و نوشیدنی)

آب با کیفیت بالا یک ماده مهم در صنعت فرآوری مواد غذایی و نوشیدنی است . این نه تنها بنیان آشکار صنعت آب بطری است بلکه در تولید آبجو نیز مهم است ، جایی که در فرآیند تصحیح تولید نوشیدنی های الکلی از آب با کیفیت بالا استفاده می شود. فرآوری گوشت و مرغ و همچنین بسته های تازه و غذای فرآوری شده نیز به آب مورد نیاز با کیفیت بالا احتیاج دارند. آب محصول RO می تواند تمام این نیازها را برآورده کند. علاوه بر توانایی کاهش مواد جامد محلول ، اسمز معکوس می تواند آلاینده ها و میکروارگانیسم ها را نیز از بین ببرد.

https://tebyanwebnews.tebyan.net/

استفاده مجدد و بازیافت آب

تصور اینکه مقدار نامحدودی از آب خام ارزان قیمت در دسترس صنعت باشد دیگر معتبر نیست. تولیدکنندگان برای اطمینان از قابلیت اطمینان عملیاتی و کاهش مصرف آب آشامیدنی بدنبال منابع متناوب آب هستند. جریان های فرآیند مصرف شده و پساب فاضلاب گیاهان اکنون به عنوان منابع احتمالی آب در نظر گرفته می شوند و اسمز معکوس می تواند یک فن آوری مهم در کاهش سطح جامدات محلول و امکان استفاده مجدد از این جریان های آب و بازیافت مجدد آنها در گیاه باشد

نمک زدایی

زمین در درجه اول توسط آب پوشیده شده است ، با این حال ، مقدار زیادی از این آب دارای مقدار زیادی نمک است و نمی تواند برای مصارف انسانی یا فرآوری های صنعتی مورد استفاده قرار گیرد. با این حال ، در مناطق خاص ، تنها منبع آب موجود یا آب شور یا آب دریا است. سیستم های اسمز معکوس می توانند سطح TDS آب شور و آب دریا را به سطح قابل شرب کاهش دهند و تصفیه بیشتر می تواند آب با خلوص بالاتر مورد نیاز برای صنعت ، مراقبت های پزشکی و استفاده های سازمانی ایجاد کند.

پیش اسمز معکوس

بیش از 50 سال است که از اسمز معکوس استفاده می شود تا ناخالصی های موجود در آب را با حفظ مولکول های حلال روی غشای نیمه تراوا از بین ببرد. ما فناوری غشای اسمز معکوس را در نمک زدایی آب دریا و سایر کاربردها به کمال می رسانیم.

ذرات با اندازه مولکولی
فیلتراسیون اسمز معکوس تنها یکی از چند روش موجود برای حذف ذرات با اندازه مولکولی مانند یون ها و باکتری ها است. برای رسیدن به جداسازی ، یک فشار خارجی به محلول آلوده وارد می شود که بالاتر از فشار اسمزی آن است و روند طبیعی اسمز را که می خواهد تعادل غلظت ایجاد کند ، معکوس می کند.

موفقیت فناوری غشای اسمز معکوس با تلاش های بزرگ تحقیقاتی در حدود 50 سال پیش آغاز شد.

https://blogiranwebnews.blogiran.net/
امروزه این فناوری تقریباً در هر کاربردی برای تصفیه آب استفاده می شود. استفاده کنندگان معمول برای غشاهای RO در آلودگی فاضلاب صنعتی و تهیه آب آشامیدنی از تقریباً هر منبع هستند. به دلیل ماهیت های مختلف آلاینده های آب ، انواع مختلف غشای RO موجود است

بیشتر آنها از پلیمرهایی مانند استات سلولز ساخته شده اند یا بر اساس ترکیبات پلی آرمتیک TFC ساخته می شوند ، تا به ثبات ساختاری و شیمیایی بالایی برسند که غشاهای RO را به گزینه مطلوب در سراسر جهان تبدیل کرده است.
غشای RO ابزاری همه کاره است. اندازه سیستم های فیلتراسیون RO با کاربردهای آن متفاوت است ، از سیستم های شخصی به اندازه بطری برای تصفیه آب گرفته تا گیاهان مقیاس بزرگ برای نمک زدایی یا تصفیه آب صنعتی که X-Flow به ساخت آن در هر مکان کمک می کند.

از آب خام به آب آشامیدنی در یک مرحله

 

آب آشامیدنی صدها میلیون نفر در نتیجه مدیریت ضعیف فاضلاب آلوده است. نیمی از جمعیت جهان تا سال 2025 در مناطق تحت فشار آب زندگی خواهند کرد. فن آوری های جدید و در حال تکامل به ما امکان استفاده مجدد از فاضلاب بیشتر و استفاده از آب های سطحی برای تولید آب آشامیدنی را می دهند. اگر شما در صدد حل مسائل آب به روش مقرون به صرفه و پایدار هستید ، مشخصاً هنوز کارهای زیادی برای انجام وجود دارد. فیلتر نانو در حل مشکلات آب آشامیدنی جهان جایگاه خاص خود را دارد.

برای تأمین نیازهای شما ، نانو فیلتراسیون (NF) در تولید آب آشامیدنی با کیفیت بالا استفاده می شود زیرا ترکیبات آلی ، فلزات سنگین و ویروس ها را با تقاضای انرژی کمتر از اسمز معکوس رد می کند.

بسیاری از تأمین کنندگان آب آشامیدنی اغلب به دلیل افزایش سطح NOM به افت سطح کیفیت آب وابسته هستند. برای یک روش موثر در تصفیه آب سطحی خام و تولید آب آشامیدنی ، بدون نیاز به هیچ گونه درمان اضافی ، به راه حل Pentair X-Flow HFNano اعتماد کنید

چه زمانی hfnano را انتخاب می کنید؟

رنگ آب خوراک: حداکثر 100 واحد هازن 

منبع تغذیه TOC (کل کربن آلی): حداکثر 50 میلی گرم در لیتر 

شوری کم ، سختی کم 

آلودگی میکروبیولوژیکی نیاز به موانع متعدد (به عنوان مثال ترکیب NF با UV و کلر)

https://novinblogwebnews.novinblog.net/

در حالی که موارد فوق به خوبی نشانگر شرایط آب سطحی است که انتخاب HF Nano را تضمین می کند ، اما راه حل ایده آل با توجه به شرایط خاص سایت و کیفیت آب شما تعیین می شود. به طور کلی ، تقاضای جریان و در دسترس بودن امکانات مناسب تخلیه لجن انتخاب بین انعقاد / اولترافیلتراسیون و نانو فیلتر را ایجاد می کند.

ذهن خود را بدست آور

کیفیت آب های سطحی در بسیاری از نقاط جهان رو به زوال است و دستیابی به استانداردهای کیفیت آب آشامیدنی را دشوار می کند. جدا از افزایش ماده آلی طبیعی) سطح NOM ، تغییرات سریع در کیفیت آب می تواند به عنوان یک نتیجه از نوسانات بیشتر در بارندگی رخ دهد


تأمین کنندگان آب آشامیدنی همچنین با تشدید قوانین ، نگرانی سرمایه گذاران و فشار بر هزینه های عملیاتی روبرو هستند. آنها پس از تلاش چندین ساله در درجات مختلف موفقیت ، به روشهای جدید و بهتری برای NOM و حذف رنگ نیاز دارند. به طور خاص ، آنها به یک سیستم م effectiveثر و پایدار نیاز دارند که کنترل کامل کیفیت محصولات آنها را با قیمت مقرون به صرفه ، هم اکنون و هم در آینده فراهم کند.

 

راه حل Pentair X-Flow HFNano جواب شما را می دهد. با استفاده از عناصر غشایی Pentair X-Flow HFW1000 ، HFNano نقاط قوت فناوری الیاف توخالی و نانو فیلتراسیون را ترکیب کرده و از آنها استفاده می کند.

بهره مندی از عنصر غشایی NF الیاف توخالی HFW1000 مقاوم در برابر کلر و قابل شستشو ، و رفع اشکال غشای NF مارپیچ است. HFNano همچنین نیاز به مواد منعقد کننده برای از بین بردن مواد آلی محلول را از بین می برد. 

برنامه های کاربردی برای HFNANO

سیستم های HFNano زمانی ساخته می شوند که تصفیه آب های سطحی مشکل شود.

در مواردی که به عملکرد پایدار با تأثیرات بسیار کم محیطی نیاز باشد

عملیات نسبتاً کوچک در مکان های دور با NOM و مشکلات رنگی  

مکانهای توریستی با مشاغل فصلی ، مانند مراکز بازدید کنندگان 

نیروگاه های آبی بدون پرسنل عملیاتی که به درجه بالایی از اتوماسیون نیاز دارند.

http://blograzwebnews.blograz.ir/

HFW1000 عنصر غشایی

  حذف زیاد مواد آلی 1

  دارای گواهی باکتری و ویروس: 4 لاگ (99،99 درصد) 2

  غشای آب دوست متشکل از PES (اصلاح شده) (عملکرد ضد پودر عالی و عملکرد عالی)

  ساختار بسیار نامتقارن / ریز متخلخل

  کیفیت معمول نفوذ: 5 SDI <3 ، کدورت <0.1NTU

  تست آنلاین صداقت

  پیش تصفیه ساده با صافی

1 همانطور که در تحقیق Rahul Aggarwal (2020) به نام "ارزیابی استراتژیک سیستم های تولید آب آشامیدنی اثرات زیست محیطی از منظر چرخه زندگی" ذکر شده است: مطالعه موردی گزینه های آینده تولید آب آشامیدنی Norrvatten.
2
در nsf.org به عنوان دستگاه نانوفیلتراسیون ، HFW1000 ثبت شده است. دارای گواهی NSF برای بهره وری حذف Cryptosporidium ، با میانگین مقدار حذف ورود به سیستم 6.32 log و حداقل LRV 5.75 log. حداکثر میزان شار فیلتراسیون مجاز 23.5 gfd است. همچنین با استفاده از LRV 5.54 و حداقل 5.44 log برای راندمان حذف ویروس آزمایش شده است. 

مزایای مهم pentair x-flow hfw1000

عنصر غشایی Pentair X-Flow HFW1000 ترکیبی از مقاومت شیمیایی بالا با فناوری الیاف توخالی و عملکرد برتر فیلتر نانو در حفظ مواد آلی محلول را ارائه می دهد

به عنصر غشایی قوی HFW1000 اعتماد کنید که با برگشت جریان و محلول های کلر آبی به راحتی تمیز می شود. احساس اطمینان کنید که پساب فاقد مواد شیمیایی است. فناوری الیاف توخالی کیفیت نفوذ بسیار خوبی را ارائه می دهد و امکان آزمایش یکپارچگی در حین کار را فراهم می کند 

ادغام عناصر غشایی HFW1000 در X-Flow HFNano Solution فرایند تولید مستقیم را ایجاد می کند. عدم انعقاد به معنای عدم تولید زباله توسط لجن و مواد شیمیایی و عدم دفع و حمل و نقل است. جوامع در مناطق دورافتاده می توانند از یک سیستم ساده ، قوی ، ایمن و قابل اعتماد برای تولید آب آشامیدنی بهره مند شوند.

http://avablogwebnews.avablog.ir/

اسمز معکوس

اسمز معکوس چیست؟

اسمز معکوس (RO) نوعی فیلتراسیون خاص است که از غشای نازک و نیمه نفوذی با منافذی به اندازه کافی کوچک برای عبور آب خالص و رد مولکول های بزرگتر مانند نمک های محلول (یون ها) و سایر ناخالصی ها استفاده می کند. RO برای تولید آب بسیار تصفیه شده برای سیستم های آب آشامیدنی ، دیگهای بخار صنعتی ، تولید دارویی ، نمک زدایی آب دریا ، فرآوری مواد غذایی و آشامیدنی ، مواد آرایشی و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود. بیش از یک قرن است که این یک فناوری شناخته شده است ، اگرچه تا دهه 1960 تجاری نبود

انواع سیستم های اسمز معکوس

به عنوان یک طرح اساسی ، تمام واحدهای RO با عبور آب از یک غشا thin نازک و نیمه تراوا ، آب را تصفیه می کنند تا ناخالصی ها و آلاینده های معلق و محلول را از بین ببرد. انواع مختلف سیستم ها و مشخصات RO بسته به کاربرد مورد نظر شما مورد نیاز است. عواملی که عملکرد سیستم فیلتراسیون RO شما را تحت تأثیر قرار می دهند شامل جریان ، تعداد مراحل و انواع غشاها و فشار پمپ هستند.

جریان

سرعت فیلتر سیستم اسمز معکوس شما به عنوان جریان شناخته می شود. واحدهای RO با جریان بالا بیشترین میزان تصفیه آب را در روز تولید می کنند ، در حالی که سیستم های کم جریان مقدار بسیار کمتری تولید می کنند. مقدار جریان مورد نیاز برنامه شما به میزان آب تصفیه شده ای که روزانه به آن نیاز دارید بستگی دارد.

http://parsiblogwebnews.parsiblog.com/

مراحل و انواع غشاها

علاوه بر آن غشا semi نیمه نفوذپذیر ، بیشتر سیستمهای RO دارای مراحل تصفیه دیگر برای تصفیه بیشتر آب و محافظت از غشای RO در برابر بقایای بزرگتر هستند. به طور معمول ، سیستم های RO دارای فیلتراسیون سه مرحله ای ، چهار مرحله ای یا پنج مرحله ای هستند. تعداد مراحل نشان می دهد که آب از طریق چند فیلتر و غشا برای تصفیه عبور می کند.

یک سیستم اسمز معکوس سه مرحله ای استاندارد دارای سه نوع فیلتر است:

فیلتر رسوبی که برای کاهش ذرات بزرگتر مانند کثیفی و زنگ زدگی معلق در آب کار می کند.

یک فیلتر کربن که VOC ها و کلر موجود در آب و همچنین سایر آلاینده های کوچکتر را کاهش می دهد.

غشای RO نیمه نفوذپذیر که تقریباً تمام ناخالصی های باقیمانده را از بین می برد.

سیستم های دارای مراحل بیشتر دارای فیلترهای کربن اضافی یا غشاهای دیگر هستند. در Complete Water Solutions ، ما بیش از 43 نوع غشا برای سیستم های فیلتراسیون RO ارائه می دهیم. به عنوان یک قاعده کلی ، مراحل بیشتر منجر به تصفیه بیشتر و آب تصفیه شده بیشتر می شود. برخی از سیستم های RO شامل مراحل اضافی برای سیستم های دیگر مانند یونیزاسیون است. این سیستم ها معمولاً RO / DI نامیده می شوند.

فشار پمپ

برای برنامه هایی که به سیستم های RO برای فیلتر کردن محلول های بسیار غلیظ نیاز دارند فشار پمپ بیشتر است. این محلول ها حاوی آلاینده های بیشتری هستند و فشار بیشتر باعث می شود تا آب تغذیه به طور مثرتری از طریق سیستم های فیلتراسیون و غشا RO RO جریان یابد. برای آب آلوده کمتر ، فشار پمپ کمتری لازم است زیرا به راحتی از غشا عبور می کند.

http://loxblogwebnews.loxblog.com/

برنامه های اسمز معکوس

برای تصفیه آب برای کاربردهای مختلف تجاری و صنعتی می توان از سیستم های تصفیه آب اسمز معکوس استفاده کرد. نوع سیستم RO مورد نیاز برای کاربرد شما به عواملی مانند کیفیت آب خوراک ، نیاز آب تصفیه شده محصول و مقدار آب محصول مورد نیاز بستگی خواهد داشت.

برنامه های صنعتی اسمز معکوس

سیستم های RO صنعتی برای صنایعی که به آب تصفیه شده نیاز دارند ، از جمله:

داروسازی

میکروالکترونیک

کشاورزی هیدروپونیک

معدن

نیروگاه ها و آب تغذیه شوفاژ

تولید لبنیات

بسیاری از این صنایع برای اطمینان از آلودگی محصولاتشان به آلاینده های ناخواسته به خالص ترین آب نیاز دارند. آب تصفیه شده با اسمز معکوس نیز راهی برای محافظت از سایر تجهیزات در برابر صدماتی است که می تواند در اثر تجمع آلاینده های آب در طول زمان ایجاد شود.

سیستم های بازرگانی تجاری

سیستم های اسمز معکوس همچنین در بسیاری از تنظیمات تجاری مانند موارد زیر برای تهیه آب آشامیدنی تصفیه شده ، آب مواد تشکیل دهنده و آب برای آزمایش استفاده می شود:

مهمان نوازی

امکانات پزشکی مانند بیمارستان ها

تولید غذا و نوشیدنی

مجتمع های آپارتمانی و ساختمانهای مسکونی

اتمام و آبکاری فلز

رستوران و بار

نمک زدایی

انواع خاصی از سیستم های RO برای برنامه های دیگر استفاده می شود. به عنوان مثال ، واحدهای نمک زدایی با استفاده از پمپ های فشار بالاتر ، آب دریا را از غشا their خود عبور می دهند تا نمک مورد استفاده مانند شهرداری های ساحلی و کشتی های تفریحی را از بین ببرند. واحدهای لب شور آب شور اما غلظت کمتری نسبت به آب دریا را فیلتر می کنند

سیستم های تصفیه آب اسمز معکوس

مزایای اسمز معکوس از محلول های کامل آب

مشخصات تجهیزات اسمز معکوس را در کاتالوگ آنلاین ما مشاهده کنید.

http://blogtezwebnews.blogtez.com/

Complete Water Solutions مجهز به اجزای با کیفیت عالی است که برای کاربردهای آب خالص طراحی شده اند. فناوری اسمز معکوس در بسیاری از برنامه های کاربردی از شیرین سازی ، فرآیند TDS / کاهش رسانایی و تأمین آب با خلوص بالا استفاده می شود. اسمز معکوس (RO) را می توان در ساختمانهای مسکونی ، تجاری یا صنعتی استفاده کرد. ما به عنوان برترین شرکت سیستم آب ویسکانسین ، سالها تجربه در زمینه سیستمهای تصفیه آب با اسمز معکوس داریم.

خلوص آب از طریق اسمز معکوس با استفاده از فشار وارد شده به آب ، مجبور شدن آن از طریق غشایی نیمه تراوا که ناخالصی های محلول مانند کلر ، نمک یا ذرات بزرگتر را از بین می برد ، حاصل می شود. سیستم های RO حتی می توانند فلزات سنگین مانند آرسنیک ، سرب و فلوراید را از بین ببرند. پس از حذف ، این ذرات و آلاینده ها با فاضلاب دفع می شوند و ذخیره نمی شوند. تعمیر و نگهداری به عنوان تمیز کردن / تغییر غشاهای RO ، فیلترها و بعضاً ضد عفونی کننده سیستم آسان است. این نوع سیستم برای دستیابی به تصفیه آب گزینه ای آسان برای استفاده و نگهداری آسان ایجاد می کند.

وقتی تجهیزات ، قطعات و غشاهای RO خود را از Complete Water Solutions خریداری می کنید ، به محصولات با کیفیت عالی و تیمی از متخصصان آموزش دیده که می توانند در هرگونه خدمات سیستم اسمز معکوس یا تعمیر و نگهداری مورد نیاز شما ، کمک کنند ، دسترسی خواهید داشت. همچنین می توانیم تقریباً از هر شرکت یا سازنده اسمز معکوس ، سیستم ها را تعمیر یا سرویس دهیم ، صرف نظر از اینکه از کجا خریداری شده است.

مزایای اسمز معکوس

طعم ، بو و ظاهر بهبود یافته

روند تصفیه اثربخشی بالا

آلاینده ها را از بین می برد

کاهش رسانایی و کل جامدات محلول (TDS)

سختی آب را کاهش می دهد

هزینه کلی کم

کاهش قلیایی

http://niloblogwebnews.niloblog.com/

سایر سیستم های تصفیه آب می توانند آلاینده ها را کاهش دهند و با گذشت زمان ، نیاز به تلاش گسترده برای دفع دارند. این بدان معنی است که در صورت بروز هرگونه خطا در آن نوع سیستم ، احتمال بیشتری برای آلودگی وجود دارد. وقتی بجای آن از سیستم های تصفیه اسمز معکوس استفاده می کنید ، آب شما تمیزتر می ماند.

در طول فرآیندهای تجاری و صنعتی استفاده های زیادی برای اسمز معکوس وجود دارد. در حالی که همه می خواهند آب آنها از آب آشامیدنی سالم و آب مزه عالی برخوردار باشد ، مشاغل برای اجرای بهترین عملکرد خود به آب خالص نیاز دارند. تولیدات مواد غذایی ، آزمایشگاه های پزشکی ، صنعت داروسازی و برج های خنک کننده صنعتی همگی می توانند از آب تمیز و تمیز تولید شده توسط فرآیند اسمز معکوس بهره مند شوند

تجهیزات اسمز معکوس و لیزینگ

برای بسیاری از صنایع ، داشتن آب تصفیه شده برای دستیابی به استانداردهای بهداشتی ضروری است ، اما خرید تجهیزات جدید می تواند هزینه بر باشد. در Complete Water Solutions ، ما در سیستم های تصفیه و فیلتراسیون خود فرصت اجاره را ارائه می دهیم. در صورت عدم نیاز به فیلتراسیون طولانی مدت ، با اجاره یک سیستم RO یا تجاری ، در هزینه شما صرفه جویی می شود. ما به شما و کارگرانتان در مورد نحوه استفاده از تجهیزات ، عیب یابی و عملکرد سیستم فیلتراسیون آب آموزش خواهیم داد. اجاره نامه شما حتی ممکن است شامل قطعات یدکی و نصب باشد! برای کسب اطلاعات بیشتر یا زمانبندی نصب خود ،   امروز با ما در تماس باشید.

https://siteariawebnews.sitearia.ir/


 

 

دسته ها :
يکشنبه نهم 3 1400

0 تا 100 تولید کننده دستگاه تصفیه آب صنعتی به روش بروز اسمزمعکوس

قبلاز شروع تحقیق در مورد سیستم های تصفیه آب صنعتی ، شما می آموزید که چگونهآب شیرین کن کنید ، چگونه اسمز معکوس کار می کند اصطلاحی است که در تحقیقات خود می دانید و ویژگی های مهم آن را تشخیص می دهید اسمز معکوس آسانترین و م effectiveثرترین روش تصفیه آب است. که اغلب تحت عنوان RO شناخته می شود ، این یک روش پیشرفته برای تصفیه آب است. اسمز معکوس یک روش تصفیه یا فیلتراسیون خاص است که در آن آب تغذیه شده از غشایی نازک و نیمه نفوذ پذیر با منافذ به اندازه کافی کوچک برای عبور از آب خالص و مسدود کردن ذراتبزرگتر مانند نمک های محلول [یونها] و سایر ناخالصی ها استفاده می کند.
بهسادگی یک لایه میکرو حفره ای اعمال کنید. این لایه ها آنقدر کوچک هستند کهاجازه می دهند آب خالص از آن عبور کند اما از عبور ذرات نمک و سایر ناخالصی ها جلوگیری می کند. آب پاک سازان بزرگترین طراح ، تولید کننده و مجری سیستم های تصفیه آب صنعتی در جنوب کشور است ، از اسمز معکوس تا تولید آب با خلوص بالا برای سیستم های آب آشامیدنی ، دیگهای بخار صنعتی ، دارویی ،شیرین سازی آب دریا ، فرآوری مواد غذایی و نوشیدنی ، مواد آرایشی و بهداشتی سایر موارد استفاده شده این یک فناوری است که بیش از یک قرن شناختهشده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر: کلیک کنید
انواع سیستم های اسمز معکوس

انواع غشاها یا غشاهای اسمز معکوس

بهعنوان یک طرح اساسی ، تمام واحدهای اسمز معکوس با عبور آب از غشای نازک و نیمه تراوا ، آب را تصفیه می کنند تا ناخالصی های معلق ، محلول ها و آلودگیها را از بین ببرد. انواع مختلف سیستم های اسمز معکوس و مشخصات با توجه بهکاربرد مورد نظر مورد نیاز است. عوامل موثر بر عملکرد فیلتراسیون غشایی یاسیستم اسمز معکوس شامل جریان ، تعداد مراحل ، انواع غشاها و فشار پمپ هستند.

یک سیستم اسمز معکوس استاندارد دارای سه نوع فیلتر است:


    فیلتر شنی ذرات بزرگ مانند آلودگی و زنگ زدگی در آب را کاهش می دهد.
    فیلتر کربن علاوه بر سایر آلاینده های کوچکتر ، VOC ها و کلر موجود در آب را به طور کامل از بین می برد.
    آب وارد فیلتر کارتریج می شود و ذرات ریز معلق را از بین می برد.

   غشای RO نیمه نفوذ پذیر تقریباً تمام ناخالصی های باقیمانده را از بین می برد. سیستم های دارای مراحل بیشتر دارای فیلترهای کربن اضافی یا غشاهای دیگر هستند.

برای استعلام لیست قیمت کلیک کنید: قیمت دستگاه های تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس

فشار پمپ
برایبرنامه‌هایی که به سیستم فیلتراسیون RO بسیار متمرکز نیاز دارند ، فشار پمپ بیشتری لازم است. برای آب با TDI پایین تر ، فشار پمپ کمتری لازم است زیرا به راحتی از غشا عبور می کند.

عوامل موثر در انتخاب اسمز معکوس

ازسیستم های تصفیه آب اسمز معکوس می توان برای تصفیه آب برای کاربردهای مختلف تجاری و صنعتی استفاده کرد. مدل سیستم اسمز معکوس مورد نیاز برای اعمال شرایطی را تعیین کنید مانند:
 1. کیفیت آب خوراک
 2. نیاز به TDI های آب برای محصول تحت تصفیه
 3. مقدار آب مورد نیاز برای محصول
بستگی دارد

کاربردهای اسمز معکوس در صنعت چیست؟

 •     داروشناسی
 •     میکروالکترونیک
 •     هیدروپونیک
 •     سلطنتی
 •     نیروگاه ها و دیگهای بخار آب
 •     دام و طیور
 •     کشاورزی و گلخانه ها
 •     شرکت های آب معدنی و فروشگاه های آب میوه فروشی
 •     آب میوه فروشی ها
 •     دفاتر برقی جهت شستشوی مقره های برقی
 •     از آزمایشگاه ها و بیمارستان ها
 •     تولید لبنیات

بسیاریاز صنایع برای اطمینان از آلودگی محصولاتشان به آلاینده های ناخواسته به خالص ترین آب نیاز دارند. آب اسمز معکوس خالص نیز راهی برای محافظت از سایرتجهیزات در برابر صدماتی است که ممکن است در اثر تجمع آلاینده های آب در طول زمان ایجاد شود.

سیستم های اسمز معکوس همچنین در بسیاری از سایت های تجاری مانند آب آشامیدنی خالص و آب آزمایش استفاده می شود:

    مهمان نوازی
    امکانات پزشکی مانند بیمارستان ها
    تولید غذا و نوشیدنی
    مجتمع های مسکونی و ساختمانهای مسکونی
    آبکاری فلز
    رستوران ها و کافه ها

سیستم های تصفیه آب با مکانیزم اسمز معکوس

فناوریاسمز معکوس در بسیاری از کاربردهای نمک زدایی ، روند کاهش هدایت TDS و تأمین آب با خلوص بالا استفاده می شود. از اسمز معکوس می توان در ساختمانهای مسکونی ، تجاری یا صنعتی استفاده کرد.

تصفیه آب با اسمز معکوس با فشار دادن آب با پمپ ، باعث می شود وارد غشایی نیمه تراوا شود که ناخالصی های محلول مانند کلر ، نمک یا ذرات بزرگ را از بین می برد. سیستم های تصفیه آب RO می توانند فلزات سنگین مانند آرسنیک ، سرب و فلوراید را ازبین ببرند. این ذرات و آلاینده ها با فاضلاب پاک می شوند و پس از حذف ذخیره نمی شوند. این نوع سیستم گزینه ای با کاربرد آسان و نگهداری آسان برای دستیابی به فیلتراسیون آب را فراهم می کند.

اسمز معکوس چیست؟

اسمزمعکوس ، که به آن [RO] نیز گفته می شود ، روشی برای از بین بردن ناخالصی های آب توسط فشار و هدایت آن به یک فیلتر غشایی است. این نقطه مقابل اسمز است و یکی از مهمترین فرایندهای طبیعت است.

بهترین سیستم فیلتر اسمز معکوس

در سیستم اسمز ، آب با خلوص بالاتر به طور طبیعی به آب خالص کمتری تبدیل می شود و به آب خالص کمتری تبدیل می شود. فیلترهای غشایی برای تصفیه کننده های RO همان فرآیند را برایتصفیه آب در سیستم تصفیه آب با اسمز معکوس انجام می دهند.

سیستم های تصفیه آب صنعتی RO چه چیزی را حذف می کند؟

فیلترهای غشایی فقط می توانند تمام آلودگی های مضر زیر را از بین ببرند یا به شدت کاهش دهند:

آلومینیوم، آمونیوم ، آرسنیک 5 ، باکتری ها ، باریم ، کادمیوم ، کلسیم ، کرومات ، کروم ، مس ، فلوراید ، آهن ، منیزیم ، منگنز ، نیترات ها ، نیتریت ها ، سموم دفع آفات ،

فسفات ها ، پتاسیم و پروتوزوآ مانند کریپتوسپوریدیوم ، ژیاردیا ، رادیوم ، رادون ، سلنیوم ، نقره ، سدیم ، استرانسیم ، سولفات ها ، سولفیت ها ، ویروس ها ، روی ... و موارد دیگر!

اگرصرفه جویی در مصرف آب برای شما مهم است ، این کارآمدترین گزینه نمک زدایی صنعتی است. از بین تمام روش های تصفیه آب موجود در جهان ، اسمز معکوس از نظر هزینه های ساخت و نگهداری ، انرژی و مصرف آب ، به ویژه در ابعاد صنعتی وظرفیت های بزرگ ، مقرون به صرفه ترین است.

این سیستم همچنین یکی ازجمع و جورترین سیستم ها در بین روش های نمک زدایی است که می توانید به عنوان دستگاه تصفیه آب قابل حمل در زیر ظرف قرار دهید و حمل و نقل آن آسان است.
R o

ممبران یا غشای اسمز معکوس که به فیلترهای آب اسمز معکوس نیز معروف است ، فیلترهای بسیار خوبی هستند که ذرات بزرگتر از 0.001 میکرون را فیلتر کرده و از عبور آب جلوگیری می کنند. این بدان معنی است که در واقع ، تنها چیزی که می تواند از غشا نفوذ پذیر عبور کند ، آب خالص است.

انواع ممبران یا ممبران برای دستگاه های تصفیه آب صنعتی

   فیلترهای غشایی تا 99٪ مواد جامد محلول را از آب فیلتر می کنند. با توجه به دهانه های کوچک در این غشا os اسمز معکوس ، می توان احساس کرد که فشار آب تأثیر زیادی بر میزان عبور و فرآیند تصفیه آب دارد.

ضد عفونی آب

درموارد خاص که آب حاوی میکروب های خاصی باشد یا ویروسی برای نوشیدن آب تولید شده توسط دستگاه های تصفیه آب داشته باشد ، ضد عفونی و تصفیه در چندین مدل انجام می شود. کلر با تزریق کلر به آب تولید شده یا عبور آب از اشعه ماوراio بنفش استفاده می شود. به عنوان یک اتاق چراغ یا تزریق ازن در نظر گرفته می شود. در آب محصول روشی برای ضد عفونی آب است که پس از مدت زمان لازم برای انتقال به مخزن ذخیره ، نوشیدن آب مشکلی ندارد. هدف از اشعهماورا بنفش از بین بردن 9/99 درصد کل میکروارگانیسم های موجود در آب از جمله باکتری ها و ویروس ها است.

فیلتر UV

فیلتر RO اغلب قبل از رسیدن به فیلتر UV اکثر میکروارگانیسم ها را مسدود می کند ، اما شما می خواهید مطمئن شوید که آب خوبی دارید یا منبع آب مشکوکی دارید. آب شهری اغلب برای از بین بردن میکروارگانیسم ها تصفیه می شود ، اگرچه هنوز می توان لوله های قدیمی یا کثیف را وارد کرد. آب چاه و سایر منابع طبیعی می توانند مقادیر بسیار بیشتری از میکروارگانیسم ها را داشته باشند ، توصیه می شود در صورت آلودگی آب از فیلتر UV استفاده کنید ، آزمایش آب بهترین راه اطمینان است و می توانید پس از نصب نور ماورا بنفش را به هر سیستم روشنایی اضافه کنید.
آب سخت

فیلترهای غشایی مواد معدنی نمک زدایی شده را از آب خالص پاک می کنند ، اما در صورت سخت بودن آب جای نرم کننده های آب را نمی گیرند.

دستگاه‌های تصفیه آب

abpaksazan.com سایت تصفیه آب به عنوان یکی از بزرگترین و بزرگترین ارائه دهندگان دستگاه تصفیه آب صنعتی | نیمه صنعتی با تمام قطعات و لوازم جانبی اصلی.

شرکت های تصفیه آب کارشناسان آب را از برخی مواد معدنی کلسیم و منیزیم [سختی موجود در آب] از آب خارج می کنند و آب موجود در آن راحذف می کنند. آب سخت برای سلامتی مضر نیست ، اما ممکن است رسوبات و مشکلاتزیادی را برای وسایل خانگی ، لوله کشی ، کاربردهای صنعتی ، به خصوص دیگهایبخار ایجاد کند. برای نرم شدن آب، با عبور آب از طریق سخت شدن رزین ، آب خام یا آب تغذیه نرم می شود فیلترها ، سپس آب سخت وارد دستگاه آب شیرین کن RO می شود. ، زیرا آب پس از عبور از فیلتر رزین برای نرم شدن آن ، افزایش کمی در مواد جامد محلول را تجربه می کند.خواهد شد.

دستگاه‌های تصفیه آب RO

85 درصد از خانه‌های آمریکایی دارای آب سخت هستند و نصب دستگاه تصفیه آب باعث بهبود آب در تمام مناطق مورد استفاده می شود و از تماس سیستم های اسمز معکوس با آب سخت محافظت می کند.

هنگام یادگیری در مورد سیستم های تصفیه آب صنعتی ، اصطلاحات زیادی وجود دارد که تولید کنندگان از آنها استفاده می کنند و ممکناست برای شما جدید باشد. در اینجا برخی اصطلاحات رایج و معانی آنها آورده شده است.
دسته ها :
شنبه بیست و پنجم 2 1400

شرکت سازنده تصفیه آب صنعتی و فیلتر شنی [سال2021]

قیمت دستگاه های تصفیه آب


برای بدست آوردن قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی RO لازم است با عواملی که تأثیر مستقیم بر قیمت تجهیزات نمک زدایی صنعتی دارند آشنا شوید. این عواملی که در تعیین قیمت تأثیرگذار هستند در دسته های مختلفی قرار می گیرند که در زیر به هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

تأثیر ظرفیت تولید دستگاه بر

    یکی از مهمترین و مهمترین عوامل در تعیین قیمت ، ظرفیت تولید دستگاه تصفیه آب است که با توجه به نیاز مشتری ، از حداقل 5 متر مکعب در روز ، معادل 5000 لیتر ، ظرفیت تولید آب شیرین کن صنعتی را انتخاب می کند. در 24 ساعت به حداکثر ظرفیت تولید. وابسته نیست

دومین عامل مهم تأثیرگذار بر قیمت ، میزان TDI یا شوری آب خام (آب تغذیه دستگاه) است. هرچه درصد مواد جامد محلول در آب تغذیه دستگاه بیشتر باشد ، آب به دلیل افزایش فشار کار سیستم ، که باعث افزایش قیمت تصفیه آب می شود ، نمک بیشتری خواهد داشت. به همین دلیل ، دستگاه های تصفیه آب صنعتی دریایی RO گرانتر از گیاهان نمک زدایی آب نمک RO هستند.
یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی که در رده سوم قرار دارد ، انتخاب تک تک اجزا ، لوازم جانبی و قطعات دستگاه تصفیه آب است. این انتخاب به دو شاخه مهم تقسیم می شود:

    انتخاب قطعات از نظر نوع و مواد
    قطعات را با مارک و مارک انتخاب کنید

 تأثیر بر قیمت دستگاه تصفیه آب از نظر نوع و مواد ، به عنوان مثال انتخاب شاسی دستگاه ساخته شده از سیستم لوله کشی فولاد ضد زنگ یا کربن (آهن) یا فیلتر ماسه معدنی سبز یا پمپ های مواد FRP ساخته شده از فولاد ضد زنگ یا چدن و ...

با مارک ، ما می توانیم کشور سازنده قطعات را نشان دهیم ، به عنوان مثال ، دستگاه با چه مارکی پمپ کار می کند و چینی یا ایتالیایی است ، مارک و کشور سازنده سلول بالا است و از همه مهمتر مارک و کشور سازنده فیلترهای غشایی بسیار تأثیرگذار هستند. در تعیین قیمت دستگاه مهم است.
غشا for برای تصفیه آب
wikipedia
با توجه به عوامل موثر بر قیمت فیلترهای غشایی که به فیلترهای غشایی نیز معروف هستند ، می توان گفت که قیمت فیلترهای غشایی که فیلترهای اصلی دستگاه های تصفیه آب صنعتی هستند ، به عوامل مختلفی از جمله اندازه غشا و علامت غشا. و کشور سازنده. فیلترهای دیافراگم صنعتی از نظر اندازه و ظرفیت تولید به دو اندازه تقسیم می شوند: 4 "و 8".

قیمت خرید و فروش غشا treatment تصفیه آب صنعتی
ممبران 4 دستگاه تصفیه آب صنعتی

این غشاها توانایی تولید آب از 5 متر مکعب در روز (5000 لیتر در 24 ساعت) تا 9.1 متر مکعب در روز (9100 لیتر در 24 ساعت) را در شرایط استاندارد دارند. ابعاد این فیلتر 40 اینچ یا قطر 1016 میلی متر و قطر 99/3 اینچ 99 میلی متر است.

میزان بازیابی این غشاها در شرایط استاندارد 15٪ و محدوده pH استاندارد آب ورودی به این فیلتر از 1 تا 13 است. حداکثر دمایی که فیلتر می تواند کار کند 113 درجه فارنهایت یا 45 درجه سانتیگراد است و حداکثر عملکرد فشار این فیلتر 600 یا 41 بار psi است.

همه فیلترهای غشایی ساخته شده در جهان در برابر کلر مقاوم نیستند و مقدار کلر آزاد در آب باید توسط فیلترهای شن و ماسه پاک شود و به صفر برسد و غشاها از پدیده اسمز معکوس استفاده می کنند تا 99.5٪ از مواد محلول موجود در اب.
ممبران 8 دستگاه تصفیه آب صنعتی
source
این مدل فیلتر غشایی برای تولید آب با کیفیت بالا و دفع نمک بالا در دستگاه های تصفیه آب صنعتی استفاده می شود. این غشاها قادر به تولید آب از 25 متر مکعب در روز (25000 لیتر در روز) تا 40 متر مکعب در روز (40،000 لیتر در روز) هستند. طول این فیلتر 40 اینچ یا 1016 میلی متر طول و قطر 7.9 اینچ یا 201 میلی متر است.

میزان بازیابی غشا در شرایط استاندارد 15٪ و محدوده استاندارد ورودی آب این فیلتر از 1 تا 13 است. حداکثر دمای عملکرد فیلتر 113 درجه فارنهایت یا 45 درجه سانتیگراد و حداکثر فشار عنصر برای PSI است فیلتر 600 یا 41 بار است.
دستگاه های تصفیه آب

 Abpaksazan.com به عنوان یکی از اولین و بزرگترین ارائه دهندگان دستگاه های تصفیه آب صنعتی | نیمه صنعتی با کلیه قطعات اصلی و نیازهای تصفیه آب صنعتی (شرکت تصفیه آب)

ما پیشنهاد می کنیم قبل از خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی RO ، از مشاوره تخصصی دستگاه های تصفیه آب با تجربه ما استفاده کنید تا مشخص کنید کدام یک از آنها بیشتر با نیاز شما مطابقت دارد.

شرکت تصفیه آب صنعتی شرکت آب پاکسازان
منبع مقاله: abpaksazan

امکان مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان مجرب تصفیه آب 09166915090 مهندس کدکساز 06133739660 شرکت فروش

بهاینگونه گرفتار می شود.
قیمت آنتی اسکالانت
دانسیته آنتی اسکالانت
آنتی اسکالانت آویستا
آنتی اسکالانت flocon
دانلود نرم افزار corola
images دستگاه قیمت تصفیه آب صنعتی

خرید دستگاه تصفیه آب طرحاین سوال که چگونه یک دستگاه تصفیه آب بخریم؟ نیاز به بحث و توضیح کامل وگسترده ای دارد که در پست نمی تواند گنجانده شود. به صورت کلی در هنگام خرید یک دستگاه تصفیه آب صنعتی باید حداقل 2 سوال از خود بپرسید

    چه مقدار آب در شبانه روز نیاز داریم؟
    آنالیز آبی که قرار است عمل تصحیح روی آن صورت بگیرد ، چیست؟

باجواب دادن به دو سوال بالا نوع و مدل دستگاه مشخص گردیده. در حال حاضر بامشاوره گرفتن از کارشناسان شرکت آب پاکسازان بسته به بودجه ، فضا کار ، شرایط آب و هوا و نوع کاربری دستگاه مشخصات فنی دستگاه شما بسته و خرید انجام می شود.
شرکت های تولید کننده آب پاکسازان

    دستگاه تصفیه آب صنعتی
    کلریناتورهای مایع و گازی
    پکیج های تصفیه آب
    پکیج های تصفیه فاضلاب
    تصفیه آب کارخانه آب معدنی ، آب آشامیدنی ، نوشابه ، دوغ و انواع نوشیدنی ها ، تصفیه آب استخدام شنا
    طراحی دقیق ، ساخت ، نصب و راه اندازی دستگاه های تصفیه آب صنعتی به روش اسمزمعکوس ، آب شیرین کن (RO) و گیرنده سخت.
    تصفیه آب دریا به روش اسمزمعکوس یا آب شیرین کن دریایی
    سخت گیری و تصحیح آب توسط سیستم های نوین نانو فیلتراسیون
    سیستم های اولترا فیلتراسیون جهت پیش تصفیه آب ورودی به سیستم های اسمز معکوس و نانو فیلتراسیون
    ارائه سیستم های فیلتراسیون و تصفیه آب خانگی - اداری - صنعتی
    دستگاه های مولد گاز ازن (ازن ژنراتور)
    سیستم های ضدعفونی با اشعه فرا بنفش
    پکیج اسمزمعکوس
    گیرنده سختی
    سخت گیرنده مغناطیسی
    فیلتر شنی تحت فشار
    دی یونایزر
    فیلترکربن اکتیو
    سیستم تولید آب مقطر و آب بدون یون
    ساخت ستون های سخت گیرنده و ستون های آنیونی و کاتیونی
    ساخت مخازن تحت فشار (صافی شنی و صافی زغالی)
    ساخت پکیج های تزریقی مواد شیمیایی
    مواد مصرفی ارایه دستگاه های تصفیه آب
    طراحی ، نصب و راه اندازی خط تولید و بسته بندی آب معدنی و آشامیدنی

کاربردهای دستگاه تصفیه آب

RO یا دستگاه تصفیه آب در صنایع مفید استفاده می کند ، که از آن جمله است که توانایی آن را در زیر نام برد:

    شیرین سازی و تصفیه آب دریا
    صنایع تولید آب بسته بندی شده و تولید آب شیر
    امین آب ، مورد نیاز صنایع الکترونیک و صنایع آب کاری فلزات
    مصرف آب مورد نیاز در صنایع شیمیایی ، دارو سازی ، غذا ، یخ سازی و آب مقدماتی
    تغلیظ آب برای صنایع تولید کاغذ
    کاربردهای پزشکی و بیمارستانی
    آب مورد نیاز مصرف دیگ های بخار ، برج های خنک کننده ، چیلرها و بسیار از سیستم های حرارتی
    تامین آب مورد نیاز واحد دامداری و پرورش طیور و واحد تولید محصولات گلخانه ای را انجام می دهد
    تغلیظ آب یمیوه ، شیر و محلول آنها حاوی شکر
    تغلیط آمینو اسید ها

 انواع روش های تصفیه آب صنعتی به زبان‌های زنده دنیا

فرآیند های غشائی بر اساس اندازه گیری کوچکترین ذره ای که تحت تأثیر فشاری از غشاء عبور قرار می دهد ، به گروه های زیر تقسیم می شود:

    میکروفیلتراسیون (میکرو فیلتراسیون)
    اولترافیلتراسیون (فیلتراسیون فوق العاده)
    نانوفیلتراسیون (فیلتراسیون نانو)
    اسمز معکوس (Reverse Osmosis - Hyper Filtration)

        امکان مشاوره رایگان تلفنی با کارشناس مجرب تصفیه آب ۰۹۱۶۶۹۱۵۰۹۰ مهندس قدکساز ۰۶۱۳۳۷۳۹۶۶۰ واحد فروش شرکت
تصویر ویکی پدیا از مکانیزم تصفیه آب صنعتی و شهری
برای بهره مندی از این امکان استفاده از شماره های فوق الذکر با ما در ارتباط باشید.
برای مشاهده منبع کلیک کنید.
دسته ها :
يکشنبه نوزدهم 2 1400

سازنده دستگاه تصفیه آب صنعتی [RO] (مشاوره رایگان100% تخصصی)

در کف مخزن فیلترهای شنی نازل‌هایی با روزنه‌های بسیار ریز وجود دارد که به علت قطر کمآن‌ها عبور شن و ماسه از آن‌ها مقدور نمی‌باشد، اما آب از داخل این نازل ها عبور می‌کند و از طریق لوله خروجی در زیر مخزن اصلی فیلتر شنی قرارر دارد خارج می‌شود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمزمعکوس که با نام دستگاه تصفیه آب RO نیزشهرت دارد،امروزه یکی از مقرون به صرفه‌ترین روش‌های تصفیه آب مخصوصا در ظرفیت‌های بالا هم از لحاظ هزینه ساخت و هزینه نگهداری هم از لحاظ مصرف آب وانرژی و... بشمار می‌آید.این سیستم تصفیه با مکانیزم فشار عمل می‌کند به این صورت که آب خام زلال و شفاف اما دارای املاح و مواد محلول توسط پمپ‌هایفشارساز نظیر پمپ‌های طبقاتی همراه با فشار وارد وسل‌های دستگاه[وسل مخزن یا مسکن قرار گرفتن فیلترهای اصلی دستگاه،فیلتر ممبرین است] که دارای فیلترممبرین هستند وارد می‌شود و عمل تصفیه و یا به توضیح بهتر عمل جدا سازی صورت می‌گیرد.

امکانمشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان مجرب تصفیه آب  ۰۹۱۶۶۹۱۵۰۹۰ مهندس قدکساز  ۰۶۱۳۳۷۳۹۶۶۰ واحد فروش شرکت برای بهره‌مندی از این امکان از طریق شماره‌های فوق الذکر با ما در ارتباط باشید.

سازنده دستگاه [RO] تصفیه آب صنعتی(مشاوره رایگان تخصصی)

همانطور که در بالا گفته شد این سیستم تصفیه RO نیازمند آب خام زلال و شفاف است چرا که اگر آب خوراک گل آلود و یا دارای مواد مخلوط در آب باشد  موجب ایجاد مشکلات و خسارت سنگین و یا حتی جبران نا پذیر به قطعات اصلی سیستم مانند پمپ و فیلتر ممبران می‌شود.از این رو وارد کردن آب زلال و شفاف امری بسیار ضروری و حیاتی است که این امر بر عهده سیستم پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب صنعتی قرار دارد.سیستم پیش تصفیه دستگاه RO عمدتا از طریق فیلتر‌های شنیو فیلتر‌های کربنی و یا مدیا فیلتر [به ترکیبی از فیلترشنی  و فیلترکربنی مدیافیلتر گفتته می‌شود] انجام می‌گیردند.

اینمکانیزم تصفیه درون فیلتر ممبرین به این شکل انجام می‌شود که آب پس از ورود به ممبرین از طریق وسل فاضلاب یا آب غلیظ شده از دور ممبرین خارج و آبتصفیه یا همان آب تولید از مرکز ممبرین[از نافی ممبرین] خارج می‌شود.

بیشتر بدانید : مزایا و معایب دستگاه تصفیه آب صنعتی با روش اسمز معکوس RO

فیلتر شنی

فیلترشنی یاهمان[Sand Filter] به مخزن‌هایی از جنس کربن استیل[فولاد گالوانیزه]، فایبرگلاس و یا استیل گفته می‌شود که به شکل‌های استوانه‌ای(اکثرا عمودی ولی در ظرفیت‌های بالا به صورت افقی قرار دارند) تحت فشار تولید و بکار گرفته می‌شوند. که عمل تصفیه آب را به صورت فیزیکی انجام  داده و باعث حذف ذرات مخلوط و معلق موجود در آب مانند: شن،ریگ، گل، لایی، ذرات معلق و ذرات حاصل از خوردگی می‌شوند.

سازنده دستگاه [RO] تصفیه آب صنعتی(مشاوره رایگان تخصصی)

عملکردفیلترشنی که به صورت عبور آب از بستر شن و ماسه‌های مش بندی شده[دانه بندیشده]، وظیفه جداسازی و حذف ذرات مخلوط معلق (عمدتا تا قطر 50 میکرون) از آب در سیستم را به عهده دارد. یکی از مهم‌ترین کاربردهای فیلترشنی که به عنوان پیش تصفیه به کار گرفته می‌شود، باعث شفافیت و زلال شدن آب گردیده، ولی املاح محلول و دیگر مواد شیمیایی موجود در آب را جذب و حذف نمی‌نمایند.

درونمخزن فیلتر شنی با شن‌های مخصوصی به نام سیلیس پر می‌گردد که عمدتا از کف به سمت بالا یک‌ لایه سلیس درشت روی نازل‌ها برای جلوگیری از گرفتگی و سپس یک ‌لایه سلیس متوسط روی لایه‌ی اول و در اخر لایه سلیس ریز[که به سلیس شکری نیز معروف هستند] بر روی آن‌ها ریخته می‌شود.عمده لایه‌ی تشکیل دهنده مواد درون فیلتر لایه اخر، همان سلیس شکری که در حدود 70% از مواد درون فیلتر را شامل می‌شود، در اثر عبور آب از خلل و فرج بین ذرات سلیس، ذرات معلق موجود در آب در میان سلیس‌ها گیر کرده و آب تقریباً عاری از ذرات معلق، در خروجی فیلتر شنی حاصل می‌شود. البته جمع شدن ذرات معلق در بین سلیس‌های فیلتر شنی، باعث افزایش افت فشار جریان عبوری از فیلتر می‌شود که اگر این افت فشار از حد معینی عبور کند، باید فیلتر شنی را را بکواش کرد.

بکواشهمان سرویس و شستشوی فیلتر شنی از طریق تغییر حالت شیرهای فیلتر شنی  و تغییر مسیر اب وردی به فیلترشنی صورت می‌گیرد، به این کونه که بسته به مدل فیلتر شنی که عمل بک واش با یک شیر یا چند شیر انجام شود، مسیر اب که از بالا اب خام وارد فیلتر و از کف مخزن اب شفاف خارج می‌شود وعمل فیلتر صورت می‌گیرد تغییر کرده و جهت سرویس فیلتر آب از کف مخزن وارد فیلتر و از بالایمخزن خارج می‌گردد.سپس بعد از گذشت چند دقیقه و شفاف شدن اب خروجه شیرها را به حالت فیلتر اولیه بازمیگردانیم.از جمله نمونه‌های فیلترشنی رایج، همان فیلتر تصفیه آب یخچال ها و پیش فیلتر دستگاه‌های تصفیه آب خانگی است که به عنوان یک فیلتر شنی صرفا قادر به جذب ذرات درشت و ارائه آب زلال مصرفی می باشد را می‌توان نام برد.

موارد استفاده پکیج فیلترشنی :

 1.     آب استخر
 2.     حذف رنگ‌ها[در صورتی که علاوه بر سلیس از انتراسید و یا کربن فعال درون فیلتر مصرف شده باشد]
 3.     آب برگشتی برج‌های خنک‌کننده
 4.     استخرهای پرورش ماهی
 5.     فیلتراسیون فاضلاب‌های صنعتی و انسانی
 6.     پیش تصفیه آب‌های سطحی نظیر، رودخانه‌ها یا چاه‌ها
 7.     پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس (RO)
 8.     فیلتراسیون مصارف اب شهری و صنعتی مانند تصفیه‌ خانه‌های شهر و صنعتی

سازنده دستگاه [RO] تصفیه آب صنعتی(مشاوره رایگان تخصصی)

  فیلترهای کربنی

 فیلترهای کربنی دقیقا همان فیلترهای شنی هستند با این تفاوت که مواد تشکیلدهنده درون فیلتر کربنی علاوه بر سه لایه‌ی مش بندی شده سلیس نام برده درون فیلترهای شنی [به ترتیب از پایین به بالا درشت، متوسط و ریز] دارای انتراسید ویا کربن فعال نیز می‌باشد، کربن اکتیو جهت حذف کلر آزاد، رنگ، طعم، بو و مواد آلی موجود در آب مورد استفاده قرار می گیرند، که به این دسته فیلترهای شنی، فیلتر کربنی می‌گویند.تفاوت سنگ انتراسید با کربن فعال فقط در جذب و حذف کلر است به این صورت که کرین فعال کلر را حذف می‌کند اما انتراسید قدرت حذف کلر را ندارد اما هر دو ماده توانایی حذف چربی، رنگ، بو،مزه و مواد الی موجود در آب را دارا هستند.

فیلترشنیFRP و یا همان فایبرگلاس یکی رایج ترین نوع جنس مخزن فیلتر است که با ایجاد سرعت مناسب برای فیلتراسیون، تصفیه‌ای ایده آل را فراهم می‌آورد. در هنگام تصفیه، آب کثیف از لوله ورودی وارد فیلتر می شود. فشار پمپ و نیروی جاذبه، آب را از درون شن به سمت پایین هدایت می‌کند و شن و ماسه‌های ریز هرگونه آشغال و مواد زائد را از آب می‌گیرند.

بکار بردن فیلتر شنی در استخرها، علاوه بر جداسازی ذرات معلق بالا تا حدود زیادی چربی‌های شناور در روی آب را نیز جذب می‌نمایند.

درکف مخزن فیلترهای شنی نازل‌هایی با روزنه‌های بسیار ریز وجود دارد که به علت قطر کم آن‌ها عبور شن و ماسه از آن‌ها مقدور نمی‌باشد، اما آب از داخل این نازل ها عبور می‌کند و از طریق لوله خروجی در زیر مخزن اصلی فیلتر شنی قرارر دارد خارج می‌شود.

انتخاب فیلتر شنی به چندین عامل براساس نوع کاربرد مورد نیاز از جمله ظرفیت، حجم، فشار کار، جنس و ابعاد دسته بندی می‌شود.

فیلترهایشنی تحت فشار در سایزها و جنس‌های متفاوتی ساخته می‌شوند که رایج‌ترین آن‌ها فیلترهای شنی عمودی با سر عدسی است. این فیلترها با قطر مناسب از ورقفولادی و یا گالوانیزه به ضخامت اعلام شده در استاندارد و برای عدسی‌های فوقانی و تحتانی تولید می‌شوند که از داخل فیلتر برای بهبود کیفیت فیلتراسیون و افزایش عمر فیلترهای تحت فشارابتدا عمل سند بلاست و سپس با 5 لایه پوشش اپوکسی و از خارج فیلتر شنی با یک لایه ضد زنگ و دو لایه رنگ مخصوص رنگ آمیزی و مورد استفاده قرار می‌گیرند.همچنیون فیلتر شنی‌های با ظرفیت بالا، مجهز به نازل‌هایی در قسمت فوقانی هستند که آب را برای تصفیه بهتر بر روی بستر شنی روی فیلتر پخش می‌کنند و در کف این فیلترها و زیر آخرین لایه از سیلیس درون آن، استرینرهای[نازل‌ها] برنجی یا پلاستیکی جهت جمع آوری و عبور آب قرار دارند.

درجه و سایز بندی فیلترهای شنی به صورت زیر تقسیم می‌شوند:

 •     سیلیس نمره یک از قطر 5/0 میلی متر تا 5/1  میلی متر.
 •     سیلیس نمره دو از قطر 2 میلی متر تا 5/3 میلی متر.
 •     سیلیس نمره سه از قطر 4 میلی متر تا 8 میلی متر.

بیشتر بدانید : رایج ترین روش تصفیه آب صنعتی سیستم اسمز معکوس RO

مقدار سلیس موردنیاز کلی طبق مش بندی :

 •     سلیس نمره 3 (درشت) در کف فیلتر به مقدار 20% کل
 •     سلیس نمره 2 (متوسط) در وسط فیلتر به مقدار 20% کل
 •     سلیس نمره 1 (ریز یا شکر) در قسمت بالای فیلتر به مقدار 60% کل

نکتهنهایی طراحی این است که مطمئن باشید آب به درستی در بستر جریان دارد و هیچمقدار از مایع توسط شن و سیلیس از مسیر جریان منحرف نمی‌شود.

دسته ها :
شنبه هجدهم 2 1400

توجهداشته باشید به WC & P خوانندگان: هدف از این مقاله این است برای مقابله با یک وبلاگ های اخیر از هند است که از آب آشامیدنی RO مهم درمان . این شامل ادعاهای قدیمی و غیرمستند پیرامون این فرآیند درمانی است که به طور گسترده استفاده می شود. (می توانید وبلاگ را در  https://abpaksazan.com/blog/ بخوانید ) نویسندگان این اسطوره ها را با جزئیات رد می کنند و فراتر از این می روند تا افسانه های دیگر مربوط به فناوری POU RO را بیان کنند.

نویسندهوبلاگ فوق در پاسخ به این س askedال که چه نوع آب برای مصرف ایده آل است ،اظهار داشت: "آب ایده آل سرشار از مواد معدنی است که مانند مواد غیر آلی (مانند سنگها و مواد مشابه) موجود در لایه های زمین ، به سلامتی فرد می افزاید مانند کلسیم ، منیزیم و پتاسیم. بنابراین ، این مواد معدنی ارزش غذایی آب را ، که ما آن را آب ایده آل می نامیم ، جبران می کنند. "

واقعیت: یک برگه حقوقی فنی WQA در مورد مصرفآبکم TDS 1 نتیجه گیری می کند که کنترل طبیعی بدن در بدن توسطمکانیسم غلظت مواد معدنی (هموستاز) باعث تنظیم مقدار مواد معدنی مایعات بدن و تخلیه انواع یون ها از بدن در حالت طبیعی می شود - افراد سلامت آب آشامیدنی با پایین یا بالا معدنی محتوا. Arthur L. Guyton ، MD در کتاب درسی فیزیولوژی پزشکی ، چاپ یازدهم شماره 2 اظهار می دارد: "هموستاز عبارت است از حفظ شرایط ثابت یا ثابت در محیط داخلی بدن. این روند طبیعی کنترل می کندمواد معدنی ( یونی ) و غلظت آب در مایعات بدن در محدودیت های محدود در داخل و خارج تمام سلول ها در تمام اندام ها و بافت های بدن. کلیه ها در حفظ غلظت یون ثابت (از جمله سدیم، پتاسیم ، کلسیم و غیره) از طریق حذف و جذب مجدد بسیار مهم هستند. در هموستاز ، سه مایعات بدن درگیر می شود: پلاسما (تقریباً 3/5 از حجم خون). مایع بینابینی (مایع بین سلول ها) ؛ و داخل سلولی (مایعات درون سلول ها). "

به گفته متخصصان ، یک مرد بالغ سالم باید روزانه حدود 13 فنجان (سه لیتر) آب (یا مایع پایه آب) و زنان بزرگسال سالم 9 فنجان (2.2 لیتر) آب مصرف کند. همه ما خیلی از مسائل جهانی کیفیت آب آگاه هستیم: 90 درصد بیماری ها مربوط به آب است و باعث 80 درصد مرگ و میر در کشورهای در حال توسعه می شود - حدود شش میلیون نفر سالانه. بیشتر این موارد ناشی از آلودگی میکروارگانیسم ها(بیماری های حاد) است و تمایل دارد که اثرات سمی طولانی مدت مواد شیمیایی در آب آشامیدنی را تحت الشعاع قرار دهد. آرسنیک ، فلوراید ، سرب ، نیتریت ،نیترات ، منگنز تنها برخی از مواد طبیعی یونی هستند که نگران کننده هستند.آلیموادشیمیایی که عمدتاً در نتیجه تولید ، کشاورزی ، معدن و سایر فعالیتهای انسانی حاصل می شود ، اغلب بعنوان منابع بیماریهای طولانی مدت و مرگ زودرس نادیده گرفته می شوند. همه اینها به دلیل کمبود آب تشدید می شود: با افزایشجمعیت جهانی ، درصد بیشتری از مقدار ثابت آب شیرین ما آلوده می شود و بسیاری از مردم مجبور به نوشیدن این آب می شوند.

راه حل این مسائل تصفیه آب است. در کشورهای پیشرفته ، تقریباً تمام منابع عمومی آب ، حداقل برای کنترل موجودات بیماری زا ، تحت درمان قرار می گیرند. در این کشورها ، بسیاری از مصرف کنندگان برای تأمین شخصی آب آشامیدنی خود فراتر از این سطح از درمان را انتخاب کرده اند .در طول 60 سال گذشته ، فناوری RO توسعه یافته ، بهبود یافته و به دلیل توانایی آن در کاهش غلظت تمام گروه های آلاینده در منابع آب: مواد جامد معلق ، نمک ها ، موادآلی و میکروارگانیسم ها شناخته شده است. معرفی سیستم های POU RO ابزاری ارزان برای مصرف کننده فراهم کرده است تا اطمینان حاصل کند که آب آشامیدنی آنها تا حد زیادی از آلودگی های بهداشتی عاری است.

هنگامی که از وی خواسته شد در مورد این واقعیت که بسیاری از خانوارها از RO برای تصفیه آب استفاده می کنند نظر بدهد ، نویسنده وبلاگ با این پاسخ پاسخ داد: "اکثر افراد تحت تأثیر سیستم های RO در حذف ناخالصی های آب هستند ، اما تعداد کمی از آنها می دانند که مواد معدنی مفید را حذف می کنند. در حقیقت ، روند اسمز معکوس 92 تا 99 درصد کلسیم و منیزیم مفید را از بین می برد.آنچه نگران کننده است ، این است که مصرف آب RO حتی فقط برای چند ماه می تواند عوارض جانبی جدی ایجاد کند. اما حتی بدتر هم می شود. زیرا آب RO موادمعدنی کافی ندارد. هنگام مصرف ، مواد معدنی را نیز از بدن شستشو می دهد. این بدان معناست که مواد معدنی مصرف شده در غذا و ویتامین ها در حال دفع ادرار هستند. از این رو ، ادعاهای تأمین کنندگان RO هر چه باشد ، نوشیدن آبتصفیه شده با استفاده از فناوری RO قطعاً برای سلامتی خطرناک است. "

واقعیت: گایتون بیشتر توضیح می دهد: ”کلیه ها غلظت کلی موادتشکیل دهنده مایعات بدن را کنترل می کنند. این روزانه حدود 180 لیتر (165 لیتر) آب را فیلتر می کند ، اما بیش از 99٪ دوباره جذب می شود و فقط 1.0-1.5 لیتر به عنوان ادرار از بین می رود. اگر اسمولالیته مایعی که توسط کلیه فیلتر می شود کمتر از حد نرمال باشد ( غلظت املاح پایین تر، مانندآب TDS کم) مکانیسم های بازخورد عصبی و هورمونی باعثترشحآب بیشتر از حد طبیعی در کلیه می شوند و بنابراین غلظت یون مایع را در مقادیر طبیعی در صورت غلظت یون ، عکس این قضیه صادق است مایعی که باید فیلتر شود بالاتر از حد نرمال است. سه سیستم اصلی کنترل هورمونی و عصبی که توسط غلظت یون غیرطبیعی درمایعات بدن برای فیلتر شدن توسط کلیه تحریک می شوند عبارتند از: هورمون ضددیورتیک (ADH) از غده هیپوفیز ، آلدوسترون از غدد فوق کلیوی و تشنگی (با افزایش اسمولالیته در حدود 1٪) باعث تشنگی می شود). "

مواد معدنی موجود در آب آشامیدنی مورد نیاز است
ادعا می شود که مواد معدنی موجود در آب با سرعت بیشتری از طریق غذا به جریان خون جذب می شوند. از سال 1991 ، یکی از نویسندگان مقاله ای نوشت و بهاین موضوع پرداخت. 3 این مقاله به این نتیجه رسید که: "صرف نظر از اینکه یک ماده معدنی(به عنوان مثال کلسیم) در غذا یا آب باشد ، باز هم به همان شکل وجود دارد وهنگام بلع یا در بدن متابولیزه می شود یا دفع می شود. اگر فردی از الگوی مصرف مواد غذایی طبیعی پیروی کند ، مواد معدنی بیشتری از مقدار مورد نیاز بدن خود مصرف کرده و مقدار اضافی آن از بین می رود. "

ادعای دیگر این است که انسان برای حفظ سلامتی به مواد معدنی مفید (به عنوان مثال کلسیم ، منیزیم ) موجود در نوشیدن نیاز دارد. هیچ دو منبع آب آشامیدنی از نظر غلظت مواد معدنی (یا هر پارامتر دیگر برای آن ماده) یکسان نیستند ، و حتی منابع با سطح سختی بسیار بالا فقط حدود 6.5 درصد از RDA (مقدار توصیه شده رژیم غذایی) آن ماده معدنی را تأمین می کنند. . بقیه باید از طریق غذا تهیه شود.

باور غلط: آب RO به بدن حمله خواهد کرد
ادعای دیگر این است که آب تصفیه شده RO به قدری خالص است که به غشاهای مخاطی بدن حمله کرده و صدمه می زند. این آب به عنوانآبکم TDS توصیف میشود. TDS مخفف کل مواد جامد محلول است و تقریباً غلظت کل نمکهاییک منبع آب معین است که به صورت میلی گرم در لیتر بیان می شود.

مطالعات علمی متعددی از سال 1993 3 وجود دارد که به تأثیرات نوشیدن آب کم TDS در سلامتی می پردازد. این مطالعه در یک روز شد برگه فنی توسط منتشر شده WQA در سال 2013. 4 آدرس مطالعات هموستاز، فرایندهای طبیعی می شود که غلظت مواد معدنی و مایعات در بدن انسان، و ارتباط آنها با آب آشامیدنی.

همچنین شواهد حکایتی قابل توجهی در مورد مصرف آب TDS کم انسان برای مدت زمان طولانی بدون هیچ گونه اثرات بهداشتی شناخته شده وجود دارد. نمونه آن شهر ونکوور ، پیش از میلاد ، کانادا است. گزارش آب آشامیدنی شهری آنها هدایت آب را در محدوده 21 تا 53 میکرومول بر سانتی متر ذکر کرده است. این تبدیل به محدوده TDS تقریباً هشت تا 20 میلی گرم در لیتر می شود. اگر یک واحد POU RO در حال تأمین آب با TDS 300 میلی گرم در لیتر باشد ، می توان انتظار داشت که کیفیت آب تصفیه شده ( نفوذ ) حدود 17 میلی گرم در لیتر باشد. این مطمئناً در TDS است محدوده ای از آب مصرف شده توسط بسیاری از جمعیت ونکوور و ما مطمئناً می دانیم که آیا اثرات سلامتی در آن شهر وجود دارد.

سرانجام ، در سند WHO 2017 ، رهنمودهایی برای کیفیت 5 آب آشامیدنی آمده است: "خوش طعم بودن آب با سطح مواد جامد محلول ( TDS ) کمتر از 600 میلی گرم در لیتر به طور کلی خوب تلقی می شود ..." "بدون سلامتی - مقدار راهنمای مبتنی بر TDS پیشنهاد شده است. " آنها همچنین اظهار داشتند که هیچ مقدار دستورالعمل برای TDS تعیین نشده است زیرا: "نگران کننده سلامتی در سطوح موجود در آب آشامیدنی نیست."

باور نادرست: سایر فناوری ها
اگر RO نباشند ، به همان اندازه مثر هستند ، نویسنده وبلاگ گفت: "من مطمئناً می توانم بگویم که RO در جایی که منبع آب تصفیه شده آب سطحی است و به طور خاص اگر TDS آب زیر 1000 ppm باشد ، ضروری نیست.. فن آوری های جایگزینی مانند زئولیت طبیعی ، CDI و غیره وجود دارد که می تواند به طور م effectivelyثر تصفیه آب را انجام دهد و در عین حال ماده معدنی طبیعیموجود در آب راحفظ کند. توجه به خوانندگان:زئولیتها و CDI در حقیقت به طور موثری آب را برای مصارف شرب تصفیه نمی کنند. این یک موضوع گسترده تر برای مقاله دیگری است که به محدودیت های آنهامی پردازد.

دسته ها :
يکشنبه دوازدهم 2 1400

سوال و جواب تصیه آب صنعتی RO

چرا فیلترهای UV نمی توانند از شما محافظت کنند؟

سیستم تصفیه آب ماورا بنفش فقط باکتری ها و ویروس ها را از کار می اندازد.ممبران 4 اینچ ، اما مواد جامد شیمیایی مایع و محلول موجود در آب آشامیدنی را از بین نمی برد. فقط فناوری تصفیه اسمز معکوس می تواند تصفیه کامل آب آشامیدنی شما را تضمین کند.

RO چیست؟

اسمز معکوس با مجبور کردن آب به عنوان غشایی نیمه تراوا عمل می کند. از عبور بیش از حد مواد شیمیایی نامرئی و مواد جامد محلول در آب از طریق این غشا جلوگیری می شود. فقط از طریق آب آشامیدنی خالص و سالم به مولکول های آب اجازه عبور داده می شود.

yun.ir

برای تصفیه آب سخت از چه نوع دستگاه تصفیه استفاده کنم؟

برای نرم شدن آب سخت می توانید از نرم کننده آب استفاده کنید. در این فرآیند ، شما از کلرید سدیم یا نمک معمولی برای تولید مجدد رزین تبادل یونی استفاده می کنید ، در نتیجه آب سخت نرم می شود. گزینه دیگر دستگاه های تصفیه آب است. برای نرم کردن آب می توانید از دستگاه های تصفیه با استفاده از فیلتراسیون نانو و فناوری معکوس اسمز استفاده کنید.

 

برای تصفیه آب نرم چه نوع تصفیه کننده ای باید استفاده کنم؟

به طور کلی ، آب نرم طعم شیرینی دارد ، اما دارای مشکلات مختلف دیگری از جمله ، کلرزنی آب ، رنگ آمیزی آهن ، آلودگی باکتریایی و سایر موارد است. برای تصفیه این نوع آب ، به یک دستگاه تصفیه آب هوشمند نیاز دارید که اجزای باکتریایی را از بین ببرد و آب ناخالص را برای نوشیدن مناسب کند. 

چه زمانی باید کارتریج های فیلتر را تغییر داد؟

این تصمیم به ظرفیت فیلتر یخچال ، فیلتر دوش و فیلتر آب آشامیدنی شما بستگی دارد. ظرفیت فیلتر کردن بسته به مدل و مارکی که انتخاب می کنید می تواند از 1000 لیتر تا 6000 لیتر یا بیشتر باشد. معمولاً تعویض کارتریج فیلترها باید هر شش ماه یکبار انجام شود.

منبع

دسته ها :
شنبه یازدهم 2 1400

از چه فیلترهایی می توان برای فیلتر کردن آب برای استخراج DNA استفاده کرد؟ من در حال جمع آوری نمونه های آب زیرزمینی برای استخراج DNA خواهم بود.دستگاه آب تصفیه کن صنعتی از آنجا که من هرگز DNA را از آب استخراج نکرده ام ، مطمئن نیستم که کدام فیلترها را برای فیلتراسیون آب استفاده کنم. من در حال مرور ادبیات موجود بودم اما نام دقیق و مارک فیلتر را پیدا نکردم ، انبوهی از آنها برای انتخاب وجود دارد. اما من می خواهم بدانم چه چیزی بهترین نتیجه را دارد.

چگونه می توانیم ترکیب آلی را از مایع فله نفوذ کنیم؟ آیا غشای نفوذ ترکیب آلی وجود دارد؟

من به برخی از اطلاعات نیاز دارم که می تواند به من در طراحی آزمایش کمک کند. اولین چیزی که می خواهم بدانم این است که هر غشایی وجود دارد که بتواند فقط در ترکیب آلی از مایع فله نفوذ کند یا در غشای انتخابی ترکیب آلی که می تواند از مایع فله نفوذ کند. وزن مولکولی سیترات و استات زیاد نیست.قیمت اب تصفیه کن آنها ممکن است از مایع فله نفوذ کنند. با این حال ، انتخاب غشا به خصوصیات و وزن مولکولی مواد در فاز عمده بستگی دارد. علاوه بر این ، این دو ماده اسید آلی هستند ، بنابراین باید احتمال خوردگی مواد سطحی غشا در نظر گرفته شود. 

تست ولتاژ فیلتراسیون و زمان هیدرولیک

من در حال کار بر روی یک سیستم آلیاژ فیلتراسیون هستم و در حال حاضر سعی می کنم Hydaulic Retention Time سیستم را اندازه گیری کنم. من در یافتن یک راه حل مناسب و دقیق برای آزمون مشکل دارم. به نظر می رسد شاخص های دقیق تر و معمولاً استفاده شده مانند برمید / نمک برای کرم های خاکی تعیین کننده هستند و استفاده از محلول رنگ نتیجه دقیق را به همراه نخواهد داشت.

آیا کسی راه حل متغیری را می شناسد که بتواند به اندازه برومید دقیق باشد و عواقب احتمالی استفاده از آن را نداشته باشد؟ Thanls

und ، اما بسیاری از کلنی های رنگی آبی ، که تعداد آنها تحت تأثیر رقت قرار نمی گیرد (100 ~ برای هر سه رقت استفاده شده ، 10 ^ -3،10 ^ -4 و 10 ^ -5). چگونه این ممکن است باشد؟

این کلنی های آبی فقط روی کاغذ فیلتر هستند ، بنابراین فکر می کنم محیط آلوده نباشد. من آبی را که برای رقت استفاده کردم با همان کاغذهای فیلتر آزمایش کردم ، اما هیچ کلنی روی آنها نبود ، بنابراین آب آلوده نیست.

 

چرا فیلترهای سریع شن در ماه فوریه-مارس به طور مکرر مسدود و خفه می شوند؟

اکنون چند روز است ، ما با یک مشکل در تصفیه آب مواجه هستیم. فیلترهای آب (فیلترهای سریع شن و ماسه) خیلی مداوم (در طی 4-6 ساعت) مسدود و خفه می شوند. این مشکل باعث می شود فیلتراسیون آب آسیب پذیر شود. ما باید در روز بارها فیلتر آب را بشوییم. آیا کسی می تواند دلیل آن را به من پیشنهاد دهد؟

با داشتن بسیاری از جزئیات که همه ما حدس می زنیم - اگرچه نیازی به افزایش TSS نیست که باعث دردسر می شود ، آنچه من اکنون دیده ام چندین نفر در جهان با این نوع پدیده ها قرار گرفته اند تغییر ماهیت مواد جامد ورودی به دلیل تغییرات فصلی است رخ دادن در رودخانه دیدن یا مخزن. به جای ماده معدنی مانند و آسان برای فیلتر کردن Influent ، شما شروع به دریافت یک عنصر آلی می کنید - احتمالاً حتی با جلبک ها همانطور که هنریک نیز گفته است. در صورتی که 10 تا 20 سانتیمتر از قسمت بالای فیلتر تصفیه شما مسدود شود ، باعث ایجاد فیلترینگ سطحی می شود. با حل شدن بهتر انعقاد / لخته سازی در جلو می توان این مشکل را تا حدی بهبود بخشید ، اما متأسفانه به ندرت در کاهش کافی جلبک بسیار کارآمد است و راه حل بهتر در دراز مدت ، تغییر از فیلتراسیون رسانه های مونو به فیلتراسیون دو لایه است. در اینجا یک لایه فوقانی با اندازه ذرات بیشتر به جلبک ها اجازه می دهد تا عمیق تر در بستر فیلتر نفوذ کنند - باعث افزایش زمان دویدن می شود. لایه زیرین به عنوان لایه پلیس با اندازه ذرات ریزتر و محیط اصلی با اطمینان از دستیابی به کدورت پساب مناسب عمل خواهد کرد. این به این معنی است که اغلب در پمپ های آب Backwash و دمنده ها نیز تغییراتی ایجاد می شود.

برای کمک به راه اندازی گیاه بلافاصله کار دیگری انجام نمی شود ، معرفی اصطلاحاً مینی شستشو است ، پس از تخلیه تا بالای رسانه ، یک دوره تنهایی هوا شاید 5 دقیقه برای از بین بردن منطقه مسدود شده رسانه ، دنبال می شود فقط با 1 رد و بدل حجم آب. این می تواند به شما کمک کند تا بیش از 1/2 از دست دادن سر موجود با استفاده از 1/4 تا 1/3 مقدار آب بهبود یابد

دسته ها :
چهارشنبه هشتم 2 1400
X